درخواست مشاوره رایگان

ثبت صورتجلسه تغییر اعضای شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 29 دی 1399


چگونگی ثبت صورتجلسه تغییر اعضای شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

این سوال همواره مطرح می شود که چگونه میتوان در شرکت تغییراتی را به انجام رساند . کلیه ی شرکت ها پس از ثبت شرکت امکان دارد که دستخوش تغییراتی گردند . پاسخ سوال این است که بعد از ثبت شرکت کلیه ی تغییرات حاصله را از راه ثبت صورتجلسه میتوان به اداره ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری در کرج و استان البرز گزارش داد.

تغییراتی که به صورت صورتجلسه تغییر شکل نداده اند از نظر قانونی دارای مشکل بوده و از درجه اعتبار و تصمیم ساقط میباشد . فارغ از اینکه این تغییرات در کدام مجمع به انجام می ر سد می بایست ابتدا درنظر داشته باشیم که هدف از آن تغییر چیست و چگونه میتوانیم به بهترین شکل صورتجلسه را تنظیم و هدف خود را به ثبت برسانیم .ثبت صورتجلسات بهترین راه برای نشان دادن تغییرات یک شرکت میباشد و حضور تمامی شرکا و یا سهامداران الزامی ست. کلیه تغییرات با تصمیم گیری مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صوتجلسه مجمع عمومی فوق العاده صورت میگیرد.

پس از شناسایی تکالیف و الزامات ثبت تاسیس انواع شرکت های تجارتی و بررسی مباحث مربوط به آن، جهت انجام عملیات و ادامه فعالیت های شرکت ها، تصمیم گیری ارکان آن ها، تقسیم سود و زیان و یا انحلال و خاتمه فعالیت شرکت ها، برخی از انواع اقدامات و تصمیمات شرکت ها می بایستی جهت اطلاع عموم و ذی نفعان به مراجع ثبت شرکت ها اعلام گردد. لذا در عرف ثبتی این دسته از فرایندها و تصمیمات را به عنوان ثبت تغییرات شرکتها در نظر می گیرند که در یان فصل به حقوق تحلیلی ثبت تغییرات از نطر دکترین، عرف ثبتی و یا ممیزی کارشناسان ثبت خواهیم پرداخت.

هر چند در سال اخیر با رویکرد مناسب سازمان ثبت اسناد و املاک، جهت ایجاد رویه واحد و تسهیل فرایند ثبتی از اقدامات مناسبی صورت پذیرفته، لکن با توجه به قدمت قوانین و تسری بسیاری از مباحث حقوقی و مالی در نظم کنونی جدید، عملا نوعی اقدام سلیقه ای و یا کارشناسی غیر حقوقی غیر شکلی در برخی بررسی های پرونده ها مشاهده می گردد که موجب اختلال در فعالیت های شرکت ها و یا بروز مشکلات جدید حقوقی می شود که در این فصل، ضمن طرح مشکلات و مسائل مبتلابه تا حد ممکن با شناخت و آشنایی بیشتری نسبت به حل موضوعات ثبتی شرکت ها می پردازیم.

الزامات ثبت تغییرات شرکت های تجارتی

به طور کلی تمامی اقدامات و فعالیت های حقوقی شرکت ها نیاز به ثبت نزد مرجع ثبت شرکت ها نداشته و صرفا برخی از امور شرکت ها که در قوانین تصریح گردیده است، می بایستی ثبت و بعد از آن اعلان و منتشر گردد. تغییرات شرکت ها را می توان به دو گروه عمده در قانون تجارت مبنی برالزام برای تمامی شرکت هیا تجارتی ودسته دوم الزامات برای شرکت های سهامی عام و خاص تقسیم نمود.

علاوه برقوانین تجاری، برخی از قوانین ثبتی نیز در خصوص ثبت تغییرات الزاماتی در نظر گرفته شده است که می توان به ماده هفتم قانون ثبت شرکت ها که مقرر نموده، تغییرات راجع به نمایندگان شرکت یا مدیران شعب آن باید به اداره ثبت اسناد کتبا اطلاع داده شود تا وقتی که این اطلاع داده نشده عملیاتی که شرکت اطلاع اشخاصی را که به استناد این ماده ادعای حقی می کنند از تغییر نماینده یا مدیر خود به ثبوت رساند. همچنین ماده 22 آیین نامه مذکور و ماده 9نظام نامه قانون تجارت که بیان نموده(در هر موقع که تصمیماتی راجع به تمدید مدت شرکت زائد برمدت قمرر یا انحلال شرکت قبل از مدت معینه یا تغییر در تعیین کیفیت تفریغ حساب با تغییر اسم شرکت یا تبدیل دیگر در اساسنامه یا تبدیل و یا خروج بعضی از شرکا ضامن از شرکت اتخاذ شود و همچنین در هر موقعی که مدیریا مدیران شرکت تغییر می یابد و یا تصمیمی نسبت به مورد معین در ماده 58 قانون تجارت اتخاذ شود مقررات این نظام نامه راجع به ثبت و انتشار باید در مورد تغییرات حاصله نیز رعایت شود) فارغ از موارد مذکور برخی از اعلامات مراجع ذی صلاح از جمله مراجع قضایی و یا ادارات تعاون براساس قانون خاص خود می بایستی به مرجع ثبتی اعلام و در نهایت ثبت و منتشر گردند.

ثبت صورتجلسه تغییر اعضای شرکت با مسئولیت محدود در کرج و استان البرز از جمله تغییراتی ست که در مجتمع ثبتی ایلیا بصورت کاملا تخصصی و از طریق کارشناسان مجرب و متخصص انجام پذیر می باشد . این فرآیند در مجتمع ثبتی ایلیا در کمترین زمان و حداقل هزینه ها میسر می باشد . همین حالا با ما در ارتباط باشید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت صورتجلسه تغییر اعضای شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید