درخواست مشاوره رایگان

✔️ مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 28 دی 1399


شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که ثبت آن به راحتی انجام پذیر است . این نوع شرکت ها در زمینه امور تجاری فعال بوده و جهت پیشبرد اهداف موسسین ثبت خواهند شد . شرکت با مسئولیت محدود دارای مزایایی برای موسسین بوده که اشاره به آن ها باعث افزایش سطح تقاضا از سوی افراد در جامعه شده ، از طرفی دیگر هر شرکتی علاوه بر مزایا در صورت انجام نشدن صحیح امور ثبتی و حقوقی با معایبی نیز همراه می شود . در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با فواید ثبت شرکت حرفه ای و با کم ترین هزینه زمانی و مالی راهنمایی کنیم .

در صورت نیاز به اطلاعات لازم در مورد مزایا و خصوصیات ثبت شرکت با مسئولیت محدود با کارشناسان مجرب موسسه ثبت حقوقی ایلیا با برند تجاری ( مجتمع ثبت شرکت ایلیا ) تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود به لینک مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود مراجعه کنید . 

 

مزایای ثبت شرکت

 

مهمترین مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست ؟

شرکت با مسئولیت محدود این امتیاز عمده را برای شرکا دارد که مسئولیت آن ها در عملیات شرکت محدود به آورده آن در شرکت می باشد و مسئولتی متوجه اموال شخصی آنان نیست.
یکی از مهمترین امتیازات ثبت این نوع شرکت که برای شریکای آن وجود دارد این است که در صورت ورشکسته شدن شرکت ، الزاما خود شرکاء ورشکسته اعلام نمی شود
در ضمن شرایط و مراحل تشکیل شرکت با مسئولیت محدود بسیار آسانتر از تشکیل شرکت سهامی و حتی شرکت سهامی خاص است کافی است دو نفر شریک وجود داشته باشد تا شرکت قابل ثبت گردد .
از نظر سرمایه اولیه نیز تشکیل شرکت با مسئولیت محدود با مبلغ کمی سرمایه هم میسر می باشد ، در حالی که در شرکت ها سهامی خاص و عام به ترتیب شرایط چنین نیست و میزان سرمایه اولیه بیشتر می باشد.
در شرکت با مسئولیت محدود ، در صورتی که اعضای آن کمتر از دوازده نفر باشند نهاد کنترل کننده وجود ندارد . مگر انکه تعداد شرکا بیش از دوازده نفر باشد در این صورت تشکیل یک هیت نظاره ضروری است ( طبق ماده ۱۰۹ قانون تجارت)
جز در موردی که شرکت با مسئولیت محدود دارای هیت نظاره است مجمع عمومی هم در این شرکت وجود ندارد و شرکا به طور انفرادی مورد مشورت قررار می گیرند. امکان این وجود دارد که با توجه به انواع دلایل ذکر شده ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین و رایج ترین انواع ثبت شرکت در ایران می باشد و هر روز به تعداد افردای که جهت فعالیت خود شرکت با مسئولیت محدود را انتحاب می کنند افزوده می شود .

معایب شرکت با مسئولیت محدود

در دنیای مبادلاتی و تجاری این روزها که همه ی عوامل و فعالیت ها با تغییرات همراه است تنها موضوع و قوانینی که باعث تقویت و پایداری امور تجاری خواهد شد ، توجه به نیازهای اقتصادی و ارائه بهترین نوع کسب و کار است . انجام فعالیت های اقتصادی باید در چارچوب قوانین انجام پذیرد . در ادامه به تشریح اهمیت و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود خواهیم پرداخت . هم چنین شما متقاضیان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در صورت تمایل به ثبت شرکت در کشور می توانید با یک تماس و ارتباط با مشاوران متخصص ارزان ثبت در راستای ثبت شرکت و اطلاع از مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به اهدافتان نزدیک شوید و فعالیت های اقتصادی خود را تخصصی به سرانجام برسانید .

تعداد اعضا برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر خواهد بود .
شرکت های با مسئولیت محدود می توانند توسط یک یا دو مدیر موظف و یا غیرموظف برای شرکت که خارج از شرکت نیز می باشند برای مدت مشخص و یا نامشخصی اداره شوند .
در شرکت با مسئولیت محدود پرداخت اوراق پذیره نویسی و سهم الشرکه در شرکت به صورت کاملا صوری بوده و در شرکت ها برگه ای با نام سهم الشرکه که بانام یا بی نام باشد وجود ندارد . این در صورتی است که در شرکت های سهامی عام نقل و انتقال سهام از طریق اوراق انجام پذیر است .
در شرکت های با مسئولیت محدود هیچ سرمایه ای تحت عنوان سرمایه اولیه تعیین نشده است . و الزامی برای تحویل مدارک به اداره ثبت نمی باشد . در این نوع از شرکت های تجاری تنها با اقرار موسسین و شرکای شرکت به میزان سزمایه پرداختی به صندوق شرکت و در اساسنامه و شرکت نامه مکفی است . در شرکت های با مسئولیت محدود 35 درصد از کل سرمایه را ابتدا به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز کرده و فیش را به اداره ثبت تسلیم می کنند .

مزایای شرکت سهامی خاص

حداقل نفرات تشکیل دهنده برای شرکت سهامی عام 5 نفر و در شرکت های سهامی خاص حداقل 3 نفر می باشد واین در حالی ست که شرکت با مسئولیت محدود تنها با نفر شریک قابلیت ثبت را دارا می باشد.
مزایای حداقل سرمایه در شرکتهای با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد ،اما الزام قانونی مبنی بر این رعایت این قانون وجود ندارد.سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود اعلامی بوده وتنها اقرا مدیر عامل به این مدعا کفایت دارد و نیازی به گواهی بانکی دال بر دریافت سرمایه وجود ندارد.اما در شرکتهای سهامی خاص حداقل سرمایه یک میلیون ریال می باشد بااین تفاوت که الزام قانونی وجود دارد که 35%سرمایه را واریز به بانک کرده و65%درصد مابقی در تعهد سهامداران باقی بماند.
مدیر یا مدیران در شرکت های با مسئولیت محدود به شکل موظف یا غیر موظف داخل یا خارج از شرکا برای مدت زمانی محدود یا نامحدود انتخاب می گردند.اما مدیران در شرکتهای سهامی اعم از خاص یا عام می بایست به ترتیت دارای 3و5مدیر باشند.و بازه ی زمانی مدیریتی شان دوساله می باشد. مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود.
گستره ی آگهی ها در شرکت های سهامی پهناورتر از شرکت با مسئولیت محدود میباشد.
در شرکت با مسئولیت محدود پذیره نویسی و پرداخت همه ی سهم الشرکه در قالب ورقه های تجارتی قابل انتقال چه با نام وچه بی نام صادر نمی شود.واین از معایب شرکت با مسئولیت محدود محسوب می شود.در صورتی که در شرکتهای سهامی عام نقل و انتقال سهام دارای آزادی می باشد ودر شرکتهای سهامی خاص فرآیند نقل و انتقال امکان دارد که به موافقت مدیران ویا مجامع عمومی منوط گردد.

شرکت در مناقصات با شرکت مسئولیت محدود

برای شرکت در مناقصات باید سرمایه شرکت به صورت تضمینی و واریزی در بانک باشد و تمامی اعضای شرکت با توجه به تمام سهام شرکت تعهد داشته باشند که این شرایط برای شرکت مسئولیت محدود صدق نمی کند.

شرکت با مسئولیت محدود ، از رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد. به موجب ماده 94 قانون تجارت ، این شرکت شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسوول قروض و تعهدات شرکت می باشد.از این تعریف بر می آید که سرمایه به سهم الشرکه تقسیم شده نه سهام و مسوولیت هر شریک در مقابل دیون و قروض شرکت در حدود سهم الشرکه اوست و سهم الشرکه آزادانه قابل نقل و انتقال نیست.

مقررات مالیاتی در شرکتهای با مسئولیت محدود

برمبنای ماده ی 105 قانون مالیات های مستقیم تصویب شده در 3/12/1366 مجموع حاصل درآمد شامل مالیات شرکتهای سهامی و مختلط سهامی و سایر اشخاص حقوقی از جمله شرکت بامسئولیت محدود بعداز کم کردن میزان 10%به نسبت کلیه درآمد حاصله تحت عنوان مالیات شرکت حساب می شود و به ترتیب ذیل وصول می گردد:

شرکتهای سهامی و مختلط سهامی به شکل نسبت درآمد سهام بدون نام به نرخ ماده 131قانون مالیات های مستقیم با قید اسم و میزان سهم الشرکه ی شرکا ضامن به نرخ ماده 131 همان قانون می گردد.
در رابطه با دیگر شخصیت های حقوقی ازجمله مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به نسبتی که از سود مالیاتی که براساس اساسنامه یا سند شرکتنامه شخص حقوقی به هر کدام از دارندگان سرمایه یا اعضا شخصیت حقوقی متعلق می شود.

شرکتهای سهامی عام در قیاس با شرکتهای با مسئولیت محدود داراری امتیاز می باشند. شرکتهایی که سهامشان از سوی هیئت پذیرش بورس مطابق قانون جهت داد و ستد در بازار بورس پذیرش گردیده است ،از سال پذیرندگی تا سالی که فهرست نرخ ها از بازار بورس محذوف نشود ،از پرداخت ده درصد مقرر مالیاتی شرکت معافیت دارند به این شرط که همه ی نقل و انتقالات سهم های شرکت های نام برده از راه متصدیان بورس صورت پذیرد و در دفاتر به ثبت برسد.

مزایای ثبت شرکت

با ثبت شرکت تمام فعالیت ها قانونمند پیش خواهد رفت . 

مسئولیت هرکدام از اعضای شرکت ها در برابر دیگر اعضا و در شرکت معیین می شود

با انجام ثبت شرکت می توان در مزایدات و مناقصات بزرگ شرکت کرد . 

اعطای نمایندگی و شعبات به شرکت های دیگر و افزایش فعالیت های تجاری

اخذ وام و اعتبارات برای فعالیت های شرکت 

ارتباط با شرکت های دیگر در سایر کشورها

 

 

سوم- حقوق وتعهدات شرکا شرکت محدود

دارندگان سهم الشرکه می توانند میزان سهم الشرکه ی خود را با پیروی از قوانین وضوابط به اشخاص غیر منتقل نموده و در شرایطی که سرمایه ی شان به کمتر از نصف برسد هریک از شرکا قادرند می توانند از دادگاه متقاضی انحلال شرکت گردند.که این فرایند توسط صورتجلسه تغییرات شرکت مشروط براینکه دلایلشان برای دادگاه موجه باشد .سایر شرکا باید با خروج شریکی که سرمایه اش به کمتر از نصف رسیده است ،موافقت نمایند. حق استفاده از سود شرکت براساس قانون وجود دارد.شیوه ی استفاده از سود شرکت توسط شرکا منوط به اساسنامه یعنی توافق بین شریک ها شده است.اما در صورتی که اساسنامه درباره ی ضرر، قوانین مشخصی را پیش بینی نکرده باشد تقسیم سود و ضرر به میزان و نسبت سهم الشرکه ی شرکا خواهد بود. مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود.

گرفتن سهم الشرکه منوط به توافق شرکا می باشد.به تبع آن تصمیمات درباره ی شرکت می بایستی با دارندگان حداقل نیمی از سرمایه در نخستین دعوت اتخاذ شود. در صورتی که اکثریت بوجود نیامد همه ی شرکا برای دومین بار دعوت می شوند ودر این حالت کلیه ی تصمیم گیری ها با دارندگان اکثریت عددی گرفته خواهد شد. حق رای از دیگر حقوق شرکا محسوب می شود.هریک از شرکا بسته به میزان سهم الشرکه ی خود در شرکت دارای حق رای هستند مگر آنکه اساسنامه اتفاق دیگری پیش بینی کرده باشد. در رابطه با میزان تعهدات شرکا باید اینطور نوشت که :هریک از شرکا در برابر تعهدات و قروض شرکت به اندازه ی مبلغ سرمایه گذاری شده اش مسئول ومتعهد می باشد.با این اوصاف در شرایطی که شرکت دچار انحلال گردد و اموال آن تصفیه بشود اشخاص ثالث طلبکار برای وصول طلب هایشان تنها محق هستند که تنها از دارایی شرکت استفاده نمایند و دیگر وحق برداشت مطالبات خود را از دارایی شخصی شرکا را ندارند.

در شرایط سکون شرکت طلبکاران نمی توانند از اموال شخصی شرکا ادای دین نمایند این اتفاق باعث سواستفاده ی شرکا می شود . به این معنا که ممکن است شخص ثالثی در امری معامله انجام دهد ولی شرکت از دادن حق فرد خودداری نماید.دراین راستا طلبکار تنها می تواند به ضوابط مربوط به ورشکستگی استناد نماید.ومالا بخشی از طلب این شخص قابل وصول نمی باشد.

برمبنای ماده 112قانون تجارت شرکا حق ندارندکه شریکی را وادار به افزایش سرمایه نمایند.این موضوع کاملا منطقی ست چراکه تاسیس و ثبت شرکت های بازرگانی کاملا در اختیار اشخاص می باشد و کسانی که قانون وضع می نمایند قصد دارندبااین کار اراده را در اختیار شرکا قرار دهند. در شرایطی که مدیران در تنظیم ترازنامه یا با استناد به شکل دارائی سودی را بین شرکا منقسم نمایند در زمره ی کلاهبرداران محسوب می باشند.وطبق قانون با آنها رفتار خواهد شد.

محدودیت های شرکت با مسئولیت محدود

  1. حداقل 2 نفر اعضا و حداکثر 12 نفر

  2. امکان شرکت در مناقصات و اخذ وام وجود ندارد

  3. سهام در شرکت مسئولیت محدود به صورت تعهدی نیست و هر فرد تنها مسئولیت سهم خود را به عهده دارد که این در زمان منحل شدن شرکت و یا ورشکستگی باعث مشکل خواهد شد.

میزان سرمایه شرکت مسئولیت محدود چگونه است؟

سرمایه شرکت بامسئولیت محدود به شکل سهم الشرکه پرداخت می شود، بدون آنکه عنوان سهم داشته یا یه شکل سهام با قیمت اسمی معین و متساوی درآمده باشد.
در شرکت های بامسئولیت محدود برخلاف شرکت های سهامی، کل سرمایه نقدی می بایست در ابتدا پرداخت شده و سهم الشرکه غیرنقدی نیز ارزیابی و تسلیم شده باشد.
لازم به توضیح است ، برای سرمایه شرکت حداقل و حداکثری در قانون پیش بینی نشده تنها اشاره شده که شرکت بامسئولیت محدود زمانی تشکیل می شود که کلیه سرمایه نقدی آن تادیه و سرمایه غیرنقدی هم تقویم و تسلیم باشد و در شرکت نامه قید گردد و شرکا نسبت به قیمت مزبور در مقابل ثالث مسئولیت تضامنی دارند. نتیجه این وضع در حقوق ایران این است که شرکت بامسئولیت محدود ، علی الاصول ، هیچ گاه نمی تواند به دلیل میزان سرمایه اش باطل اعلام شود؛ برخلاف آنچه در مورد شرکت های سهامی صدق می کند.

فواید ثبت شرکت

بدون شک فعالیت های اقتصادی باید در زمره قوانین انجام پذیرد . یک شرکت در قوانین حقوقی وسیله ای برای ایجاد و تعیین وظایف افراد به صورت قانونی می باشد . برای درک بهتر اهمیت ثبت شرکت می توانیم به فعالیت افراد به صورت انفرادی اشاره کرد که در آن صورت یک شخص در قبال اشخاص ثالث در شرکت دارای مسئولیت نامحدود است و تمامی اموال آن ها اعم از اموال منقول و یا غیر منقول در زمان بروز بدهی به طلبکاران تعلق خواهد گرفت ولی زمانی که افرادی هم سو و هم هدف با یکدیگر اقدام به ثبت یک شرکت می کنند به بازدهی های اقتصادی و تجاری افزوده شده و هم چنین ثبت شرکت و انجام امورات به صورت گروهی و در قالب شرکت دارای مزیت هایی هم چون قراردادهای بزرگ و موفق با شرکت های بزرگ و قدرتمند ، امکان شرکت کردن در مزایدات و مناقصات بزرگ تجاری و به افزایش سرمایه شرکت ها منجر خواهد شد .

همکاری افراد برگرفته از نوع خطی مشی و اهدافشان برای رسیدن به هدفی خاص می باشد . با انجام فعالیت اقتصادی به صورت جمعی انجام خواهد گرفت . به منظور انجام امورات ثبت شرکت ها باید اصول مربوط به قوانین تجارت را رعایت کرده . و تمامی شرکت ها بر اساس ماده 195 قوانین تجارت در صورت به ثبت نرسیدن یک کسب و کار در حیطه تجارت از طرف قانون اداره ثبت اسناد و دولت به پرداخت جریمه محکوم می شوند . هر شرکتی زمانی دارای اعتبار می باشد که به ثبت برسد . یک شرکت در زمان ثبت به شخصیتی حقوقی تبدیل شده و در موقع فعالیت باید مقررات و قوانین اداره ثبت را رعایت کنند .

مزایای شرکت سهامی خاص نسبت به مسئولیت محدود

تعداد افراد شرکا در شرکت های با مسئولیت محدود حداقل 2نفر و در شرکت های سهامی خاص تعداد سهامداران اقلا 3 نفر می باشد.
با توجه به قوانین تجارتی کمترین میزان سرمایه در شرکت ها ی با مسئولیت محدود و سهامی خاص یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
35%مبلغ سرمایه در شرکتهای سهامی خاص در حسابی با نام شرکت در شرف تاسیس واریز می شود.و 65%باقی در اظهار نامه محدود سرمایه اعلامی می باشد و اقرار مدیر عامل مبنی بر دریافت سرمایه کفایت می کند و ارائه ی گواهی بانکی لازم نیست.
در شرکت های با مسئولیت محدود فرآیند انتخاب بازرس اعم از اصلی یا علی البدل کاملا در اختیار موسسان می باشد در حالی که در شرکتها ی سهامی خاص لزوم قانونی برای این امر وجود دارد.
برای مدیران در شرکتهای سهامی خاص بازه ی زمانی دوساله معین شده است درحالی که در شرکت با مسئولیت محدود دوران مدت مدیریتی نامحدود بوده والبته اختیار با خودشان است که مدت مدیریت راتعیین کنند.
در شرکت های با مسئولیت محدود انتخاب روزنامه ی کثیرالانتشار امری ست در اختیار شرکت اما در شرکت ها ی سهامی خاص الزام قانونی مبنی بر این موضوع وجود دارد.
یک سری شرایطی برای به حد نصاب رسیدن مجامع در شرکت های سهامی خاص و با مسئولیت محدود وجود دارد که این شرایط در شرکت ها ی با مسئولیت محدود به مراتب آسان تر از شرکت های سهامی خاص می باشد.
در شرکتهای سهامی خاص مجامع تحت نظارت هیئت رئیسه و در شرکت های با مسئولیت محدود در صورتی که اعضا بیش از 12 نفر باشند با نظارت مستقیم هیئت ناظر تشکیل می گردد.
بالابردن میزان سرمایه در هر دو شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود بطور اختیاری اتفاق می افتد.
سهام در شرکت های سهامی خاص شکل تقسیم شده ای ست از سرمایه و حوزه ی تعهدی هریک از سهامداران محدود به مبلغ اسمی سهامشان می باشد.اما در شرکت ها ی با مسئولیت محدود سرمایه به قطعاتسهام منقسم نمی گردد و مسئولیت شریکان به میزان سرمایه هر یک بستگی دارد. مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود.
در شرکت های سهامی خاص می بایستی مدیران از میان سهامداران برگزیده شوند در حالی که در شرکت های مسئولیت محدود مدیر موظف یا غیر موظف می تواند از شرکا یا غیر شرکا باشد.
روش تقسیم کردن سود در شرکت های با مسئولیت محدود به شکل توجه به سرمایه می باشد حال آن که در شرکت های سهامی خاص تعداد سام را مدنظر قرار می دهند.
در شرکتهای با مسئولیت محدود هر یک از شرکا با توجه میزان سرمایه ی شان از حق رای بهره مند می گردند در صورتی که در شرکت های سهامی خاص حق رای با توجه به تعداد سهام صورت پذیر می باشد. مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود.
آورده های غیر نقدی در شرکت های سهامی خاص توسط کارشناس رسمی دادگستری تقویم می گردد در صورتی که در شرکت های با مسئولیت محدود توسط خود شرکا انجام می گردد.

مزایای موسسه نسبت به شرکت 

شرکت ها اصولاً به دو نوع تجاری و غیرتجای تقسیم می شوند .

شرکت هایی که به انجام امورات تجاری مشغول می باشند را شرکت های تجاری و موسساتی که اموراتی غیر از تجارت را پیشه کار خود قرار میدهند را موسسات غیر تجاری می نامند . این موسسات اقدامات خود را بر مبنای موضوعی غیر از سود آوری بنا می کنند و به دو نوع موسسات انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم می شوند .

موسسات غیرانتفاعی  برای اموری تشکیل می شوند که موسسین آن سودی در ازای انجام امورات خود و ارائه خدمات دریافت نمی کنند . برای درک بهتر این موسسات می توان با ذکر یک مثال توضیح داد . موسساتی مانند خیریه ها که در آن ها اموراتی برای رضایت افراد و در حیطه چارچوبی برای خدمت رایگان به افراد انجام میدهند فعالیت می کنند . موسسات خیریه ای و فعالان اجتماعی را می توان از جمله موسسات غیرانتفاعی نام برد .

مزایای ثبت شرکت در ایران 

با انجام امورات و فعالیت های اقتصادی در ایران باعث دیده شدن و آشنایی هرچه بیشتر افراد با محصول و خدمات خود خواهید شد . یک شرکت در زمان ثبت و با انجام امورات قانونی وابسته به قوانین اداره ثبت شرکت ها خود را در راه رسید به اهداف افراد موسس شرکت ها قرار داده و بدین صورت امورات آتی شرکت به صورت کاملاً قانونی انجام خواهد پذیرفت . این در صورتی است که اگر شخصی با عدم ثبت حرفه و کسب و کار خود در اداره ثبت اسناد و املاک به فعالیت خود ادامه دهد ، در طول مدت زمان معین با صلاحدید اداره ثبت محکوم به پرداخت جریمه در این خصوص خواهد شد و از مزایای ثبت شرکت و هم چنین عقد قرارداد با دیگر شرکت های مطرح در داخل و یا خارج از کشور بی بهره خواهد بود . 

شما برای ثبت شرکت خود به صورت قانونی لازم است با کارشناسی مجرب در ارتباط بوده و امورات مربوط به ثبت شرکت و همینطور انجام مراحل ثبتی و حقوقی خود را به افرا د مجرب بسپارید تا در کم ترین زمان به بیشترین بازدهی در کسب و کارتان دست پیدا کنید . 

مجتمع حقوقی ارزان ثبت همواره شما را تا آخرین مرحله رسیدن به اهداف کاریتان یاری خواهد کرد . 

راه های ارتباطی با مجتمع تخصصی ثبتی و حقوقی ایلیا 

شعبه کرج : 02632137   _ 02632525232

شعبه تهران : 02126655119

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
✔️ مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
اصغری
باسلام.من مدیرعامل یک شرکت با مسوولیت محدود هستم.اما خارج از سهامدار.خواستم بپرسم چقدر در دیون و تعهدات شرکت مسوولیت دارم.باتشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
سلام.هر شخص در شرکت با مسئولیت محدود به اندازه ی سهم الشرکه ی خودش در دیون و تعهدات سهیم می باشد .بنابراین شما هیچ تعهدی در برابر تعهدات شرکت ندارید.
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید