لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز


چگونگی ثبت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

ثبت تغییر آدرس شرکت

در بدو تاسیس تمام شرکتهای تجاری و غیر تجاری در کرج و استان البرز برای انجام موضوع فعالیت شرکت باید آدرس دفتر مرکزی شرکت را به اداره ثبت شرکتها ارائه نمایند تا بتوانند در قالب شخصیت حقوقی فعالیت قانونی خودشان را آغاز نمایند.

در صورتی که شرکت نیاز به تغییرآدرس دفتر مرکزی به مکان دیگر را داشته باشد باید با تنظیم و ارائه صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها آدرس جدید خود را ثبت نماید و طی روزنامه کثیر الانتشار به اطلاع عموم برساند.صورتجلسه ی تغییر آدرس شرکت را میتوانیم از طریق مجمع عمومی فوق العاده یا صورتجلسه ی هیئت مدیره به ثبت برسانیم .

تغییر اقامتگاه شرکت تحت عنوان اصلاح مواد اساسنامه یا اصلاح کل اساسنامه توسط ارکان شرکت ارائه و با تغییر کلی اساسنامه آگهی گردد. لذا در این صورت لزوم آگهی اصلاح آدرس شرکت به صورت مشخص در سامانه های الکترونیکی ثبت شرکت ها امری ضروری می باشد و از طرفی ممکن است تغییر اقامتگاه به صورت مشخص وبا دستور تغییر محل شرکت ویا تغییر آدرس صورت پذیرد که در این صورت با رعایت تشریفات تغییر محل به صورت جداگانه اصلاح ماده اساسنامه انجام می پذیرد.

یکی از مواردی که در تغییر اقامتگاه در شرکت های تجارتی خصوصا شرکت های سهامی مورد تامل می باشد تشخیص صلاحیت رکن تصمیم گیری در خصوص تغییر اقامتگاه می باشد.

در برخی موارد مشاهده می گردد شرکت های تجارتی به علل مختلف از جمله انتقال شرکت به محل فعالیت اصلی ویا کارخانه، مشکلات مربوط به بیمه کارکنان و کارگران ویا مشکلات مالیاتی ویا استفاده از ظرفیت های مختلف معافیت ها به طور مثال در مناطق آزاد تجارتی، درصدد انتقال اقامتگاه شرکت باشند در این صورت اختیار تغییر محل شرکت در صلاحیت چه رکنی ازشرکت می باشد؟

در شرکت های سهامی مطابق ماده83 لایحه اصلاحی هرگونه تغییر در مواد اساسنامه یا درسرمایه شرکت یا انحلال شرکت قبل ازموعد منحصرا در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد. علیهذا همان طور که در قانون از عبارت منحصرا استفاده گردید هرگونه تغییر در محل و اقامتگاه که یکی از مواد اساسنامه می باشد صرفا رد صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد. اما در رویه جاری ثبت شرکت ها به علت پیش بینی و تفویض اختیار اساسنامه به هیات مدیره در خصوص تغییر محل، عملا امکان تغییر محل بدون تصمیم مجمع عمومی فوق العاده و صرفا با ارائه صورتجلسه جلسه هیات مدیره شرکت با توجه به اختیارات هیات مدیره در اساسنامه امکان پذیر می باشد که قبول و پذیرش این دسته از اساسنامه ها و به تبع آن تفویض اختیار به هیات مدیره جای تامل داشته است که این قبیل از اعلامات ثبتی بارها در مراجع قضایی مورد ابطال واقع گردیده است. مراجع قضایی در آرای خود اعلام داشته اند که به موجب ماده 118 لایحه اصلاحی قانون تجارت جز درباره موضوعاتی که به موجب مقررات این قانون، اخذ تصمیم و اقدام درباره آن ها در صلاحیت خاص مجامع عمومی است مدیران شرکت دارای کلیه اختیارات لازم برای اداره امورشرکت می باشند مشروط برآن که تصمیمات و اقدامات آن ها در حدود موضوع شرکت باشد. محدود کردن اختیارات مدیران در اساسنامه یا به موجب تصمیمات مجامع عمومی فقط از لحاظ روابط بین مدیران وصاحبان سهام معتبر بوده و در مقابل اشخاص ثالث بازل و کان لم یکن است. در حالی که تغییر محل و اقامتگاه که اصلاح مواد اساسنامه می باشد مطابق ماده83 قانون مذکور منحصرا در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد.

البته به نظر می رسد علت ایجاد این رویه که تغیرر محل در داخل شهر را به هیات مدیره تفویض نموده جابه جایی متعدد شرکت به علت استیجاری بودن محل اقامتگاه آن می باشد و همه شرکت ها توانایی در اختیار داشتن محل اقامتگاه ملکی را ندارند.

مدارک لازم برای ثبت صورتجلسه ی تغییر آدرس شرکت :

  • مدارک ثبتی شرکت به همراه کلیه اگهی تغییرات و روزنامه رسمی
  • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضاء
  • صورتجلسه تنظیم شده تغییر آدرس دفتر مرکزی شرکت

ثبت تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود درکرج و استان البرز به صورت کاملا تخصصی و با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه را با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تجربه نمایید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت تغییرات در اساسنامه شرکت

ثبت تغییرات در اساسنامه شرکت - در برخی شرکت ها هر گونه تغییر در مواد اساسنامه یا در سرمایه شرکت یا انحلال شرکت قبل از موعد منحصراً در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد.[1] و یا در شرکت های با مسئولیت محدود یا اکثریت عددی شرکاء که اقلا سه ربع سرمایه را نیز دارا باشند تغییر در اساسنامه صورت می گیرد

صورتجلسه مدیران در شرکت تعاونی

صورتجلسه مدیران در شرکت تعاونی - هیات مدیره در شرکت های تعاونی، در اولین جلسه از میان خود یک نفر را به عنوان رئیس هیات مدیره، یک نفر را به عنوان نایب

راهنمای قدم به قدم ثبت تغییرات شرکت

کلیه مراحل ثبت تغییرات شرکت توسط ثبت شرکت و برند ایلیا

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

ارائه توضیحات کامل و جامع درباره وظایف مجمع عمومی فوق العاده،کدام یک از وظایف مجمع عمومی فوق العاده است،وظایف مجمع فوق العاده.

مر احل تنظیم صورتجلسه شرکت ها در ایران

مراحل تنظیم صورتجلسه شرکت ها در قالب مجمع فوق العاده و مجمع عادی به طور فوق العاده و در برخی از موارد در قالب صورتجلسه هیئت مدیره شرکت ها باید تنظیم گردد.

ثبت تغییرات آدرس

ثبت تغییرات آدرس به جهت نقل مکان به جای بزرگتذر و گسترش کسب و کار ناگزیر میباشد و مانند سایر تغییرات نیازمند ثبت صورتجلسه می باشد.

موارد انحلال در شرکت های سهامی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص موارد انحلال در شرکت های سهامی با مشاورین مجرب و متخصص ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید همین حالا با ما در ارتباط باشید

چگونگی درخواست تشکیل مجمع شرکت ها

چگونگی حق درخواست تشکیل مجمع شرکت ها - برای حمایت از اعضاء و برای جلوگیری از سوء استفاده­ی مدیران یا بازرسان از موقعیت خود، قانونگذار به اعضاء شرکت های تعاونی حق داده است که تشکیل مجامع عمومی را از هیأت مدیره خواستار شوند.

ثبت تغییرات در سرمایه شرکت

ثبت تغییرات در سرمایه شرکت - هر شرکت تجاری می تواند در اساسنامه خود قید کند که سرمایه ی اولیه خود را به وسیله تأدیه ی اقساط بعدی از طرف شرکاء یا قبول شریک جدید زیاد کرده و یا به واسطه برداشت از سرمایه، آن را تقلیل دهد البته در اساسنامه باید حداقلی که تا آن میزان می توان سرمایه اولیه را تقلیل داد.

ثبت تغییرات انواع شرکتها فوری و سریع

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت تغییرات انواع شرکتها بصورت فوری وسریع همین حالا با مجتمع حقوقی ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید