لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود


توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود

کلیه شرکتهای به ثبت رسیده از جمله شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، موسسات غیرتجاری و... میتوانند پس از اتمام ثبت شرکت خود قادر هستند تغییراتی را در اساسنامه اعمال نمایند.

در شرکتهای با مسئولیت محدود موسسین با توجه به اختیارات مندرج در اساسنامه این اختیار را دارند که اعمال تغییرات نمایند که این تغییرات میتواند شامل تغییر آدرس دفترمرکزی ، تغییر موضوع یا الحاق به موضوع شرکت ، افزایش و یا کاهش سرمایه شرکت و... می باشد.

برای ثبت صورتجلسه الاق به موضوع شرکت مسئولیت محدود درابتدا می بایست مجمع عمومی فوق العاده آن تشکیل گردد و تصمیمی گیری های لازم در این خصوص توسط کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران صورت بگیرد بعد از اتمام جلسه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و تدوین می گردد و به امضاء و تایید حاضرین می رسد.

صورتجلسه تنظیم شده به همراه کلیه مدارک لازم (چنانچه موضوع انتخابی شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوزهای لازم از ارگان های ذی صلاح الزامی می باشد) به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در حوزه ثبتی شرکت با مسئولیت محدود ارسال می گردد و بعد از گذشت 25 الی 30 روزکاری آگهی تغییرات شرکت مذبور صادر می شود و اعضاء شرکت موظف هستند اقدام به ثبت نام آگهی تغییرات برای اطلاع عموم در روزنامه کثیرالنتشار مندرج در اساسنامه شرکت نمایند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست ؟

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از پرطرفدارترین شرکتها است که دلیل آن عدم پیچیدگی تشریفات اداری ثبت آن است. این نوع از شرکت با موضوع فعالیت بازرگانی ، تولیدی ، خدماتی ، ساختمانی با حضور دو نفر یا بیش از دونفر شکل گرفته و معمولا" برای فعالیت در ابعاد کوچک و خانگی مناسب است . علت انتخاب عنوان مسئولیت محدود برای این نوع شرکتها این است که برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در قبال بدهی های شرکت، محدود به میزان سهم الشرکه افراد در شرکت است و در صورت ورشکستگی مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه صرف نمایند. به عبارت دیگر بستانکاران شرکت تنها تا میزان سرمایه ای که هرفرد در شرکت دارد می تواند طلب خود را مطالبه کند و نمی توند خارج از این میزان از سرمایه شرکت برداشت کند.
ثبت شرکت با مسئولیت محدود از زمان تکمیل مدارک و تشکیل پرونده، بین 15 تا 20 روز کاری به طول می‌انجامد.
انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اسم شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت (با مسئولیت محدود) قبل یا بعد از اسم آورده شود و إلا شرکت ، شرکت تضامنی به حساب می آید می‌شود و شرکا در برابر اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهند داشت . همچنین نباید در نام شرکت اسم هیچ یک از شرکا ذکر شود زیرا این کار برای شریکی که اسم او ذکر شده است مسئولیت تضامنی ایجاد می کند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

سرمایه در شرکت مسئولیت محدود واریز نمی شود و تنها در اوراق و اسناد شرکت اعلام می گردد. حداقل میزان سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد و حداکثری در قانون برای آن مشخص نشده است لکن سرمایه اولیه یک شرکت می تواند در دریافت وام ، نمایندگی و قد قرارداد موثر باشد. هر قدر فعالیت شرکت گسترده تر باشد بهتر است به همان نسبت سرمایه بیشتری برای شرکت در نظر گرفت.
همچنین نقل و انتقال سهام یا سهم الشرکه در این نوع از شرکت‌ها در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای در اداره ثبت شرکت‌ها انجام می شود.

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

• جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود حضور دست کم دونفر عضو بالای 18 سال لازم است.
• کسانی که زیر 18 سال سن داشته باشند، نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک انتخاب شوند.
• اگر تعداد شرکاء در شرکت با مسئلیت محدود از ۱۲ نفر فراتر رود ، شرکت باید دارای هیئت نظار ( ناظر) باشد و این هیات باید سالانه یکبار مجمع عمومی شرکاء را برگزار کند.
• در شرکت مسئولیت محدود حداقل یک مدیر لازم است و حداکثر قانونی برای آن پیش ینی نشده است. اما به هر جهت بهتر است که جهت سهولت تصمیم گیری تعداد مدیران فرد باشد.
• اعضاء هیئت‌مدیره نباید از کارمندان دولت باشند.
• اعضاء هیئت‌مدیره بایستی گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند.
• اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت خاصی در سمت خود تعیین می شوند.
• انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود اجباری نمی باشد.
مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی و مشاوره های رایگان از طریق کارشناسان ذبده و مجرب در این زمینه به شما متقاضیان محترم می باشد.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود وبررسی ماده 106 قانون تجارت - اداره شرکت به وسیله یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا از خارج برای مدت..

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود-درشرایط وزمان شکل گرفتن شرکت با مسئولیت محدود شرکا موظف به تدوین متن شرکتنامه و موضوع فعالیت شرکت و امضا آن می باشند.

مراحل و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود رو میدونی - در این مقاله کلیه شرایط و مراحل تاسیس و تشکیل شرکتهای با مسئولیت محدود را گام به گام توضیح داده ایم.

استعلام ثبت شرکت محدود و خاص

استعلام ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص برای توضیح نحوه استعلام ثبت شرکت‌‌ها باید ابتدا مفهوم و معنای شماره ثبت و نام شرکتها را توضیح دهیم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی و مختلط -برای ثبت این شرکت لازم است، مدارک زیر به اداره ثبت شرکت ها داده شود: ۱- دو نسخه تقاضانامه؛ ۲- دو نسخه شرکتنامه؛ ۳- دو نسخه اساسنامه 4- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین؛5- فتوکپی شناسنامه شرکا و مدیران؛ 6- اخذ مجوز

اسم شرکت با مسئولیت محدود

اسم شرکت با مسئولیت محدود باید به این شکل باشد که عبارت با مسئولیت محدود بلافاصله بعد از اسم شرکت در همه مدارک و اعلامیه های شرکت ذکر شود.

خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود

یکی از رایج ترین انواع شرکت ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد ، که برای انجام امور بازرگانی مناسب می باشد ، چنانچه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود بخواهید فعالیت خاصی را به انجام برسانید پیشنهاد می کنیم که این مقاله را مطالعه فرمایید و یا با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود

آگاهی از مزایا و معایبثبت شرکت با مسئولیت محدود سبب می شود که پیس از ثبت این نوع شرکت با دانش بیشتر برای ثبت اقدام کنید و هدف ما نیز در این مقاله این است که چناچه نکته یا مطلبی را در مشاوره تلفنی و یا حضوری با متخصصین ایلیا دریافت نکرده اید با مطالعه این مقاله اطلاعتتان تکمیل تر شود .

شرایط انتخاب اسم شرکت با مسئولیت محدود

شرایط انتخاب اسم شرکت با مسئولیت محدود - در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود والا آن شرکت در مقابل اشخاص ثالث شرکت تضامنی محسوب و تابع مقررات آن خواهد بود. دوم اسم شرکت نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکاء باشد والا شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن...

شرکت با مسئولیت محدود

ماده 94 قانون تجارت با مسئولیت محدود را چنین تعریف کرده است: «شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون این که سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است»

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
زندی
با سلام و احترام من مریم زندی هستم . در خصوص موضوع ثبت الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود نیاز به راهنمایی دارم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما سرکار خانم زندی جهت در خواست سرکار در خصوص موضوع ( ثبت الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود ) کارشناسان حقوقی و ثبتی مجتمع ایلیا تا نیم ساعت دیگر در خدمت شما خواهند بود.
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟