جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت اختراع در استان البرز

ثبت اختراع در کرج و استان البرز 

در این مطلب به مراحل ثبت اختراع در استان البرز برای مخترعین البرزی عزیز پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید. تمامی سوالات خود را می توانید از متخصصان مجتمع ثبتی ایلیا بپرسید. در ادامه به نکات تخصصی در زمینه ثبت اختراع تخصصی می پردازیم.

ثبت اختراع در استان البرز

زمانی که ثبت اختراع انجام می شود گواهی اختراع و یا Patent به صاحب اثر اعطا می شود. این گواهی حقوقی را برای مخترع به همراه دارد من جمله از کسانی که بخواهند به نوعی از فروش ، عرضه ، صادرات یا تولید آن اختراع بدون اجازه مالک استفاده ببرند ، جلوگیری می کند.

به نوعی استفاده از اختراع را منحصراً به شخص مخترع محدود می کند. لازم به ذکر است که در صورتی که اختراع دارای کارکرد صنعتی بوده و مفید فایده واقع شود این گواهی صادر شده و ثبت اختراع در کرج و استان البرز انجام می شود.

روند ثبت اختراع در استان البرز

ثبت اختراع در کرج و استان البرز هم جنبه های علمی و هم جنبه های حقوقی را دربرمی گیرد. به علت اینکه اختراع از تلاش ذهنی و تفکرات مخترع نشات می گیرد دارای جنبه علمی می باشد و از طرف دیگر جهت ثبت اختراع دارای پروسه حقوقی بایید طی شود.

مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با بهره گیری از دپارتمان های تخصصی در زمینه مالکیت معنوی و ذهنی و ثبت آن و استفاده از همکاری متخصصین علوم مهندسی و وکلای مجرب در زمینه ثبت تخصصی و علمی اختراع و طرح صنعتی با توجه به جدیدترین قوانین مربوط به ثبت اختراع می تواند در این راستا شما را یاری کند.

تنظیم و ارائه پرونده ثبت اختراع به شکلی که تمام خصوصیات فنی و مهندسی وخلاقانه اختراع را پوشش دهد و آن را قابل حمایت کند و جلوی هرگونه تقلید یا کپی برداری غیرمجاز از اختراع شما را بگیرد، یکی از اصلی ترین تخصص های کارگروه ثبت اختراع مجتمع ثبتی ایلیا می باشد. کارگروه ثبت اختراع در استان البرز در مجتمع ثبتی ایلیا همچنین در مواردذیل به شما یاری می رساند:

 • مشاوره در زمینه طراحی گرافیکی نقشه های فنی مهندسی محصولات و شبیه سازی سه بعدی کامپیوتری
 • تهیه و تنظیم ویژگی های مکتوب فنی – حقوقی کامل پرونده اختراع شامل توضیح و توصیف، ادعانامه و خلاصه اختراع
 • برطرف کردن نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع فنی از کاربرد دستگاه و رفع اخطار تشابه در صورت ابلاغ آن
 • مشاوره جهت اخذ تصدیق علمی از مراجع ذی ربط اختراع

ثبت اختراع در کرج و استان البرز 

شرایط ثبت اختراع در استان البرز

اختراع حاصل تفکرات و کوششهای فرد در راستای عملی کردن تفکرات خود است و راه حلی تازه برای مشکلات فنی که از قبل وجود داشته ارائه می دهد یا محصول کاربردی یا فرآیند صنعتی جدیدی را خلق می کند.

اختراعی قابل ثبت است که دارای جنبه نوآورانه بوده و جدید باشد و در صنعت نیز کاربرد داشته باشد. بدین معنی که این اختراع برای فردی با مهارت معمول در صنعت مربوطه شناخته شده نباشد و در رشته ای از صنعت مصرف داشته باشد.

پس از ثبت اختراع در کرج و استان البرز گواهی نامه ثبت اختراع توسط اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد و از مخترع و محصول وی به طور انحصاری حمایت می کند.

مدارک مورد نیاز ثبت اختراع در استان البرز

 • سه نسخه از اظهارنامه ثبت اختراع قابل تهیه از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران
 • توضیح اختراع که توسط مخترع در برگه A4 و در سه نسخه تنظیم می شود.
 • نقشه های اختراع در سه نسخه در برگه های A4
 • ادعانامه اختراع در سه نسخه در برگه های A4
 • تصویر مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین
 • قبض واریز بانکی حق الثبت اختراع

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع در استان البرز

همانطور که ذکر شد گواهی ثبت اختراع حقوق انحصاری و حمایت قانونی برای مالک آن ایجاد می کند که طول مدت اعتبار گواهی ثبت اختراع پس از صدور آن در کشورهای مختلف متفاوت است. در ایران مدت زمان اعتبار گواهی ثبت اختراع دارای برابر با 20 سال می باشد.

البته حفظ حقوق حاصل از ثبت اختراع طی این 20 سال مشروط بر پرداخت اقساط سالیانه از جانب متقاضی ثبت اختراع است ( در صورتی که هزینه حق الثبت به صورت اقساط پرداخت گردد) و درحالت پرداخت نکردن هزینه سالانه اظهارنامه مربوط به گواهینامه ثبت اختراع بی اعتبار اعلام می شود.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت اختراعات و طرح صنعتی در کرج با کارشناسان متخصص و مجرب مجتمع مجتمع حقوقی ایلیا در تماس بوده و از مشاوره های رایگان بهره مندگردید

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
وحید واحدی
وحید واحدی
5 سال قبل

سلام میخواستم درباره ثبت اختراع دستگاه آرایشی راهنمایی کنید

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  وحید واحدی
5 سال قبل

ثبت اختراع در ابتدا نیاز به تهیه ادعانامه و توصیف نامه داره که باید تنظیم بشه

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  وحید واحدی
5 سال قبل

سلام عرض کردم . ******** هستم کارشناس ثبت ایلیا . جهت مشاوره با شماره تماس های روبرو تماس حاصل فرمایید . 02632525232 و 02632525232