جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

ثبت شرکت سهامی خاص برطبق اصول انجام می شود، در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان توضیحات مختصری ارائه دهیم پیشنهاد می شود با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

 اگر می خواهید فعالیت بازرگانی خود را در ابعاد وسیع تر و یا با تعداد شرکای بیشتر دنبال کنید و برای محل فعالیت خود شرکت به ثبت برسانید ما به شما شرکت سهامی خاص را پیشنهاد می دهیم . 

 شرکت سهامی خاص درصورت کلی بسیار شبیه شرکت مسئولیت محدود است اما مثلاً تعداد افراد در آن بیشتر است و یا مثلاً روند ثبت پیچیده تری دارد و سرمایه در آن نقدی نبوده و به قطعات  سهام تبدیل می شود و به همین دلیل هم به شرکای آن عنوان سهامدار را می دهند. اما این شرکت هم مثل شرکت مسئولیت محدود دارای مسئولیت محدود برای سهامداران در مقابل بستانکاران شرکت  است .

سهام در این شرکتها قابلیت ارائه در بورس را ندارد اما می توان آن را در بین مردم معامله کرد و واگذاری سهام را انجام داد لازم است بدانید سهام همم به صورت با نام و هم به صورت بی نام ارائه می شود اما سهام بی نام به دلیل آنکه نام دارنده آن در دفتر سهام ذکر نمیشود به راحتی و تنها با ارائه فیش سهام به دیگری انتقال می یابد.

ویژگی اسم شرکت‌های سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

هر اسمی که برای شرکت سهامی خاص خود در نظر بگیرید قبل یا بعد از آن عنوان سهامی خاص را بیاورید ، و باید بدانید که اسم شرکتتان نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکا باشد زیرا برایش می آورد. اسم شرکت سهامی خاص باید بدون سابقه ثبت و پیرو قوانین نظام باشد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

سرمایه شرکت سهامی خاص حداقل یک میلیون ریال بوده و تماماً توسط خود اعضا تامین میشود حداکثری برای سرمایه شرکت سهامی خاص وجود ندارد ولی هرچه سرمایه بیشتر باشد در مناقصات یا اخذ وام و نمایندگی بیشتر تاثیر دارد. 35% از سرمایه اولیه شرکت سهامی خاص باید به هنگام ثبت واریز شده و البته بعد از ثبت قابل برداشت می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

شرکت‌های سهامی خاص در سیستان و بلوچستان چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟

سرمایه در شرکتها می تواند تا پایان حضور افراد به صورت کاملا یکسان باقی بماند بدون افزایش و حتی کاهش سرمایه اما این را بدانید اگر شرکت سهامی خاص شما نیاز به اخذ وام داشته باشد هرچه سرمایه شما بیشتر باشد مبلغ بیشتری وام به شما تعلق می گیرد فقط این را بدانید به میزان سرمایه شما 10 برابر بیشتر به شما وامم تعلق میگیرد مثلا اگر سرمایه شما 1 میلیون تومان است مبلغ 10 میلیون به شما وام می دهند و این مبلغ با بالا رفتن سرمایه ی شما بیشتر می شود.

شرایط سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

شرکت سهامی خاص حداقل از سه نفر سهامدار و دو نفر اعضای هیئت مدیره (مدیر) تشکیل می‌شود. بهتر است تعداد اعضای هیات مدیره فرد باشد تا در تصمیم‌گیری‌ها راحتتر اکثریت و اقلیت مشخص شود.

در این نوع از شرکت‌ها هیات مدیره حداکثر برای مدت دو سال انتخاب می‌شود. انتخاب بازرس اصل و علی البدل برای شرکت سهامی خاص الزامی است و بازرسین برای یک دوره مالی یکساله انتخاب می‌شوند و طبق قانون بازرسین نباید از اقوام درجه‌ یک تا سه اعضای هیات مدیره باشند.

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟

سهام چیزی که سهم هر فرد را در شرکتهای سهامی خاص مشخص می کند هر فرد در شرکت سهامی خاص قادر است سهم خود را به صورت با نام یا بی نام داشته باشد پس از این حرف استنباط می کنیم که شرکتهای سهامی دونوع سهم دارند سهام بانام و سهام بی نام.

در مسیر ثبت شرکتتان مجتمع ثبتی ایلیا همراه و مشاوری به حق برای شما خواهد بود . تنها کافی است با گروه ثبتی ایلیا تماس گرفته و سوالات خود را از آن ها بپرسید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
05433445305
05433445305
5 سال قبل

ثبت شرکت سهامی خاص چند مت طول می‌کشد و هزینه ثبت ان جقدر می شود

ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
پاسخ به  05433445305
5 سال قبل

سلام برای دریافت هزینه ها باید مشخص کنین کدوم استان هستین تا بتونم زمان و هزینه مشخص کنم