جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تعریف شرکت سهامی خاص در استان البرز

شرکت سهامی خاص در استان البرز 

برای اینکه تعریف شرکت سهامی خاص در استان البرز را به صورت دقیق بگوییم باید ابتدا با قوانین حاکم بر شرکت های سهامی خاص آشنایی پیدا کنید. بدین جهت متن زیر راهنمای شما عزیزان برای شناخت شرکتهای سهامی خاص در البرز خواهد بود تا با اطلاعات کافی آن را شناخته و در راه اهدافتان آن را ثبت کنید.

شرکت سهامی خاص در استان البرز

برای ثبت شرکت از نوع سهامی خاص حضور حداقل 3 شریک بالای 18 سال ضروری می باشد. اعضای هیئت مدیره نیز باید حداقل 3 نفر باشند. لازم به ذکر است اعضای هیئت مدیره به غیر از مدیرعامل همه باید از سهامداران باشند و فقط مدیرعامل است که می تواند خارج از سهامداران باشد.

برای ثبت شرکت های سهامی خاص حضور 2 نفر بازرس الزامی است که این دو نفر هم می توانند از سهامداران و یا خارج از سهامداران باشند اما نباید از اعضای هیئت مدیره باشند و هیچگونه نسبت سببی یا نسبی با اعضای هیئت مدیره داشته باشند.

اعضای هیئت مدیره از یک مدیرعامل 1 رئیس و 1 نائب رئیس هیئت مدیره تشکیل می شود که مدت تصدی آنها دو سال می باشد. بعد از اتمام دو سال باید طی صورتجلسه ای برای انتخاب مجدد آنها برای دو سال دیگر اقدام کرد.

بازرسان شرکت که شامل 2 بازرس اصلی و علی البدل می باشند دارای مدت تصدی 1 سال می باشند و بعد از پایان یافتن سال مالی باید برای یک دوره یک ساله دیگر به انتخاب آنها یا انتخاب افراد جدید بعنوان بازرس اقدامات لازم به عمل آید.

در کلیه جلسات شرکتهای سهامی خاص هیئت رئیسه ای متشکل از 1 رئیس 2 ناظر و یک منشی تشکیل می گردد. که رئیس هیئت مدیره همان رئیس جلسه می باشد.

دو نفر ناظر هم حتماً باید از سهامداران باشد منشی جلسه نیز می تواند یکی از بازرسان و یا خارج از افراد شرکت باشد. لازم به ذکر است برای گرفتن هر نوع تصمیمی که در اساسنامه باید در مجامع عمومی عادی و فوق العاده گرفته شود.

تشکیل هیئت رئیسه در شرکت سهامی خاص الزامی می باشد. فقط در دستور جلسات هیئت مدیره می باشد که نیازی به تشکیل هیئت رئیسه نیست.

نام شرکت‌ های سهامی خاص در البرز

نام شرکت سهامی خاص مانند نام سایر شرکتها تابع شرایط و مقررات خاص می باشد. به علاوه در شرکت سهامی خاص باید بلافاصله قبل یا بعد از نام شرکت عبارت “سهامی خاص” در تمام اسناد و اعلامیه های شرکت به‌ ‎طور شفاف و مشخص قید شود.

شرکت سهامی خاص در استان البرز 

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در البرز

حداقل سرمایه ثبتی اولیه جهت ثبت شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد. تمامی سرمایه شرکت سهامی خاص را خود اعضا تهیه می نمایند و نمی توانند با آگهی پذیره نویسی سهام برای تامین سرمایه شرکت اقدام کنند.

زمان افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی خاص در البرز

با توجه به اینکه بانکها تا ده برابر میزان سرمایه شرکت سهامی خاص به اعضای آن وام می دهند. بسیاری از شرکتهای سهامی خاص جهت استفاده از این امتیاز اقدام به افزایش سرمایه می کنند.

شرایط سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چیست ؟

شرکت سهامی خاص با حضور سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس اصل و علی البدل رسمیت می یابد که طول مدت سمت این افراد به ترتیب دو و یک سال می باشد و البته قابل تمدید است. بازرسین نباید با سهامداران نسبت فامیلی داشته باشند.

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند نوع تقسیم می‌شود؟

سهام شرکت سهامی خاص می تواند سهام بانام یا بی نام باشد و سهام با نام نیز به دو نوع عادی و ممتاز تقسیم می شود که سهام ممتاز دارای برتری خاصی مثلاً مبلغ هر سهم نسبت به سهام عادی می باشد .

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت و اقدامات پس از ثبت آماده ارائه خدمات تخصصی به شما متقاضیان در کرج و استان البرز می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها