لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

استعلام ثبت طرح صنعتی🥇【طرح صنعتی ✔️】


ترکیب خطوط یا رنگها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط ، رنگ یا بدون آن بگونه ای که ترکیب یا شکل یک فراورده را از نظر تزیینی و زیباشناختی تغییر داده و باعث جذب مصرف کننده گردد را طرح صنعتی می گویند.
متقاضی محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه ی ذیل و پر کردن فرم استعلام، اطلاعات شکل طرح صنعتی خود و حوزه کاری را وارد نموده تا قبل از ثبت طرح صنعتی خود شامل هزینه و زمان اضافه نگردید.در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی میتوانید از مشاوران مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.
با استفاده از این روش جلوی ارسال طرح و شکلهای تکراری و غیر قابل ثبت به سامانه استعلام طرح صنعتی را می گیرید و در نتیجه از اتلاف هزینه و زمان شما جلوگیری می شود . در ضمن می توانید از استعلام طرح های صنعتی و کالاهای تجاری سایر رقبای خود در بازار کارتان اطلاع حاصل نمایید .
جهت ثبت طرح صنعتی لازم است که قبل از هرگونه اقدامی با بررسی طرح در حیطه کالایی مورد نظر امکان ثبت آن را تا حدی بررسی نمود. قبل از ارائه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی ، می توان با بررسی و استعلام ثبت طرح صنعتی از ارائه اظهارنامه هایی که منجر به اخطار و رد می شوند جلوگیری نمود.با توجه به زمانبر بودن بحث بررسی و امکانسنجی طرح های صنعتی از سوی اداره ابتدا کارشناسان مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا طرح های شما عزیزان را بررسی و سپس اقدام به ثبت آن می نمایند.
با ثبت طرح صنعتی ، محصولتان را انحصاری کنید!
در بازاری که رقابت و نوآوری و کالاهای جدید حرف اول را در کسب سهم بیشتر بازار می زند، حفظ مالکیت ایده های جدید بسیار مهم است.وقتی ایده ای قابل پیاه سازی و عرضه به بازار می باشد، اولین اقدام گرفتن مالکیت به نام خودتان می باشد. وقتی محصولی را تولید کرده اید که دارای نوآوری می باشد و با کالاهای موجود در بازار تفاوت و برتری محسوسی دارد می توانید از دولت درخواست حمایت و ثبت کنید.یکی از خدمات ثبت ایلیا، در کنار ثبت شرکت، ثبت اختراع و ثبت برند، فعالیت در زمینه ثبت طرح صنعتی می باشد که در این زمینه مشتریان نام آشنایی دارد.با ثبت طرح صنعتی انحصار آن در اختیارتان قرار می گیرد و هیچ کدام از رقبایتان مجاز به کپی برداری و تولید محصول شما نخواهند بود البته به شرطی که اصول ثبتی در آن رعایت شده باشد.در این نوع ثبت می توانید شکل ظاهری محصول و کالای طراحی شده و جدید خود را تحت انحصار خود قرار دهید که این امر باعث رغبت بیشتر مشتریان، افزایش سهم بازار و موفقیت بیشتر می شود.

طرح صنعتی

طرح صنعتی در واقع طرحی است که از ابتدا بوده و حالا شخصی یا گروهی می خواهند ساختار ان را تغییر دهند لازم به ذکر است که اگر کارایی طرحی که از قبل بوده را اگر صفر تا صد تغییر دهیم دیگر به ان طرح صنعتی نمی گویند بلمه اختراع است . طرح صنعتی معمولا هدف از به ثبت رسیدنش راه انداختن خط تولید طرح و یا اینکه طرح به نام فرد ویا گروه ثبت شده که اشخاص دیگر ادعایی برای به ثبت رسیدنش نداشته باشند و بتواند از این طرح با نام یک فرد حمایت قانونی کرد . طرح صنعتی که میخواهید ثبت کنید نباید قبلا به ثبت رسیده باشد و اگر نه در همان مراجل اولیه رد صلاحیت خواهد شد .

 جستجوی طرح صنعتی

برای جسنججوی طرح صنعتی که یک نوع استعلام از اداره مالکیت معنوی است فقط کافیست طرح خود را در سایت اداره ممالکیت معنوی و صنعتی ثبت کنید در صورتی که قبلا به ثبت رسیده باشد مخص میکند که این طرح قبلا به ثبت رسیده است لازم به ذکر است که هر شخص حقیقی با حقوقی که می خواهند طرح صنعتی خود را به ثبت برسانند باید جستجوی طرح صنعتی را انجام دهند

سامانه ثبت طرح صنعتی

برای ثبت در سامانه ثبت طرح صنعتی باید از طریق ثبت ایلیا اقدام نمایید ثبت ایلیا با داشتن سالها تجربه در این زمینه شما را یاری خواهد نمود ابتدا با کارشناسان ما در تماس باشید سپس با توجه به اطلاعاتی که در زمینه ثبت طرح صنعتی خود به ما میدهید شما را در ثبت طرح صنعتی یاری خواهیم کرد

مراحل و شرایط ثبت طرح صنعتی و طبقات طرح صنعتی

در بازاری که رقابت و نوآوری و کالاهای جدید حرف اول را در کسب سهم بیشتر بازار می زند، حفظ مالکیت ایده های جدید بسیار مهم است.
وقتی ایده ای قابل پیاده سازی و عرضه به بازار می باشد، اولین اقدام گرفتن مالکیت به نام خودتان می باشد. وقتی محصولی را تولید کرده اید که دارای نوآوری می باشد و با کالاهای موجود در بازار تفاوت و برتری محسوسی دارد می توانید از دولت درخواست حمایت و ثبت کنید.
یکی از خدمات مجتمع ثبتی ایلیا، فعالیت در زمینه ثبت طرح صنعتی می باشد که در این زمینه مشتریان نام آشنایی دارد. با ثبت طرح صنعتی انحصار آن در اختیارتان قرار می گیرد و هیچ کدام از رقبایتان مجاز به کپی برداری و تولید محصول شما نخواهند بود البته به شرطی که اصول ثبتی در آن رعایت شده باشد.

اظهانامه ثبت طرح صنعتی

 1. نقشه عکس و هر گونه مشخصات گرافیکی محصول و عکس از محصول به ابعاد 20 در 20 سانتی متر. در صورت نیاز به ارائه ماكتی از مدل طرح، مرجع ثبت می‌تواند ماكت مزبور را ممهور به مهر و تاریخ نموده به متقاضی اعاده نماید.
 2. تعیین طبقه محصول
 3. کپی مدارک شناسایی شخص در صورت شخصی بودن طرح
 4. کپی مدارک شرکتی و کپی مدارک شناسایی مدیر عامل

نکته : دو یاچند طرح صنعتی را می‌توان در یک اظهارنامه قید و تسلیم نمود، بشرط آنکه مربوط به یک طبقه‌بندی بین‌المللی و یا مربوط به یک مجموعه یا ترکیبی از اجزاء باشد. در صورت سه بعدی بودن طرح صنعتی ، اداره مالکیت صنعتی می‌تواند نمونه واقعی یا ماکتی از آن را نیز به همراه اظهارنامه درخواست نماید. تاریخ اظهانامه همان تاریخ زمان تسلیم اظهارنامه میباشد .
جهت مطالعه و اشنایی کامل با ثبت طرح صنعتی می توانید از مقاله ثبت طر ح صنعتی در سایت ایلیا استفاده نمایید.

روند و مراحل ثبت طرح صنعتی

1. امضاء وکالتنامه توسط موکل و تنظیم قرارداد مجتمع ثبتی ایلیا
2. بررسی مدارک و شرایط موکل برای ثبت طرح صنعتی
3. قبل شروع شدن پروسه ثبت طرح صنعتی اگر نیاز به استعلام برند و استعلام طرح باشد، و موکل درخواست استعلام را بدهد ابتدا ، طرح را استعلام می کنیم.
4. ظرف 2 الی 3 روز کاری روی سیستم اداره ثبت مالکیت صنعتی ارجاع شده بصورت رسمی و پرونده تشکیل می شود.
5. در مرحله قبلی با تشکیل پرونده و ارجاع کارشناس اداره مالکیت صنعتی، نتیجه کارشناسی و وضعیت پرونده پس از 2 ماه مشخص می شود، حالت های زیر معمولا در این مرحله رخ می دهد
• الف. تایید : پرونده و اطلاعات هیچ نقصی ندارد، مشابهت ومغایرت ندارد و برای صدور آگهی تقاضای ثبت طرح صنعتی اقدامات بعدی انجام می شود. ثبت طرح صنعتی نیاز به 3 آگهی دارد که این مرحله اولین آگهی خواهد بود.
1. در این مرحله باید روزنامه رسمی انجام شود، یعنی درخواست تایید شده پرونده شما در روزنامه های کثیرالانشار چاپ می شود. توجه داشته باشید صدور روزنامه رسمی حدود 10 الی 15 روز کاری زمان خواهد برد.
2. پس از روزنامه رسمی اول یک ماه زمان برای اعتراض وجود خواهد داشت تا اگر کسی ادعایی در خصوص علامت تجاری مورد درخواستی شما داشته باشد اعتراض خود را اعلام کند.
3. پس از گذشت 30 روز اگر هیچ اعتراضی نبود ، خیلی سریع درخواست آگهی دوم داده میشود. آگهی دوم به معنی داشتن شماره ثبت طرح تجاری است.
4. آگهی دومی که صادر شد و مشکلی نبود سریعا برای چاپ در روزنامه رسمی کثیر الانشار اقدام می شود. (تا این مرحله روزنامه رسمی دوم انجام شده است)
5. پیگیری روزنامه رسمی داخل سایت 10 الی 15 روز کاری زمان خواهد برد تا چاپ شود.
6. با ارسال روزنامه رسمی دوم از طریق وکیل ثبت برند و طرح صنعتی درخواست آگهی انحصاری 10 ساله ثبت طرح را به اداره مالکیت صنعتی می دهیم.
7. پس از 2 الی 3 روز کاری پرونده بصورت کامل انجام شده و آماده تحویل به موکل می باشد.
زمان ثبت طرح صنعتی
زمان فرایند ثبت طرح صنعتی در صورتیکه توسط خود شخص اقدام گردد 7 الی 8 ماه میباشد . اما در صورتیکه این پروسه توسط مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا انجام گیرد 4 ماه خواهد بود.

طرح هایی که تحت حمایت قانون طرح های صنعتی قرار نمیگیرند

 1.  طرحهایی كه جدید یا اصیل نباشند
 2. طرحهایی كه قبل از تسلیم اظهارنامه در هر نقطه ای از جهان افشا شده باشند.
 3. طرحهایی كه بهره برداری از آنها خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی و اخلاق حسنه باشند.
 4. طرحهایی كه حاوی نمادها یا نشانه های رسمی باشند.
 5. طرحهایی كه درنتیجه عملكردفنی بدون تغییر ظاهری ایجاد شوند.
 6. طرحهایی كه نتوان آنرا جای دیگری ساخت
 7. طرحهایی كه شکل ثابت ندارند
 8. قسمتی از یک طرح که به تنهایی مفهومی ندارد
 9. طرح هایی که عیناً در طبیعت وجود دارند
 10. اشکال هندسی
 11. طرح هایی که به الکتریسیته وابسته هستند

لیست طبقات بین المللی طرح صنعتی

طبقه طرح صنعتی     کالاهای طرح صنعتی
طبقه1 طرح صنعتی     مواد غذایی
طبقه2 طرح صنعتی     پوشاك و اقلام و لوازم خرازی
طبقه 3 طرح صنعتی     كالاهای مسافرتی، چمدان، چتر آفتابی و لوازم شخصی كه در جای دیگر ذكر نشده‌اند
طبقه 4 طرح صنعتی     انواع برس و قلم‌مو
طبقه 5 طرح صنعتی     اقلام ساخته شده از منسوجات، مواد ورقی طبیعی یا مصنوعی
طبقه 6 طرح صنعتی     اسباب و اثاثیه منزل
طبقه 7 طرح صنعتی     اقلام خانگی، كه در جای دیگری قید نشده‌اند
طبقه 8 طرح صنعتی     ابزارآلات و یراق آلات
طبقه 9 طرح صنعتی     بسته‌بندی‌ها و ظروف مخصوص حمل ونقل یا جابه‌جایی كالا
طبقه10طرح صنعتی     ساعت مچی و دیواری و سایر لوازم اندازه‌گیری، كنترل و علامت دادن
طبقه11طرح صنعتی     اقلام تزئینی و زیورآلات
طبقه12طرح صنعتی     وسایل حمل و نقل یا بالا بردن
طبقه13طرح صنعتی     تجهیزات تولید، توزیع یا تبدیل برق
طبقه14طرح صنعتی     تجهیزات ضبط، ارتباطات یا بازیابی اطلاعات
طبقه15طرح صنعتی     ماشین‌آلاتی كه در جای دیگر قید نشده‌اند
طبقه16طرح صنعتی     دستگاه‌های عكاسی، سینماتوگرافی و بصری
طبقه17طرح صنعتی     آلات موسیقی
طبقه18طرح صنعتی     ماشین‌آلات چاپ و ماشین‌های اداری
طبقه19طرح صنعتی     نوشت‌افزار و لوزم اداری، مواد تدریس و آموزش و مواد مورد استفاده نقاشان
طبقه20طرح صنعتی     تجهیزات فروش و تبلیغات، تابلوها
طبقه21طرح صنعتی     انواع بازی، اسباب‌بازی، چادر و اقلام ورزشی
طبقه22طرح صنعتی     تسلیحات، اقلام آتش بازی و نورافشانی، لوازم برای شكار، ماهیگیری و دفع آفات
طبقه23طرح صنعتی     تجهیزات توزیع مایعات، لوازم بهداشتی، تجهیزات گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع، سوخت جامد
طبقه24طرح صنعتی     لوازم و تجهیزات پزشكی و آزمایشگاهی
طبقه25طرح صنعتی     واحدهای ساختمانی و عناصر ساختمانی
طبقه26طرح صنعتی     دستگاه‌های روشنایی
طبقه27طرح صنعتی     ملزومات استفاده از توتون و ملزومات مورد استفاده سیگاری‌ها
طبقه28طرح صنعتی     محصولات دارویی و آرایشی، اقلام و دستگاه‌های پیرایشی
طبقه29طرح صنعتی     تجهیزات و ادوات ضدخطر آتش‌سوزی، برای پیش‌گیری از سوانح و برای نجات
طبقه30طرح صنعتی     اقلام لازم برای مراقبت از حیوانات و جابه‌جایی آن‌ها
طبقه31طرح صنعتی     ماشین‌ها و لوازم برای تهیه مواد خوراكی و آشامیدنی كه در جای دیگر ذكر نشده‌اند
طبقه99طرح صنعتی     موارد مختلف و گوناگون

 

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل توقیف و شکایت طرح صنعتی ✔️

انجام تخصصی مراحل توقیف و شکایت از طرح ثبت شده . مراحل ممکن است کالایی با علامت تقلبی تولید شده باشد یا از طرح صنعتی ثبت شده بدون اجازه مالک آن بهره برداری شده و در ساخت و فروش کالا مورد استفاده قرار گرفته باشد، در این صورت مالک طرح یا قائم مقام وی می تواند از دادگاه صالح خواستار، توقیف کالاها گردد.

تعریف طرح صنعتی

منظور از طرح صنعتی چیست ؟ برای دانستن این موضوع تنها کافی است با مشاوران مجرب ایلیا تماس گرفته و از مزایای مشاوره رایگان آن ها بهره مند شوید .

ضمانت اجرای کیفری بدون موافقت مالک طرح صنعتی

اخذ ضمانت کیفری برای رسیدگی به شکواییه در خصوص طرح صنعتی در کم ترین زمان . هرشخصی که با علم و عمد، بدون موافقت مالک طرح صنعتی، از آن بهره برداری کند یعنی هرکس عالماً در ساخت، فروش کالا و وارد کردن اقلام تولیدات مربوط به یک طرح صنعتی از طرح به ثبت رسیده متعلق به دیگری، بدون رضایت وی استفاده کند

منابع منطقه ای در زمینه حمایت از طرح ها و مدل های صنعتی

منابع منطقه ای در زمینه منابع منطقه ای می توان به ضوابط اتحادیه اروپا در زمینه حمایت از طرح ها و مدل های صنعتی اشاره کرد.اتحادیه اروپا در تاریخ 13 اکتبر 1998 دستورالعملی را به منظور حمایت حقوقی و قضایی از طرح ها و مدل های صنعتی ،صادر کرده است که اعضاء ودولت های اتحادیه باید این متن یا دستورالعمل را

هزینه ثبت طرح صنعتی

هزینه ثبت طرح صنعتیهزینه ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی🥇【طرح صنعتی ✔️】

استعلام ثبت طرح صنعتی ، طرح صنعتی ، جستجوی طرح صنعتی ، سامانه ثبت طرح صنعتی ، جستجوی طرح صنعتی ، سامانه ثبت طرح صنعتی

مرجع دریافت اظهارنامه ثبت طرح صنعتی

مرجع دریافت اظهارنامه ثبت طرح صنعتی - درحقوق ایران مرجع قانونی برای تسلیم اظهارنامه اداره مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. در ماده 52 قانون جدید ثبت اختراعات آمده است:« تصدی امور مربوط به مالکیت صنعتی و همچنین نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی مالکیت معنوی و اتحادیه های

مزایای ثبت طرح صنعتی ✔️

فواید طرح ها و مدل های ثبت طرح صنعتی -طرح یا مدل های صنعتی، همان طور که قبلا اشاره شد، شکل و فرم هایی هستند که از ترکیب خطوط یا رنگ ها به صورت سه بعدی که قالب یا ظاهر یک کالا را نشان می دهد یا به صورت دوبعدی در صنایع از جمله در صنایع دستی، قالی بافی، گلیم بافی و غیره کاربرد دارد.

موافقت نامه تریپس 1994در زمینه طرح صنعتی

موافقت نامه تریپس 1994در زمینه طرح صنعتی - در زمینه مالکیت فکری و صنعتی از قرن نوزدهم میلادی به بعد کنوانسیون ها و معاهدات متعددی بین دول با هم فکری حقوق دانان و متخصصان کشورهای بزرگ جهان به امضاء رسیده است که در حال حاضر اکثر این معاهدات تحت نظارت سازمان جهانی مالکیت فکری یعنی وایپو « WIPO»

ثبت طرح صنعتی بندرعباس

ثبت طرح صنعتی بندرعباس-جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در بندرعباس تماس حاصل نمایید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید