لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود


توضیحاتی در خصوص شرایط و مراحل ثبت شرکت های با مسئولیت محدود جهت مطاله شما عزیزان تدوین گردیده است .در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این خصوص می توانید با مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود به شرکتی گفته می شود که ما بین بیش از دونفر برای انجام امورات و فعالیت های تجاری واقتصادی تشکیل می شود . هرکدام از شرکا بدون اینکه سرمایه آن ها به سهام تقسیم شود تنها تا میزان سرمایه وارده خود در شرکت مسئولیت دارند و در صورت مواجه شدن با قروض و بدهی های شرکت اقدام به پرداخت آن ها خواهند کرد . در انتخاب نام مناسب برای شرکت باید از قوانین و مقررات ثبت شده در اداره ثبت شرکت ها پیروی کرد و تمامی مفاد انتخاب نام را برای نام گذاری شرکت برگزید . شرکا در این نوع از شرکت ها بر اساس میزان سرمایه ای که به شرکت وارد کرده اند مسئول در سود آوری و یا در پرداخت بدهی های شرکت هستند و مسئولیتی بیش از سرمایه وارده خود ندارند .

اگر شرکت های با مسئولیت محدود دارای بیش از 12 عضو و شریک باشند باید یک هیئت نظارت برای رسیدگی به امورات شرکت تشکیل شود و حداقل در سال یک بار مجمع عمومی بین شرکا تشکیل شود و به رسیدگی امور سالانه شرکت پرداخته شود . با توجه به قوانین مندرج در تجارت حداقل میزان سرمایه برای تاسیس این شرکت ها 1میلیون ریال می باشد که باید توسط موسسین پرداخت شود.

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر به منظور کارهای تجارتی تشکیل شده است و هر کدام یک از شرکا بدون اینکه سرمایه آن ها به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا اندازه ای که به شرکت آورده اند در برابر قروض و دیون شرکت مسئول می باشند.در اسم شرکت باید عبارت با مسئولیت محدود ذکر شود و هم چنین اسم شرکت نباید متضمن اسم هیچ کدام یک از شرکا باشد،در صورتی که این چنین باشد شریکی که نام او در اسم شرکت ذکر شده است در برابر اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارد.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این بخش به شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود پرداخته شده است در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی در خصوص شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

اول.رضایت و اهلیت شرکا و هیئت مدیره در شرکت

همانطور که میدانید قرارداد شرکت بامسئولیت محدود بین کلیه ی شرکا به امضا می رسد.ودر این قرارداد همچون قراردادهای دیگر شرکتهای یاد شده در کتاب قانون تجارت،می بایست عاری از هرگونه اشتباه اکراه یا تدلیس باشد.به بیان دیگر شرکت با مسئولیت محدود بایستی کاملا بااراده ی خودش قرارداد شرکت یا شرکتنامه را امضا نماید.لازم به ذکر است که براساس ماده 1212قانون مدنی افرادی که به سن بلوغ نرسیده باشند نمی توانند اعمال حقوقی را انجام بدهند .اما صغیران بر اساس قسمت دوم همین ماده می توانند با دارا بودن قیم وکسب اجازه ی وی برای اشغال ،کار یا پیشه از شرکای شرکت با مسئولیت محدود بشود.اما درباره ی دیگر محجوران تنها قادرند که با نماینده ای قانونی شریک شرکت بشوند.

دوم.موضوع شرکت و شرایط ثبت موضوع در شرکت

در شرایط وزمان شکل گرفتن شرکت با مسئولیت محدود شرکا موظف به تدوین متن شرکتنامه و امضا آن می باشند.موضوعیت شرکت در متن شرکتنامه قید می شود .در انتخاب موضوع باید به ماده 190قانون مدنی توجهات لازم را مبذول داشت.

درصورتی که در قانون تجارت ایران جهت دارایی شرکت با مسئولیت محدود اقلی برای میزان سرمایه معین نشده است اما باوجود این شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود موقعی شکل می گیرد که همه ی سرمایه ی نقدی آن تامین و سهم شرکا که به صورت آورده های غیر نقدی تقویم وارائه گردد.

در حقوق ایران به جهت ممانعت و پیشگیری از شکل گرفتن و شرایط ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود فاقد سرمایه و پشتیبانی از بستانکاران اینطور صلاح می بیند که همچون شرکتهای سهامی موسسان ملزم باشند که اقلی برای سرمایه در حسابی متعلق به شرکت در بانک واریز کرده و رسید بانکی را به مرجع ثبت شرکتها ارائه دهند.

در ماده های 96 و100کتاب قانون تجارت شرکا قادرند میزان سهم الشرکه ی خود را به شکلی غیر نقدی تحویل شرکت بدهند واین فر آیند بعد از تقویم شدن صورت می پذیرد.این اتفاق در شرکتنامه لازم به قید شدن می باشد.چنین شرکایی در قبال اشخاص ثالث به نسبت ارزش آورده های غیر نقدی ،مسئولیتی تضامنی خواهند داشت.

به این منوال ضوابط درباره آورده های غیر نقدی در شرکت با مسئولیت محدود حق و حقوق اشخاص طرف قرارداد و شریک هایی که سرمایه ی نقدی به شرکت داده اند را تامین نمی نمایند.چراکه دررای کتبی کارشناس رسمی دادگستری مثل شرکتهای سهامی در تقویم آورده ی غیر نقدی پیش بینی نگردیده است.

سوم.تعداد شرکا و سهم الشرکه

شرایط حداقل شرکا برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود دو نفر می باشد.اما حداکثری مبنی براین امر در قانون مطرح نشده است.در قانون کشور فرانسه حدبالای شرکا در شرکت با مسئولیت محدود 50نفر پیش بینی شده است.در صورتی که تعداد شرکا از این میزان فزونی یابد شرکت ملزم به تغییر نوع خود از مسئولیت محدود به سهامی می باشد.

در شرایطی که شرکت با دو نفر شکل بگیرد و بعد از تشکیل یکی از اعضا میزان سهم الشرکه ی خودش را به فرد دیگری منتقل کند آیا شرکت توانایی حفظ بقای خود را دارا می باشد؟

کتاب قانون تجارت نظری نسبت به این مسئله ندارد.اما بر مبنای حقوق فرانسه در شرایطی که سهم الشرکه یا میزان سهام شرکتی در اختیار یک نفر به جهت منتقل شدن یا ارث و دیگر اتفاقات این چنینی تجمع بشود ،این موضوع باعث منحل شدن شرکت نمی گردد.اما هر شخصی می تواند خواستار انحلال شرکت از دادگاه بشود مگر اینکه شریک مربوطه طی یک سال اوضاع خودش را از نظر تعدد شرکا با متن قانون مطابقت بدهد.

چهارم.نام شرکت و مدت آن

شرایط نام شرکت می بایست دارنده ی عبارت نوعی شرکت باشد.مثلا شرکت با مسئولیت محدود.در غیر این صورت شرکت با مسئولیت محدودمسئولیت تضامنی می یابد در برابر اشخاص ثالث .

نام شرکت با مسئولیت محدود نمی تواند نام هیچ یک از شرکا را در خود داشته باشد چراکه آن شخص در قبال اشخاص ثالث متضمن مسئولیتی تضامنی خواهد شد.در خصوص شرایط مدت شرکت یا بعبارتی طول عمر شرکت در قانون تجارت ایران سخنی به میان نیامده است وشرکا مدت شرکت را نامحدود اعلام می نمایند.اما در قانون کشور فرانسه مدت 99ساله ای برای شرکت در نظر گرفته شده است.

شرایط شکلی ثبت شرکت با مسئولیت محدود

اول – شرایط لزوم تنظیم شرکتنامه ونشر آگهی در شرکت با مسئولیت محدود

در قانون تجارت ایران هیچ گونه الزامی و شرایطی برای تدوین متن شرکتنامه پیش بینی نشده است.در ماده ی 97 قانون تجارت بیان میدارد که موسسین ثبت شرکت با مسئولیت محدود می بایست که متنی به شکل شرکتنامه را بین خودشان تنظیم و امضا نمایند.

علاوه بر متن شرکتنامه شرایط تدوین متن اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود نیز الزامی می باشد.طی اساسنامه شرکا مخیر می باشند که تصمیم خود را مبنی بر حوزه اختیارات و نوع تصمیم گیری و حق رای و حتی روابط حاکم میان خودشان را بیان نمایند.

اسنادی همچون صلح نامه و شرکتنامه می بایستی براساس سند رسمی تنظیم گردد و این دقیقا در ماده 47 قانون تجارت در بند 2ذکر شده است.

طی ماه نخست تشکیل هر شرکت می بایست مختصر خلاصه ای از شرکتنامه والحاقات آن براساس مقررات وزارت دادگستری بیان گردد.شرایط ثبت اساسنامه شرکت می بایست در تهران و در دایره ثبت شرکتها و در شهرهای دیگر خارج از تهران ،در اداره ی ثبت اسناد مرکزیت اصلی شرکت به ثبت برسد.

تحویل متن تقاضانامه در قالب دو نسخه الزامی می باشد و همچنین در شرکت با مسئولیت محدود می بایست یک نسخه اساسنامه ،یک نسخه از شرکت نامه و اسامی شرکا که برای اداره شرکت منتخب شناخته شده اند و در نهایت متنی که توسط مدیر امضا شده است و گویای پرداخت کلیه ی سرمایه ی نقدی و آورده های غیر نقدی می باشد با معین ساختن ارزش آورده های غیر نقدی تقدیم می گردد.

بعد از اینکه شرکت ثبت شد ،متصدی می بایست یک نسخه از متن تقاضانامه را که دارای تاریخ و نمره ثبت می باشد امضا نموده و مهر کن و به متقاضیان تحویل نماید.متن تقاضانامه از اسناد شرکت محسوب می شود.طی نخستین ماه از ثبت شرکت متقاضیان می بایست خلاصه نامه ای از شرکتنامه و الحاقات آن را توسط اداره ثبت شرکت حوزه ی خود در روزنامه رسمی و یکی از روزنامه های کثیر الانتشار مرکزیت اصلی شرکت با هزینه ی شرکت منتشر نمایند.

دوم-شرایط وضعیت قراردادهای تنظیمی به حساب شرکت با مسئولیت محدود پیش از تشکیل آن

براساس جداکردن و مجزا ساختن اشخاص حقوقی از دیگر شرکا وسهامداران تا جایی که شرکت تاسیس نگردیده باشد ،و شخصیت حقوقی اش شکل نگرفته باشد نمی تواند با دیگر اشخاص ثالث قرارداد ببندد و دارنده ی حق و حقوق و تعهدی گردد.

چنانچه پیش از تشکیل و ثبت شرکت با مسئولیت محدود افراد موسس تعهدی در قبال شرکت یا اشخاص ثالث را قبول نمایند ،برای محفوظ داشتن حقوق اشخاص ثالث که پیش از تشکیل و ثبت قانونی شرکت با موسسین قراردادی را تنظیم نموده اند ،افراد موسسی که این قرارداد را با آنها تنظیم نموده اند ،در قبالشان مسئولیتی تضامنی دارا می باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. ارائه کارت ملی برابر اصل کلیه سهامداران.
 2. ارائه رونوشت برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران.
 3. تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ کامل شود و امضا ذیل تقاضانامه توسط همه سهامداران به امضا برسد.
 4. شرکت نامه در 2 برگ کامل شود و ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران به امضا برسد.
 5. اساسنامه در 2 جلد کامل شود و ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران به امضا برسد.
 6. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد ارائه گردد.
 7. در صورت نیاز مجوز اخذ و ارائه گردد.
 8. ارائه تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن.
 9. معرفی نامه نمایندگان،در صورتی که سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند،ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن الزامی است.
 10. گواهی عدم سوءپیشینه برای کلیه اعضا ارائه گردد.
 11. مجوز باید در صورت نیاز و بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها اخذ و ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود،نخست باید مدارک را آماده کنید، سپس باید به سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید و اطلاعاتی از قبیل نوع شرکت،سرمایه شرکت و اعضای شرکت را که از شما خواسته شده است را کامل کنید.پس از آن باید 5 اسم را به ترتیب اولویت انتخاب کنید.پس از آن کارشناس حقوقی به ترتیب اولویت شما یکی از اسم ها را تایید می کند و به بررسی و ارزیابی اطلاعات دیگری که در سامانه درج شده است می پردازد.در صورتی که اطلاعات وارد شده دارای نقص و اشکالی باشد در سامانه برای شما ابلاغیه رفع نقص ارسال می شود و شما باید نقص و اشکال را برطرف نمایید و در صورتی که نقص و اشکال برطرف شود آن را تایید می نماید.بعد از پذیرش اینترنتی باید نسخه اصلی صورتجلسه های تنظیم شده و پیوست های آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرسی که در تاییدیه پذیرش تایید شده است ارسال کنید.با کامل نمودن فرم ها و ارسال آن به اداره ثبت شرکت ها درصورتی که صورتجلسه شما دارای نقص و یا اشکالی باشد برای شما ابلاغیه رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص و اشکالات را برطرف کنید و در حالت دیگر حتی این امکان هم وجود دارد که صورتجلسه شما رد گردد که در این صورت هم دلایل رد صورتجلسه به صورت ابلاغیه ای برای شما ارسال می شود تا به منظور صدور صورتجلسه جدید مبادرت نمایید. بعد از آن که مدارک پذیرفته شد مسئول اداره دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را صادر می نماید و در دفاتر مخصوص مشخصات محتویات ثبت می گردد.مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها می کند.سپس مسئول دفتر، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضا گواهی می نماید.بعد از ثبت شرکت،متصدی ثبت باید نسخه ثانی تقاضانامه را با قید تاریخ و نمره ثبت،امضاء و به مهر اداره ممهور نموده و به متقاضی بدهد،این سند،سند ثبت شرکت محسوب خواهد شد.با توجه به ماده 6 نظامنامه ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده ی 197 قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت،باید خلاصه ی شرکت نامه و منضمات آن توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به هزینه خود شرکت چاپ و منتشر گردد.

متقاضیان محترم ثبت شرکت با مسئولیت محدود،چنانچه در هر کدام یک ار مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این بخش در خصوص مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود توضیحاتی ارائه گردیده شده است.در صورت نیاز به اطلاعات لازم در مورد مزایا و خصوصیات چنین شرکتهای تجاری

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود-درشرایط وزمان شکل گرفتن شرکت با مسئولیت محدود شرکا موظف به تدوین متن شرکتنامه و موضوع فعالیت شرکت و امضا آن می باشند.

مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود

آگاهی از مزایا و معایبثبت شرکت با مسئولیت محدود سبب می شود که پیس از ثبت این نوع شرکت با دانش بیشتر برای ثبت اقدام کنید و هدف ما نیز در این مقاله این است که چناچه نکته یا مطلبی را در مشاوره تلفنی و یا حضوری با متخصصین ایلیا دریافت نکرده اید با مطالعه این مقاله اطلاعتتان تکمیل تر شود .

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود وبررسی ماده 106 قانون تجارت - اداره شرکت به وسیله یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف که از بین شرکاء یا از خارج برای مدت..

اسم شرکت با مسئولیت محدود

اسم شرکت با مسئولیت محدود باید به این شکل باشد که عبارت با مسئولیت محدود بلافاصله بعد از اسم شرکت در همه مدارک و اعلامیه های شرکت ذکر شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود 🥇مشاوره رایگان✔️ هزینه کم✔️فوری ✔️

مشاوره رایگان ثبت شرکت با مسئولیت محدود 🥇 فوری و کم هزینه به همراه تمامی مدارک و شرایط ثبتی شرکت با مسئولیت محدود .

ثبت محدود

ثبت شرکت در قالب های متعدد امکان پذیر است .یکی از رایج ترین نوع ثبت شرکتها شرکت با مسئولیت محدود است، این نوع از شرکتها از حداقل 2نفر اعضا تشکیل میشود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود فوری و سریع

ثبت شرکت با مسئولیت محدودفوری و سریع -زمانیکه دونفریا بیشتر قصد انجام فعالیت بازرگانی را داشته باشند می توانند شرکتی را به ثبت برسانند.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید