جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

بازرگانان برای تجارت قانونمند باید شروط ثبتی و حقوقی ثبت شرکت را بدانند، از این رو در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان توضیحات مختصر و البته مفیدی را ارائه دهیم لطفا تا انتهای این مقاله با ما باشید.

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

ثبت شرکت سهامی خاص که در زبان انگلیسی معادل Privately joint stock company می باشد یکی از انواع شرکتهای تجاری است که شرایط ثبت آن شباهت با شرکت مسئولیت محدود دارد.

یکی از این وجوه تشابه این است که در ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان مانند شرکت مسئولیت محدود موسسین تنها به اندازه مبلغ سهامشان در شرکت در برابر دیون و قروض شرکت مسئول خواهند بود و اما تفاوت این دو در این است که در ثبت شرکت سهامی خاص ابتدا باید 35% از سرمایه اولیه به حساب شرکت در شرف تاسیس نزد یکی از بانکها واریز گردد و همین امر سبب اعتبار بیشتر شرکت سهامی خاص در قیاس با شرکت مسئولیت در همکاری با پروژه های دولتی است.

نام شرکت‌های سهامی خاص سمنان

نام شرکت سهامی خاص مانند نام سایر شرکتها تابع شرایط و مقررات خاص می باشد به علاوه در شرکت سهامی خاص باید بلافاصله قبل یا بعد از نام شرکت عبارت “سهامی خاص” در تمام اسناد و اعلامیه های شرکت به‌طور شفاف و مشخص قید شود.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

میزان سرمایه در هر شرکتی مشخص است و بر اساس قانون تجارت این سرمایه برای شرکتهای سهامی خاص 100  هزار تومان است.

این حداقل سرمایه ای است که در شرکت سهامی خاص وجود دارد و بالا بودن آن اعتبار به وجود خواهد آورد.

افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی خاص در سمنان

هر شرکت سهامی خاص می تواند تا 10 برابر سرمایه ی خود وام دریافت نمایند در نتیجه سرمایه زمانی افزایش می یابد که بخواهند وام دریافت کنند. در مواقع دیگر دلایل های مختلفی خواهد داشت (ورود شریک، شرکت در مناقصه، عقد قرار داد های بسیار مهم)

ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

شرایط سهامداران و هیئت مدیره در شرکت‌های سهامی خاص سمنان

سهامدار بازرس و هیئت مدیره این 3 سمت اشخاصی هستند که شرکت سهامی خاص را تشکیل می دهند. حال باید بدانید تعداد آنها به چه صورت است :

  • سهامداران 3 نفر
  • مدیرعامل شرکت 1 و سمت مدیریت 2 نفر
  • بازرسین 2 نفر یکی اصلی و دیگری علی البدل

طبقات سهام شرکت‌های سهامی خاص در سمنان

سهام به دو مدل تقسیم می شود: با نام و بی نام اما به طور کلی با توجه به تقسیم بندی سهام های اصلی به دو بخش سهام ممتاز و سهام بانام عادی 4 نوع سهامم در این نوع شرکت ها وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها