لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

🥇اخذ کارت بازرگانی【 ✔️ کارت بازرگانی】


 1. کارت بازرگانی تجاری
 2. کارت بازرگانی خدماتی
 3. کارت بازرگانی موردی
 4. کارت بازرگانی تولیدی/صنعتی

کارت بازرگانی

کارت بازرگانی مطابق مقررات و قوانین گمرکی کشور مجوزی می باشد که به شخص دارنده آن اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه می دهند تا با در دست داشتن آن جهت تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا  مبادرت نماید.کارت بازرگانی توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تهران یا شهرستان ها به نام متقاضیانی که واجد شرایط باشند صادر می گردد.صدور کارت بازرگانی موکول به آنست که بازرگانان موسسه و یا شرکت خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند.بازرگانانی که تقاضای صدور کارت بازرگانی می نمایند باید طبق فرم های چاپ شده از طرف اتاق بازرگانی اطلاعات مربوط به تجارت خود را به اتاق بازرگانی بدهند و از طرف دو نفر از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شوند.صدور کارت بازرگانی برای بازرگانان و شرکت های خارجی منوط به معامله متقابله است،یعنی در صورتی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی داده می شود که کشور آن ها نیز به بازرگانان ایرانی اجازه فعالیت بازرگانی بدهد.

کارت بازرگانی

 

انواع کارت بازرگانی

کارت بازرگانی انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع کارایی که می خواهید انجام متفاوت در بخض زیر توضیحات کاملی در رابطه با انواع کارت بازرگانی به اختصار داده شده است :

کارت بازرگانی خدماتی

این نوع کارت فقط برای متقاضیانی حقوقی که امور خدماتی فعالیت دارند صادر می شود ، هم چنین فقط در حیطه فعالیت خود می توانند کالا را وارد نمایند .کارت بازرگانی خدماتی،برای اشخاص حقوقی که مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی دارند صادر می شود.پر واضح است دارندگان این کارت تنها در زمینه ی فعالیت خود می توانند کالا وارد نمایند.

کارت بازرگانی موردی

کارت بازرگانی به این صورت فقط برای متقاضیان حقیقی و حقوقی که یکبار درخواست ترخیص کالاها ی خود می باشند صادر می شود .

کارت بازرگانی تولیدی و صنعتی

اشخاص حقوقی که رمینه فعالیتهای تولید با مجوز سرمایه گذاری هستند صادر می شود .مالکین که این کارت را در دست دارند فقط می توانند تجهیزات و دستگاه های کارگاهی مورد نیاز خود را وارد نمایند و سپس تولید خود را آغاز نمایند . سپس می توانند بعد از تولید نیز صادارت را انجام دهند.این نوع کارت،برای اشخاص حقوقی که دارای مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت تولیدی هستند صادر می شود.دارندگان این کارت می توانند فقط تجهیزات کارگاهی و مواد اولیه مورد نیاز تولید خود را وارد نموده و پس از تولید صادر نمایند.
در راستای نیل به اهداف بزرگ اقتصادی و تجاری، تیم تخصصی ثبت شرکت ایلیا،با استفاده از وکلای مجرب و متعهد در امور حقوقی و ثبتی و با بیش از دو دهه سابقه ی فعالیت در این حوزه، خدماتی را در نظر گرفته است که به واسطه ی این خدمات، امور مربوط به اخذ کارت بازرگانی،تمدید کارت بازرگانی و انجام مراحل قانونی و پیشبرد روند آن تسهیل گشته است

کارت بازرگانی تجاری

بر اساس تعریف گمرک،کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن چه شخصی حقیقی باشد چه شخصی حقوقی،می تواند با داشتن آن اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا کند.این تجارت از ثبت سفارش و ترخیص کالا تا واردات از مناطق آزاد،حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز را در بردارد.

کارت بازرگانی تولیدی

کارت بازرگانی تولیدی،نوعی کارت بازرگانی است و  برای اشخاص حقوقی که دارای مجوز سرمایه گذاری با زمینه فعالیت تولیدی می باشند صادر می گردد.کارت بازرگانی تولیدی می تواند فقط تجهیزات کارگاهی و مواد اولیه مورد نیاز تولید خود را وارد و پس از تولید نیز صادر کند.

کارت بازرگانی چیست

 1. مطابق قوانین گمرکی کشور، کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن، اعم از شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند با داشتن آن اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا کند و در ایران تنها بازرگانانی می‌توانند در واردات و صادرات فعالیت نمایند که دارای این کارت باشند.
 2. این کارت، توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تهران یا شهرستان‌ها به نام متقاضیانی که واجد شرایط باشند صادر می‌شود و صدور آن مشروط به این است که بازرگان، موسسه و یا شرکت، نام خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشد.
 3. بازرگانی که تقاضای صدور این کارت را دارد باید طبق فرم‌های چاپ شده از طرف اتاق بازرگانی اطلاعات مربوط به تجارت خود را به اتاق بازرگانی بدهد و از طرف دو نفر از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شود.
 4. صدور این کارت برای بازرگانان و شرکت‌های خارجی منوط به معامله متقابل است، یعنی در صورتی به بازرگان خارجی کارت بازرگانی اعطاء می‌شود که متقابلاً کشور آن‌ها نیز به بازرگانان ایرانی اجازه فعالیت بازرگانی بدهد.

مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی

مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی عبارتند از:

 1. ارائه مدارک شناسایی متقاضی از جمله کارت ملی و شناسنامه.
 2. ارائه گواهی عدم سوپیشینه.
 3. ارائه کداقتصادی.
 4. ارائه سند مالکیت ملک و یا اجاره نامه.
 5. ارائه سه قطعه عکس 4*6.

کاربرد کارت بازرگانی

 1. واردات از مناطق آزاد،صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی.
 2. صدور ویزای تجاری.
 3. صدور گواهی مبدا.
 4. عضویت در اتاق بازرگانی.
 5. ارتباط با تجار خارجی.
 6. مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان.
 7. شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی .
 8. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا بصورت تجاری.
 9. مبادرت به حق العمل کاری در گمرک.
 10. ثبت سفارش و ترخیص کالا.

مطابق قانون تجارت برای اشخاصی که فعالیت های تجارتی و بازرگانی از جمله صادارت و واردات را انجام می دهند ، مؤظف به اخذ کارت بازرگانی هستند . تهیه این کارت از طریق اتاق بازرگانی با ارائه مدارکی از متقاضی به ثبت می رسد . لازم به ذکر است که درخواست این کارت برای متقاضیان حقیقی و حقوقی امکان پذیر می باشد . بدین صورت که حتی شخص حقیقی که اقدام به ثبت شرکت نکرده است می تواند درخواست خود را بر مبنای دریافت کارت بازرگانی ثبت نماید.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

باید به این نکته توجه کرد که برای ثبت کارت بازرگانی نیاز به شرایطی برای اقدام به ثبت دارید از جمله :

 1. شرایط سنی متقاضی باید 23 سال باشد.
 2. الزامی است که کارت پایان خدمت اخذ گردیده باشد.
 3. از جمله شرایط دیگر این است که کداقصادی خود را قبل از اقدام به ثبت دریافت نمایید.
 4. متقاضی دارای مدرک تحصیلی بالاتر باشد.
 5. دارا بودن حساب بانکی معتبر در یکی از بانک های کشور.

مزایای اخذ کارت بازرگانی

 1. دارنده این کارت اگر شخص حقیقی باشد به عنوان تاجر شناخته می شود و راحت تر می تواند سفرهای کاری خارجی داشته باشد و برای وی ویزای مخصوص تجار صادر می شود.
 2. عضویت در اتاق بازرگانی.
 3. امکان واردات کالا از کشورهای خارجی به داخل کشور.
 4. امکان ثبت برند و علائم تجاری لاتین موارد استفاده کارت بازرگانی.

ثبت شرکت و برند ایلیا

موارد استفاده از کارت بازرگانی

 • وارد کردن از سمت مناطق آزاد.
 • صدور کالاهای مجاز.
 • دریافت ویزا برای فعالیت های تجاری.
 • دریافت گواهی مبدا.
 • دریافت مجوز عضویت در اتاق بازرگانی.
 • جهت ایجاد ارتباط با بازرگانان خارج از کشور.
 • مبادله اطلاعات تجاری میان کشورهای مختلف در سطح جهانی.
 • دریافت مجوز شرکت در نمایشگاه های بین المللی.
 • اقدام به واردات و صادرات تجاری.
 • سفارش یا دریافت کالا از گمرک.

انواع کارت بازرگانی

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک و مدت زمان لازم برای اخذ کارت بازرگانی ✔️

برای اخذ کارت بازرگانی باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه نماییم. در این مقاله علاوه بر بررسی مدارک لازم به بررسی مدت زمان اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

✔️مالیات کارت بازرگانی【مالیات کارت بازرگانی چقدر است🥇】

مالیات کارت بازرگانی ، مالیات کارت بازرگانی چقدر است ، مالیات کارت بازرگانی اشخاص حقیقی ، مالیات کارت پیله وری ، استعلام بدهی مالیاتی کارت بازرگانی، نحوه محاسبه مالیات کارت بازرگانی حقوقی

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای اینکه بتوانیم برای شرکت خود کارت بازرگانی اخذ نماییم باید در ابتدا از مدارک لازم اطلاع داشته و سپس مراحل آن را بدانیم. در این مقاله اطلاعات دقیق و کاملی برای اخذ کارت بازرگانی به شما داده خواهد شد.

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای اینکه بتوانیم کارت بازرگانی اخذ نماییم باید ثبت آنلاین در سامانه اتاق بازرگانی داشته باشیم. در این مقاله به بررسی نحوه ثبت آنلاین کارت بازرگانی و مراحل و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

مرجع صادر کننده کارت بازرگانی

توضیحات کامل درباره مرجع صادر کننده کارت بازرگانی

سامانه ثبت نام کارت بازرگانی 【راهنمای ثبت نام کارت بازرگانی✔️】

اطلاع از سامانه ثبت نام کارت بازرگانی و نیز درخواست کارت بازرگانی توسط تیم مجرب حقوقی ایلیا انجام خواهد پذیرفت . برای ثبت نام کارت بازرگانی باید از طریق سامانه اتاق بازرگانی اقدام نمود. در این مقاله درباره ی مراحل ثبت سامانه کارت بازرگانی ، راهنمای ثبت نام کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

یکی از انواع کارت بازرگانی، کارت بازرگانی حقیقی می باشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

🥇اخذ کارت بازرگانی فوری و سریع【✔️دریافت کارت بازرگان】

اخذ کارت بازرگانی فوری ،دریافت کارت بازرگانی سریع در کوتاه ترین زمان ،دریافت کارت بازرگانی ،

🥇اخذ کارت بازرگانی【 ✔️ کارت بازرگانی】

کارت بازرگانی ، انواع کارت بازرگانی ، انواع کارت بازرگانی ، کارت بازرگانی تولیدی ، کارت بازرگانی چیست ، مزایای اخذ کارت بازرگانی

مزایای کارت بازرگانی 【 فواید کارت بازرگانی_مشاوره رایگان ✔️】

اخذ کارت بازرگانی در کم ترین زمان _ بهره مندی از مزایای داشتن کارت بازرگانی با مشاوره تخصصی کارشناسان حقوقی ایلیا تماس حاصل فرمایید. در این مقاله به بررسی مزیت و فواید اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت ✔️

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
madsoodalavi@gmail.com
سلامنحوه فروش یا اجاره کارت بازرگانی
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام ما صرفا در خصوص دریافت یا تمدید کارت بازرگانی اقدام میکنیم
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید