درخواست مشاوره رایگان

ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت در استان البرز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 6 بهمن 1399


صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت در کرج

پس از ثبت شرکت در کرج ممکن است به دلایل مختلف من جمله نقل مکان به جایی دیگر، فعالیت بیشتر و یا تغییر موضوع شرکت در کرج و به دنبال آن تغییر نام ، ناگزیر از اعمال تغییراتی در شرکت خود باشیم به جهت قانونمند کردن این تغییرات لازم است که این تغییرات طی صورتجلسه مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با رای اعضا به تصویب برسد و سپس صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ارسال گردد. تغییرات شرکت عبارتست از تغییر نام، تغییر آدرس، تغییر موضوع فعالیت ، تغییر اعضا ، تغییر سرمایه و یا اعلام انحلال شرکت که همگی تغییرات اساسنامه می باشند و باید در مجمع فوق العاده به تصویب برسند.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

تغییرات شرکت در کرج تا حدودی امکانپذیر است که در اساسنامه پیش بینی شده باشد و اعمال تغییرات خارج از این محدوده عملی نمی باشد. بنابراین اعضای شرکتها می توانند بسته به اختیارات داده شده در اساسنامه در رابطه با تغییرات مد نظر خود اتخاذ تصمیم نمایند. این تصمیم گیری در مجمع عمومی عادی یا فوق العاده با حضور اکثریت به تصویب رسیده و سپس صورتجلسه تنظیم شده و با ارسال آن به اداره ثبت شرکت در کرج این تغییرات قانونا به ثبت خواهند رسید. لذا تهیه و تدوین صورتجلسه و یا صورتجلسات مرتبط با نوع تغییر و ارسال آن به اداره ثبت شرکتها لازم لاجرا است . تنظیم صورتجلسات و پیگیری روند اداری کار تجربه و آگهی نسبت به مسائل حقوقی و ثبتی را می طلبد تا مراحل تهیه و ثبت صورت جلسات و اعمال تغییرات هرچه زودتر انجام پذیرد. مراحل ثبت تغییرات شرکت شامل ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکتها در کرج ، تاییدیه ثبت نام ، ارسال مدارک ، تصدیق مدارک ، تحویل مدارک و آگهی روزنامه رسمی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات شرکت در کرج

مدارک لازم جهت انجام تغییرات شرکتها به شرح ذیل می باشد :

ارائه اوراق ثبتی شرکت و آگهی تاسیس و روزنامه رسمی شرکت
کپی آخرین آگهی تغییرات و با روزنامه رسمی
برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضا هیئت مدیره و سهامداران
در برخی از شرکتها علاوه بر مدارک فوق ، اظهارنامه ثبت شرکت کلیه صفحات و ارائه لیستی از آخرین نقل و انتقالات سهام شرکت نیز لازم می باشد

نمونه صورتجلسه کاهش سرمایه در شرکت های با مسئولیت محدود

نام شرکت….................................... شماره ثبت ….................... و شناسه ملی ................... سرمایه ثبت شده …........................ ریال در تاریخ ….................... ساعت ….............. مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به کاهش سرمایه اتخاذ تصمیم شد.

نام شرکاء میزان سهم الشرکه
1ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
2ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
3ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه
4ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

با توجه به وضعیت شرکت (علل کاهش قید شود)
خانم / آقای …………… به شماره ملی ...................... با دریافت ………….. ریال ا ز صندوق شرکت سهم الشرکه خود را به میزان……………. ریال کاهش داد.
خانم / آقای …………… به شماره ملی ....................... با دریافت ………….. ریال ا ز صندوق شرکت سهم الشرکه خود را به میزان……………. ریال کاهش داد.
خانم / آقای …………… به شماره ملی ....................... با دریافت ………….. ریال ا ز صندوق شرکت سهم الشرکه خود را به میزان……………. ریال کاهش داد.
خانم / آقای …………… به شماره ملی ...................... با دریافت ………….. ریال ا ز صندوق شرکت سهم الشرکه خود را به میزان……………. ریال کاهش داد.
سرمایه شرکت از مبلغ……………………. ریال به …………………… ریال کاهش یافت. در نتیجه ماده ……………. اساسنامه شرکت به شرح فوق اصلاح می گردد.
کلیه شرکاء به خانم / آقای …………………… احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت وکالت دادند ضمن حضور در اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت وامضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.
1- خانم / آقای ….................................. امضاء
2- خانم / آقای ….................................. امضاء
3- خانم / آقای ….................................. امضاء
4- خانم / آقای ….................................. امضاء
به دلیل تخصصی بودن موضوع کاهش سرمایه پیشنهاد می شود که اطلاعات خود را از طریق مشاوران و کارشناسان متخصص مجتمع ثبت شرکت ایلیا تکمیل نموده و بعد اقدام نمایید زیرا مشاوره با این کارشناسان کاملا رایگان بوده و امکان شروع کار بدون نیاز به حضور برای شما عزیزان وجود دارد.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت در استان البرز

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید