لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

استعلام علامت تجاری


استعلام علامت تجاری

 وقتی صحبت از ثبت علامت تجاری به میان می آید اولین نکته ای که به ذهن می رسد استعلام علامت تجاری است زیرا جز ابتدایی ترین مقدمات ثبت یک علامت تجاری موفق استعلام علامت قبل از ثبت است.اکثریت صاحبان علامت تجاری و موسسات ثبتی و حقوقی مثل ثبت ایلیا در این موضوع تجمیع نظر دارند که استعلام علامت تجاری پیش از ثبت علامت بسیار ، موثر و مفید است. زیرا امروزه تعداد برندهای ثبت شده روز به روز در حال افزایش است و ممکن است بسیاری از اسم های زیبا برای ثبت نام برند و علامت تجاری یا استفاده از آن کلمات در ثبت علامت تجاری به دلیل اینکه قبلا" ثبت شده اند غیر ممکن باشد ، پس استعلام شرکت دارای علامت تجاری سبب می شود که شما از این موضوع مطلع شوید و به سراغ اسامی تازه تر و رقابتی تر بروید برای استعلام علامت تجاری خود می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و امور خود را به ما بسپارید هم چنین جهت استعلام علامت تجاری خود می توانید به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید.

 

استعلام علامت تجاری

 

استعلام برند تجاری

به منظور آغاز تولید یک محصول و یا ارائه یک خدمات به استعلام برند تجاری نیاز دارید.ثبت برند مسیری می باشد که دیگران از اسم محصول و اعتبار شما نمی توانند استفاده کنند.همچنین شما قادر می باشید در قسمت جستجوی برند از سایت اداره مالکیت معنوی اقدام کنید.هم چنین می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

سامانه استعلام برند تجاری

قبل از آنکه علامت تجاری و برند خود را به ثبت برسانید شما باید درباره استعلام برندهای ثبت شده اطلاعات لازم را کسب کنید.وقتی شما از برند مورد نظرتان استعلام می گیرید متوجه می شوید که برند شما ثبت شده است یا خیر.سامانه استعلام برند تجاری به نشانی www.iripo.ssaa.ir  می باشد و شما با وارد شدن به سامانه اینترنتی فوق می توانید جهت استعلام برند خود اقدام کنید.

سایت استعلام ثبت برند

سایت استعلام ثبت برند به نشانی www.iripo.ssaa.ir  می باشد شما جهت استعلام علائم تجاری خود می توانید به نشانی مذکور مراجعه کنید.

استعلام نام تجاری

استعلام نام تجاری یکی از امور الزامی در جهت ثبت برند محسوب می شود.شما با استعلام از نام تجاری خود می توانید بفهمید که برند مورد نظر شما قبلا به ثبت رسیده است یا خیر.در صورتی که برند مورد نظرتان سابقه ثبتی داشته باشید شما نمی توانید آن را ثبت کنید و باید جهت انتخاب نام تجاری دیگر اقدام کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان این مجموعه ثبتی با شما تماس بگیرند.

علامت تجاری

به هر علامتی از قبیل اسم،رنگ،حرف،شکل،رقم و...که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولیدکننده با تولید کننده دیگر می شود علامت تجاری گفته می شود.

فواید استعلام علامت تجاری

  • اطلاع از علائم تجاری ثبت شده در صنف شغلی خود.
  • جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه جهت ارسال علامت تجاری جدید و دوباره کاری.
  • اطلاع بیشتر نسبت به بازار هدف و تعداد رقبای شما که در این بازار ثبت علامت تجاری انجام داده اند.

سامانه استعلام علامت تجاری

 با توجه به جدول طبقه بندی کالا،هرگاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود،شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند،با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.

امروزه انتخاب علائم تجاری یا برند بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم برندهای ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.چنانچه برندی قبلاَ به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت را ندارد.بدین منظور،جهت پیشگیری از رد برند پیشنهادی،قبل از ثبت می بایست از برند مورد نظر استعلام گرفت،برای این امر نخست می توانید فرم آنی مشاوره رایگان را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و امور استعلام برند تجاری شما را به انجام برسانند،هم چنین می توانید به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید و از برند تجاری خود استعلام بگیرید.

 

استعلام برند و علامت تجاری

 

استعلام برند تجاری ثبت شده

به منظور استعلام برند تجاری ثبت شده شما می توانید با شماره تلفن 26655119-021 تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ثبت شرکت ایلیا بسپارید هم چنین می توانید به پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir  مراجعه کنید و در قسمت آگهی قانونی مربوط به علامت تجاری یکی از مشخصات از جمله شماره اظهارنامه ، شماره ثبت و یا اسم تجاری را وارد نمایید و سپس با زدن دکمه جستجو از نتایج به دست آمده متوجه می شوید که آگهی ثبت علامت تجاری مد نظر شما آیا در روزنامه رسمی منتشر شده است یا خیر و در صورت عدم چاپ آگهی یعنی آن علامت برای شما آزاد است . درست مثل زمانی که سایتی را می خواهید راه اندازی کنید و به دنبال یک آدرس سایت منحصر به فرد هستید و به همین دلیل باید از عدم خرید دامنه مورد نظرتان قبل از آن از منابع مربوطه آگاه شوید و اگر دامنه آزاد بود با خرید آن آدرس منحصر به فردی برای سایتتان ایجاد کنید ، در مورد ثبت علامت تجاری نیز به همین صورت است یعنی قبل از ثبت علامت باید با استعلام علامت تجاری مورد نظرتان مطمئن شوید که آن علامت آزاد است و تکراری نیست و سپس برای ثبت آن اقدام نمایید . البته اگر علامت تجاری برای کالاها و خدمات متفاوتی از محصولات و خدمات شما ثبت شده باشد ، برای شما قابل ثبت می باشد .

شایان ذکر است که چنانچه مراحل ثبت علامت تجاری تا انتها صورت نگرفته باشد ممکن است با استعلام از سایت روزنامه رسمی یا اداره مالکیت به نتیجه مطلوب نرسیدزیرا تنها علائم تجاری که کامل ثبت شده اند در این سایت ها قابل استعلام و رویت می باشند . لذا به شما پیشنهاد می کنیم که جهت اطمینان بیشتر با واحد مشاوران ثبت علامت تجاری مستقر در ثبت ایلیا تماس بگیرید تا از عدم سابقه ثبت علامت کاملا" مطمئن شوید . همچنین ما می توانیم در صورت تکراری بودن علامت شما در امر یافتن و یا طراحی علامت تجاری جدید نیز کمک کنیم.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شماره تلفن32137-026 و 26655119-021 تماس بگیرید.مشاوران و کارشناسان ما در ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد.

سوالات متداول استعلام علامت تجاری

سوالات متداول استعلام علامت تجاری

✅ برای استعلام علامت تجاری باید چکار کنیم؟

جهت پیشگیری از رد برند پیشنهادی،قبل از ثبت می بایست از برند مورد نظر استعلام گرفت به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه کنید و از برند تجاری خود استعلام بگیرید.

✅ ثبت علامت تجاری چه شرایطی دارد؟

علامت تجاری یا برند، می بایست جدید، ابتکاری بوده و گمراه کننده نباشد. منظور از جدید بودن علامت تجاری این می باشد که علامت مورد استفاده بر روی محصول که برای ثبت ارائه می شود،از حیث شکلی باید جدید بوده و سابقه ثبت و استعمال توسط دیگران را نداشته باشد. شایان ذکر است که با توجه به جدول طبقه بندی کالا،هرگاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود،شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند،با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.

✅ علامت تجاری ثبت شده تا چه زمانی اعتبار دارد؟

علامات تجاری که به ثبت می رسند تا مدت ده سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه ، اعتبار ثبت دارند. با تقاضای مجدد صاحب علامت در پایان مدت، مجدداَ برای ده سال دیگر به حالت انحصاری باقی می مانند. ( در صورت عدم درخواست تمدید ثبت ظرف مهلت یاد شده، امکان درخواست آن ظرف مهلت 6 ماه پس از پایان اعتبار ثبت علامت ، با پرداخت جریمه تاخیر به میزان نصف هزینه ثبت علامت وجود دارد ، والا ثبت علامت از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

✅ ثبت علامت تجاری چه مزایایی دارد؟

حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد.به این معنی که اشخاصی که علامت خود را به ثبت نرسانند نمی توانند از استفاده اشخاص دیگر از آن علامت جلوگیری کنند و به این جهت کلیه تجار و موسسات تجاری، برای حفظ علامت خود از تقلید و تقلب ، علایم خود را به ثبت می رسانند. *ثبت برند، تضمین می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند. *برای محصولات و شرکت و خدمات شما ایجاد شهرت و وجه می کند. *شرکت ها را تشویق می کند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند. *شرکت ها را قادر می سارد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند. *ممکن است برای دریافت وام مفید باشند. *ثبت برند می تواند برای سهامداران نیز ایجاد ارزش افزوده ی سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود. *علامت تجاری ثبت شده ، قابل نقل و انتقال است . لذا، می توان آن را انتقال داد. *می توان تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند مبنبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد. *ممکن است دارایی ارزشمند کسب و کار باشند. *جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است . *اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند. *ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت علامت تجاری فوری و سریع

ثبت علامت تجاری فوری وسریع - مراحل ثبت علامت در ثبت ایلیا با کمترین هزینه و با کمترین زمان ثبت می گردد.جهت ثبت سریع علامت تجاری با ایلیا همراه باشید.

جدول طبقه بندی کالا

توضیحات کامل و جامع درباره جدول طبقه بندی کالا

طبقات ثبت برند

طبقات ثبت برند و علامت تجاری - طبقه بندی بین‌المللی ثبت علائم ، نشان، آرم، برند و علامت تجاری جدولی است که در قانون ثبت علائم و ثبت برند تجاری جهت کلیه اجناس گردآوری شده و 45 طبقه میباشد

ادبیات تحقیق در نام تجاری

ادبیات تحقیق در نام تجاری - نام تجاری: قبل از تصویب قانون أخیر (سال ۱۳۸۶)، در قوانین داخلی و نیز کنوانسیون پاریس (که به لحاظ الحاق دولت ایران به آن در حکم قانون داخلی بلکه اولی از قوانین داخلی تلقی می شود) از نام تجاری تعریف قانونی ارائه نشده و تشخیص مفهوم آن به برداشت عرف محول شده بود. اندیشمندان

ثبت علائم تجاری

ثبت علائم تجاری - با توجه به ماده 39 ق.ث.آ.ط.ع و مواد 126 تا 130 آئین نامه اجرایی ، پس از پذیرش اظهارنامه ثبت علائم اعم از علامت فردی یا جمعی و انتشار آگهی مربوط به درخواست ثبت مارک یا علامت جهت اطلاع عموم و تحویل دادن نسخه ای از آکهی منتشر شده و یا منعکس شده در سایت روزنامه رسمی توسط متقاض

علائم و نشانه های جغرافیایی

علائم و نشانه های جغرافیایی - در این گفتار از کلیات، تعاریف، خصوصیات، فوائد و حمایت از نشانه های جغرافیایی به شرح آتی بحث خواهد شد: کلیات علائم و نشانه های جغرافیای علائم و نشانه های جغرافیایی یکی از انواع مالکیت صنعتی است که از دیرباز در کشورهای پیشرفته صنعتی و حتی کشورهای در حال توسعه،

علامت و برند تجاری ممنوع

علامت و برند و علائم تجاری ممنوع - چنانچه علامت خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد موازین شرعی را قانون مشخص نکرده است لذا ممکن است در عمل مشکلاتی به علت این ابهام به وجود آید. در ضمن آیا موازین شرعی با اخلاق حسنه و نظم عمومی در حال حاضر که شرع و قانون در ردیف یکدیگرند تفاوت دارد؟

تعریف علائم و نشان جغرافیایی

تعریف علائم و نشان جغرافیایی - «نشانه جغرافیایی نشانه ای است که مبدأ کالایی را، به قلمرو، منطقه یا ناحیه ای از کشور منتسب می سازد، مشروط بر این که کیفیت و مر غوبیت، شهرت یا سایر خصوصیات کالا اساساً قابل انتساب به مبدأ جغرافیایی آن باشد.»

هزینه ثبت برند - هزینه ثبت برند چقدر است

توضیحات هزینه و تعرفه ثبت برند،ثبت لوگو،ثبت علامت تجاری،ثبت برند در ایران و قیمت ثبت برند به بیانی ساده و روان.

استعلام علامت تجاری

استعلام علامت تجاری - یکی از مهمترین کارها قبل از ثبت علامت تجاری ، استعلام علامت تجاری می باشد. در این مقاله به بررسی نحوه استعلام قبل از ثبت خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید