توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود

کلیه شرکتهای به ثبت رسیده از جمله شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، موسسات  غیرتجاری و... میتوانند پس از اتمام ثبت شرکت خود قادر هستند تغییراتی را در اساسنامه اعمال نمایند.

در شرکتهای با مسئولیت محدود موسسین با توجه به اختیارات مندرج در اساسنامه این اختیار را دارند که اعمال تغییرات نمایند که این تغییرات میتواند شامل تغییر آدرس دفترمرکزی ، تغییر موضوع یا الحاق به موضوع شرکت ، افزایش و یا کاهش سرمایه شرکت و... می باشد.

برای ثبت صورتجلسه الاق به موضوع شرکت مسئولیت محدود درابتدا می بایست مجمع عمومی فوق العاده آن تشکیل گردد و تصمیمی گیری های لازم در این خصوص توسط کلیه اعضاء هیئت مدیره و سهامداران صورت بگیرد بعد از اتمام جلسه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و تدوین می گردد و به امضاء و تایید حاضرین می رسد.

صورتجلسه تنظیم شده به همراه کلیه مدارک لازم (چنانچه موضوع انتخابی شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوزهای لازم از ارگان های ذی صلاح الزامی می باشد) به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در حوزه ثبتی شرکت با مسئولیت محدود ارسال می گردد و بعد از گذشت 25 الی 30 روزکاری آگهی تغییرات شرکت مذبور صادر می شود و اعضاء شرکت موظف هستند اقدام به ثبت نام آگهی تغییرات برای اطلاع عموم در روزنامه کثیرالنتشار مندرج در اساسنامه شرکت نمایند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست ؟

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از پرطرفدارترین شرکتها است که دلیل آن عدم پیچیدگی تشریفات اداری ثبت آن است.  این نوع از شرکت با موضوع فعالیت بازرگانی ، تولیدی ، خدماتی ، ساختمانی با حضور دو نفر یا بیش از دونفر شکل گرفته و معمولا" برای فعالیت در ابعاد کوچک و خانگی مناسب است . علت انتخاب عنوان مسئولیت محدود برای این نوع  شرکتها این است  که برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در قبال بدهی های  شرکت، محدود به میزان سهم الشرکه افراد  در شرکت است و در صورت  ورشکستگی مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه صرف نمایند.  به عبارت دیگر بستانکاران شرکت تنها تا میزان سرمایه ای که هرفرد در شرکت دارد می تواند طلب خود را مطالبه کند و نمی توند خارج از این میزان از سرمایه شرکت برداشت کند.
ثبت شرکت با مسئولیت محدود از زمان تکمیل مدارک و تشکیل پرونده، بین 15 تا 20 روز کاری به طول می‌انجامد.
انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اسم شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت (با مسئولیت محدود)  قبل یا بعد از اسم آورده شود و إلا شرکت ، شرکت تضامنی به حساب می آید می‌شود و  شرکا در برابر اشخاص ثالث  مسئولیت  تضامنی خواهند داشت . همچنین  نباید در نام شرکت اسم هیچ یک از شرکا ذکر شود  زیرا این کار برای شریکی که اسم او ذکر شده است مسئولیت تضامنی ایجاد می کند.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

سرمایه در شرکت مسئولیت محدود واریز نمی شود و تنها در اوراق و اسناد شرکت اعلام می گردد. حداقل میزان سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد و حداکثری در قانون برای آن مشخص نشده  است لکن  سرمایه اولیه یک شرکت می تواند در دریافت  وام ، نمایندگی و قد قرارداد موثر باشد. هر قدر فعالیت شرکت گسترده تر باشد  بهتر است به همان نسبت سرمایه بیشتری برای شرکت در نظر گرفت.
همچنین نقل و انتقال سهام  یا سهم الشرکه در این نوع از شرکت‌ها در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای در اداره ثبت شرکت‌ها انجام می شود.

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

• جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود حضور دست کم دونفر عضو بالای 18 سال لازم است.
• کسانی که زیر 18 سال سن داشته باشند،  نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک انتخاب شوند.
• اگر تعداد شرکاء  در شرکت با مسئلیت محدود از ۱۲ نفر فراتر رود ، شرکت باید دارای هیئت نظار ( ناظر) باشد و  این هیات باید سالانه  یکبار مجمع عمومی شرکاء را برگزار  کند.
• در شرکت مسئولیت محدود حداقل یک مدیر لازم است و حداکثر قانونی برای آن پیش ینی نشده است. اما به هر جهت بهتر است که جهت سهولت تصمیم گیری تعداد مدیران فرد باشد. 
• اعضاء هیئت‌مدیره نباید از کارمندان  دولت باشند.
• اعضاء هیئت‌مدیره بایستی  گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند.
• اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت خاصی در سمت خود تعیین می شوند.  
• انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت  با مسئولیت محدود اجباری نمی باشد.
مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی و مشاوره های رایگان از طریق کارشناسان ذبده و مجرب در این زمینه به شما متقاضیان محترم می باشد.