روش استعلام علامت تجاری

به منظور استعلام نام شرکت و علامت تجاری شما باید به سایت اداره مالکیت صنعتی و یا به سایت روزنامه رسمی مراجعه کنید و در قسمت آگهی قانونی مربوط به علامت تجاری یکی از مشخصات از جمله شماره اظهارنامه ، شماره ثبت و یا اسم تجاری را وارد نمایید و سپس با زدن دکمه جستجو از نتایج به دست آمده متوجه می شوید که آگهی ثبت علامت تجاری مد نظر شما آیا در روزنامه رسمی منتشر شده است یا خیر و در صورت عدم چاپ آگهی یعنی آن علامت برای شما آزاد است . درست مثل زمانی که سایتی را می خواهید راه اندازی کنید و به دنبال یک آدرس سایت منحصر به فرد هستید و به همین دلیل باید از عدم خرید دامنه مورد نظرتان قبل از آن از منابع مربوطه آگاه شوید و اگر دامنه آزاد بود با خرید آن آدرس منحصر به فردی برای سایتتان ایجاد کنید ، در مورد ثبت علامت تجاری نیز به همین صورت است یعنی قبل از ثبت علامت باید با استعلام علامت تجاری مورد نظرتان مطمئن شوید که آن علامت آزاد است و تکراری نیست و سپس برای ثبت آن اقدام نمایید . البته اگر علامت تجاری برای کالاها و خدمات متفاوتی از محصولات و خدمات شما ثبت شده باشد ، برای شما قابل ثبت می باشد .

شایان ذکر است که چنانچه مراحل ثبت علامت تجاری تا انتها صورت نگرفته باشد ممکن است با استعلام از سایت روزنامه رسمی یا اداره مالکیت به نتیجه مطلوب نرسیدزیرا تنها علائم تجاری که کامل ثبت شده اند در این سایت ها قابل استعلام و رویت می باشند . لذا به شما پیشنهاد می کنیم که جهت اطمینان بیشتر با واحد مشاوران ثبت علامت تجاری مستقر در ثبت ایلیا تماس بگیرید تا از عدم سابقه ثبت علامت کاملا" مطمئن شوید . همچنین ما می توانیم در صورت تکراری بودن علامت شما در امر یافتن و یا طراحی علامت تجاری جدید نیز کمک کنیم .

در صورت نیاز به انتخاب نام برند مناسب کسب و کارتان و اطلاع از چگونگی انتخاب نام تجاری رو لینک انتخاب نام برند کیلیک نمایید.

 

راهنمای استعلام علامت تجاری