لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

استعلام علامت تجاری


 وقتی صحبت از ثبت علامت تجاری به میان می آید اولین نکته ای که به ذهن می رسد استعلام علامت تجاری است زیرا جز ابتدایی ترین مقدمات ثبت یک علامت تجاری موفق استعلام علامت قبل از ثبت است.اکثریت صاحبان علامت تجاری و موسسات ثبتی و حقوقی مثل ثبت ایلیا در این موضوع تجمیع نظر دارند که استعلام علامت تجاری پیش از ثبت علامت بسیار ، موثر و مفید است. زیرا امروزه تعداد برندهای ثبت شده روز به روز در حال افزایش است و ممکن است بسیاری از اسم های زیبا برای ثبت نام برند و علامت تجاری یا استفاده از آن کلمات در ثبت علامت تجاری به دلیل اینکه قبلا" ثبت شده اند غیر ممکن باشد ، پس استعلام شرکت دارای علامت تجاری سبب می شود که شما از این موضوع مطلع شوید و به سراغ اسامی تازه تر و رقابتی تر بروید . جهت استعلام علامت تجاری خود می توانید به پایگاه جستجوی علائم تجاری مراجعه کنید.

 

استعلام علامت تجاری

 

استعلام برند تجاری

به منظور آغاز تولید یک محصول و یا ارائه یک خدمات به استعلام برند تجاری نیاز دارید. ثبت برند مسیری می باشد که دیگران از اسم محصول و اعتبار شما نمی توانند استفاده کنند.همچنین شما قادر می باشید در قسمت جستجوی برند از سایت اداره مالکیت معنوی اقدام کنید.هم چنین می توانید دکمه مشاوره آنی رایگان را کلیک کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

سایت استعلام ثبت برند

سایت استعلام ثبت برند به نشانی www.iripo.ssaa.ir  می باشد شما جهت استعلام علائم تجاری خود می توانید به نشانی مذکور مراجعه کنید.

استعلام نام تجاری

استعلام نام تجاری یکی از امور الزامی در جهت ثبت برند محسوب می شود.شما با استعلام از نام تجاری خود می توانید بفهمید که برند مورد نظر شما قبلا به ثبت رسیده است یا خیر. در صورتی که برند مورد نظرتان سابقه ثبتی داشته باشید شما نمی توانید آن را ثبت کنید و باید جهت انتخاب نام تجاری دیگر اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید دکمه مشاوره آنی رایگان را کلیک کنید تا کارشناسان این مجموعه ثبتی با شما تماس بگیرند.

علامت تجاری

به هر علامتی از قبیل اسم، رنگ، حرف، شکل، رقم و... که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولیدکننده با تولید کننده دیگر می شود علامت تجاری گفته می شود.

فواید استعلام علامت تجاری

  • اطلاع از علائم تجاری ثبت شده در صنف شغلی خود.
  • جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه جهت ارسال علامت تجاری جدید و دوباره کاری.
  • اطلاع بیشتر نسبت به بازار هدف و تعداد رقبای شما که در این بازار ثبت علامت تجاری انجام داده اند.

سامانه استعلام علامت تجاری

 با توجه به جدول طبقه بندی کالا،هرگاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود،شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند،با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.

امروزه انتخاب علائم تجاری یا برند بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم برندهای ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.چنانچه برندی قبلاَ به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت را ندارد.بدین منظور،جهت پیشگیری از رد برند پیشنهادی،قبل از ثبت می بایست از برند مورد نظر استعلام گرفت،که میتوانید به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید و از برند تجاری خود استعلام بگیرید.

 

استعلام برند و علامت تجاری

 

استعلام برند تجاری ثبت شده

به منظور استعلام برند تجاری ثبت شده شما می توانید به پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی کشور به نشانی مراجعه کنید و در قسمت آگهی قانونی مربوط به علامت تجاری یکی از مشخصات از جمله شماره اظهارنامه ، شماره ثبت و یا اسم تجاری را وارد نمایید و سپس با زدن دکمه جستجو از نتایج به دست آمده متوجه می شوید که آگهی ثبت علامت تجاری مد نظر شما آیا در روزنامه رسمی منتشر شده است یا خیر و در صورت عدم چاپ آگهی یعنی آن علامت برای شما آزاد است . درست مثل زمانی که سایتی را می خواهید راه اندازی کنید و به دنبال یک آدرس سایت منحصر به فرد هستید و به همین دلیل باید از عدم خرید دامنه مورد نظرتان قبل از آن از منابع مربوطه آگاه شوید و اگر دامنه آزاد بود با خرید آن آدرس منحصر به فردی برای سایتتان ایجاد کنید ، در مورد ثبت علامت تجاری نیز به همین صورت است یعنی قبل از ثبت علامت باید با استعلام علامت تجاری مورد نظرتان مطمئن شوید که آن علامت آزاد است و تکراری نیست و سپس برای ثبت آن اقدام نمایید . البته اگر علامت تجاری برای کالاها و خدمات متفاوتی از محصولات و خدمات شما ثبت شده باشد ، برای شما قابل ثبت می باشد .

شایان ذکر است که چنانچه مراحل ثبت علامت تجاری تا انتها صورت نگرفته باشد ممکن است با استعلام از سایت روزنامه رسمی یا اداره مالکیت به نتیجه مطلوب نرسیدزیرا تنها علائم تجاری که کامل ثبت شده اند در این سایت ها قابل استعلام و رویت می باشند . لذا به شما پیشنهاد می کنیم که جهت اطمینان بیشتر با واحد مشاوران ثبی ما تماس بگیرید تا از عدم سابقه ثبت علامت کاملا" مطمئن شوید . همچنین ما می توانیم در صورت تکراری بودن علامت شما در امر یافتن و یا طراحی علامت تجاری جدید نیز کمک کنیم.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اجازه بهره برداری از علامت و برند ثبت شده

اجازه بهره برداری از علامت و برند ثبت شده - طبق مواد 44 و 50 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری و مواد 141 به بعد آئین نامه اجرایی آن، مالک علامت ثبت شده می تواند اجازه بهره برداری از علامت خود را به هر شکل قانونی به دیگری اعطا نماید. در این زمینه توجه به نکات زیر ضروری است

اظهارنامه ثبت علامت تجاری

مراحل هزینه اظهارنامه ثبت علامت تجاری ، ثبت اظهارنامه علامت ، نمونه اظهارنامه ثبت علائم تجاری و مدارک مورد نیاز

طبقات ثبت برند 🥇【طبقات ثبت علامت تجاری ✔️】

طبقه بندی علائم تجاری ،طبقات برند ،طبقات ثبت علامت تجاری، طبقه بندی کالاها در ثبت برند ،لیست طبقات ثبت برند

ثبت علامت تجاری فوری و سریع

ثبت علامت تجاری فوری وسریع - مراحل ثبت علامت در ثبت ایلیا با کمترین هزینه و با کمترین زمان ثبت می گردد.جهت ثبت سریع علامت تجاری با ایلیا همراه باشید.

استعلام علامت تجاری

استعلام علامت تجاری - یکی از مهمترین کارها قبل از ثبت علامت تجاری ، استعلام علامت تجاری می باشد. در این مقاله به بررسی نحوه استعلام قبل از ثبت خواهیم پرداخت.

ثبت برند

توضیحات کامل درباره شرایط و مدارک به همراه مراحل و هزینه های ثبتی مربوط ثبت برند

قوانین ثبت علامت تجاری (برند، لوگو، آرم، نام تجاری)

قوانین ثبت علامت تجاری (برند، لوگو، آرم، نام تجاری) - قانون ماده30ـ علامت‌، علامت جمعی و نام تجاری عبارتند از:ماده31ـ حق استفاده انحصاری از یک علامت به کسی اختصاص دارد که آن علامت را طبق مقررات این قانون به ثبت رسانده باشد.ماده32ـ علامت درموارد زیر قابل ثبت نیست‌:

جدول طبقه بندی کالا - علامت تجاری در جدول

توضیحات کامل و جامع درباره جدول طبقه بندی کالا و علامت تجاری در جدول و نشان تجاری در جدول

اجازه بهره برداری از تمام یا قسمتی از علامت و برند تجاری(لیسانس)

اجازه بهره برداری از تمام یا قسمتی از موضوعات علامت( لیسانس) - اجازه بهره برداری(لیسانس) از موضوعات یک علامت ممکن است انحصاری یا غیرانحصاری باشد. به طور مثال شرکت ژاپنی سونی که انواع لوازم الکترونیکی تولید و به جهان عرضه می کند ، ممکن است امتیاز تمامی یا قسمتی از تولیدات خود را به یک یا چند شرکت

ثبت علامت تجاری 【 مشاوره رایگان✔️】

مراحل ، شرایط و مدارک ثبت علامت تجاری و برند در کم ترین زمان با مشاوره رایگان در مجتمع حقوقی ایلیا .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید