انتخاب نام شرکت 

همانطور که هنگامي که  مي خواهيد نامي براي فرزندتان انتخاب کنيد دقت بسيار به خرج مي دهيد تا نامي زيبا و برازنده براي فرزندتان در نظر بگيريد براي ثبت نام شرکتتان نيز همين ميزان دقت و وسواس لازم است چرا که همانطور که نام شخص معرف وي است و به او تشخص مي بخشد ، نام شرکت نيز معرف شرکت و نشان دهنده شخصيت شرکت ( شخصيت حقوقي ) است ، به علاوه در تبليغات شرکت نيز بسيار موثر است مثلا" نامي که خوش آهنگ باشد راحتتر به ذهن سپرده ميشود و در نتيجه مشتريان به آساني آن را به ياد مي آورند و همين موضوع تبليغ پذيري اسم را بالا مي برد . بنابراين مي بينيد که اسم شرکت داراي اهميت بسيار است .موارد ديگري که بايد در نظر گرفت اين است که اسم شرکت بايد به راحتي تلفظ شود و از کلمات ناآشنا و ثقيل و پر تکلف در اسم شرکت نبايد استفاده کنيم ، اين موضوع در سرچ  نام در اينترنت هم اثر گذار است . پس تا اينجا مي توانيم اين طور جمع بندي کنيم که اسم شرکت بايد خوش آهنگ باشد ، تلفظش آسان باشد و در ذهن ماندگار باشد تا تبليغ پذيري و سرچ پذيري خوبي به همراه داشته باشد . همچنين ماندگاري  نام شرکت در ذهن هم مهم است بنابراين ، از اسامي و کلماتي در انتخاب نام شرکت بايد استفاده کنيد که داراي معنا و مفهوم خاص و مرتبط به فعاليتتان باشند زيرا انتخاب نام مناسب براي شرکت در موفقيت کار يک شرکت هم موثر است.
 از منظري ديگر همانطور که موقع انتخاب اسم اشخاص يا همان فرزندتان بايد قوانيني را رعايت کنيد تا آن اسم از نظر سازمان ثبت احوال پذيرفته شود ، انتخاب نام شرکت هم قوانين خاص خود را دارد که سبب تاييد يا رد نام از سوي اداره ثبت شرکتها و موسسات غير تجاري مي شود که در اينجا به آن ميردازيم:

پیشنهاد نام شرکت

 قوانين انتخاب نام شرکت 

نام شرکت بايد حداقل سه سيلاب يا سه اسم خاص داشته باشد و داراي مستند معنايي در فرهنگهاي معتبر زبان فارسي باشد . پس گاها" ممکن است نامي ريشه قوميتي داشته باشد و نام ايراني باشد اما لزوما" فارسي نباشد و در نتيجه قابل ثبت نيز نباشد. راهنماي انتخاب نام شرکت به ما مي گويد که  اسم شرکت بايد فارسي باشد و نه ايراني . از قوانين ديگر مربوط به انتخاب نام شرکت اين است که اسم مناطق را نمي توانيم استفاده کنيم مگر در شرايطي که شرکت هم به آدرسي در همان منطقه به ثبت برسد . همچنين بايد گفت که استفاده از واژه ايران يا واژه هايي مانند « ملي ، ميهني ، ايراني » در اسم شرکت امکانپذير نيست و قوانين تجارت ما را از انتخاب چنين کلماتي در اسم شرکت منع مي کند. لازم به تکرار است که کلمات استفاده شده در اسم شرکت نبايد کلمه عام باشند مثل کلماتي که به شغل اشاره دارند ( تجاري ، مهندسي ، بازرگاني و...) و بايد از اسم خاص که مالکيتش را مي توان به يک نفريا يک شخصيت حقوقي  منسوب کرد ، استفاده نمود. در آخر باید بدانید که عین یا مشابه اسمی که برای ثبت شرکت انتخاب می کنید نباید پیش از این برای شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد . 

جهت کسب اطلاعات تکمیلی همین حالا با مجتمع حقوقی ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل فرمایید.