لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت موسسه سریع و تخصصی 【روش ثبت موسسه✔️】


در این مقاله به مواردی هم چون مراحل و شرایط و نیز مدارک لازم به جهت ثبت موسسات خواهیم پرداخت . همانطور که میدانید شرکت های قابل ثبت در ایران به دو بخش تجاری و غیرتجاری طبقه بندی می شوند که هرکدام از ان ها به انواع مختلفی تقسیم شده که هر متقاضی بنا به موضوع فعالیت خود باید اقدامات لازم را به جهت ثبت قانونی آن ها انجام دهند . در ادامه همراه ما باشید و در صورت پیش آمدن هرنوع سوال در زمینه ثبت موسسه تنها با شماره گیری شماره تماس های مجتمع حقوقی ایلیا و مشاوره رایگان کارشناسان ، پاسخ سوالاتتان را به راحتی و در کم ترین زمان دریافت کنید. 

ثبت موسسه

موسسات غیر تجاری براساس لایحه مصوب سال 1337 بدین گونه تعریف می شود موسسات غیرتجاری با هدف انجام اموری به غیر از تجارت خواهند پرداخت و به صورت کلی این موسسات اموری مانند امور هنری ، خدماتی و علمی و خیریه ای را در حیطه کاری خود خواهند داشت . این نوع موسسات می توانند اهدافی به جهت کسب سود یا به صورت خیریه ای و با دریافت نکردن مباغی انجام می دهند.

 تشكیل موسسات غیرتجاری باید از تاریخ شروع ثبت شخصیت حقوقی پیدا کرده که این موسسات می تواند عنوان هایی از جمله انجمن ها ، بنگاه ها و كانون و امثال آن را به خود اختصاص دهند . 

برای کسب اطلاعات تکمیلی به جهت ثبت انواع موسسات غیرتجاری با شماره تماس های موسسه حقوقی ایلیا به شماره های 02632137 و 02126655119 تماس حاصل فرمایید . 

 

ثبت موسسه

 

تقسیم بندی موسسات غیر تجاری

 • موسساتی كه هدفشان جلب سود و تقسیم سود بین اعضا خود نیست .
 • موسساتی كه هدفشان جلب سود و نیز تقسیم منافع ذکر شده بین اعضا خود یا غیر باشد مانند كانون های فنی و حقوقی و غیره .

حداقل شركا در موسسات غیرتجاری نباید كم تر از دو شخص را شامل خواهند شد و میزان سرمایه ورودی آن ها بر طبق آورده هر شریک می باشد . موسسات غیر تجاری همانند موسسات تجاری باید در اداره ثبت شركتهای هر استان و در دایره ثبت شركت های اداره ثبت مركز اصلی این موسسات را به ثبت برسانند و برای انجام تمامی اقدامات تاسیس شركتها را به همراه رعایت مواد مندرج در آیین نامه اصلاحی ثبت شرکت ها در اداره ثبت اسناد و املاک کشوری انجام پذیرد الزامی است . جهت ثبت شرکت های غیر تجاری ارائه اظهارنامه ( شامل نسخه چاپی تقاضانامه ثبت موسسه به همراه مدارک لازم که باید در دو نسخه با تاریخ و امضا ارائه می شود و باید مشمول نسخه اصلی یا رونوشت از وكالتنامه وکیل به جهت انجام امور ثبتی باشد .

چنانچه دو نفر یا بیشتر قصد انجام فعالیتهای غیر بازرگانی را داشته باشند می توانند موسسه غیرتجاری خود را به ثبت برسانند این فعالیتها می توانند شامل امور ادبی ، خیریه ، علمی و... باشد. همچنین جهت ارائه خدمات حقوقی ، حسابداری و سایر خدمات نیز لازم است موسسه به ثبت برسانید. این موسسات از تاریخ ثبت شخصیت حقوقی پیدا می کنند و میتوانند عنوان های انجمن ، بنگاه و یا کانون را برای خود انتخاب نمایند . شرکا در موسسات غیرتجاری از دونفر کمتر نمی باشد

ثبت موسسه غیر تجاری

همانطور که در قسمت تقسیم بندی های موسسات غیرتجاری اشاره شد موسسات به دو نوع تقسیم می شوند که هرکدام دارای ویژگی های خاص خود بوده که در زمان ثبت و مراجعه به اداره ثبت شرکت ها به آن ها توجه خواهد شد . به صورت کلی موسسات غیرتجاری به دو صورت قابل ثبت می باشند . در ادامه به بحث در مورد ثبت موسسات خواهیم پرداخت. 

موسسات غیر تجاری انتفاعی

دسته اول مؤسساتی می باشند که موضوع فعالیتی انتفاعی نام دارد . این دسته از مؤسسات سود و منفعتی را جذب می کنند و آن را میان اعضای موسسه تقسیم می کنند.

موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی

دسته دیگر مؤسسات غیر انتفاعی هستند که به قصد جلب سود و تقسیم میان اعضای این موسسه تشکیل نمی شوند . برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ادامه همراه باشید .

انتخاب نام برای ثبت موسسه

 1. دارای اسامی با ریشه فارسی باشند
 2. سابقه ثبت از قبل نداشته باشد
 3. از نام های خارجی نباشد
 4. مسئول مربوطه پس از بررسی باید برای انتخاب از میان اسامی  با آن ها موافقت کنند .

جهت ثبت موسسه از کجا شروع کنیم

پس از انتخاب افراد جهت ثبت و راه اندازی موسسه و تصمیم گیری در رابطه بانوع فعالیت انتخاب نام ، سرمایه و... با ثبت شرکت و برند ایلیا در تماس باشید تا اطلاعات لازم به شما داده شود.

میزان سرمایه برای ثبت موسسه غیر تجاری

میزان سرمایه به هر میزان برای شروع فعالیت مجاز می باشد اما توجه داشته باشید از 1.000.000ریال یا همان 100 هزار تومان است سرمایه اعلامی است و میزان سهم هر یک از اعضای موسسه باید در اساسنامه قید شود سرمایه موسسه نباید کمتر از 100 هزار تومان باشد و لازم به ذکر است که اگر بیشتر از 100 تومان باشد اعتبار موسسه افزایش می شود.

مراحل ثبت موسسه

اولین گام برای ثبت موسسه انتخاب موضوع فعالیت و طراحی این موضوع به صورت کاملا تخصصی می باشد کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا میتوانند شما را در این زمینه راهنمایی فرمایند انتخاب سرمایه ای مناسب ، تعیین سمت اعضاء هیئت مدیره و نیز تعیین نام مناسب از دیگر مراحل اولیه هستند که میتوانند در به ثمر رسیدن اهداف شما را کمک نماید .

در ابتدا مدارک شناسایی ( کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی ) اعضاء هیئت مدیره و شرکا را تهیه فرمایند ، اوراق اساسی شرکت که شامل : اساسنامه ، تقاضانامه و متن صورتجلسه می باشد تنظیم میگردد چنانچه موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز الزامی می باشد . متقاضیان می توانند 5نام مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در سامانه ثبت شرکتها وارد نمایند .

 

ثبت شرکت پیمانکاری

 

زمان لازم برای ثبت موسسه

مدت زمان ثبت موسسه با توجه به نوع و موضوعیت فعالیت موسسات دستخوش تغییرات میشود.اما برای ثبت موسسه در صورتی که موضوع پیشنهادی متقاضیان محترم ثبت موسسه نیازی به اخذ مجوز نداشته باشد ، حدود 25 الی 30 روز کاری زمان لازم می باشد.

هزینه ثبت موسسه

هزینه ی ثبت شرکت را نوع نیاز درخواستی شما موکل گرامی معین می سازد . به طور مثال میزان سرمایه ی شرکت ، نوع موضوع ، تعداد اعضا ،میزان کاراکترهایی که در فعالیت شرکت ذکر میشود ، حق الثبت شرکت وحق الدرج آگهی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران از این پارامترها محسوب میشود

مراحل ثبت موسسات غیرتجاری

 1. تکمیل فرم تقاضانامه ثبت موسسه وامضا توسط کلیه ی شرکا
 2. تکمیل فرم صورت جلسه موسسین و امضا توسط کلیه ی شرکا
 3. تنظیم و تدوین کلیه ی صفحات اساسنامه توسط شرکا

چند نام را بصورت پیشنهادی انتخاب می نماییم وتحویل متصدی تعیین نام در اداره ثبت شرکتها میدهیم . نام انتخابی می بایست کاملا فارسی سه سیلابی و مطابق شئون انقلابی باشد.بعد از بررسی ها مسئول مربوطه گواهی لازم را جهت انتخاب یکی از اسامی پیشنهادی صادر می نماید.

بعداز اینکه یکی از نام ها برگزیده شد متصدی مربوطه بعداز توجهات لازم به موضوعیت ثبت موسسه و اخذ مجوز در صورت احتیاج به مرجع مرتبط ارجاع داده می شود.

بعد از وصول و در اختیار گذاشتن مجوز های لازم در ارتباط با موضوع ثبت موسسه متصدی مرجع ثبت شرکتها مشروط براینکه نواقصی در مدارک وجود نداشته باشد . متقاضی را به بخش حسابداری راهنمایی می نماید . و برعهده ی مسئول حسابداری است که با توجه به میزان سرمایه ی ثبت موسسه ومعین ساختن مبلغ حق الثبت متقاضی را جهت پرداخت مبلغ حق الثبت به بانک ملی ایران هدایت و بعد از پرداخت مبلغ مورد نظر و ارائه ی فیش پرداختی به حسابداری ، حسابدار اقدام به مهر کردن تقاضانامه متقاضی می نماید . متصدی مربوطه دستور ثبت را صادر می نماید و متقاضی ثبت موسسه به واحد ثبت شرکت مراجعت می نماید.

توضیحات تکمیلی و مفید در خصوص ثبت موسسه

موسسه واحدی است که با نام و هدف معین در مالکیت بحش عمومی و یا خصوصی یا ترکیبی از این دو قرار دارد که به فعالیت های انتفاعی و غیر انتفاعی می پردازد و طرف معامله واقع میشود . مؤسسه را واحد اقتصادی نیز میگویند .

مدارک تاسیس موسسات غیر تجاری

 • تقاضانامه ثبت موسسه از اداره ثبت شرکتها وتکمیل و امضا توسط شرکا 
 • تنظیم اساسنامه جهت ثبت موسسه " دونسخه "و امضا تمام صفحات آن توسط شرکا
 • تنظیم صورت جلسه مجمع عمومی موسسین جهت ثبت موسسه حداقل در دونسخه
 • کپی مدارک هویتی شرکا در صورت مشمول بودن هریک از شرکا ارائه ی کپی پایان خدمتی الزامی می باشد
 • اخذ مجوز درارتباط با موضوع ثبت موسسه در صورت نیاز 
 1. نکته حضور اقلا دو شریک در ثبت موسسه الزامی می باشد .
 2. نکته میزان سرمایه در ثبت موسسه به هر میزانی که مجاز باشد بایستی قید شود.
 3. نکته امضا مدیر شعبه و کپی شناسنامه و ذکر محل سکونت .

در قسمت ثبت شرکت پیش نویس آگهی تاسیس ثبت موسسه مهیا شده و بعد از پایان مهلت منقضی ریاست ثبت شرکتها و نوشتار آگهی مربوط متقاضی دوباره به بخش ثبت شرکتها مراجعه و بعد از کسب احراز هویت به واسطه ی مسئول بخش از متقاضی ثبت موسسه پایین دفتر را به شکل اصیل یا وکیل امضا می نماید . بعد از آن یک نسخه از مدارک اساسنامه ، صورتجلسه و تقاضانامه ثبت موسسه که با مهر اداره ثبت شرکت ها مهر شده است را به متقاضی ثبت موسسه تحویل دهد . متقاضی می بایست در این مرحله به دبیرخانه اداره مراجعت و پرونده را تحویل داده و یک برگ آگهی تایپ شده را به اداره کل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل برده و بعداز معین ساختن مبلغ جهت روزنامه کثیرالانتشار به بانک مراجعه و همراه رسید پرداخت شده به دبیرخانه مراجعه می کند. بعد از امضا کردن نسخه تایپی توسط رئیس مرجع ثبت شرکتها در این مرحله آگهی به صدور می رسد و دو نسخه ی تایپ شده به متقاضی ثبت موسسه تحویل داده می شود . یک نسخه برای درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی واقع در خیابان بهشت ضلع جنوبی پارک شهر و نسخه ی دیگر به انضمام رسید پرداختی به قسمت دایره آگهی ها جهت درج در روزنامه کثیرالانتشار داده شود.

ثبت موسسه در این مرحله انجام و مراحل به صورت کامل پایان می یابد.

برای انجام به موقع و تخصصی ثبت موسسات غیرتجاری می توانید با موسسه ایلیا تماس گرفته و با کارشناسان مجرب این موسسه در رابطه با مسائل حقوقی و ثبتی خود در تماس باشید . در پایان لازم است از اینکه سایت مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا را جهت مطالعه انتخاب نمودید سپاس گذاری نماییم .

تماس با موسسه ایلیا از طریق شماره های زیر امکان پذیر می باشد 

شعبه کرج : 02632137

شعبه تهران : 02126655119

مشاوره آنی
مجتمع ایلیا ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی در راستا ارائه خدمات با حداقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

میزان سرمایه در ثبت موسسه

میزان سرمایه در ثبت موسسه حداقل یک میلیون ریال است و تنها در تعهد موسسین بوده و نیازی به واریز آن نیست

ثبت موسسه فوری و سریع

ثبت موسسه - زمانیکه دونفر یا بیشتر قصد انجام هرگونه اعمال غیر بازرگانی را داشته باشند می توانند موسسه ای به ثبت برسانند. ثبت شرکت ایلیا راه گشای شماست.

ثبت موسسه سریع و تخصصی 【روش ثبت موسسه✔️】

مراحل، مدارک و بهترین راهنمای ثبت موسسه و تمامی شرایط و نکاتی که باید در مورد آن بدانید.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
بهروز شیبانی
سلام وقت بخیر. برا ثبت موسسه آموزشی چکار باید کنیم و میتونه چندین شعبه داشته باشد و هزینه را می خواستم بدونم؟ موفق و موید باشید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام وقتتون به خیر باشه هر شرکتی میتواند بی نهایت شعبه داشته باشد و هزینه های آن متناسب با تعداد شعبات محاسبه می شود
پاسخ
رشید
مجوز باید به نام چه کسی باشد.؟ موسس، مدیر و یا سهام دار؟
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید