درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در اراک

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


امور مربوط به ثبت اختراع بسیار زمان بر خواهد بود . شما عزیزان در صورت تمایل به انجام سریع امور ثبت اختراع با مطالعه این متن می توانید امور را انجام دهید و یا با ارتباط مستقیم با کارشناسان حقوقی ایلیا از مشاوره رایگان این مجتمع بهره مند شوید . در ادامه همراه ما باشید .

ثبت اختراع در اراک

ثبت اختراع در اراک هم جنبه های علمی و هم جنبه های حقوقی را دربرمی گیرد . به علت اینکه اختراع از تلاش ذهنی و تفکرات مخترع نشات می گیرد دارای جنبه علمی می باشد و از طرف دیگر جهت ثبت اختراع در اراک دارای پروسه حقوقی بایید طی شود. مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با بهره گیری از دپارتمانهای تخصصی در زمینه مالکیت معنوی و ذهنی و ثبت آن و استفاده از همکاری متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به جدیدترین قوانین مربوط به ثبت اختراعات می تواند در این راستا شما را یاری کند. 

ثبت اختراع

با ثبت اختراع در اداره مالکیت معنوی ، گواهی ثبت آن ارائه می شود که حق تولید و ارائه اختراع را به مخترع خواهد داد . مخترع با دارا بودن این گواهی می تواند اقدام به انجام امور مربوط به اختراع خود خواهد کرد . ارائه گواهی ثبت اختراع به مخترع آن این حق را می دهد که بتواند از حق عرضه و صادرات آن اختراع تنها با اجازه مالک آن اختراع اقدامات انجام پذیرد . در صورتی که اختراع برای انجام امور صنعتی و نیز تولید وسیله مربوط به تولیدات صنعتی ارائه شده باشد ، گواهی اختراع به منزله نوآوری و خلق یک وسیله که در آن صنعت تا به حال توسط شخصی ارائه نشده می باشد . 

شرایط ثبت اختراع در اراک

اختراع حاصل تفکرات و ایده های نوآورانه یک شخص تحت عنوان مخترع می باشد که به صورت قانونی به اداره مالکیت معنوی ارائه می شود و با بررسی های کارشناسان این اداره اقدامات مربوط به ثبت آن انجام می شود . اگر یک اختراع از سوی اداره مالکیت معنوی دارای مقبولیت نباشد از سوی کارشناسان رد می شود و متقاضی باید با ارائه مدارک مربوطه به این اداره اقدام به ثبت اختراع کند. یک اختراع خوب باید با ارائه راهی جدید و نوآورانه مشکلات یک صنعت و حرفه را تسهیل بخشد . اختراع ارائه شده با ایجاد فرآیندی جدید در صنعت باعث خلق روش های نوظهور خواهد شد. این اهتراعات قابل ثبت باید برای افرادی که در آن حرفه تخصص دارند ناشناخته باشد و برای استفاده مواردی در صنعت کارا باشد. پس از ثبت اختراع گواهی ثبت اختراع برای متقاضی صادر خواهد شد و با ارائه آن می توان از حمایت های قانونی و دولتی بهره برد . 

برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت اختراعات در اراک می توانید با کارشناسان مجرب مجتمع ایلیا تماس گرفته و با در نظر گرفتن تجارب و رزومه های موفق مجتمع ایلیا در راه ثبت انواع اختراعات در اراک گام بردارید . 

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در اراک

  • ارائه سه نسخه از اظهارنامه ثبت اختراع
  • توضیح اجمالی اختراع تنظیم شده توسط مخترع آن 
  • ارائه نقشه های اختراع 
  • ارائه ادعانامه اختراع 
  • تصویر از مدارک  هویتی مخترع یا مخترعین
  • ارائه فیش واریزی ثبت اختراع 

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

همانطور که ذکر شد گواهی ثبت اختراع حقوق انحصاری و حمایت قانونی برای مالک آن ایجاد می کند که طول مدت اعتبار گواهی ثبت اختراع پس از صدور آن در کشورهای مختلف متفاوت است . در ایران مدت زمان اعتبار گواهی ثبت اختراع دارای برابر با 20 سال می باشد. البته حفظ حقوق حاصل از ثبت اختراع طی این 20 سال مشروط بر پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع است ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط به گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار اعلام می شود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید