ثبت طرح صنعتی فوری و سریع

ثبت طرح صنعتی

برای ثبت طرح صنعتی فوری تیم تحریریه ایلیا این متن را برای عزیزانی که تمایل به ثبت طرح صنعتی در کم ترین زمان دارند ارائه کرده تا با مطالعه آن و نیز تماس با کارشناسان حقوقی ایلیا و بهره مندی از مشاوره رایگان آن ها به هدف خود دست یابید. در ادامه بهتر است همراه ما باشید تا نکاتی را برای ثبت طرح صنعتی بیاموزید.

راهنمای ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی یکی از موارد مورد حمایت قانون مالکیت فکری است. مثلاً شما مدت ها وقت و هزینه صرف می کنید تا برای محصولتان یک بسته بندی خاص تهیه کنید و آن را به بازار عرضه می کنید.

بعد از آن افرادی به دلیل جذب مشتریان به محصول شما از بسته بندی محصولتان کپی می کنند اما شما حق شکایت علیه این افراد را ندارید چون طرح صنعتی خود را به ثبت نرساندید. این می تواند شامل طرح جدید از یک محصول باشد یا هر نوع تغییرات ظاهری در هر نوع وسیله ای باشد.

بنابراین وقتی طرحی از محصولی ایجاد می کنید باید در نظر داشته باشید محصول مورد نظر تان قبل از اینکه افشا شود باید ثبت شود تا اگر کسی از آن کپی برداری کرد بتوانید اعاده ضرر و زیان آن را از مراجع ذی صلاح درخواست نمایید.

اما ثبت طرح صنعتی فوری از جمله خدماتی است که مجتمع حقوقی ایلیا برای متقاضیان و متخصصان ثبت شرکت انجام می دهد، شما حتی اگر بخواهید هر چه زودتر از طرح صنعتی مورد نظرتان استفاده کنید می توانید ثبت طرح صنعتی فوری را داشته باشید.

ادامه مطلب
دعاوی قابل ارجاع در حوزه اختراع به داوری یا حاکمیت

ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی چیست؟

طرح صنعتی هر نوع تغییر ظاهری در محصول، بسته بندی محصول، ایده های خلاقانه در شکیل کردن وسیله های مورد استفاده بشر را شامل می شود و دامنه بسیار گسترده ای دارد. چیزی به عنوان طرح صنعتی قابل پذیرش و حمایت است که در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد.

طرح صنعتی به تعریف قانون هر تغییر ظاهری در لوازم و وسایلی است که قبلاً وجود داشته اند و همان کارایی را دارند اما با ظاهری جذاب تر و بهتر بنابراین اگر وسیله ای ساخته اید که چنین ویژگی را دارد باید قبل از افشای آن، اقدام به ثبت طرح صنعتی فوری نمایید تا مشمول حمایت های قانونی آن شوید.

طرح صنعتی از تاریخ ارسال اظهار نامه به مدت 5 سال دارای اعتبار قانونی می باشد و تا دو نوبت نیز می توانی اقدام به تمدید اعتبار آن نمایید این بدان معنا است که در طی این مدت هیچ کس حق کپی یا طرح مشابه از طرح صنعتی ثبت شده را ندارد بنا براین ثبت طرحی به نوعی انحصار استفاده از یک طرح را در اختیار شما قرار می دهد.

زمان ثبت طرح صنعتی فوری چقدر است؟

برای اینکه یک طرح صنعتی به ثبت برسد سلسله مراتبی در خصوص آن وجود دارد، مانند تنظیم ادعا نامه و توصیف نامه و ارسال اظهار نامه به اداره ثبت مالکیت صنعتی گرفته تا تایید طرح توسط کارشناسان این اداره انجام شود. بعد از تایید طرح مربوطه باید هزینه ثبت آن پرداخت و در روزنامه رسمی کشور منتشر شود. دریافت تصدیق نامه طرح صنعتی می باشد اما ثبت طرح صنعتی فوری در حداکثر 45 روز کاری قابل انجام است که تیم وکلای مجموعه ثبتی و حقوقی ایلیا برای شما روند ثبت طرح صنعتی را سریعاً پیش می برند.

ادامه مطلب
طرح اقتصادی تولید اسلب از پودر سنگ

ثبت طرح صنعتی توسط خود متقاضی هم قابل انجام است اما قطعاً فوری پیش نمی رود چون اکثراً به سیستم ثبت مالکیت صنعتی اشراف ندارند و همین مسئله موجب زمان بر بودن مدت ثبت طرح صنعتی اشخاص می شود در حالی که همان طور که گفتیم این کار توسط کارشناسان ثبتی طی 45 روز کاری قابل انجام است، برای اینکه ببینید طرح شما شامل قواعد طرح صنعتی برای ثبت می شود هم اکنون می توانید با شماره های درج شده ما در مجتمع حقوقی ایلیا تماس بگیرید

هزینه ثبت طرح صنعتی فوری

هزینه هایی که شما باید برای ثبت طرح صنعتی پرداخت کنید شامل هزینه اظهار نامه ثبت طرح صنعتی است که بر حسب تعرفه روز محاسبه می شود.

تعیین هزینه روزنامه که اطلاعیه برای ثبت طرح صنعتی در آن منتشر می شود که مبلغ آن نیز بر حسب هزینه های آگهی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران محاسبه می گردد.

پرداختی دیگری که باید پرداخت کنید هزینه ثبت طرح صنعتی است. بنابراین همه هزینه های طرح صنعتی صرف این امور می شود اگر اطلاع دقیق از هزینه ثبت طرح صنعتی فوری و سریع را می خواهید بدانید از متخصصان ایلیا بپرسید.

ثبت طرح صنعتی فوری در واقع زمان کوتاه تری دارد و از زمان تاریخ تسلیم اظهار نامه در واقع حق اولویت ثبت برای شما ایجاد می شود اما این منوط به تایید کارشناسان اداره ثبت طرح صنعتی می باشد که با توجه به دیتایی که در اختیار دارند باید بررسی کنند عین یا مشابه طرح شما قبلاً ثبت نشده باشد.

ادامه مطلب
اخذ کد اقتصادی در بوشهر

با استعلام ثبت طرح صنعتی می توانید تا حدودی از ثبت یا عدم ثبت طرح اطمینان حاصل کنید. اطلاعات بیشر در این خصوص را می توانید از متخصصان ما در ایلیا بپرسید از همراهی شما سپاس گذاریم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
موسوی
موسوی
6 سال قبل

جهت ثبت طرح صنعتی که برام انجام دادید واقعا ممنونم کارهای که بهتون محول شد از جانب بنده به نحو احسن انجام دادید.البته چند روزی با تاخیر بود که اونم تو ایران یه چیز طبیعی هست . ولی از اینکه صادقانه و به نحو احسن به من در خصوص انور کارهایی ثبتیم مشاوره داده شد واقعا ممنونم.و خیلی از مشکلاتم با توجه به اینکه رقبا داشتن از محصول من سئو استفاده می کردند توسط تیم محترم شما ( ایلیا ) جلو گیری شد که اینجا وظیفه خودم دونستم تشکر و قدردانی نمایم.

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x