جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با نحوه ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی اطلاعات جامعی را ارائه دهیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. سوالات خود را از وکلاء و کارشناسان ثبتی ایلیا بپرسید.

قوانین ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

شرکت سهامی خاص و یا Private joint stock company یکی از انواع هشتگانه شرکتهای تجاری در قوانین تجارت ایران است که شرکت بازرگانی محسوب شده ولو موضوع آن امور بازرگانی نباشد. ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی بعد از شرکت با مسئولیت محدود بیشترین تقاضای ثبت را دارد.

در هر دو این شرکتها مسئولیت شرکا یا سهامداران به میزان آورده شان در شرکت است بدین معنی که بستانکاران شرکت نهایتاً حدود آورده هر یک از شرکا می تونند طلب خود را وصول کنند.

حداقل میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی یک میلیون ریال است و حداکثری برای آن تعریف نشده است، لکن سرمایه شرکت هر مقدار که باشد لازم است که تا پایان مراحل ثبت شرکت بخشی از این سرمایه در حسابی به نام شرکت واریز شده و از آن برداشت نشود.

برخلاف شرکت مسئولیت محدود که سرمایه در آن به صورت نقدی است در شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی سرمایه به شکل سهام درمی آید.

اسم شرکت‌های سهامی خاص در خراسان رضوی

علاوه بر ذکر عبارت سهامی خاص پیش و پس از نام شرکت در همه اوراق و آگهی ها ، هنگام ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی اسمی که برای شرکت انتخاب می شود باید حداقل از سه بخش تشکیل شده باشد و این بخشها دارای ریشه اصیل فارسی باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

سرمایه شرکتهای سهامی خاص در خراسان رضوی

در صورت اخذ وام و یا نیاز به عقد قرارداد یا شرکت درمناقصات بزرگ می توان با تنظیم صورتجلسه افزایش سرایه نسبت به این امر اقدام نمود. چرا که بانکها تا ده برابر سرمایه اولیه شرکت سهامی خاص به آن وام اعطا می کنند و یا مثلاً ممکن است برای طرف قرارداد شدن با یک شرکت معظم و معتبر به دلیل کم بودن سرمایه شرکت که نشان اعتبار آن است قرارداد را از دست بدهید، لذا در این موارد می توان به افزایش سرمایه مبادرت کرد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

ابتدا این مورد را باید بدانید که شرکت های سهامی خاص خودشان باید تمام سرمایه ی خود را تامین کنند و این سرمایه می تواند نشان دهنده ی میزان توانایی و اعتبار شرکت باشد و هنگام شرکت در مناقصه و مزایده های دولتی بسیار موثر خواهد بود.

در نتیجه سعی کنید سرمایه ابتدایی یعنی 100 هزار تومان را برای شرکت انتخاب نکنید و سعی خود را داشته باشید که سرمایه بیشتری انتخاب کنید تا این اعتبار گفته شده را بیشتر کرده باشید فراموش نکنید سرمایه شرکت را در زمان اعلام برای ثبت شرکت باید 35 درصد از آن را به بانک واریز کنید و مابقی را نزد خود نگه دارید و پس از ثبت شرکت می توانید آن را از حساب شرکت بردارید.

شرایط سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص خراسان رضوی

برای ثبت شرکت سهامی خاص حضور حداقل سه سهامدار به همراه دونفر بازرس الزامی می باشد که سهامداران عضو هیات مدیره نیز می باشند. سهامداران برای 2 سال انتخاب شده و بازرسین برای یک سال . بازرسین اصل و علی البدل نباید دارای نسبت نسبی و سببی با سهامداران باشند. وظیفه بازرسین نظارت بر ترازهای مالی شرکت است.

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟

  • در شرکت های سهامی خاص سهام به 2 دسته تقسیم می شود
  • سهام بی نام و سهام با نام
  • که سهام بانام خود نیز 2 دسته تقسیم می شود : سهام عادی و سهام ممتاز
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها