لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت تغییرات شرکت سهامی عام


زمانی که مؤسسین شرکت اتمام کار ثبت شرکت را به پایان رسانده باشند ، تصمیم به تغییراتی در برخی از موارد شرکت داشته باشند . از قبیل تغییری در سرمایه اولیه می تواند افزایش سرمایه و یا کاهش آن و یا تغییر در مکان فعلی شرکت ویا سایر مواردی که در مفاد اساسنامه قید شده است . اولین اقدام جهت ثبت تغییرات این موارد ، اطلاع رسانی و به ثبت رساندن آن در اداره مرجع ثبت که همان اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد صورت می گیرد .

در نتیجه این نکته حائز اهمیت است که تغییرات شرکت ها به صورت ارائه صورتجلسه ای به تصویب می رسد از جمله در تصویب و تنظیم این صورت جلسه باید مجمع عمومی فوق العاده و یا هیئت مدیره تشکیل شود و مواردی که مورد تغییر می باشد در مجمع بیان شود و تصمیم گیری و تنظیم صورت جلسه انجام گیرد . شایان ذکر است که در انجام بعضی از تغییرات نگارش بیش از یک صورت جلسه الزامی می باشد .

در شروع به تعریفی از شرکت سهامی عام می پردازیم :

شرکت سهامی عام چیست؟

شرکت سهامی عام از گونه شرکت هایی می باشد که تأمین کردن سرمایه شرکت را با فروش قسمتی از سهام به مردم و یا عموم انجام می دهد .بدین صورت مؤسسین که قصد شرکت سهامی عام را دارند در زمان تأسیس الزامی است 20 درصد از سرمایه اولیه را شخصأ خودشان ضمانت می کنند و 35 درصد از آن را در بانک افتتاح حساب بنام شرکت واریز و سپرده انجام میدهند.

سپس جهت ثبت شرکت سهامی عام اظهارنامه ای تنظیم و به ثبت رسانده که الزامی است همراه آن اسناد شرکت بالخصوص اساسنامه و هم چنین طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام به مراجع ثبت شرکت ارسال شود . سپس بعد از اینکه ثبت شرکت سهامی عام در مرجع ثبت به تصویب رسید می توان سهام آن را در بروس داد و ستد کرد .

ثبت صورتجلسه تغییرات در شرکت سهامی عام

در شرکتهای سهامی عام برای ثبت تغییرات در شرکت ، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه آن ضروری می باشد . بدین صورت که در این مجمع کلیه تغییراتی که باید در اساسنامه ایجاد شود مورد بحث قرار گرفته و بادر نظر گرفتن حد نصاب مجامع تشکیل و تنظیم صورتجلسه ای که تغییرات در آن درج شده باشد.

سپس صورت جلسه تنظیم شده مجمع عمومی فوق العاده را در مدت زمان 30 روزکاری می توان به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمود . در این بین یک تفاوت بین صورت جلسه شرکت های با مسئولیت محدود و نسبی و تضمنی با صورت جلسه شرکت سهامی عام و شرکتهای مختلط وجود دارد بدین صورت:

در شرکتهای با مسئولیت محدود و نسبی و تضامنی الزامی است پس از پایان مجمع و تنظیم صورت جلسه کلیه اوراق آنرا شرکا امضا نمایند . ولی در شرکت های سهامی عام و شرکتهای مختلط الزامی است تعداد اعضای تشکل مجمع بیش از 12 نفر باشد امضا هیئت ناظر که مرکب از 3 تن می باشد که از شرکا و یا سهامدارن است کفایت بر این قضیه می باشد.

در شرکت های سهامی عام تغییرات شرکت با راعایت مواردی سپصورت می گیرد از جمله این موارد :

الف )مطابق قانون مصوبه تجارت و قوانین و مقرارت مربوطه و قانون بازار

ب)مطابق با اوراق بهادار و دستورالعمل ثبت و عرضه عمومی آن که به تصویب شورای عالی بورس رسیده باشد .

سپس زمانی که با رعایت قوانین و مقرارت که به تصویب سازمان بورس اوراق بهادار رسیده باشد ، می توان سهامداران و شرکا را در مجمع عمومی فوق العاده دعوت نموده و تغییرات شرکت در جلسه از جمله تغییرات در سرمایه عنوان شده و تصمیم گیری در این جلسه اخذ می گردد .

جهت افزایش سرمایه شرکت سهامی عام هیئت مدیره شرکت باتوجه به مفاد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده ، مجوزی از سازمان بورس اوراق بهادار اخذ نموده که در نتیجه می تواند ظرف مدت معین شده 2 سال مبلغی که در مجمع عمومی فوق العاده اعلام شده است ، افزایش را انجام دهد.

نحوه افزایش سرمایه

در صورتی افزایش سهام شرکت انجام پذیر است که مجوز مجمع عمومی فوق العاده که در آن با رعایت قوانین و مقرارت صدور سهام جدید را قبول نمایند . مطابق روش های ذیل می توان افزایش سرمایه مبلغ اسمی سهام جدید را انجام داد :

پرداخت نقدی مبلغ اسمی سهام

می توان مطالباتی که به صورتنقد وارد شرکت می شود را به سهام جدید تبدیل کرد .

می توان سودی که از معملات شرکت حاصل شده و به صورت اندوخته در آمده به شرکت انتقال و جز سرمایه دانست .

اوراق مشارکت شرکا را میتوان به سهام تقسیم بندی کرد.

تبصره :

انتقال اندوختۀ قانونی به سرمایه ممنوع است.

تأدیۀ مبلغ سهم جدید از محل مطالبات

در صورتی که افزایش سهام توسط مطالبات نقد شده سهامدارن باشد ، الزامی است با تأیید مجمع عمومی فوق العاده و موافقن این مجمع هم چنین رضایت سهامدارن برسد و سپس به مبلغ اسمی برای سهام جدید امکان پذیر می شود.

تبصره :

مطالبات نقدی هر یک از سهامداران بابت سود با افزایش سرمایه از محل سود سهامداران حل شده تلقی می شود و در صورت مطالبه هر کدام از آنها باید پرداخت شود.

حق تقدم در خرید سهام جدید

صاحبان سهام شرکت در صورتی حق تقدم دارند برای خرید سهام جدید دارند که به نسبت سهامی که هریک از آنها در شرکت دارند با خود آنها می باشد. لذا این در موردی است که تصویب افزایش سرمایه صورت گیرد .

هم چنین بایدگفت که نقل و انتقال حق تقدم امکان پذیر است . در مورد مهلت اعمال حق تقدم باید گفت که اول با پبشنهاد هیئت مدیره و از زمان پذیره نویسی صورت می گیرد که حداقل زمان ان نباید از 60 روز کمتر باشد .

اعلام افزایش سرمایه و ارسال گواهی‌های حق تقدم

همان طور که در بالا ذکر شد برای افزایش سهام حق تقدم با سهامدارن می باشد در نتجه الزامی است سهام داران با خرید سهام های جدید ، گواهینامه های حق تقدم را قبل از پذیره نویسی با پست سفارشی با آدرس سهامدارن شرکت ارسال نمایند. اطلاع رسانی پذیره نویسی را می توان به دو صورت انجام داد ، می توان در روزنامه کثیرالانتشار چاپ رساند و هم می توان در سایت اینترنتی رسمی شرکت اطلاع رسانی کرد .

صرف سهام

مجمع عمومی فوق العاده تعیین کننده صرف اضافه ارزش سهام فروخته شده است . در صورتی که با پیشنهاد هیئت مدیره تصویب شود که برای افزایش سرمایه مازاد بر مبلغ اسمی سهام جدید ، میتوان سهم را به فروش رسانید .

کاهش سرمایه

در برخی مواقع به دلایلی با کاهش سرمایه شرکت روبرومی شوید ممکن است این کاهش براثر از بین رفتن قسمتی از سرمایه باشد که در این مورد کاهش سرمایه اجباری است . یا کاهش سرمایه توسط پیشنهاد هیئت مدیره و تصمیم تصویب شده مجمع عمومی فوق العاده باشد که این نوع کاهش سرمایه را اختیاری می باشد .

از شروط لازمه در کاهش سرمایه اختیاری می توان گفت اینکه حقوق صاحبان سهام مساوی باشد و بعد از اینکه کاهش سرمایه صورت گرفت به این حقوق نباید آسیبی وارد شود . در کاهش اختیاری سرمایه باید کاهش بهای اسمی سهام به نسبت مساوی و رد مبلغ کاهش یافته هر سهم به صاحبان آن صورت بگیرد.

انتشار اوراق مشارکت

با تأیید کردن سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص رعایت مقررات ثبت و عرضه عمومی اوراق بهادار از مجمع عمومی عادی در جهت بررسی موضوع انتشار اوراق بهادار دعوت به عمل می آید و با تصویب مجمع عمومی عادی صاحبان سهام ، شرکت می تواند اوراق مشارکت را انتشار دهد .

مجمع عمومی عادی می تواند به هیئت مدیره تفویض اختیار نماید که ظرف مدت معینی ( کمتر از 2 سال ) بعد از صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار ، اوراق مشارکت را تا مبلغ معینی که خود مجمع عمومی عادی تعیین نموده است انتشار دهد .

تبصره انتشار اوراق مشارکت قابل تبدیل و یا تعویض با سهام با تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده صورت می‌پذیرد.

عناوین صورتجلسات جهت تغییرات در شرکتهای سهامی عام

همان گونه که می دانید در صورتی می توان تغییرات شرکت را ثبت رساند که صورتجلسه ای تنظیم و تدوین گردد الزامی است که تنظیم صورتجلسه با رعایت قوانین و مقررات تنظیم گردد. از جمله مواردی که باید در تنظیم صورت جلسه به آن دقت کرد : مطابق با قانون تجارت باشد وهم چنین مفاد اساسنامه را در نظر بگیرند و نوع شرکت و یا موسسه بودن آن و بخشنامه های داخلی اداره ثبت شرکتها و سامانه ثبتی شرکتها را لحاظ نمایند

به صورت خلاصه انواع صورتجلسه تغییرات شرکت‌ها به شرح زیر می‌باشد:
• صورتجلسه تغییرات محل شرکت
• صورتجلسه تغییرات موضوع فعالیت شرکت
• صورتجلسه تغییرات الحاق به موضوع شرکت
• صورتجلسه تغییرات اسم شرکت
• صورتجلسه تغییرات افزایش سرمایه شرکت
• صورتجلسه تغییرات کاهش سرمایه
• صورتجلسه تغییرات ورود شریک یا سهامدار جدید به شرکت
• صورتجلسه تغییرات خروج شریک یا سهامدار
• صورتجلسه تغییرات نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه
• صورتجلسه تغییرات انتخاب اعضای هیئت‌مدیره
• صورتجلسه تغییرات انتخاب بازرسین (سهامی خاص)
• صورتجلسه تغییرات تصویب ترازنامه و سود و زیان سال مالی (سهامی خاص)
• صورتجلسه تغییرات اصلاح مفاد اساسنامه شرکت
• صورتجلسه انحلال شرکت
• صورتجلسه تاسیس یا انحلال شعبه
• صورتجلسه پرداخت سرمایه تعهدی
• صورتجلسه تغییرات تبدیل نوع سهام ( با نام به بی نام و بالعکس)
• صورتجلسه تغییرات یا تمدید مدیر تصفیه

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

  • رونوشتی از اساسنامه شرکت
  • الزامی است روزنامه رسمی که آخرین تغییرات شرکتدر آن باشد ارائه داده شود
  • لیستی از اشخاصی که به عنوان شریک و یا سهامدار هستند با میزان سهام و یا سهم الشرکه آنها
  • رونوشتی از مدارک هویتی کارت ملی و شناسنامه کلیه مؤسسین
  • اصل مدارک شناسایی اشخاص در حال خروج و حضور جهت امضاءدر دفاتر اداره ثبت شرکت ها
  • در صورت انحلال شرکت حضور تمامی شرکا و مدیر تسویه ضروری می باشد.

نحوه ثبت صورتجلسات تغییرات شرکت سهامی عام درسامانه اینترنتی اداره ثبت شرکتها

صورتجلسه تغییرات شرکت سهامیعام راباید در سامانه اداره ثبت شرکتها درج و به ثبت نمایید . مراحل ثبت تغییرات در سامانه را به شرح ذیل توضیح داده شده است :

اطلاعات شرکت جهت ثبت تغییرات شرکت

ورود و درج شناسه ملی و اقدام به گام بعدی ثبت

در صورت عدم وجود شناسه ملی شرکت می توان شماره ثبت و نوع شرکت را درج نمایید و به گام بعدی رجوع کنید .

شماره ثبت شرکت ، به شماره ای اطلاق می شود که در هنگام ثبت شرکت به آ« اختصاص داده شده است . این شماره در صورت جلسه تأسیس شرکت و اساسنامه قید شده است می توان این شماره را از روی انها دید و در سامانه درج نمایید .

قسمت بعد مربوط به درج نوع شرکت بر اساس ثبت تغییرات شرکت سهامی عام در این جا نوع شرکت سهامی عام راوارد نمایید . ( شایان ذکر است که ثبت تغییرات برای کلیه شرکت ها به یک صورت در سامانه ثبت می شود )

اطلاعات جلسه جهت ثبت تغییرات شرکت

تغییرات شرکت سهامی عام در صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده به تصویب میرسد در این مرحله نوع صورت جلسه که مجمع عمومی فوق العاده است درج گردد .( شایان ذکر است نوع شرکت در نوع صورت جلسه مؤثر و متفاوت است )

نصاب جلسه نیز مشخص می نماید که جلسه با حضور تمامی اعضا تشکیل شده یا اکثریت اعضا حضور دشته اند که در این حالت نیز باید آیتم مورد نظر مشخص شود.

نام و نام خانوادگی، شماره ملی و شماره همراه متقاضی جهت اطلاع رسانی و دسترسی در مواقع خاص نیز باید در این قسمت وارد شود.

در این قسمت سمت متقاضی باید درج گردد که آیا مالک اصلی است و یا وکبل نماینده قانونی

در این قسمت می بایست تاریخ جلسه ای که برگزار شده است مشخص شود.

ساعت شروع و خاتمه جلسه نیز در قسمت های مربوطه وارد می شود. ذکر این نکته ضروری است که تقدم و تاخر ساعات جلسات را در صورتی که چند جلسه در یک روز تشکیل شده باشد رعایت فرمایید.

سپس به گام بعدی رجوع کرده و اخذ شماره 19 رقمی . در پایان ثبت و درج کلیه اطلاعات متقاضی که الزامی است کلیه اطلاعات باتوجه اسناد و همچنین دقت کامل درج گردد .

نام و نام خانوادگی و سمت امضاء کننده دفتر باید مشخص شود. همچنین «وضعیت توکیل امضا کننده» نشان می دهد که حق توکیل اعطا شده است یا خیر

تصمیمات جلسه جهت ثبت تغییرات شرکت

در این صفحه تصمیماتی که که در جلسه گرفته شده وارد می شود. شایان ذکر است تصمیماتی که نمایش داده می شود بر اساس نوع صورتجلسه ثابت نمی باشد. بنابراین اگر تصمیم جلسه در فهرست مورد نظر وجود نداشته باشد ممکن است که شما مجاز به اتخاذ چنین تصمیمی در این نوع جلسه نباشید. ابتدا با کلیک بر روی کلید از فهرست نوع تصمیم، تصمیم مورد نظر را انتخاب کرده سپس کلید «افزودن تصمیم جلسه» را کلیک می نماییم. اگر در یک جلسه چند تصمیم اتخاذ شده باشد که باید در یک صورتجلسه گنجانده شود، از فهرست نوع تصمیم انتخاب نموده و کلید «افزودن تصمیم جلسه» را مجدداً کلیک می نماییم. برای حذف یک تصمیم بر روی آن کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید »گام بعدی« به صفحه بعد می رویم.

اگر در موضوع جلسه شما تغییر نام وجود داشته باشد پس از کلیک بر روی کلید »گام بعدی« به صفحه نامهای درخواستی می رود و در غیر این صورت به صفحه اشخاص جلسه منتقل می شود.

نام های درخواستی جهت ثبت تغییرات شرکت

در ابتدا اولویت را مشخص می نماییم. یعنی به ترتیب اسامی که مدنظر است پیشنهاد داده می شود. ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که اگر اولویت های بالاتر مورد قبول باشد به اولویت های بعدی ترتیب اثر داده نمی شود. سپس در فیلد«نام درخواستی »اسم مورد نظر تایپ می شود. در قسمت توضیحات متقاضی اگر شرح یا توضیح اضافه لازم بود می توان اضافه نمود. پس از آن با کلیک بر روی کلید «ثبت نام»اسم پیشنهادی خود را اضافه می نمایید. تعداد اسامی پیشنهادی نباید از 5 اسم جهت نام شرکت بیشتر باشد. برای حذف یک اسم بر روی کلید «حذف » کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید «گام بعدی »به صفحه بعد می رویم.

اشخاص جلسه جهت ثبت تغییرات شرکت

در این مرحله باید اعضایی که در جلسه حضور دارند و سمت هر یک را مشخص نمایید. ممکن است شخصی به عنوان وکیل یا نماینده یک نفر دیگر در جلسه حضور داشته باشد. همچنین اگر شخصی صرفاً عنوان سهامدار شرکت را داشته باشد این عنوان انتخاب می شود. اما توجه نمایید که اگر شخصی سمتی در جلسه دارد، به عنوان مثال رئیس یا منشی جلسه است و جزء سهامداران نیز محسوب می شود باید سمتی که در جلسه دارد انتخاب شود. در این صفحه باید نوع شخص،نام شخص،نام خانوادگی شخص، شماره ملی،نام پدر باید ورود اطلاعات شود. گزینه ای به نام تابعیت شخص وجود دارد. در این گزینه دو انتخاب وجود دارد اولیایرانی دومی غیر ایرانی است. اگر گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماً شماره ملی شخص وارد شود و در صورتی که غیر ایرانی انتخاب شود باید شماره گذرنامه ورود اطلاعات شود. اگر نوع شخص، شخص حقوقی باشد نیز نام شخص ،شناسه ملی ،شماره ثبت اجباری است.

سمت اشخاص جلسه جهت ثبت تغییرات شرکت

در این صفحه سمت اشخاص جلسه معین می شود. ابتدا «اشخاص»جلسه از افرادی که قبلاً وارد کرده ایم انتخاب می شود. سپس سمت در شرکت نیز از فهرست مربوطه انتخاب می شود. بعد از آن سمت در جلسه انتخاب می شود.

ارتباط اشخاص جلسه جهت ثبت تغییرات شرکت

اگر سمت شخص در جلسه «نماینده سهام دار» یا «وکیل سهام دار» باشد در این صفحه وارد می شود. در این بخش ابتدا «نماینده یا وکیل» انتخاب می شود. این فیلد بر اساس آنچه قبلاً وارد شده است انتخاب می شود. سپس »نوع نمایندگی« مانند وکیل، وصی، قیم یا غیره را از فهرست انتخاب می کنیم. پس از آن

نماینده شده موکل» یعنی کسی که این شخص وکیل او شده است انتخاب می شود. در انتها کلید »ثبت ارتباط شخص» را کلیک می کنیم. اگر بخواهیم اطلاعات وارد شده را پاک کنیم از کلید »حذف ارتباط شخص» استفاده می نماییم. اگر بخواهیم تغییری در اطلاعات ایجاد کنیم بر روی صفحه کلید »مشاهده« را کلیک می نماییم. در انتها با کلیک بر روی کلید »گام بعدی« به صفحه بعد می رویم.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات شرکت

در این صفحه بنا به تصمیماتی که انتخاب شده و نوع صورتجلسه مدارکی را که متقاضی باید ارائه نماید به صورت خودکار نشان داده می شود. در سمت راست فرم گزینه ای به نام »تایید مدارک مورد نیاز« وجود دارد که باید تیک بخورد. در واقع با زدن این تیک متقاضی تایید می نماید که مدارک مورد نیاز را مطالعه نموده ونسبت به تهیه و ارائه انها اقدام می نماید.در انتها با کلیک بر روی کلید مرحله بعدی به صفحه بعد می رویم.

متن صورتجلسه جهت ثبت تغییرات شرکت

در این قسمت کلیه مفاد صورت جلسه باید درج شود . برای جلوگیری از هدر داادن وقت می توانیداز متن های کمکی در سامانه استفاده نمایید . گزینه دریافت متن پیشنهاد رایانه را کلیک نمایید . این متن آماده قابلیت تغییر و کپی را دارد . سپس پذیرش نهایی را بزنید .

پذیرش نهایی صورتجلسه شرکت

هنگامی که کلیه اطلاعات تغییرات و صورتجلسه در سامانه درج گردید در ادامه برای ارسال اطلاعات کلیک نهایی را بزنید . تأیید پذیرش ، سپس پرینت تغییرات ثبت شده در سامانه . در صورتی که بعداز ثبت نیازمند مشاوره و راهنمایی از مشاوران را داشتید می توانید با ........ تماس بگیرید .

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت تغییرات موسسات فوری و سریع

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت تغییرات موسسات سریع و روند ، مراحل و مدارک موردنیاز با مجتمع حقوقی ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

تنطیم صورتجلسه شرکت

تدوین و تنطیم صورتجلسه شرکتها - چنانچه فقط شرکتی نیاز به تنظیم صورتجلسه دارد و خود مسئولیت پیگیری روند اداری کاردرمرجع ثبت شرکتها را برعهده می گیرد ایلیا

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت

مراحل تنظیم صورتجلسه شرکت ها در قالب مجمع فوق العاده و مجمع عادی به طور فوق العاده و در برخی از موارد در قالب صورتجلسه هیئت مدیره شرکت ها باید تنظیم گردد.

ثبت تغییرات در اساسنامه شرکت

ثبت تغییرات در اساسنامه شرکت - در برخی شرکت ها هر گونه تغییر در مواد اساسنامه یا در سرمایه شرکت یا انحلال شرکت قبل از موعد منحصراً در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده می باشد.[1] و یا در شرکت های با مسئولیت محدود یا اکثریت عددی شرکاء که اقلا سه ربع سرمایه را نیز دارا باشند تغییر در اساسنامه صورت می گیرد

شرایط تشکیل مجمع عمومی شرکت ها

در مجمع عمومی عادی حضور دارندگان اقلا بیش از نصف سهامی که حق رای دارند ضروری است اگر در اولین دعوت حد نصاب مذکور حاصل نشد مجمع برای بار دوم دعوت خواهد شد ویا حضور هر عده از صاحبان سهامی که حق رای دارد رسمیت یافته و اخذ تصمیم خواهد نمود. به شرط آن که در دعوت دوم نتیجه ی دعوت اول قید شده باشد. [1]

چگونگی انحلال شرکت های تجارتی

توضیحات تکمیلی در خصوص چگونگی انحلال شرکت های تجارتی را از کارشناسان مجرب و متخصص ما بخواهد همین حالا با مشاورین ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.

ثبت موضوعات مرتبط با مجمع عمومی فوق العاده شرکت

ثبت موضوعات مرتبط با مجمع عمومی فوق العاده - هرگاه مورد فوق العاده ای برای شرکت پیش آید( برای مثال، شرکت بخواهد مدت خود را تمدید یا سرمایه را آزاد کند...

بررسی ثبت انحلال شرکت های تجارتی

بررسی ثبت انحلال شرکت های تجارتی

ثبت تغییرات آدرس

ثبت تغییرات آدرس به جهت نقل مکان به جای بزرگتذر و گسترش کسب و کار ناگزیر میباشد و مانند سایر تغییرات نیازمند ثبت صورتجلسه می باشد.

ثبت صورتجلسه بازرسان شرکت ها

ثبت صورتجلسه تغییر یا تمدید بازرسان شرکت های تجارتی - در قانون تجارت، با وجود اهمیت قائل شدن برای نظارت در شرکت سهامی، الزام به داشتن بازرس و حفظ استقلال..

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
رفیعی
با عرض ادب و احترام رفیعی هستم ممنون میشم در خصوص موضوع این مقاله که در خصوص ثبت تغییرات شرکت سهامی عام بود من رو راهنمایی کنید.من دقیقا دچار این مشکل شدم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
درود بر شما هموطن گرامی جناب آقای رفیعی سپاس از محبتت شما با توجه به کلی بودن سئوال شما در خصوص ( ثبت تغییرات شرکت سهامی عام ) لازم است مشکلات به وجود آمده را واضح تر بیان نمایید.در صورت نیاز به مشاوره دقیق با کارشناسان خبره ثبت شرکت ایلیا به شماره 32137 تماس حاصل نمایید.
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟