درخواست مشاوره رایگان

اخذ کارت بازرگانی در کرج 🥇【اتاق بازرگانی کرج ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 6 آذر 1399


کارت بازرگانی در قوانین ایران برای واردات و صادراتکالا برای تاجران ضروری است. در ایران تنها بازرگانانی می‌توانند در واردات و صادرات شرکت کنند که دارای کارت بازرگانی باشند. صدور کارت بازرگانی موکول به آن است که بازرگانان موسسه و یا شرکت خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشد. در شرکت‌های تجارتی کارت بازرگانی مربوطه بنام مدیر مسئول شرکت صادر می‎شود. بازرگانانی که تقاضای صدور کارت بازرگانی می‎نمایند باید طبق فرم‌های چاپ شده از طرف اتاق بازرگانی اطلاعات مربوط به تجارت خود را به اتاق بازرگانی بدهند و از طرف دو نفر از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شوند. صدور کارت بازرگانی برای بازرگانان و شرکت‌های خارجی منوط به معامله متقابله است.یعنی در صورتی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی داده می‎شود که کشور آنها نیز به بازرگانان ایرانی اجازه فعالیت بازرگانی دهند.

کارت بازرگانی چیست؟

کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد براساس مقرراتی که در حال حاضر در درست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال می باشد و تمدید کارت بازرگانی نیز با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می گیرد.
یكی از مدارك اصلی كه در رابطه با مبحث واردات / صادرات كالا الزام داشته و جزو یكی از اركان اساسی این مقوله میباشد ( كارت بازرگانی ) است كه توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران توسط مركز و یا شهرستانها به نام متقاضیانی كه واجد شرایط باشند صادر می گردد.

اتاق بازرگانی کرج

اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی البرز در روز هجدهم اردیبهشت 1390 به طور رسمی گشایش یافت. استان البرز که همجوار با تهران و قزوین است، مرکز بسیاری از فعالیت های اقتصادی، تولیدی، صنعتی، کشاورزی، بازرگانی و خدماتی محسوب می شود. پس از تصویب لایحه ایجاد استان البرز در دوم تیر ماه سال 1389 تأیید شورای نگهبان و ابلاغ آن در ششم مرداد همان سال، بسیاری از شهرک های صنعتی فعال دولتی و خصوصی، کارخانه ها و کار گاه های تولیدی و صنعتی از پایتخت جدا شدند و در حوزۀ عملیاتی استان البرز قرار گرفتند و از این رو نیاز به حمایت انبوه از فعالان اقتصادی بخش خصوصی و تلاش برای رفع مشکلات آنان به منظور بهبود فضای کسب و کار، به پروسه تشکیل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن در استان انجامید. انتقال بیش از هزار پرونده از اتاق بازرگانی تهران، تشکیل هیأت نمایندگان در تاریخ دوم اسفند 89 و سپس انتخاب هیأت رئیسه در تاریخ هجدهم اردیبهشت، نخستین گام ها به سوی ایجاد یک اتاق قدرتمند و فعال بود. به دنبال تأسیس رسمی اتاق، راه اندازی سیستم سامانه هوشمند صدورکارت عضویت، صدور کارت بازرگانی و تمدید آن، سامانه صدور گواهی مبدأ، مشاورۀ تخصصی در امور بیمه، مالیات و امور گمرکی، مشاورۀ بازاریابی، تشکیل کلاس های آموزشی برای فعالان اقتصادی در زمینه های گوناگون بازرگانی، صنعتی و کشاورزی و خدماتی و نیز اعزام هیأت های تجاری به کشورهای مختلف از جمله کارهایی بوده است که در اتاق بازرگانی البرز صورت گرفته یا در جریان است. همچنین تشکیل کمیسیون های گوناگون تخصصی به منظور بررسی علمی و کارشناسی مشکلات بخش های مختلف اقتصادی در استان و ارائه راهکارها از امور مهمی است که در اتاق بازرگانی البرز در دست اجرا است. ارتباط اتاق با دانشگاه ها و مراکز علمی و نخبگان و برگزاری جلسات هم اندیشی با آنان برای بهره مندی از توانایی های علمی دانشگاهیان در پیشبرد طرح های بهبود فضای کسب و کار و حمایت اتاق بازرگانی البرز از طرح ها و بررسی های علمی و تخصصی در سطوح تحصیلات تکمیلی را نیز می توان از اهم برنامه های این اتاق برشمرد.

اتاق بازرگانی البرز

آدرس پستی ایران، کرج، مهرشهر. بلوار ارم. بعد از سه راه شهرداری. نبش خیابان صد غربی
تلفن 02633420186الی90
فکس 02633416089

ایمیل : www.alborzccim.ir

کاربرد کارت بازرگانی

 1. با اخذ کارت بازرگانی می توان به منظور ثبت سفارش به منظور واردات کالا و ترخیص آن مبادرت نمود.
 2. حق العمل کار گمرک علاوه بر کارت حق العمل کاری کارت باید دربردارنده بازرگانی هم باشد.
 3. صادرات کلیه کالاهای مجاز با کارت بازرگانی ممکن می شود.
 4. با اخذ کارت بازرگانی می توان به منظور واردات از مناطق آزاد مانند جزیره کیش،جزیره قشم،بندر چابهار،اروند رود،بندر انزلی،ارس مبادرت نمود.
 5. با کارت بازرگانی می توان برندی را به صورت لاتین ثبت کرد.
 6. صدور گواهی مبدا با کارت بازرگانی ممکن است.
 7. صدور ویزای تجاری مستلزم اخذ کارت بازرگانی است.
 8. با اخذ کارت بازرگانی می توان در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی شرکت نمود.
 9. با کارت بازرگانی می توان از یارانه صادرات بهره مند شد.
 10. امکان ارتباط با بازرگانان خارجی با اخذ کارت بازرگانی ممکن و امکان پذیر است.

اداره بازرگانی کرج

 1.  فراهم نمودن امکانات لازم جهت بهبود نظام بازرگانی استان در چارچوب سیاستهای وزارتخانه با هماهنگی واحدهای ذیربط
 2. مطالعه و بررسی الگوهای مصرف در سطح استان به منظور تهیه و تنظیم برنامه‌های توزیع و ارایه پیشنهادهای لازم در این زمینه
 3. شناسائی کانال‌های مختلف توزیع در سطح استان و ارائه پیشنهادهای لازم در جهت بهبود سیستم توزیع
 4. تشکیل بازارهای داخلی و مشترک در استان به منظور عرضه و معرفی تولیدات بومی
 5. همکاری و مطالعه در زمینه امور حمل و نقل، انبارها، سردخانه‌ها و برآورد ظرفیت و ذخیره‌سازی کالا در استان با هماهنگی سازمان‌ها و واحدهای مربوط و نظارت بر این امور
 6. بررسی و نظارت مستمر در زمینه عرضه، تقاضا کالاها و خدمات در بازار و ارائه پیشنهادهای لازم در زمینه رفع کمبود
 7. برآورد میزان تولیدات ومحصولات واحدهای تحت پوشش در سطح استان وامکانات صدور کالا به سایر استان ها
 8. حمایت از تولیدات داخلی از طریق تعیین ،تعدیل وکنترل قیمت انواع محصولات تولیدی
 9. حمایت از مصرف کنندگان در قبال نوسانات قیمت های داخلی وخارجی وکنترل مستمر قیمتها
 10. پیشنهاد اقلام کالا و خدمات جهت قیمت گذاری توسط مراجع ذیربط
 11. انجام اقدامات لازم در زمینه تامین کالاهای حساس و ضروری به هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه با هماهنگی سازمانهای ذیربط
 12. برنامه ریزی تامین وتوزیع کالاها جهت مصارف خاص فصلی وتامین به موقع نیازهای اقشار آسیب پذیر
 13. انجام سایر امور محوله در چارچوب وظایف واحد و قوانین و مقررات مربوطه

اتاق بازرگانی

به موجب ماده 2 قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران،اتاق بازرگانی ایران،موسسه ای غیر انتفاعی است که دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی می باشد. این تشکل ، جهت ایجاد هماهنگی و همکاری میان بازرگانان و صاحبان صنایع و معادن ، در مراکز تجاری مهم مملکتی ، بر حسب تقاضای تجار محل و پیشنهاد وزارت اقتصاد ملی و با تصویب دولت بوجود می آید.

نخستین اتاق تجارت ایران در 16 مهر ماه 1305 شمسی در وزارت بازرگانی در تهران تشکیل و در سال 1309 قانون تجارت در 5 فصل و 35 ماده به تصویب رسید.به موازات اتاق بازرگانی اتاق صنایع و معادن هم شکل گرفت که بعدها در این اتاق ادغام شد.
هم اکنون ، اتاق بازرگانی ایران نزدیک به 20 هزار عضو در سراسر ایران دارد.لازم به ذکر است ، داشتن کارت عضویت این اتاق و حداقل سه سال سابقه فعالیت اقتصادی از شرایط شرکت در انتخابات آن است.
وفق قانون اتاق بازرگانی،صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه های مربوطه ؛ موضوعات فعالیت مرتبط با اتاق بازرگانی نظیر « ثبت هرگونه شخصیت حقوقی با عنوان اتاق بازرگانی از جمله اتاق مشترک ایران با سایر کشورها و یا شورای اقتصادی مشترک با سایر کشورها و سایر مصادیق از این قبیل»  نیاز به اخذ مجوز از (  اتاق بازرگانی ایران ) دارد.

نحوه دریافت کارت بازرگانی

تشریفات صدور كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها ی کرج و مالیكت صنعتی و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن کرج صورت می گیرد. در بدو امر مراحل و مدارك مورد نیاز دراداره ثبت شركتهای کرج ذكر و در مرحله دوم مراحل و مدارك مورد نیاز در اتاق بازرگانی کرج شرح داده می شود.

 1. سه برگ اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی، جهت اخذ کارت بازرگانی در کرج
 2. پلمپ دفاتر تجارتی ( روزنامه و كل ) در سال جاری و ارائه گواهی پلمپ دفاتر تجارتی، جهت اخذ کارت بازرگانی
 3. یک برگ فتوكپی شناسنامه ( در صورتی كه متقاضی شخص حقیقی باشد )، جهت اخذ کارت بازرگانی در کرج
 4. فتوكپی آگهی تاسیس شركت و آخرین تغییرات آن ( در صورتی كه متقاضی شخص حقوقی باشد)، جهت اخذ کارت بازرگانی در کرج
 5. فیش پرداختی حق الثبت نام در دفاتر بازرگانی، جهت اخذ کارت بازرگانی در کرج
 6. چنانچه امور توسط وكیل رسمی شركت یا شخص انجام می شود اصل یا فتوكپی برابر اصل سند رسمی وكالت، جهت اخذ کارت بازرگانی در کرج

اخذ كارت بازرگانی

 1. امضائ دوبرگ اظهارنامه پلمپ دفاتر وسه برگ اظهارنامه كارت بازرگانی و در صورت شركت بودن زدن مهر شركت روی آن
 2. امضا وكالت نامه وكیل مربوطه توسط شخص و در صورت شركتی بودن كارت زدن مهر شركت بر روی امضای مدیرعامل
 3. واریزی ثبت شركتها و حق الوكاله وكیل
 4. ارائه كپی شناسنامه برای كارت شخصی وارائه كپی كلیه مدارك شركت و روزنامه رسمی و كپی شناسنامه مدیرعامل برای شركت

شرایط اخذ کارت بازرگانی

داشتن محل کسب : سند 6 دانگ دراتاق بازرگانی قابل رویت باشد، در صورت استیجاری بودن اجاره نامه رسمی در اتاق بازرگانی قابل رویت باشد.

 1. داشتن حداقل 21 سال تمام
 2. برگ پایان خدمت ویا برگ معافیت برای آقایان
 3. داشتن حساب جاری معتبر در یکی از بانک های کشور
 4. داشتن مدرک دیپلم
 5. عدم سوء پیشینه کیفری
 6. داشتن دفاتر پلمپ

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی

مدارک مورد نیاز برای اخذ کارت بازرگانی به دو قسمت تقسیم می شود اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی در قسمت ذیل به مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی و حقوقی به اختصار توضیح داده شده است.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی
 1. یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکت ها رسیده باشد (با امضاء مدیرعامل یا رئیس هیات مدیره) و اصل گواهی پلمپ دفاتر.
 2. درخصوص شرکت های با مسئولیت محدود ارائه یک برگ کپی تقاضانامه ثبت شرکت های داخلی و شرکت نامه رسمی که ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد الزامی است. درخصوص شرکت های سهامی خاص و عام ارائه یک برگ کپی اظهارنامه ثبت شرکتهای سهامی خاص یا عام که ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها باشد الزامی است.
 3. اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل که از زمان صدورآن 6 ماه بیشتر نگذشته باشد. دو صفحه فرم کارت بازرگانی و عضویت (تکمیلی از سایت به همراه امضاء مدیرعامل ، مهر شرکت و گواهی امضاء توسط دفتر اسناد رسمی) اصل مفاصا حساب مالیاتی موضوع ماده 186 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی.
 4. یک برگ کپی روزنامه رسمی در مورد تاسیس و کلیه تغییرات شرکت تا این تاریخ موضوع فعالیت شرکت بایستی در راستای صادرات و واردات کالا باشد.
 5. اصل کارت ملی مدیرعامل جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل پشت و روی آن (در صورت داشتن هرگونه تغییرات در مشخصات سجلی ارائه کپی شناسنامه از تمامی صفحات الزامی می باشد)
 6. سه قطعه عکس 4*6 مدیرعامل (جدید، تمام رخ، ساده)
 7. ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد تبصره:دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از مراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه ، از ارائه مدرک فوق معاف می باشند.
 8. اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن و یک سری کپی از پشت و روی آن
 9. اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری و حسن اعتبار بانکی به نام شرکت در استان تهران (فرم مربوطه توسط موسسه تهیه می گردد) با مهر و امضای رئیس شعبه. (ضمناحساب های جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی این فرم تایید شده باشد قابل قبول است) توجه : ارائه دسته چک حساب جاری مربوطه در زمان تشکیل پرونده جهت رویت الزامی می باشد.
 10. اشخاص غیر ایرانی متقاضی کارت بازرگانی علاوه بر ارائه مدارک فوق به استثنای بندهای 3، 5 و 8 ملزم به ارائه تایید صلاحیت مدیران خارجی از سفارتخانه متبوعشان و ارائه کپی پروانه کار و اقامت به همراه اصل مدارک می باشند.
 11. ارائه کد اقتصادی جدید (اصل و کپی) و یا ارائه تاییدیه پیش ثبت نام در سایت Tax.gov.ir و تعهد مبنی بر ارائه کد اقتصادی جدید پس از صدور.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی

 1. یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بارزگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد (با امضای متقاضی کارت بازرگانی) و اصل گواهی پلمپ دفاتر، از اداره ثبت شرکتها.
 2. اصل گواهی عدم سوء پیشینه از زمان صدور آن 6 ماه بیشتر نگذشته باشد.
 3. دو صفحه فرم کارت بازرگانی و عضویت چاپ شده (تکمیلی از وب سایت به همراه مهر و امضاء متقاضی و گواهی امضاء توسط دفتر اسناد رسمی)
 4. اصل مفاصا حساب مالیاتی موضوع 186 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی.
 5. اصل کارت ملی جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل از پشت و روی آن.
 6. سه قطعه عکس 4*6 (جدید، تمام رخ، ساده)
 7. ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد.

مراحل اخذ کارت بازرگانی در کرج

اظهارنامه كارت بازرگانی - اخذ کارت بازرگانی - کارت بازرگانی
تأمین مدارك مورد نیاز برای صدور اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی اداره ثبت شركتها
تشریفات صدور كارت بازرگانی اداره كل ثبت شركتها و مالیكت صنعتی و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران صورت می گیرد. بدو امر مراحل و مدارك مورد نیاز اداره ثبت شركتها ذكر و مرحله دوم مراحل و مدارك مورد نیاز اتاق بازرگانی شرح داده می شود.
1. سه برگ اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی، جهت اخذ كارت بازرگانی
2. پلمپ دفاتر تجارتی ( روزنامه و كل ) سال جاری و ارائه گواهی پلمپ دفاتر تجارتی، جهت اخذ کارت بازرگانی
3. یك برگ فتوكپی شناسنامه ( صورتی كه متقاضی شخص حقیقی باشد )، جهت اخذ كارت بازرگانی
4. فتوكپی آگهی تاسیس شركت و آخرین تغییرات آن ( صورتی كه متقاضی شخص حقوقی باشد)، جهت اخذ کارت بازرگانی
5. فیش پرداختی حق الثبت نام دفاتر بازرگانی، جهت اخذ كارت بازرگانی
6. چنانچه امور توسط وكیل رسمی شركت یا شخص انجام می شود اصل یا فتوكپی برابر اصل سند رسمی وكالت، جهت اخذ کارت بازرگانی
شرح موارد :
1. سه برگ اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی را از دایره فروش اوراق بهادار مستقر اداره كل ثبت شركتها ومالكیت صنعتی ابتیاع و طبق فرم ضمیمه آن را تكمیل و امضا نمایید.
2. هر شخصی ( اعم از حقیقی یا حقوقی ) كه تاجر محسوب شود می بایستی دارای دفاتر قانونی باشد این دفاتر طبق قانون تجارت دفتر روزنامه دفتر كل دفتر دارایی و دفتر كپیه می باشد امروزه با وجود دستگاههایی از قبیل فتوكپی فاكس و امثالهم وجود دفتر كپیه ضروری بنظر نمی رسد و دیگر دفاتر اداره ثبت شركتها پلمپ می شود و تاجر وفق مقررات نسبت به درج صورت حسابهای خود آنها اقدام می نماید این دفاتر وقتی دارای سندیت خواهد بود كه اداره ثبت شركتها نسبت به ثبت و پلمپ آنها اقدام نماید. برای اخذ كارت بازرگانی اشخاص حقوقی و حقیقی بایستی دارای دفاتر قانونی (روزنامه وكل) باشند بنابراین با توجه به میزان معاملات خود نسبت به اخذ دفتر با تعداد صفحات لازم ( 50 برگی 100 برگی 200 برگی و یا بالاتر) تهیه و دایره پلمپ دفاتر ثبت شركتها اقدام ویك برگ گواهی پلمپ دفاتر تجارتی از واحد فروش اوراق بهادار تهیه و پس از پلمپ دفاتر نسبت به تكمیل آن ( طبق فرم ضمیمه) اقدام و مسئول مربوطه نسبت به امضا و مهر آن اقدام خواهد نمود.
3. صورتی كه متقاضی كارت بازرگانی شخص حقیقی باشد ارائه یك برگ فتوكپی صفحه اول شناسنامه ضروری است .
4. صورتی كه متقاضی كارت بازرگانی شخص حقوقی باشد ارائه روزنامه رسمی تاسیس شركت همراه با آخرین تغییرات شركت ضروری می باشد.
5. حق الثبت نام دفاتر بازرگانی با عنایت به قانون درآمدهای دولت و مصرف آن موارد معین مبلغ چهل هزار ریال می باشد كه پس از اخذ فیش نسبت به واریز مبلغ مذكور شعب بانك ملی معین اقدام و رسید پرداخت به واحد مربوطه بهمراه سایرمدارك ارائه گردد.
6. صورتی كه امور توسط وكیل انجام می پذیرد ارائه وكالت نامه رسمی نیز ضروری میباشد.
7. پس از تهیه مدارك فوق الاشعار به واحد ثبت نام دفاتر بازرگانی مراجعه ومسئول مربوطه نسبت به ثبت اظهارنامه ها دفتر ثبت نام تجارتی اقدام و شماره دفتر را روی سه نسخه اظهارنامه درج و نسبت به امضا و مهر نمودن اظهارنامه ها اقدام می نماید سپس یك نسخه از اظهارناه را جهت بایگانی سوابق ضبط و دیگر نسخ را تحویل متقاضی میدهد. این مرحله انجام كار اداره ثبت شركتها به اتمام رسیده با دست داشتن مدارك به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مراجعه گردد.

شرایط صدور کارت بازرگانی برای اشخاص ایرانی و غیر ایرانی

الف) اشخاص حقیقی ایرانی

 1. داشتن حد اقل 21 سال تمام.
 2. برگ پایان خدمت نظام و یا برگ معافیت برای آقایان.
 3. داشتن سه سال سابقه فعالیت های تجاری / تولیدی به تائید دونفر از دارندگان کارت بازرگانی و یا داشتن مدرک مجوز تولید صادره یکی از وزارتخانه متبوع.
 4. داشتن محل کسب ( متناسب با رشته فعالیت ) اعم از ملکی/استیجاری.
 5. داشتن دفاتر قانونی با ارائه اظهار نامه های ثبتی.
 6. داشتن حساب جاری معتبر نزد یکی از بانک‌های عامل کشور.

ب) اشخاص حقیقی غیرایرانی

 1. داشتن کلیه شرایط مقرر برای اشخاص ایرانی به استثنای برگ پایان خدمت نظام/معافیت.
 2. داشتن پروانه کار و اقامت معتبر.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی

 1. در خواست صدور کارت بازرگانی.
 2. کپی مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم)
 3. کپی کارت ملی.
 4. تکمیل 1 برگ فرم عضویت اتاق (تایپ فارسی-لاتین)
 5. تعهدنامه عضویت در اتاق بازرگانی.
 6. تکمیل 2 برگ فرم مشخصات بازرگانی (تایپ فارسی)
 7. اصل و کپی فرم بانک مبنی بر حسن اعتبار بانکی.
 8. تکمیل فرم مشخصات فردی و اعلام معرفین و کپی کارت بازرگانی به انضمام نامه کتبی از معرفین مبنی بر تایید سابقه تجاری بیش از 3 سال (دارندگان مدارک دانشگاهی و هم‌چنین دارندگان مجوز تولید از یکی ازوزارت‌خانه‌های تولیدی نیاز به معرف ندارند..
 9. اصل و کپی فرم تعهدنامه دریافت کارت بازرگانی و تصدیق امضا متقاضی توسط دفاتر اسناد رسمی.
 10. دو برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکت‌ها رسیده باشد.
 11. اصل و کپی گواهی پلمپ دفاتر، از اداره ثبت شرکت‌ها.
 12. اصل و فتوکپی گواهی عدم سوء پیشینه.
 13. قطعه عکس 4×3 .
 14. دو سری فتوکپی از کلیه صفحات شناسنامه متقاضی (حداقل سن 21 سال تمام) و رویت اصل آن.
 15. دو برگ فتوکپی کارت پایان خدمت و معافیت از خدمت سربازی برای آقایان و رویت اصل آن.
 16. دو سری فتوکپی از کلیه صفحات سند مالکیت شش دانگ یا ارائه اجاره‌نامه محضری محل کار. (در صورت عادی بودن اجاره نامه محل کار، ارائه دو سری فتوکپی از کلیه صفحات سند مادر با رویت اصل سند، چنانچه سند به صورت مشاع تنظیم شده علاوه بر رعایت موارد تعیین شده در این بند، ارائه رضایت نامه کتبی سایر مالکین از طرف متقاضی کارت الزامی است.
 17. اصل و فتوکپی فیش واریزی به حساب سازمان بازرگانی استان با ذکر نام شرکت.
 18. اصل فیش حق عضویت بسته به میزان سرمایه طبق فیش تقدیمی و فیش حق تمبر.

تذکر1. کارمندان تمام وقت دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند کارت بازرگانی دریافت کنند.
تذکر2. در صورتی که متقاضی نتواند برای انجام امور مربوطه شخصا مراجعه نماید مراجه کننده ملزم به ارائه وکالتنامه رسمی و یا معرفی نامه از طرف متقاضی است.
تذکر3. هر شخص بیش از یک کارت بازرگانی اعم از حقوقی و یا حقیقی نمی‌تواند داشته باشد.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
اخذ کارت بازرگانی در کرج 🥇【اتاق بازرگانی کرج ✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
فرزانه زیدوند
ج مدارکی برای گرفتن کارت بازرگانی نیاز است
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید