جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

آگهی تاسیس شركت ملاکی برای شروع تجارت قانونی

آگهی تاسیس شرکت

آگهی تاسیس شرکت یکی از مدارک ثبت شرکت است که در انتهای فرایند و مراحل ثبت شرکت به صدور میرسد تا روزنامه رسمی کشور با استناد به آن اقدام به انتشار آگهی ثبت تاسیس نماید. در زیر مواردی را برای اطلاع شما ارائه می دهیم.

آگهی تاسیس شرکت

به موجب قانونی که در سال 1289 شمسی به تصویب رسید دولت موظف گردید در پایتخت روزنامه ای حاوی دستخط‌ های سلطنتی و احکام وزارتخانه و عزل و نصب مامورین و قوانین موضوعه منتشر سازد و این روزنامه با نام مجله رسمی وزارت دادگستری منتشر می‎گردید که بعدها به نام روزنامه رسمی کشور تغییر نام داد و زیر نظر قوه قضائیه قرار گرفت.

بر طبق قوانین کشور ما پس از ثبت شرکت لازم است خلاصه مفاد ثبت شرکت شامل موضوع شرکت، آدرس و اعضای آن و سرمایه اولیه شرکت جهت اطلاع عموم آگهی شود که این آگهی در روزنامه رسمی قوه قضائیه کشور به عنوان تنها مرجع قانونی اطلاع رسانی حقوقی به ثبت رسیده و در هر زمان توسط عموم مردم قابل استعلام است.

جهت صدور آگهی تاسیس شرکت پیش آگهی آن پس از طی شدن کلیه مراحل ثبت شرکت توسط اداره ثبت شرکتها صادر می شود و سپس پیش آگهی در روزنامه رسمی به صورت آگهی چاپ می شود.

جهت صدور و چاپ آگهی تاسیس شرکت مدارک ثبتی شرکت ( اظهارنامه / تقاضانامه – شرکتنامه – اساسنامه و صورتجلسه) باید حتماً با امضا شرکا به تایید اداره ثبت شرکتها رسیده باشد و ممهور به مهر این اداره باشد تا در روزنامه رسمی آگهی شود، آگهی روزنامه رسمی سند قطعی و دولتی محسوب می شود.

موارد دیگری که در روزنامه آگهی می شود عبارتند از :

تغییرات های شرکت، منحل شدن شرکت، شرکتهای که شعب شرکتهای خارجی هستند خلاصه نامه های آنها، احکامی که در مورد اعتراض های که افراد به ثبت علائم تجاری داشته اند، آیین نامه های تصویب شده

ماهیت آگهی تاسیس شرکت

زمانی که شرکت به ثبت می رسد باید تمام موارد ذکر شده در اساسنامه ( اسامی شرکا، سرمایه شرکت، سمت ها، موضوع شرکت ) در قالب روزنامه رسمی به چاپ برسد که نام این روزنامه آگهی تاسیس است.

آگهی تاسیس شرکت

استعلام آگهی تغییرات پس از تاسیس شرکت

زمانی که تغییرات در شرکت ایجاد می کنید باید آگهی تغییرات داشته باشید و این آگهی تغییرات در اداره ثبت شرکت ها قسمت آگهی به چاپ می رسد هنگام ثبت تغییرات یک زمان مشخصی وجود دارد تا تغییرات به ثبت برسد و شما می توانید با استعلام آگهی تغییرات خود در سایت اداره ثبت شرکتها تغییرات شرکت خود را چک کنید، همچنین در صورت تمایل با هر شرکتی یا ارگانی قرارداد ببندید و در سایت روزنامه رسمی مراجعه و آگهی تاسیس و تغییرات آن را استعلام بگیرید.

سایت دریافت آگهی تاسیس شرکت

به منظور آگهی ثبت شرکت ها می توانید به سامانه اینترنتی https://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید. با بارگزاری مدارک لازم برای ثبت شرکت می توانید اقدام به فعالیت تجاری قانونمند کنید.

آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی

برای تاسیس شرکت باید آگهی تاسیس چاپ کرد این آگهی تاسیس در واقع تمامی موارد ذکر شده در اساسنامه را درج می نماید پس از آگهی تاسیس بایستی همان آگهی را در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ برسانید.

در واقع اگهی تاسیس روزنامه محلی و روزنامه رسمی آگهی کثیر الانتشار کشوری می باشد.

در قسمتی که آگهی را ثبت نام می کنید بخش پرداخت آگهی را کلیک می کنید و کد مکانیزه 18 رقمی را کپی می کنید. بعد از آن در بخش پایین صفحه با درج مجدد آدرس و کدپستی گزینه پرداخت را کلیک کنید.

بعد از وصل شدن به پرتال بانک اطلاعات کارت را وارد نمایید سپس شماره پیگیری که به شما ارائه داده پرینت بگیرید بعد از گذشت 5 روزکاری پیامکی از جانب سازمان مربوط به روزنامه رسمی به شما داده می شود مبنی بر چاپ آگهی در سامانه.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه سایت روزنامه رسمی کشور می توانید به مقاله مرتبط با آن که لینک هم شده مراجعه کنید.

وضعیت چهارحالت آگهی تاسیس شرکت

دریافت شده از ثبت : به منظور عدم پرداخت هزینه و اگر مایل باشید آگهی را در روزنامه رسمی چاپ کنید بر روی پرداخت آنلاین آگهی کلیک نمایید.

 آماده ارسال به چاپ : به ممنظور آنکه چاپ آگهی موفقیت آمیز است و منتظر ارسال آن باشید. انتشار یافت امضا نشده : به این منظور که آگهی چاپ شده اما هنوز به تاییدیه امضا نرسیده است.

شرکتهای سهامی خاص به دلخواه خودشان روزنامه مورد نظر را انتخاب می کنند و میزان هزینه بستگی به روزنامه مورد نظر دارد.

محاسبه نرخ چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی

با توجه به تعداد کارکتر های چاپ شده در روزنامه رسمی هزینه آن مشخص می شود.

 می شود این کارکترها بستگی به ( موضوع فعالیت، تعداد شرکا، مشخص شدن سمت ها، سرمایه اولیه) دارد.

مثلاً اگر تعداد شرکا زیاد باشد و یا موضوع فعالیت شرکت بیش از حد باشد قطعا هزینه آگهی تاسیس شرکت نیز بالا می رود. لازم به ذکر است که در مواردی علاوه بر آگهی روزنامه رسمی درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه های کثیرالانتشار نیز لازم است.

1/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عادل
عادل
2 سال قبل

شرکتی را تاسیسس کرده ام ایا اجازه فعالیت ..ومراجل قانونی پیموده است از راهنمایی شما متشکرم عادل وایانپور

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  عادل
2 سال قبل

سلام شما شرکت رو ثبت کردید و میتونین فعالیت خود رو داشته باشید اینکه از ادارات مختلفی مانند اماکن ممکن است از شما تقاضا دریافت کردن مجوز را درخواست کنند منوط به دستورالعمل هایی خواهد بود که از طرف مراجع بالا تر اعلام گشته است

پونه پیل رام
پونه پیل رام
3 سال قبل

سلام آگهی تاسیس شرکت ام را که سال ۸۵ ثبت شده چطور میتونم بگیرم ؟

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  پونه پیل رام
3 سال قبل

سلام اگر کلا اگهی رو از اون سال از اداره دریافت نکرده باشید ، کلا شرکت از بین رفته چون بازه زمانی محدودی برای دریافت مدارک ثبتی از اداره قرارداده اند. اگر شرکتتون ثبت شده میتونین مراجعه کنین به اداره ثبت شرکت ها و برابر اصل مدارک ها رو دریافت کنین

مهدی سماواتی
مهدی سماواتی
4 سال قبل

هزینه ثبت شرکت با همه استعلامات،وپرداختی ها،دفاتر پلمپ و…؟تشکر

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  مهدی سماواتی
4 سال قبل

هزینه های مربوط به ثبت شرکت بر اساس متغییر هایی مثل تعداد نفرات ، موضوع فعالیت ، سرمایه اولیه شرکت ، متفاوت هستش