جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج توضیحاتی ارائه دهیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

شرکت سهامی خاص “Privately joint stock company” یکی از 8 نوع قالبی است که قانون برای ثبت شرکتها تعریف کرده است . این نوع شرکت از بعد اعتبار برای دریافت تسهیلات بانکی، شرکت در مناقصات و مزایده‌های سطح بالا ویا اخذ نمایندگی‌های معتبر مناسب است. سهخام این شرکت بر اساس سرمایه اصلی تقسیم می شود.

جهت خرید و فروش سهام شرکت‌های سهامی خاص نیاز به دادوستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی به راحتی توسط مردم قابل معامله می‌باشد. ثبت شرکت های سهامی خاص، برخلاف شرکت های با مسئولیت محدود باید تمامی سرمایه آن در زمان تاسیس بوسیله موسسان آن شرکت تامین و بخشی دیگر از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری شود.

برای تاسیس وثبت شرکت‌های سهامی خاص مانند باید اظهارنامه ثبت شرکت‌ ، به همراه مدارک شرکت ضمیمه شود و به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تحویل شود.در این نوع شرکت ها، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی ها و قروض و تعهدات شرکت، محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت سهامی خاص است.

در صورت عدم کفایت شرکا مجبور نیستند اموال شخصی خود را برای بدهی شرکت مصرف نمایند. به زبان ساده‌تر می توان گفت در صورتی که شرکت سهامی خاص ورشکسته شود. توان پرداخت بدهی طلبکاران را نداشته باشد. تنها سرمایه‌ی سهامداران شرکت از بین می‌رود به گونه ای که طلبکاران نمی‌توانند مطالبات خود را از اموال شخصی شرکای شرکت مطالبه کنند.

ادامه مطلب
مراحل و هزینه ثبت شرکت در قم

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

اسم شرکت‌های سهامی خاص باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

شرکت سهامی خاص باید ابتدای آن از نام سهامی خاص استفاده کرد اسامی انتخابی از 4 الی 5 واژه تشکیل شده باشند . این واژه ها ریشه انگلیسی یا عربی نداشته باشند و از واژه های خاص کنار یک دیگر برای تشکیل نام استفاده شود حداقل در یک اسم از یک واژه ی عام بکار ببرید .

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

سرمایه در شرکت سهامی خاص براساس قانون تجارت 100 هزارتومان است که این مبلغ به صورت حداقلی تعریف شده است که 35 درصد از این مبلغ همان ابتدا به نام شرکت در شرف تاسیس در یک بانک به صورت سپرده گذاشته می شود و پس از ثبت کلی شرکت میتوانید این پول را از حساب خود بردارید.

ثبت شرکت سهامی در سنندج

شرکت‌های سهامی خاص چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟

عموما” شرکت‌های سهامی خاص در هنگام دریافت تسهیلات بانکی به افزایش سرمایه نیاز دارند . به این علت که میتوانند تا ۱۰ برابر سرمایه ثبت شده درخواست تسهیلات نمایند.

سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟

شرکت های سهامی خاص حداقل با سه نفر سهامداران اصلی تشکیل میشود که اعضای هیئت مدیره را تامین میکنند لازم به ذکر است (در صورت امکان بهتراست تعداد اعضای هیئت مدیره فرد باشند چراکه در تصمیم گیری ها اکثریت و اقلیت مشخص شود.) مدت تصدی گری اعضای هیئت مدیره در این نوع از شرکت‌ها حداکثر برای مدت دو سال می باشد. انتخاب بازرسین برای شرکت های سهامی خاص الزامیست و بازرسین که بصورت اصلی و علی البدل می باشند برای یک دوره یکساله انتخاب می‌شوند و طبق قانون بازرسین نباید از اقوام درجه‌ی یک و دو اعضای سهامداران اصلی باشند.

ادامه مطلب
ثبت شرکت در گرگان بی درنگ
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها