درخواست مشاوره رایگان

استعلام رایگان شرکت 【مشاوره رایگان و تخصصی✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


استعلام شرکت یکی از اولین مقدماتی است که پیش از ثبت شرکت باید انجام شود زیرا سبب آگاهی شما از مواردی می شود که برای ثبت شرکت و حتی اداره آن مفید می باشد .استعلام شرکت را می توان در مورد اسم شرکت ابتدای امر انجام داد و در مراحل بعد استعلام از روزنامه رسمی شرکت و یا سایت مرجع شناسه ملی اشخاص حقوقی نیز ممکن است.

برای استعلام تخصصی شرکت ها در کم ترین زمان ممکن می توانید با مجتمع ایلیا تماس حاصل فرموده و بر طبق موارد و مدارک مربوط به استعلام نام و شرکت مورد نظر خود با بهره مندی از مشاوره رایگان و نیز تخصصی مجتمع ایلیا به اهداف خود دست یابید . 

استعلام نام شرکت

انتخاب نام برای شرکت باید بر طبق قوانین اداره ثبت شرکت ها اعمال کرد .انتخاب بهترین نام باعث ایجاد بازاریابی تاثیرگزار در فعالیت شرکت خواهد داشت . بدین منظور برای انتخاب نام برای شرکت باید دقت بسیار به خرج داد و قبل از انتخاب نام برای حرفه و شرکت خود با انجام کارهای مربوط به استعلام شرکت ها از انتخاب بهترین نام برای شرکت اطلاع پیدا کرد . در زمان انتخاب نام مناسب برای شرکت باید با نظر به اتفاق تمامی شرکا در شرکت انجام پذیرد . اسم شرکت در طی فعالیت و حیات شرکت دارای تاثیر بسزا و هم چنین در موفقیت شرکت تاثیرگزار می باشد . نام شرکت باید تاثیر مثبت در تقاضا کنندگان و مشتریان بلقوه خود ایجاد کند . برای انتخاب بهترین نام برای شرکت خود می توانید با مشاوران مجرب مجتمع ایلیا در ارتباط باشید . کارشناسان مجرب مجتمع ایلیا با بهره مندی از تجارب و آخرین موارد مربوط به استعلام شرکت ها شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد . برای بهره مندی از مشاوره تخصصی در امر ثبت و استعلام شرکت ها تنها با شماره گیری شماره های 02632137 و 02126655119 می توانید امور مربوط به استعلام شرکت خود را انجام دهید .

روش استعلام رایگان نام شرکت

هر شرکت باید نام مخصوص به خود داشته باشد،نام شرکت مشخصه ای است که هویت او را معلوم و موجب شناسایی وی شده و تمیز آن را از دیگر شرکت ها،امکان پذیر می سازد.پس از ثبت ،قانون شرکت را به این نام به عنوان یک شخص حقوقی شناخته و تحت حمایت قرار می دهد. از آن جا که شخصیت حقیقی شرکاء از شخصیت حقوقی و تجاری آن ها منفک می باشد ،بطور معمول اسم شرکت غیر از اسم حقیقی یا تجاری شرکاء انتخاب می گردد و قانون تجارت نیز در این خصوص صراحت دارد که شرکت تحت اسم مخصوصی تشکیل خواهد شد. برای تعیین نام شرکت،موسسین باید بدواَ نظر مساعد اداره ثبت شرکت ها را کسب نمایند.

انتخاب نام شرکت

نام انتخابی،دارای سابقه ثبت نباشد؛ دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد؛حداقل سه سیلاب باشد ؛لاتین نباشد،واژه ی بیگانه نباشد و فارسی باشد. امروزه انتخاب اسم شرکت بسیار سخت تر از گذشته است ، چرا که حجم اسامی ثبت شده ی شرکت در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است جهت راهنمایی های لازم در خصوص انتخاب نام شرکت لطفا مقاله انتخاب نام شرکت را به دقت مطالعه نمایید. .چنانچه نامی قبلاَ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت در آن اداره ی محترم را ندارد.بدین منظور،جهت پیشگیری از رد نام در سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها،قبل از ثبت نام شرکت در سامانه ی ثبت شرکت ها،از نام انتخابی خود استعلام بگیرید.به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام انتخابی شرکت می توانید به پایگاه های اینترنتی ذیل مراجعه فرمایید. پایگاه اینترنتی استعلام نام شرکت اشخاص حقوقی کشور به نشانی www.ilenc.ir این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام نام شرکت می باشد که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و علاوه بر شرکت ها تمامی اشخاص حقوقی کشور نظیر ارگان های دولتی و شهرداری ها را در بر می گیرد.پس از وارد شدن در سامانه،درج نمودن حداقل یکی از سه قلم اطلاعاتی ذیل الزامی است.1-شماره ثبت 2-شناسه ملی 3-نام شخصیت حقوقی - در حال حاضر مهم ترین منبع قابل قبول برای همه اشخاص ، ارگانها ، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور www.ilenc.irاست . استعلام نام شرکت بدین صورت برای بررسی امکان ثبت نام مد نظر برای شرکت مورد استفاده قرار می گیرد ، طبق قانون تجارت اسامی که قبلا در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت رسمی رسیده باشند ، مجوز ثبت نخواهند داشت و نمی توان از آن نام برای شرکت خود استفاده نمود.

 

مزایای استعلام رایگان شرکت ها

در دنیای تجارت پررقابت و پر التهاب امروز ممکن است شرکت های بسیاری تنها جنبه سوری داشته باشند و در مواجهه با آنها بر اثر عقد قرارداد یا خرید و یا هر نوع معامله ای به شما و کسب و کارتان لطمه وارد شود . به همین دلیل می توانید با استعلام شرکت از این موضوع ممانعت کنید و به اطلاعات ذیل دست یابید :


• اطلاع از وضعیت اعتبار شرکت ثبت شده
• اطلاع از آدرس ثبتی شرکت
• اطلاع از نوع شرکت تجاری

استعلام اسم شرکتها


به منظور استعلام اسم شرکت لازم است که از سایتهای مرجع معتبر استفاده نماییم تا مطمئن شویم که اسمی که برای ثبت شرکت خود انتخاب نموده ایم پیش از این به ثبت نرسیده باشد ، این موضوع سبب می شود که بدون نگرانی از رد شدن پرونده تعیین نام شرکت ، اسامی مورد نظر برای ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکت ها ارجاع دهید و از اتلاف هزینه و زمان شما برای تعیین نام مجدد جلوگیری می شود بدین منظور می توانید به سایت شناسه ملی به آدرسilenc.ir مراجعه کنید و با ورود اسم مورد نظر و وارد کردن دکمه جستجو و کد امنیتی از عدم ثبت نام منتخب خود برای شرکت اطمینان حاصل نمایید.

 

استعلام شرکت پس از ثبت


پس از ثبت شرکت جهت اطمینان از اعتبار شرکت و یا به هنگام همکاری با سایر شرکت ها و حتی استخدام در شرکت ها می توانید از سایت مرجع رسمی اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در خصوص شماره ثبت شرکت و شناسه ملی آن وسایر مشخصات ثبتی استعلام به عمل آورید وبگاه این اداره به آدرس irsherkatssaa.ir قابل دسترسی می باشد البته برای فراخوانی اطلاعات مدنظرتان باید حتما" یکی از سه مشخصه اصلی شرکت یا حداقل یکی از مشخصات خواسته شده را وارد نمایید.

توضیح در خصوص استعلام شرکتها

استعلام روزنامه رسمی شرکت

روزنامه رسمی شرکت دارای اطلاعات کامل شرکت های ثبت شده می باشد و بنابراین جهت اطلاع از موضوع فعالیت شرکت ، سرمایه شرکت و یا اعضای آن و تغییرات شرکت می توانید استعلام روزنامه رسمی شرکت را انجام دهید که برای این کار باید پس از رجوع به سایت روزنامه رسمی به آدرس irk.ir در قسمت آگهی های قانونی حتما" یکی از مشخصات شرکت را وارد کنید و سپس با زدن دکمه جستجو آگهی شرکت را که در این روزنامه به چاپ رسیده و حاوی اطلاعات ثبت شده شرکت است را رویت نمایید.

استعلام رایگان شرکت را می توان از سایت های رسمی مرتبط با ثبت شرکت انجام داد که به شرح ذیل است:

  • استعلام نام شرکت در سایت ilenc.ir
  • استعلام شرکت ثبت شده در تارنمای irsherkatssaa.ir
  • استعلام آگهی قانونی شرکت در پایگاه irk.ir

 

پل ارتباطی مجتمع ایلیا

( به لبخندتان برترینیم )

شماره تماس مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی : WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

 

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
استعلام رایگان شرکت 【مشاوره رایگان و تخصصی✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
دروازه خورشید
لطفا استعلام تایین نام میخواستم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
لطفا با این شماره تماس بگیرید 02632525232
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید