جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نکات ثبت شرکت سهامی خاص در قم

شرکت سهامی خاص در قم

ثبت شرکت سهامی خاص راهی مناسب برای کسب و کار تجاری به حساب می آید، در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در قم توضیحات مختصری ارائه دهیم پیشنهاد می شود تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در قم

بهتر است بدانید ثبت شرکت سهامی خاص یکی از اقداماتی است که مجتمع ثبتی ایلیا برایتان به راحتی انجام می‌دهد اما این را باید ابتدا برایتان توضیح دهیم که شرکت سهامی خاص چیست؟

در کل شرکت سهامی خاص شرکتی است که بین 3 شریک (سهام دار به ثبت می‌رسد و کمتر از این تعداد قابلیت ثبت ندارد و این نوع شرکت‌ها بدون حضور 2 بازرس نیز غیرقابل ثبت می‌باشند و اما تفاوت عمده‌ آنها با ثبت شرکت مسئولیت محدود در این است که این نوع شرکت‌ها معمولاً برای شرکت در مناقصه‌ ها اخذ وام به ثبت می رسند و اهداف بلند مدت و البته بیزینسی دارند اما شرکتهای مسئولیت محدود اینگونه نیست و بیشتر ماهیتشان برای انجام خدمات است.

و در شرکتهای سهامی خاص هر فرد با توجه به میزان سرمایه کل شرکت مسئولیت دارد و تمام افراد نسبت به ضررها و سود شرکت سهیم هستند در هنگام ورشکستی تمام اموال شرکت و اموال شخصی اشخاص نیز جز دارایی محسوب می شود.

ویژگی اسم شرکت‌های شرکت سهامی خاص در قم

اسم در شرکتها جز مهم‌ ترین مباحث اولیه‌ ثبت شرکت می‌باشد زیرا در ابتدا باید نام برای شرکت انتخاب کرد و آن را به اداره‌ ثبت شرکتها ارسال کرد پس از تأیید شدن نام است که می‌توانید ادامه‌ فرآیند ثبت شرکت را انجام دهید.

حال باید برایتان بگویم چگونه این اسامی را انتخاب کنید اول بدانید اسامی مورد تأیید برای اداره‌ ثبت شرکتها 3 الی 5 سیلابی است زیرا دو و تک سیلابی به دلیل تعداد بالای ثبت شدن امکان تکراری بودن وجود دارد.

در نتیجه باید از اسامی با سیلاب بالا بیش از 3 کلمه استفاده کرد. مورد دوم اینکه اسم شرکت باید از اسامی خاص استفاده شود این اسامی خاص به معنای آن است که اسامی که عام معمولاً به کار می‌ برند نباشد این عبارت مانند پژوهش، اندیشه، آزاد و اسامی خاص چون: ماها، پرکان و مورد سوم اینکه اسامی شما باید از لغت نامه‌ دهخدا باشد و ریشه‌ ای لاتین نداشته باشد.

شرکت سهامی خاص در قم

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در قم

زمانی که می‌خواهید سرمایه را برای شرکت خود انتخاب کنید مورد بسیار مهم این است که هدفتان از ثبت شرکت چیست؟ موضوع فعالیتتان چیست و چه میزان به داشتن یک اعتبار بالا در شرکت نیاز دارید.

این را بدانید ثبت شرکت سهامی خاص یک سرمایه حداقلی برای ثبت دارد به مبلغ 100 هزار تومان این مبلغ در واقع تنها برای به ثبت رسیدن است و بهتر است برای ثبت شرکت سهامی خاص سرمایه بیشتر باشد در ادامه به این مطلب خواهیم پرداخت.

شرکت‌های سهامی خاص در قم چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟

همان طور که در بخش بالا توضیح دادیم سرمایه شرکت بهتر است بالا باشد تا اعتبار شرکت بیشتر باشد در حین فعالیت شرکت سهامی خاص ممکن است نیاز به افزایش سرمایه داشته باشید این افزایش سرمایه به این جهت است که شما نیاز به اخذ وام دارید و به دلیل آنکه برای اخذ وام به شما 10 برابر سرمایه وام می‌ دهند در نتیجه به یکباره در این شرکتها افزایش سرمایه اتفاق می‌افتد.

عرفاً شرکت‌ های سهامی خاص در هنگام اخذ وام بانکی نیاز به بالا بردن سرمایه پیدا می‌کنند. به دلیل این که تا 10 برابر سرمایه ثبت شده به آنها وام تعلق می‌گیرد.

سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص در قم

در شرکتهای سهامی خاص برای به ثبت رسیدن باید 3 نفر سوم دار انتخاب کرد سه‌ام داران می‌توانند هم فامیلی باشند و سممت مدیریت را نیز به عهده بگیرند مدیر در شرکت‌ های سهامی خاص یک نفر مدت زمان تصدی مدیران 2 سال است و بعد از 2 سال باید تمدید و یا تغییر پیدا کنند، لازم است برای ثبت 2 بازرس انتخاب شود یکی اصلی و دیگری علی البدل بازرسین هیچ نسبت فامیلی با یکدیگر نداشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها