درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت اختراع در آذربایجان شرقی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


به جهت انجام امور ثبتی اختراع خود در صورت تولید محصول و روشی نوین با در نظر داشتن شروط ثبت اختراع در اداره مالکیت معنوی باید اقدام کرد . اگر متقاضی ثبت اختراع در آذربایجان شرقی هستید و تمایل به ثبت اختراع خود در کم ترین زمان و به صورت تخصصی دارید . این مقاله بهترین راهنمای حقوقی شما در این راستا خواهد بود. در ادامه به مدارک و شرایط مربوط به ثبت اختراع در آذربایجان شرقی خواهیم پرداخت.

ثبت اختراع در آذربایجان شرقی

هر اختراع را می توان از لحاظ هویتی دارای ابعاد علمی دانست و از لحاظ ثبتی می توان ابعاد حقوقی برلی آن در نظر گرفت. از آنجایی که اختراع منشا در علم و آگاهی مخترع خود دارد ، دارای جوانب علمی می باشد و چون برای ثبت آن نیاز به طی کردن مراحل حقوقی خاصی می باشد پس می توان گفت ثبت اختراع دارای جنبه های حقوقی نیز هست. مجتمع ثبت ایلیا با برخورداری از گروه فنی تخصصی ثبت اختراع و نیز استفاده از تجربیات وکلای مجرب در زمینه مالکیت معنوی به خوبی می تواند در هر دو زمینه علمی و حقوقی در کنار مخترعین و مالکین معنوی ایفای نقش کرده و آنها را راهنمایی کند. تدوین ، تحویل و پیگیری پروند ثبت اختراع به نحوی که تمامی جوانب حقوقی و علمی کار در نظر گرفته شود ، توسط کارشناسان ثبت ایلیا تضمین می شود.

کارگروه ثبت اختراع در آذربایجان شرقی در مجتمع ثبت ایلیا همچنین در مواردذیل به شما یاری می رساند:

 • راهنمایی شما درمورد طراحی گرافیکی نقشه های فنی تکنیکی محصولات و شبیه سازی سه بعدی آنها با استفاده از کامپیوتر
 • تهیه و تدوین شاخص های فنی -مهندسی و حقوقی کامل پرونده اختراع شامل شرح و توصیف ،ادعانامه ، و مختصری ازروند ایجاد اختراع به شکل کتبی
 • برطرف کردن ایراد پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع از نحوه کار دستگاه اختراع شده و اقدام به رفع اخطاردر مورد آن
 • راهنمایی در خصوص چگونگی اخذ تاییدیه علمی از مراجع ذی صلاح

 

ثبت اختراع در آذربایجان شرقی

 

شرایط ثبت اختراع در آذربایجان شرقی

ثبت اختراع نتیجه خلاقیت ، آگاهی و تروشات فکری مخترع می باشد که به شکل فرآبند صنعتی یا محصولی تازه تجسم می یابد. این محصول یا فرآیند باید راه حلی تکنیکی برای معضلی در صنعت ارائه کند که از قبل وجود داشته است یا پایه گذار شیوه جدیدی در صنعت باشد به طوری که کسی که از قبل در صنعت کار می کرده با آن آشنا نباشد پس می توان گفت شرایط مورد حمایت قانونی قرارگرفتن اختراع علاوه بر جدید بودن آن کارکرد آن در صنعت و مصارف صنعتی آن نیز می باشد . پس از ثبت اختراع در آذربایجان شرقی گواهی نامه ثبت اختراع توسط مرجع مربوطه یعنی اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد و از مخترع و محصول وی را اختصاصا" مورد پشتیبانی قرار می دهد.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در آذربایجان شرقی

 • تسلیم اظهارنامه ثبت اختراع
 • توصیف نامه اختراع 
 • نقشه و طرح از اختراع 
 • ادعانامه اختراع 
 • مدارک هویتی مخترع یا مخترعین اختراع
 • رسید بانکی وجه حق ثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

با صدور گواهی ثبت اختراع حقوق تعلق گرفته به مالک اختراع به مدت 20 سال ادامه می یابد . این حقوق ممانعت قانونی از خرید ، فروش ، صادرات و هرگونه استفاده از اختراع بدون اجازه مالک آن است ، البته همانطور که گفته شد ، مدت زمان اعتبار حقوق حاصله از ثبت اختراع در کشورهای مختلف متفاوت می باشد که در ایران همانطور که گفته شد این حقوق به مدت 20 سال پابرجاست . البته حفظ این حقوق در صورت پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع انجام می شود ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد ) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط به گواهینامه ثبت اختراع از اعتبار ساقط میشود.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
با سلام من دارای چندین ایده ثبت اختراع پولساز و جهانی دارم که خواستار ثبت و تجاری سازی یا فروش آن را دارم در صورت امکان راهنمایی و اقدام فرمایید با تشکر علی اکبرزاده شیشوان
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید