جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف

مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف
مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف را می توانید قبل از هر اقدام حقوقی در متن زیر مطالعه کنید و در صورت پیش آمدن هر سوالی با وکلای حقوقی مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید و کسب اطلاعات کنید.

راهنمای مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف

ماده ۱۳۰- بدهی های گذشته موضوع مواد (۳) تا (۱۶) و تبصره (۳) ماده (۵۹)، ماده (۱۲۹) قانون مالیات مستقیم مصوب 1366/12/3و اصلاحیه های بعدی آن قابل مطالبه و وصول نخواهد بود.

تبصره – وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند بدهی مالیات هایی که سال تحصیل درآمد مربوط یا تعلق آنها حسب مورد قبل از سال ۱۳۸۱ باشد را تا سقف ده میلیون 10,000,000 ریال برای هر مؤدی در نقاطی که مقتضی بداند کلا یا جزاً مورد بخشودگی قرار دهد.

مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف
راهنمای مالیات بر جمع درآمد ناشی از منابع مختلف

نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی

ماده ۱۳۱ – نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد بشرح زیر است:

1 – تا میزان پانصد میلیون (۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰) ریال

درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ پانزده درصد (٪۱۵)

۲- نسبت به مازاد پانصد میلیون (۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰ ریال تا میزان یک میلیارد (۱۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ بیست درصد

٣- نسبت به مازاد یک میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰) ریال

درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ بیست و پنج درصد

تبصره ۱- به ازای هر ده درصد (%۱۰) افزایش درآمد ابزاری مشمول مالیات اشخاص موضوع این ماده نسبت به درآمد ابزاری مشمول مالیات سال گذشته آنها، یک واحد درصد و حداکثر تا پنج واحد درصد از نرخ های مذکور کاسته می شود.
شرط برخورداری از این تخفیف تسویه بدهی مالیاتی سال قبل و تسلیم اظهارنامه مالیاتی مربوطه در مهلت اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی است.
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها