جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان

ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان

در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان توضیحاتی جامع به همراه پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص ارائه دهیم لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان

ثبت شرکت سهامی خاص “Privately joint stock company” یک نوع از حالت های مختلف ثبت شرکت است و این شرکت تجاری نیز هست. این نوع از شرکت شباهت بسیار زیادی به ثبت شرکت با مسولیت محدود را داراست.

ثبت شرکت جنبه ی اعتباری بالایی برای اخذ تسهیلات بانکی، اخذ نمایندگی های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده های سطح بالا را دارد. سرمایه این شرکت ها به صورت سهام است و این سهام توسط مسئولین شرکت تامین می شود و بخشی از این سرمایه به بانک ریخته می شود.

زمانی که شرکت ورشکست می شود و یا بدهی بالا می آورد هر یک از سهامداران و موسسین به اندازه سهامی که در شرکت دارند موظف به پرداخت بدهی ها هستند و طلبکاران نمی توانند طلبشان را از اموال شخصی ان ها طلب کنند.

اسم شرکتهای سهامی خاص در زاهدان

در شرکت های سهامی خاص باید عبارت سهامی خاص در قبل یا بعد از اسم شرکت بیاید و این عبارت در تمام سر برگ ها ، اوراق، اطلاعیه ها و آگهی ها درج شود. اسم شرکت سهامی خاص مانند سایر شرکتها باید تابع قوانینی باشد که در مورد نام شرکتها و موسسات غیر تجاری صدق می کند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان

اشخاصی که قصد ثبت شرکت سهامی خاص را دارند پایین ترین مبلغی که می توانند سرمایه گذاری بگذارند یک میلیون ریال معادل صد هزار تومان است. در شرکت سهامی خاص 35 % از سرمایه راباید در حسابی به نام شرکت واریز کنند و این مبلغ بعد از ثبت شرکت از بلوکه شدن خارج می شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان

شرکتهای سهامی خاص در زاهدان چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟

عرفاً شرکتهای سهامی خاص در هنگام اخذ تسهیلات بانکی نیاز به افزایش سرمایه پیدا میکنند. به این علت که تا 10 برابر سرمایه ثبت شده به آن ها وام تعلق میگیرد همچنین بر اثر تغییر اعضا و یا تغییر سهام شرکتها افزایش سرمایه می دهند.

سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکتهای سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟

حداقل تعداد سهامداران در این شرکت باید 3 نفر باشند و همچنین 2 بازرس که یکی عضو اصلی و یکی علی البدل است تشکیل می شود.

بهتر است که تعداد اعضای هیئت مدیره فرد باشد تا در تصمیم گیری در جلسات راحت تر به نتیجه برسند.

در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره اجباراً از سهامداران هستند. اعضای هیئت مدیره باید دارای یک سهم باشند. لازم به ذکر است که بازرسین در یک دوره یکساله مالی انتخاب می شوند نباید از اقوام درجه 1 تا 3 باشد.

سهام شرکتهای سهامی خاص در زاهدان

در شرکت های سهامی خاص سهام به دو گروه تقسیم بندی می شود
  • سهام بی نام و سهام با نام که سهام با نام عبارتند از سهام ممتاز و سهام عادی با نام

در صورت تمایل به ثبت شرکت سهامی در زاهدان می توانید با وکلا و مشاوران ثبتی ایلیا تماس گرفته و نکات تخصصی را از آن ها فرابگیرید و دیگر با مشکلات و دغدغه های این اقدامات مواجه نشوید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها