توضیحاتی در خصوص ثبت برند

همانطور که می دانید جهت ثبت برند ابتدا باید مشخص ساخت که آیا برند شما قابلیت ثبت دارد یا خیر . آنچه پاسخ به این سوال را آشکار را می سازد این است که برند مد نظر شما قبل از این به ثبت نرسیده باشد و مالک دیگری نداشته باشد و یا شبیه به آن نیز قبلا" به ثبت نرسیده باشد . بنابراین در ابتدای ثبت آنلاین این استعلام برای شما انجام می پذیرد. سپس در صورتی که کار برایتان قابل انجام بود به صورت آنلاین از مشاوره ثبت برند برخوردار می شوید . در این مقطع باید مشخص شود که طبقه شغلی شما چیست و برای چه محصولات یا خدماتی می خواهید برند ثبت کنید بر این اساس ثبت برند شما پس از ثبت درخواست ثبت برند آنلاین آغاز می گردد. در مجموعه ثبت ایلیا فرایند ثبت برند به صورت انلاین محیا است در صورتی که زمان و مسیر جهت مراجعه به مجموعه ثبت ایلیا برای شما دوستان مشکل است ثبت برند خودرا به صورت آنلاین انجام دهید.

ثبت برند آنلاین

برند چیست؟

برند عبارتست از یک اسم تجاری،علامت و یا نشانی که به منظور شناسایی کالاها و خدمات فروشنده و یا تولیدکننده و متفاوت نمودن این کالاها و یا خدمات رقیبان به کار می رود.

در حقیقت برند اسم و یا عنوانی می باشد که شخص حقیقی و یا حقوقی معرفی می کند و وجه تمایزی میان فروشنده یا سازنده ایجاد می کند.شرکتهایی که برند دارند قادر می باشند محصولات و خدمات خود را از محصولات مشابه خود و رقیبان متفاوت کنند،هم چنین این شرکتها می توانند جهت توسعه معروفیت و کسب درآمد بیشتر مبادرت نمایند.

در دنیای امروز،ثبت برند از طریق اینترنت و پایگاه اینترنتی ثبت برند صورت می گیرد.در حقیقت تنها راه به ثبت رسانیدن برند ثبت برند آنلاین می باشد.

فرایند ثبت برند آنلاین

نخستین گام به منظور ثبت برند آنلاین انتخاب اسم برای آن می باشد.انتخاب اسم برند امری مهم و با اهمیت محسوب می شود بنابراین باید برای انتخاب آن دقت لازم داشت.برای انتخاب اسم برند باید از اسامی خاص و چند سیلابی استفاده نمود.

پس از انتخاب اسم برند باید از سامانه ثبت برند جهت اسم انتخاب شده استعلام گرفته شود.استعلام اسم برند به صورت آنلاین صورت می گیرد و به شما این اطمینان را می دهد که رقیبان شما قبلا از اسمی که شما انتخاب نموده اید استفاده نکرده اند و شما قادر می باشید با اطمینان کامل جهت ثبت برند مبادرت کنید.

مدارک ثبت برند آنلاین

بعد از انتخاب نام باید اظهارنامه ثبت برند را برای بارگذاری در سایت فراهم کنید. علاوه بر تهیه اظهارنامه قبل از ورود به سامانه مدارک ثبت برند زیر را نیز باید فراهم کنید.

  1. ارائه مدارک هویت اشخاص حقیقی اعم از رونوشت شناسنامه، رونوشت کارت ملی.
  2. ارائه مدارک هویت اشخاص حقوقی اعم از آخرین روزنامه رسمی به‌عنوان دلیلی بر مدیریت رونوشت مدارک شناسنامه صاحبان امضا.
  3. در صورتی که برای انجام امور از وکیل استفاده می‌نمایید.مدارک مربوط به نماینده یا وکیل که دارای حق امضا باشند باید ارائه گردد.
  4. در صورتی که برند شما لاتین می باشد باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.
  5. ارائه رونوشت مجوز فعالیت.
  6. ارائه نمونه علامت باید یک نمونه از برند را آپلود نموده و هم‌زمان با پر کردن اظهارنامه و چند نمونه گرافیکی از علامت را همراه با دیگر مدارک ارائه نمایید.
  7. در صورتی که می‌خواهید در صورت نیاز از حق تقدم استفاده کنید باید مدارک مربوط به آن را هم‌زمان که اظهارنامه را ارائه می‌ نمایید ارائه نمایید.
  8. ارائه رونوشت جواز تأسیس بهره‌برداری، پروانه ساخت و یا هرگونه مجوز فعالیت برای اشخاص حقوقی الزامی است.
  9. هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی مطابق جدول تعیین‌شده می‌باشد.

مراحل ثبت برند

پس از استعلامات ذکر شده در خصوص ثبت برند لازم است ، که اظهارنامه ثبت برند به صورت آنلاین تکمیل شود و طی آن مشخصات مالک برند و خود برند برای اداره مالکیت صنعتی که متولی ثبت برند است ارسال گردد . پس از 35 الی 40 روز کاری چنانچه نتیجه اظهارنامه مثبت باشد . کارشناسان ثبت ایلیا مابقی مراحل ثبت برند را برای شما انجام خواهند داد این مراحل عبارتند از دونوبت آگهی روزنامه رسمی در روزنامه قوه قضاییه کشور که جهت اطلاع رسانی عمومی در خصوص ثبت برند شما انجام می شود که طبق قانون باید یک ماه زمان بین این دو جهت طرح دعوی و شکایات یا معارضات در نظر گرفت ، سپس در مرحله آخر وکیل ثبت برند ایلیا با مراجعه حضوری به اداره مالکیت تصدیق ثبت برنتان را اخذ می نماید که برای شما ارسال می گردد .

هزینه ثبت برند آنلاین

هزینه های دولتی ثبت برند عبارتست از هزینه ای که بابت ثبت برند و حمایت ده ساله از آن باید در وجه اداره مالکیت صنعتی واریز شود و در کنار آن ثبت نام روزنامه رسمی در دو مرحله هزینه های خاص خود را دارد . در انتها نیز جهت اخذ گواهی ثبت برند باید مجددا" هزینه ای پرداخت شود و قطعا" هزینه ای نیز باید به ثبت ایلیا بابت ثبت برند آنلاین خود بپردازید با توجه به این نکات هزینه ثبت برند مشخص نمی باشد و نمی توان هزینه قطعی را اعلام نمود.

ثبت شرکت ایلیا در خصوص ثبت برند و ثبت برند آنلاین یا ثبت برند اینترنتی با استفاده از تکنولوژی روز و نیز بهره گیری از وکلای برجسته و کارشناسان خبره در خدمت شما متقاضیان محترم می باشد،هم اکنون با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و کلیه امور خود را به ما بسپارید.