لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

جواز تأسیس چیست ؟


جواز تاسیس به جوازی اطلاق می شود که اشخاص حقوقی یا حقیقی کسب می کنند تا مشغول فعالیت تولیدی - اقتصادی شوند. مالک جواز مجاز می باشد در یکی از شهرک های صنعتی اشاره شده در جواز تاسیس، محصولی را تولید کند که در جواز تاسیس مشخص ساخته است. مرجع صدور جواز وابسته به نوع فعالیت ، متغیر می باشد.

در اصل این گواهی یا مجوز به منزله توافق اولیه و اصولی است که به درخواست کننده جواز تأسیس امکان می دهد در حوزه های تولید ،بسته بندی، مونتاژ ، طراحی آسانسور ، فنی مهندسی در محدوده ای مشغول فعالیت و کار شود که سازمان مشخص نموده است. بدین مفهوم که جواز تاسیس به عنوان گواهی شناخته شده که به دارنده ی آن اجازه می دهد در یکی از شهرک های صنعتی ، مناطق مجاز ، ناحیه صنعتی یا منطقه صنعتی مندرج در جواز تاسیس ، محصولی را تولید کند که در جواز تاسیس به آن اشاره شده است.

اخذ جواز تأسیس صنایع

دو نوع جواز تاسیس حقیقی و یاحقوقی (شرکتی) صادر می شود که هر یک دارای شرایط منحصربفرد خود هستند که سازمان زیربط باید آن را تشخیص دهد. از سویی جواز تاسیس برای طرح های اولویت دار و فاقد اولویت هر دو صادر می شود.

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس صنایع

مدارک مورد نیاز جهت کسب جواز تاسیس صنایع عبارتند از :

رونوشت کلیه صفحات مدارک شناسایی ، رونوشت کارت ملی ، رونوشت کارت پایان خدمت ، فرم پرسشنامه پر شده اخذ جواز تاسیس یا ارائه طرح توجیهی برای اشخاص حقیقی و مدارک مورد نیازبرای جواز تاسیس حقوقی یا شرکتی عبارتند از رونوشت آگهی تأسیس شرکت ، روزنامه رسمی تأسیس شرکت ، رونوشت آگهی جدیدترین تغییرات شرکت ، رونوشت کارت ملی و شناسنامه و پایان خدمت مدیر عامل شرکت، رونوشت شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت ، مهر شرکت و سربرگ شرکت بعلاوه فرم پرسشنامه پرشده اخذ جواز تاسیس وزارت صنعت و معدن و تجارت یا جهاد کشاورزی یا دیگر نهادها با توجه به نوع محصول، از مراجع ذیصلاح صدور جواز تاسیس می باشند. وزارت بهداشت نهاد صادر کننده جواز برخی محصولات نظیر ابزارهای پزشکی (سرنگ ، نخ جراحی ، لوازم آزمایشگاهی …. ) و برای کارخانه های داروسازی، کارخانه های غذایی و می باشد.

مدت اعتبار جواز تاسیس صنایع

مدت اعتبار جواز تأسیس 1 سال می باشد و پس از اتمام این مدت می توان با توجه به میزان پیشرفت پروژه و نظر کارشناس نسبت به تمدید آن اقدام نمود و در غیر این صورت جواز بطور خودکار از اعتبار صاقط شده و باطل می شود (می توانید برای امور تمدید جواز با ما در ارتباط باشید).

تمدید جواز تاسیس صنایع

از آنجا که مدت اعتبار جواز 1سال است دارنده آن می تواند پس از اتمام این مدت با ارسال درخواست و کسب تایید نظر کارشناس نسبت به تمدید جواز خود اقدام کند . پروسه انجام این کار وابسته به شرایط و متفاوت می باشد.

کد آیسیک صنایع چیست؟

نکته حائز اهمیتی که در زمان گرفتن جواز تاسیس باید در نظر داشت این است که محصولات مرتبط بهم و دارای کد آیسیک ISIC هم ردیف که عملیات و مراحل ساخت و تولید مشابهی با هم داشته باشند در یک جواز تاسیس درج می شوند زیرا کالاها کد آیسیک نزدیک هم دارند ولی مثلا نمی توان لوازم آرایشی و لوازم برقی را در یک جواز قید کرد چون گروه و کد آیسیک متفاوتی دارند. پروانه بهره برداری جهت کسب پروانه بهره برداری باید از قبل جوازتاسیس را کسب کرد.

مراحل اخذ زمین از صنایع

دارنده جوار تاسیس می تواند نامه ای مبنی بر اخذ زمین با متراژ مندرج در جواز تاسیس دریافت کند . زمین مربوطه باید در یکی از شهرک های صنعتی واقع شده باشد که مورد تایید سازمان صنعت و معدن و تجارت رسیده اند. فروش برخی زمین های بعضی از شهرک های صنعتی به شکل قسطی و با شرایط ویژه صورت می پذیرد. ولی کسب جواز تاسیس پیش نیاز خرید زمین است.

مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع

خرید زمین صنعتی واقع در یکی از شهرکهای صنعتی با قیمت تصویب شده دولتی که 30درصد قیمت زمین نقدا و الباقی آن به شکل قسطی در طی 36 ماه با اقساط 3 ماه یک بار پرداخت می شود

برند فارسی محصولات در اداره ثبت علائم تجاری به ثبت می رسند

در نمایشگاههای تجاری داخلی و خارجی می توان شرکت کرد

مجاز به برخورداری از تسهیلات دولتی و بانکی و وام با سود تولیدی و معافیت بازپرداخت یک تا دو ساله و بازپرداخت بلند مدت و با بهره کم می گردد

کارشناس نهاد صادر کننده ، با تایید پیش طرح توجیهی، (PFS) آن را جهت جذب سرمایه گذار در دسترس قرار می دهد

پس از کسب جواز تاسیس و بهره برداری از محصول مشمول مزایای معافیت مالیاتی می گردد

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

درباره نحوه اخذ جواز

جهت کسب اطلاعات تکمیلی خود در خصوص ثبت اخذ جواز با دپارتمان های تخصصی مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید و ازمشاوره تخصصی کارشناسان بهره مند گردید.

شرایط اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس مجوزیست برای فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرکهای صنعتی . مرجع صدور جواز تاسیس وزارت صنعت و معدن می باشد . ثبت ایلیا اخذ جواز تاسیس جهت برند شهرستان و تهران و کرج و نیز اخذ جواز صنایع در شهرک های صنعتی استان البرز را به انجام می رساند.

صدور جواز تاسیس

صدور جواز تاسیس به شکل کامل انجام می شود در صورت نیاز به مشاوره صدور جواز تاسیس با ما همراه باشید . جواز تاسیس صنایع جهت راه اندازی کارخانه و نیز جهت ثبت برند لازم می باشد در خصوص مراحل صدور جواز صنایع نیز در این مقاله طلاعات کافی ارائه شده است .

اخذ جواز تاسیس صنایع آنلاین

اخذ جواز تاسیس صنایع آنلاین-کلیه امور اخذ جواز تاسیس صنایع و موافقت اصولی به صورت آنلاین در مجتمع خدمات ثبتی و اداری ایلیا با ارائه راه کارهای کاملا تخصصی

جواز تأسیس چیست ؟

جواز تاسیس به جوازی اطلاق می شود که اشخاص حقوقی یا حقیقی کسب می کنند تا مشغول فعالیت تولیدی - اقتصادی شوند.

اخذ جواز تاسیس صنایع

اخذ جواز تاسیس صنایع - موافقت اصولی صنایع - در صورت نیاز به اخذ جواز تاسیس صنایع و یا موافقت اصولی می توانید از مشاوره های کارشناسان ایلیا بهرمند شوید.

پرسش و پاسخ جواز تاسیس صنایع

پرسش و پاسخ جواز تاسیس صنایع ( موافقت اصولی ) - برای صاحبان صنایع و تولیدی ها که قصد راه اندای واحد صنعتی یا تولیدی دارند ممکن است سوالات زیادی در خصوص ...

اخذ مجوز به چه معناست؟

اخذ مجوز به چه معناست؟ اخذ مجوز یعنی اخذ اجازه رسمی و کتبی جهت انجام فعالیت توسط شخص حقیقی یا حقوقی .

هزینه و تعرفه اخذ جواز تاسیس صنایع

جواز تاسیس صنایع همانطور که از نامش برمی آید برای احداث صنایع ، واحدهای صنعتی ، تولیدی و کارخانجات می باشد . یعنی چنانچه قصد دارید که در شهرک های صنعتی کارخانه یا خط تولید راه اندازی کنید باید ابتدا جواز تاسیس داشته باشید.ثبت شرکتهای ایلیا جواز تاسیس صنایع را برای متقاضاییان محترم اخذ می نماید.

جواز بسته بندی و خشک کردن

بسته بندی و خشک کردن - مراحل تنظیم بسته بندی و خشک کردن را از مجتمع ایلیا در خواست نمایید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟