درخواست مشاوره رایگان

ثبت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 6 آذر 1399


چگونگی ثبت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

ثبت تغییر آدرس شرکت

در بدو تاسیس تمام شرکتهای تجاری و غیر تجاری در کرج و استان البرز برای انجام موضوع فعالیت شرکت باید آدرس دفتر مرکزی شرکت را به اداره ثبت شرکتها ارائه نمایند تا بتوانند در قالب شخصیت حقوقی فعالیت قانونی خودشان را آغاز نمایند.

در صورتی که شرکت نیاز به تغییرآدرس دفتر مرکزی به مکان دیگر را داشته باشد باید با تنظیم و ارائه صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها آدرس جدید خود را ثبت نماید و طی روزنامه کثیر الانتشار به اطلاع عموم برساند.صورتجلسه ی تغییر آدرس شرکت را میتوانیم از طریق مجمع عمومی فوق العاده یا صورتجلسه ی هیئت مدیره به ثبت برسانیم .

تغییر اقامتگاه شرکت تحت عنوان اصلاح مواد اساسنامه یا اصلاح کل اساسنامه توسط ارکان شرکت ارائه و با تغییر کلی اساسنامه آگهی گردد. لذا در این صورت لزوم آگهی اصلاح آدرس شرکت به صورت مشخص در سامانه های الکترونیکی ثبت شرکت ها امری ضروری می باشد و از طرفی ممکن است تغییر اقامتگاه به صورت مشخص وبا دستور تغییر محل شرکت ویا تغییر آدرس صورت پذیرد که در این صورت با رعایت تشریفات تغییر محل به صورت جداگانه اصلاح ماده اساسنامه انجام می پذیرد.

یکی از مواردی که در تغییر اقامتگاه در شرکت های تجارتی خصوصا شرکت های سهامی مورد تامل می باشد تشخیص صلاحیت رکن تصمیم گیری در خصوص تغییر اقامتگاه می باشد.

در برخی موارد مشاهده می گردد شرکت های تجارتی به علل مختلف از جمله انتقال شرکت به محل فعالیت اصلی ویا کارخانه، مشکلات مربوط به بیمه کارکنان و کارگران ویا مشکلات مالیاتی ویا استفاده از ظرفیت های مختلف معافیت ها به طور مثال در مناطق آزاد تجارتی، درصدد انتقال اقامتگاه شرکت باشند در این صورت اختیار تغییر محل شرکت در صلاحیت چه رکنی ازشرکت می باشد؟

در شرکت های سهامی مطابق ماده83 لایحه اصلاحی هرگونه تغییر در مواد اساسنامه یا درسرمایه شرکت یا انحلال شرکت قبل ازموعد منحصرا در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد. علیهذا همان طور که در قانون از عبارت منحصرا استفاده گردید هرگونه تغییر در محل و اقامتگاه که یکی از مواد اساسنامه می باشد صرفا رد صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد. اما در رویه جاری ثبت شرکت ها به علت پیش بینی و تفویض اختیار اساسنامه به هیات مدیره در خصوص تغییر محل، عملا امکان تغییر محل بدون تصمیم مجمع عمومی فوق العاده و صرفا با ارائه صورتجلسه جلسه هیات مدیره شرکت با توجه به اختیارات هیات مدیره در اساسنامه امکان پذیر می باشد که قبول و پذیرش این دسته از اساسنامه ها و به تبع آن تفویض اختیار به هیات مدیره جای تامل داشته است که این قبیل از اعلامات ثبتی بارها در مراجع قضایی مورد ابطال واقع گردیده است. مراجع قضایی در آرای خود اعلام داشته اند که به موجب ماده 118 لایحه اصلاحی قانون تجارت جز درباره موضوعاتی که به موجب مقررات این قانون، اخذ تصمیم و اقدام درباره آن ها در صلاحیت خاص مجامع عمومی است مدیران شرکت دارای کلیه اختیارات لازم برای اداره امورشرکت می باشند مشروط برآن که تصمیمات و اقدامات آن ها در حدود موضوع شرکت باشد. محدود کردن اختیارات مدیران در اساسنامه یا به موجب تصمیمات مجامع عمومی فقط از لحاظ روابط بین مدیران وصاحبان سهام معتبر بوده و در مقابل اشخاص ثالث بازل و کان لم یکن است. در حالی که تغییر محل و اقامتگاه که اصلاح مواد اساسنامه می باشد مطابق ماده83 قانون مذکور منحصرا در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

البته به نظر می رسد علت ایجاد این رویه که تغیرر محل در داخل شهر را به هیات مدیره تفویض نموده جابه جایی متعدد شرکت به علت استیجاری بودن محل اقامتگاه آن می باشد و همه شرکت ها توانایی در اختیار داشتن محل اقامتگاه ملکی را ندارند.

مدارک لازم برای ثبت صورتجلسه ی تغییر آدرس شرکت :

  • مدارک ثبتی شرکت به همراه کلیه اگهی تغییرات و روزنامه رسمی
  • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضاء
  • صورتجلسه تنظیم شده تغییر آدرس دفتر مرکزی شرکت

ثبت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود درکرج و استان البرز به صورت کاملا تخصصی و با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه را با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تجربه نمایید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید