جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت موسسه سریع و تخصصی【روش ثبت موسسه✔️】

ثبت موسسه سریع و تخصصی

موسسات در واقع فعالیتشان در قالب امور فرهنگی، امور هنری، حسابرسی، خیریه و غیره تقسیم بندی می شود اما از نظر حقوقی تنها حمایت کننده هستند و ماهیت تشکیل شان اخذ پول نیست. با اطلاع از قوانین مربوط به ثبت موسسه، ثبت موسسه سریع و تخصصی داشته باشید.

راهنمای ثبت موسسه تخصصی

ثبت موسسه سریع و تخصصی براساس لایحه مصوب سال 1337 بدین گونه تعریف می شود موسسات غیرتجاری با هدف انجام اموری به غیر از تجارت خواهند پرداخت و به صورت کلی این موسسات اموری مانند امور هنری ، خدماتی و علمی و خیریه ای را در حیطه کاری خود خواهند داشت. این نوع موسسات می توانند اهدافی به جهت کسب سود یا به صورت خیریه ای و با دریافت پول  انجام می دهند.

تشكیل موسسات غیرتجاری باید از تاریخ شروع ثبت شخصیت حقوقی پیدا کرده که این موسسات می تواند عنوان هایی از جمله انجمن ها ، بنگاه ها و كانون و امثال آن را به خود اختصاص دهند.

تقسیم بندی موسسات غیر تجاری

 • موسساتی كه هدفشان جلب سود و تقسیم سود بین اعضا خود نیست.
 • موسساتی كه هدفشان جلب سود و نیز تقسیم منافع ذکر شده بین اعضا خود یا غیر باشد مانند كانون های فنی و حقوقی و غیره.

حداقل شركا در موسسات غیرتجاری نباید كم تر از دو شخص را شامل خواهند شد و میزان سرمایه ورودی آن ها بر طبق آورده هر شریک می باشد. موسسات غیر تجاری همانند موسسات تجاری باید در اداره ثبت شركت های هر استان و در دایره ثبت شركت های اداره ثبت مركز اصلی این موسسات را به ثبت برسانند.

برای انجام تمامی اقدامات تاسیس شركتها را به همراه رعایت مواد مندرج در آیین نامه اصلاحی ثبت شرکت ها در اداره ثبت اسناد و املاک کشوری انجام پذیرد الزامی است.

جهت ثبت شرکت های غیر تجاری ارائه اظهارنامه ( شامل نسخه چاپی تقاضانامه ثبت موسسه به همراه مدارک لازم که باید در دو نسخه با تاریخ و امضا ارائه می شود و باید مشمول نسخه اصلی یا رونوشت از وكالتنامه وکیل به جهت انجام امور ثبتی باشد.

ادامه مطلب
ثبت شرکت به زبان ساده

چنانچه دو نفر یا بیشتر قصد انجام فعالیتهای غیر بازرگانی را داشته باشند می توانند موسسه غیرتجاری خود را به ثبت برسانند این فعالیتها می توانند شامل امور ادبی، خیریه، علمی و… باشد. هم چنین جهت ارائه خدمات حقوقی، حسابداری و سایر خدمات نیز لازم است موسسه به ثبت برسانید.

این موسسات از تاریخ ثبت شخصیت حقوقی پیدا می کنند و می توانند عنوان های انجمن ، بنگاه و یا کانون را برای خود انتخاب نمایند. شرکا در موسسات غیرتجاری از دو نفر کمتر نمی باشد.

شرایط ثبت موسسه سریع و تخصصی

همانطور که در قسمت تقسیم بندی های موسسات غیرتجاری اشاره شد موسسات به دو نوع تقسیم می شوند که هرکدام دارای ویژگی های خاص خود بوده که در زمان ثبت و مراجعه به اداره ثبت شرکت ها به آن ها توجه خواهد شد. به صورت کلی موسسات غیرتجاری به دو صورت قابل ثبت می باشند. در ادامه به بحث در مورد ثبت موسسات خواهیم پرداخت.

موسسه های غیر تجاری انتفاعی

موسسه ها به دو دسته مختلفی تقسیم بندی می شوند ابتدا موسسه غیر تجاری که این موسسه ها سود و منفعت جذب و این ها را بین تمام اعضا تقسیم می کنند.

موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی

همانطور که قبلا توضیح داده شد موسسات به دو دسته تقسیم بندی می شوند موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی یکی دیگر از این موسسات است که اهداف از ثبت آن رساندن یک کمک و همیاری و سود به دیگران است تا به خود اعضا.

انتخاب نام برای ثبت موسسه

برای ثبت موسسه باید یک اسم مشخص شده انتخاب نمایید البته 5 نام را انتخاب و آن را به ترتیب الویت بندی به اداره ثبت شرکت ها ارسال مینمایید حال باید به شما بگوییم این اسامی چگونه انتخاب می شوند.

ابتدا اسامی باید از لغت نامه دهخدا یا لغت نامه های معتبر فارسی استخراج شود و در شهر مورد نظر قبلا به ثبت نرسیده باشد.

جهت ثبت موسسه از کجا شروع کنیم

پس از انتخاب افراد جهت ثبت و راه اندازی موسسه و تصمیم گیری در رابطه بانوع فعالیت انتخاب نام، سرمایه و… با ثبت شرکت و برند ایلیا در تماس باشید تا اطلاعات لازم به شما داده شود.

میزان سرمایه برای ثبت موسسه غیر تجاری

میزان سرمایه به هر میزان برای شروع فعالیت مجاز می باشد اما توجه داشته باشید از 1.000.000 ریال یا همان 100 هزار تومان است سرمایه اعلامی است و میزان سهم هر یک از اعضای موسسه باید در اساسنامه قید شود سرمایه موسسه نباید کمتر از 100 هزار تومان باشد و لازم به ذکر است که اگر بیشتر از 100 تومان باشد اعتبار موسسه افزایش می شود.

ادامه مطلب
ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان

ثبت موسسه سریع و تخصصی

مراحل ثبت موسسه سریع و تخصصی

اولین گام برای ثبت موسسه انتخاب موضوع فعالیت و طراحی این موضوع به صورت کاملا تخصصی می باشد کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا میتوانند شما را در این زمینه راهنمایی فرمایند انتخاب سرمایه ای مناسب، تعیین سمت اعضاء هیئت مدیره و نیز تعیین نام مناسب از دیگر مراحل اولیه هستند که می توانند در به ثمر رسیدن اهداف شما را کمک نماید.

در ابتدا مدارک شناسایی ( کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی ) اعضاء هیئت مدیره و شرکا را تهیه فرمایند ، اوراق اساسی شرکت که شامل : اساسنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد تنظیم میگردد چنانچه موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز الزامی می باشد . متقاضیان می توانند 5نام مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در سامانه ثبت شرکتها وارد نمایند.

زمان لازم برای ثبت موسسه سریع و تخصصی

مدت زمان ثبت موسسه با توجه به نوع و موضوعیت فعالیت موسسات دستخوش تغییرات میشود.اما برای ثبت موسسه در صورتی که موضوع پیشنهادی متقاضیان محترم ثبت موسسه نیازی به اخذ مجوز نداشته باشد ، حدود 25 الی 30 روز کاری زمان لازم می باشد.

هزینه ثبت موسسه

هزینه ی ثبت شرکت را نوع نیاز درخواستی شما موکل گرامی معین می سازد . به طور مثال میزان سرمایه ی شرکت، نوع موضوع، تعداد اعضا ،میزان کاراکترهایی که در فعالیت شرکت ذکر می شود، حق الثبت شرکت وحق الدرج آگهی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران از این پارامترها محسوب می شود.

مراحل ثبت موسسات غیرتجاری

 1. تکمیل فرم تقاضانامه ثبت موسسه وامضا توسط کلیه ی شرکا.
 2. تکمیل فرم صورت جلسه موسسین و امضا توسط کلیه ی شرکا.
 3. تنظیم و تدوین کلیه ی صفحات اساسنامه توسط شرکا.
 4. چند نام را بصورت پیشنهادی انتخاب می نماییم وتحویل متصدی تعیین نام در اداره ثبت شرکتها می دهیم . نام انتخابی می بایست کاملا فارسی سه سیلابی و مطابق شئون انقلابی باشد. بعد از بررسی ها مسئول مربوطه گواهی لازم را جهت انتخاب یکی از اسامی پیشنهادی صادر می نماید.
 5. بعداز اینکه یکی از نام ها برگزیده شد متصدی مربوطه بعداز توجهات لازم به موضوعیت ثبت موسسه و اخذ مجوز در صورت احتیاج به مرجع مرتبط ارجاع داده می شود.
 6. بعد از وصول و در اختیار گذاشتن مجوز های لازم در ارتباط با موضوع ثبت موسسه متصدی مرجع ثبت شرکتها مشروط براینکه نواقصی در مدارک وجود نداشته باشد . متقاضی را به بخش حسابداری راهنمایی می نماید. و برعهده ی مسئول حسابداری است که با توجه به میزان سرمایه ی ثبت موسسه و معین ساختن مبلغ حق الثبت متقاضی را جهت پرداخت مبلغ حق الثبت به بانک ملی ایران هدایت و بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر و ارائه ی فیش پرداختی به حسابداری ، حسابدار اقدام به مهر کردن تقاضانامه متقاضی می نماید. متصدی مربوطه دستور ثبت را صادر می نماید و متقاضی ثبت موسسه به واحد ثبت شرکت مراجعت می نماید.
ادامه مطلب
اسم حیوان برای برند - تعیین نام شرکت

توضیحات تکمیلی و مفید در خصوص ثبت موسسه

برای فعالیت های غیرتجاری و تجاری یا همان انتفاعی و غیر انتفاعی باید یک شرکت به ثبت برسانید با عنوان موسسه که اصلی ترین اهداف ان ها مالکیت بر بخش عمومی و یا خصوصیه که نسبت به سایر شرکت های تجاری هدف کمتری برای منفعت و سود دهی خود اعضا دارد.

مدارک تاسیس موسسات غیر تجاری

 • تقاضانامه ثبت موسسه از اداره ثبت شرکتها وتکمیل و امضا توسط شرکا.
 • تنظیم اساسنامه جهت ثبت موسسه ” دو نسخه “و امضا تمام صفحات آن توسط شرکا.
 • تنظیم صورت جلسه مجمع عمومی موسسین جهت ثبت موسسه حداقل در دو نسخه.
 • کپی مدارک هویتی شرکا در صورت مشمول بودن هریک از شرکا ارائه ی کپی پایان خدمتی الزامی می باشد.
 • اخذ مجوز در ارتباط با موضوع ثبت موسسه در صورت نیاز.

در قسمت ثبت شرکت پیش نویس آگهی تاسیس ثبت موسسه مهیا شده و بعد از پایان مهلت منقضی ریاست ثبت شرکتها و نوشتار آگهی مربوط متقاضی دوباره به بخش ثبت شرکتها مراجعه و بعد از کسب احراز هویت به واسطه ی مسئول بخش از متقاضی ثبت موسسه پایین دفتر را به شکل اصیل یا وکیل امضا می نماید.

بعد از آن یک نسخه از مدارک اساسنامه ، صورتجلسه و تقاضانامه ثبت موسسه که با مهر اداره ثبت شرکت ها مهر شده است را به متقاضی ثبت موسسه تحویل دهد.

متقاضی می بایست در این مرحله به دبیرخانه اداره مراجعت و پرونده را تحویل داده و یک برگ آگهی تایپ شده را به اداره کل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل برده و بعداز معین ساختن مبلغ جهت روزنامه کثیرالانتشار به بانک مراجعه و همراه رسید پرداخت شده به دبیرخانه مراجعه می کند.

بعد از امضا کردن نسخه تایپی توسط رئیس مرجع ثبت شرکتها در این مرحله آگهی به صدور می رسد و دو نسخه ی تایپ شده به متقاضی ثبت موسسه تحویل داده می شود . یک نسخه برای درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی واقع در خیابان بهشت ضلع جنوبی پارک شهر و نسخه ی دیگر به انضمام رسید پرداختی به قسمت دایره آگهی ها جهت درج در روزنامه کثیرالانتشار داده شود. ثبت موسسه در این مرحله انجام و مراحل به صورت کامل پایان می یابد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهروز شیبانی
بهروز شیبانی
3 سال قبل

سلام وقت بخیر. برا ثبت موسسه آموزشی چکار باید کنیم و میتونه چندین شعبه داشته باشد و هزینه را می خواستم بدونم؟ موفق و موید باشید

ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
پاسخ به  بهروز شیبانی
3 سال قبل

سلام وقتتون به خیر باشه هر شرکتی میتواند بی نهایت شعبه داشته باشد و هزینه های آن متناسب با تعداد شعبات محاسبه می شود

رشید
رشید
5 سال قبل

مجوز باید به نام چه کسی باشد.؟ موسس، مدیر و یا سهام دار؟

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x