درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

مراحل ثبت طرح صنعتی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     شنبه، 27 شهریور 1400


از جمله مواردی که در  زمان انجام امورات ثبتی و حقوقی در کسب و کارها باید به آن پرداخته شود توجه به ثبت طرح صنعتی است که این امر به دلیل پیچیده بودن امور وقت زیادی را از متقاضیان خواهد گرفت . بدین منظور ما در این مقاله به سریعترین روش برای ثبت طرح صنعتی پرداختیم تا شما را در کمترین زمان به اهدافتان برسانیم . پس بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

طرح صنعتی و روش های ثبت آن در قانون

طرح صنعتی شامل هر طرحی است که تغییراتی در ظاهر شیء یا چیزی ایجاد می کند در واقع طرح صنعتی به تغییرات فنی وسیله ارتباطی ندارد و تغییر ظاهری را شامل می شود، برای اینکه طرحی که طراحی کردید تنها در انحصار شما باشد و فقط شما مجاز به استفاده از آن باشید باید اقدام به ثبت آن کنید، در ثبت طرح صنعتی یک سری کارشناس عمومی از نظر تکراری نبودن طرح صنعتی یا مشابه طرح های صنعتی ثبت شده را بررسی می کند و کارشناسی نیز به بررسی ظاهر طرح که اصلاً در دسته بندی طرح صنعتی قرار دارد یا خیر طرح صنعتی را مورد بررسی قرار می دهد، از این رو طرح صنعتی اگر مورد تایید کارشناسان اداره ثبت طرح صنعتی باشد به ثبت می رسد اما در این مقاله می خواهیم به شما از مراحل ثبت طرح صنعتی بگوییم  با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر در این خصوص بدانید.

نحوه ثبت طرح صنعتی فوری

سلسله مراتب متفاوتی در خصوص طرح صنعتی وجود دارد که همه طرح های صنعتی باید این مراحل را طی کنند تا طرح صنعتی آنها به ثبت برسد، اما مراحل ثبت طرح صنعتی فوری به شرح زیر می باشد.

تکمیل مدارک متقاضی ثبت طرح صنعتی: متقاضی طرح صنعتی ممکن است شخص حقیقی یا شخص حقوقی باشد در صورتی که متقاضی شخص حقیقی باشد باید مدارک شناسایی خود را به هماره تصاویر طرح و توصیف آن را ارائه نماید و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی باید مدارک ثبتی شرکت به همراه مدارک مدیر عامل شرکت را ارائه نمایند.
تنظیم اظهار نامه طرح صنعتی فوری: اظهار نامه طرح صنعتی در سامانه مالکیت صنعتی انجام می شود، پس از ورود به این سامانه در میز خدمات می توانید ثبت طرح صنعتی را انتخاب نمایید و اظهار نامه طرح صنعتی را انتخاب نمایید، بعد از ورود اطلاعات مالک و اطلاعات طرح صنعتی و تکمیل فرم توصیف نامه و ادعا نامه آن با تکمیل اطلاعات لینک پرداخت هزینه اظهار نامه برای شما قابل نمایش می شود که با کلیک بر روی آن وارد لینک پرداخت می شود و باید با کارت بانکی و اطلاعات کارت و دریافت و ورود رمز پویای خود هزینه مربوط به ثبت اظهار نامه را پرداخت نمایید.
بررسی کارشناسان اداره مالکیت صنعتی: بعد از ارسال اظهار نامه ، اظهار نامه در نوبت بررسی کارشناسان قرار می گیرد، کارشناسان اداره بعد از رسیدن نوبت کارشناسی اظهار نامه با موارد مشابه و موارد ثبت شده تطبیق داده می شود همچنین وضعیت فنی طرح هم مورد رسیدگی قرار می گیرد و در نهایت ممکن است طرح شما رد یا تایید شود.
در صورت رد اظهار نامه: اگر اظهار نامه شما رد شود باید بررسی شود که دلیل رد آن چه بوده در صورت وجود یک سری شرایط اگر رد اظهار نامه بدون دلیل موجه قانونی بوده باشد می توان نسبت به رد آن اعتراض کرد.
در صورت تایید اظهار نامه: اگر اظهار نامه ثبت طرح صنعتی مورد تایید کارشناسان اداره طرح صنعتی قرار گیرد باید هزینه ثبت را پرداخت نمایید و پس از آن سی روز زمان دارید تا روزنامه رسمی تایید ثبت طرح صنعتی را پرداخت نمایید و آن را منتشر کنید.
مرحله پایانی ثبت طرح صنعتی: در مرحله پایانی طرح صنعتی باید با اصل مدارک به اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمایید و اقدام به ارائه مدارک نمایید بعد از آن کارشناس مسئول پس از تطبیق مدارک تصدیق نامه طرح صنعتی را منتشر می کند.  

آسان ترین روش ثبت طرح صنعتی فوری

ساده ترین روشی که می توانید اقدام به ثبت طرح صنعتی نمایید این است که با شماره های ایلیا تماس بگیرید و به کارشناسان ما متصل شوید، مدارک از شما ثبت طرح صنعتی تان با ما.

از همراهی تان ممنونیم امیدواریم اطلاعات بیشتر را می توانید از کارشناسان ما در مجتمع حقوقی ایلیا تنها با یک تلفن تماس از هر جای ایران دریافت کنید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید