لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

ثبت حدود اختیارات هیات مدیره و مدیر عامل


توضیحاتی در خصوص ثبت حدود اختیارات هیات مدیره و مدیر عامل

هیات مدیره بالاترین رکن اجرایی ثبت شرکت محسوب می گردد و رابطه مدیران با شرکت نوعی رابطه نمایندگی و یا وکالت می باشد که از طرف شخص حقوقی اقدام می نماید. با توجه به کلیات قوانین و مقررات تجاری و همچنین اساسنامه شرکت حدود اختیارات و دارندگان حق امضاء را هیات مدیره انتخاب می نماید که ممکن است، امضاء اسناد و اوراق تعهد آور با امضاء مدیرعامل نیز همراه باشد.

 ثبت حدود اختیارات هیات مدیره و مدیر عامل

ثبت حدود اختیارات هیات مدیره و مدیر عامل

برطبق ماده 125 لایحه اصلاحی قانون تجارت، مدیر عامل شرکت در حدود اختیاراتی که توسط هیات مدیره به او تفویض شده است نماینده شرکت محسوب و از طرف شرکت حق امضا دارد. البته در برخی از صورتجلسات شرکت های سهامی مشاهده می گردد، نحوه حق امضاء به صورت متفقا یا مشرکا همراه با یکی از اعضای هیات مدیره صورت می پذیرد و یا این که اصلا مدیر عامل دارنده حق امضا نمی باشد که در شق موخر مراتب به نظر خلاف روح ماده مذکور می باشد. عیلهذا در خصوص حق امضاء اسناد و اوراق بهادار و تعهد آور ممکن است در اساسنامه شرکت، مراتب و یا تشریفاتی در نظر گرفته شود ویا این که نحوه تعیین امضاء اسناد و اوراق به هیات مدیره تفویض شود.

حدود اختیارات مدیر عامل

همچنین مطابق ماده128 همان قانون، نام و مشخصات و حدود اختیارات مدیر عامل باید با ارسال نسخه ای از صورتجلسه هیات مدیره به مرجع ثبت شرکت ها اعام و پس از ثبت، در روزنامه رسمی شرکت آگهی شود. هیات مدیره برای هر گونه اقدامی بنام شرکت و انجام هرگونه عملیات و معاملاتی که مربوط به موضوع شرکت بوده و اتخاذ تصمیم درباره آن ها صریحا در صلاحیت مجامع عمومی قرار نگرفته باشد دارای وسیع ترین اختیارات است هیات مدیره مخصوصا اختیارات زیر را دارا می باشد.

 • 1. صدور سهام پس از پرداخت مبلغ سهام
 • 2. مشخص نمودن میزان حق تقدم هر سهم در افزایش سرمایه
 • 3. تصویب آیین نامه های داخلی برای نحوه مدیریت شرکت
 • 4. مشخص نمودن تعداد سهام بعد از کاهش اجباری و اختیاری
 • 5. بررسی میزان پذیره نوسی افزایش سرمایه
 • 6. نمایندگی شرکت در برابر اشخاص و کلیه ادارات دولتی و موسسات خصوصی
 • 7. ایجاد و حذف نمایندگی ها یا شعبه ها در هر منطقه ای از ایران یا خارج از ایران
 • 8. نصب و عزل کلیه مامورین و کارکنان شرکت
 • 9. تصویب بودجه برای اداره کردن شرکت
 • 10. افتتاح حساب و استفاده از آن به نام شرکت نزد بانک ها و موسسات
 • 11. دریافت مطالبات شرکت و پرداخت دیون آن از اصل وبهر و متفرعات
 • 12. تعهد، ظهر نویسی، قبولی، پرداخت و واخواست اوراق تجارتی
 • 13. عقد هر نوع قرارداد و تغییر و تبدیل یا فسخ و اقامه آن در مورد خرید و فروش
 • 14. اقامه هر گونه دعوی و دفاع از هر گونه دعوی یا تسلیم به دعوی یا انصراف از ان اعم از حقوقی و کیفری با داشتن تمام اختیارات مراجعه به امر دادرسی از حق پژوهش، فرجام مصالحه، تعیین وکیل ثبت شرکت ، سازش ادعای جعل نسبت به سند طرف و استرداد سند تعیین داور با یا بدون اختیار صلح و به طور کلی استفاده از کلیه حقوق و اجرای کلیه تکالیف ناشیه از قانون داوری تعیین وکیل برای دادرسی و غیره با ویا بدون حق و توکیل و وکیل در توکیل ولو کراراً تعیین مصدوق و کارشناس، اقرارخواه در ماهیت دعوی و خواه به امری که کاملا قاطع دعوی باشد دعوی خسارت استرداد، دعوی جلب شخص ثالث و دفاع از دعوای ثالث اقدام به دعوای متقابل و دفاع از آن تامین مدعی به تقاضای توقیف اشخاص و اموال از دادگاه های اعطای مهلت برای پرداخت مطالبات شرکت درخواست صدور برگ اجرایی و تعقیب عملیات اجرایی و اخذ محکوم به چه در دادگاه و چه در ادارات و دوایر ثبت اسنادو
 • 15. تعیین میزان استهلاک ها
 • 16. تنظیم خلاصه صورت دارایی و قروض شرکت هر شش ماه یکبار و دادن آن به بازرس شرکت
 • 17. تنظیم صورت دارایی و دیون شرکت پس از انقضای سال مالی و همچنین ترازنامه و حساب عملکرد وحساب سود وزیان شرکت طبق ماده 232 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت.
 • 18. دعوت مجامع عمومی عادی و فوق العاده و تعینن دستورجلسه آن ها
 • 19.پیشنهاد هر نوع اندوخته علاوه برپنج درصد اندوخته موضوع مواد 140 و 238 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت
 • 20. پیشنهاد تقسیم سود بین صاحبان سهام
 • 21. پیشنهاد اصلاح اساسنامه در مواقعی که مفید تشخیص داده شود.

البته ممکن است هیات مدیره تمامی یا قسمتی از اختیارات مشروحه را مطابق در اساسنامه به مدیر عامل تفویض نماید. که در این صورت این اختیارات می بایستی دراساسنامه در نظر گرفته شود و در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت برسد.

از طرفی مدیران شرکت در برخی موارد ، دارای محدودیت می باشند که در این خصوص می توان به محدودیت های مربوط به انجام امور در راستای موضوع فعالیت شرکت و همچنین معاملات مشکوک با شرکت ویا اخذ وام از شرکت اشاره نمود.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تولید چسب برق

اگر به دنبال شریکی مطمئن در مورد مشاوره رایگان و در نهایت ثبت شرکت تولید چسب برق خود هستید فرصت راغنیمت شمرده وهم اکنون با مشاوران ایلیا در ارتباط باشید .

ثبت شرکت تولید روغن زیتون

ثبت شرکت تولید روغن زیتون - جهت ثبت هر نوع خدمات ثبتی فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان ایلیا جهت مشاوره کاملا رایگان و جامع در تماس باشید .

ثبت شرکت تولیدی کت و شلوار

جهت کسب امور بیشتر و اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت تولیدی کت و شلوار خود فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید .ایلیا

ثبت شرکت تولید سوزن منگنه بزرگ

جهت کسب امور بیشتر و اطلاعات دقیق تر در خصوص مشاوره رایگان و در نهایت ثبت شرکت تولیدسوزن منگنه بزرگ فرصت را غنیمت شمرده وهم اکنون با ما ارتباط برقرار کنید.

ثبت شرکت تولید مداد رنگی

اگر به دنبال شریکی مطمئن در خصوص مشاوره و نهایتا ثبت شرکت تولید مداد رنگی خود هستید فرصت را از دست ندهید و همین حالا باکارگروه ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

ثبت شرکت تولید سرکه

کارگروه به نام و زبده مجتمع ثبت شرکت ایلیا جهت مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم در خصوص ثبت شرکت تولید سرکه شما متقاضیان گرامی اماده خدمت رسانی می باشد.

ثبت شرکت تولید لواشک بسته بندی

جهت کسب امور بیشتر و دقیق تر در خصوص مشاوره و در نهایت ثبت شرکت تولید لواشک بسته بندی فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا با کارشناسان ایلیا در ارتباط باشید .

ثبت شرکت تولید مداد تراش

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در خصوص مشاوره کاملا رایگان و در نهایت ثبت شرکت تولید مداد تراش فرصت را ازدست ندهیدو هم اکنون باکارشناسان ایلیا تماس بگیرید.

ثبت شرکت تولیدپنیر خامه ای

جهت مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم و در نهایت ثبت شرکت تولیدی پنیرخامه ای خود فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان ثبت ایلیا در تماس باشید .

ثبت شرکت تولید چسب کاغذی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص مشاوره رایگان و در نهایت ثبت شرکت تولید چسب کاغذی فرصت را از دست ندهید و همین حالا با کارشناسان ایلیا درتماس باشید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟