درخواست مشاوره رایگان

استعلام علامت تجاری

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 6 آذر 1399


 وقتی صحبت از ثبت علامت تجاری به میان می آید اولین نکته ای که به ذهن می رسد استعلام علامت تجاری است زیرا جز ابتدایی ترین مقدمات ثبت یک علامت تجاری موفق استعلام علامت قبل از ثبت است.اکثریت صاحبان علامت تجاری و موسسات ثبتی و حقوقی مثل ثبت ایلیا در این موضوع تجمیع نظر دارند که استعلام علامت تجاری پیش از ثبت علامت بسیار ، موثر و مفید است. زیرا امروزه تعداد برندهای ثبت شده روز به روز در حال افزایش است و ممکن است بسیاری از اسم های زیبا برای ثبت نام برند و علامت تجاری یا استفاده از آن کلمات در ثبت علامت تجاری به دلیل اینکه قبلا" ثبت شده اند غیر ممکن باشد ، پس استعلام شرکت دارای علامت تجاری سبب می شود که شما از این موضوع مطلع شوید و به سراغ اسامی تازه تر و رقابتی تر بروید . جهت استعلام علامت تجاری خود می توانید به پایگاه جستجوی علائم تجاری مراجعه کنید.

 

استعلام علامت تجاری

 

استعلام برند تجاری

به منظور آغاز تولید یک محصول و یا ارائه یک خدمات به استعلام برند تجاری نیاز دارید. ثبت برند مسیری می باشد که دیگران از اسم محصول و اعتبار شما نمی توانند استفاده کنند.همچنین شما قادر می باشید در قسمت جستجوی برند از سایت اداره مالکیت معنوی اقدام کنید.هم چنین می توانید دکمه مشاوره آنی رایگان را کلیک کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

سایت استعلام ثبت برند

سایت استعلام ثبت برند به نشانی www.iripo.ssaa.ir  می باشد شما جهت استعلام علائم تجاری خود می توانید به نشانی مذکور مراجعه کنید.

استعلام نام تجاری

استعلام نام تجاری یکی از امور الزامی در جهت ثبت برند محسوب می شود.شما با استعلام از نام تجاری خود می توانید بفهمید که برند مورد نظر شما قبلا به ثبت رسیده است یا خیر. در صورتی که برند مورد نظرتان سابقه ثبتی داشته باشید شما نمی توانید آن را ثبت کنید و باید جهت انتخاب نام تجاری دیگر اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید دکمه مشاوره آنی رایگان را کلیک کنید تا کارشناسان این مجموعه ثبتی با شما تماس بگیرند.

علامت تجاری

به هر علامتی از قبیل اسم، رنگ، حرف، شکل، رقم و... که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولیدکننده با تولید کننده دیگر می شود علامت تجاری گفته می شود.

فواید استعلام علامت تجاری

  • اطلاع از علائم تجاری ثبت شده در صنف شغلی خود.
  • جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه جهت ارسال علامت تجاری جدید و دوباره کاری.
  • اطلاع بیشتر نسبت به بازار هدف و تعداد رقبای شما که در این بازار ثبت علامت تجاری انجام داده اند.

سامانه استعلام علامت تجاری

 با توجه به جدول طبقه بندی کالا،هرگاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود،شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند،با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.

امروزه انتخاب علائم تجاری یا برند بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم برندهای ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.چنانچه برندی قبلاَ به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت را ندارد.بدین منظور،جهت پیشگیری از رد برند پیشنهادی،قبل از ثبت می بایست از برند مورد نظر استعلام گرفت،که میتوانید به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید و از برند تجاری خود استعلام بگیرید.

 

استعلام برند و علامت تجاری

 

استعلام برند تجاری ثبت شده

به منظور استعلام برند تجاری ثبت شده شما می توانید به پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی کشور به نشانی مراجعه کنید و در قسمت آگهی قانونی مربوط به علامت تجاری یکی از مشخصات از جمله شماره اظهارنامه ، شماره ثبت و یا اسم تجاری را وارد نمایید و سپس با زدن دکمه جستجو از نتایج به دست آمده متوجه می شوید که آگهی ثبت علامت تجاری مد نظر شما آیا در روزنامه رسمی منتشر شده است یا خیر و در صورت عدم چاپ آگهی یعنی آن علامت برای شما آزاد است . درست مثل زمانی که سایتی را می خواهید راه اندازی کنید و به دنبال یک آدرس سایت منحصر به فرد هستید و به همین دلیل باید از عدم خرید دامنه مورد نظرتان قبل از آن از منابع مربوطه آگاه شوید و اگر دامنه آزاد بود با خرید آن آدرس منحصر به فردی برای سایتتان ایجاد کنید ، در مورد ثبت علامت تجاری نیز به همین صورت است یعنی قبل از ثبت علامت باید با استعلام علامت تجاری مورد نظرتان مطمئن شوید که آن علامت آزاد است و تکراری نیست و سپس برای ثبت آن اقدام نمایید . البته اگر علامت تجاری برای کالاها و خدمات متفاوتی از محصولات و خدمات شما ثبت شده باشد ، برای شما قابل ثبت می باشد .

شایان ذکر است که چنانچه مراحل ثبت علامت تجاری تا انتها صورت نگرفته باشد ممکن است با استعلام از سایت روزنامه رسمی یا اداره مالکیت به نتیجه مطلوب نرسیدزیرا تنها علائم تجاری که کامل ثبت شده اند در این سایت ها قابل استعلام و رویت می باشند . لذا به شما پیشنهاد می کنیم که جهت اطمینان بیشتر با واحد مشاوران ثبی ما تماس بگیرید تا از عدم سابقه ثبت علامت کاملا" مطمئن شوید . همچنین ما می توانیم در صورت تکراری بودن علامت شما در امر یافتن و یا طراحی علامت تجاری جدید نیز کمک کنیم.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
استعلام علامت تجاری

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید