درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

مدت زمان ثبت اختراع

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


برای اقدامات مربوط به ثبت اختراع باید گام های مختلفی را سپری کرد تا در نهایت با تایید اداره مالکیت صنعتی برای ثبت اختراع ، ثبت ان را نهایی کنید . ما در این مقاله به زمان مربوط به ثبت اختراع می پردازیم . در ادامه با ما همراه باشید.

مدت زمان ثبت اختراع

زمان ثبت اختراع برای اختراعات مختلف متفاوت می باشد . این زمان بدین صورت است که با ثبت اظهارنامه در سایت اینترنتی اداره ثبت اختراعات ، این اظهارنامه توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده نواقص در مدارک ارائه شده نتیجه بررسی  به متقاضی ثبت اختراع ارسال می شود . بدین ترتیب زمان استعلام اظهارنامه ثبت اختراع متفاوت بوده و با در نظر داشتن عدم نقص در پرونده و مدارک ارسالی ا سوی اداره مالکیت صنعتی گواهی ثبت اختراع ارسال می گردد. زمان تقریبی بررسی مدارک و ثبت در روزنامه رسمی تقریبا 20 تا 30 روز کاری زمان خواهد برد.

 

مدت زمان ثبت اختراع

 

مدارک ثبت اختراع

برای ثبت اختراع نیاز به مدارک مندرج در اداره مالکیت صنعتی می باشیم که از جمله آنها می توان به توصیف نامه مربوط به اختراع اشاره کرد که باید از سوی متقاضی ارائه گردد. تمامی مراحل و مدارک ارسالی به اداره مالکیت صنعتی به منطور ثبت اختراع باید با طی مفاد و قوانین مربوط به خود و با نهایت دقت ارائه شوند بدین منظور بهترین راه برای دسترسی آسان به ثبت اختراعات خود مشاوره از متخصصان ثبتی و حقوقی ایلیا بوده تا در کم ترین زمان به اهداف خود در ثبت اختراع دست یابید . در ادامه به بخشی دیگر از مراحل قابل پیمودن برای ثبت اختراع خواهیم پرداخت . همراه ما باشید.

مراحل ثبت اختراع در چند گام ساده

  • تنظیم توصیف نامه و ادعانامه ثبت اختراع
  • مراجعه به سایت اداره مالکیت به آدرس iripo.ssaa.ir
  • تنظیم و تکمی اظهارنامه ثبت اختراع و بارگذاری مدارک
  • در صورت تایید اظهارنامه ارسال فیزیک مدارک
  • در صورت تایید مجدد ، دفاع حضوری از اختراع توسط مخترع
  • در صورت پذیرش دفاعیه اقدام جهت چاپ آگهی ثبت اختراع در روزنامه رسمی که از روش های استعلام اختراع ثبت شده است . و در پایان تقاضای صدور گواهی ثبت اختراع که به مدت 20 سال اعتبار دارد.

در صورت نیاز به مشاوره متخصصانه و حرفه ای برای انجام و ارائه مدارک و مراحل ثبت اختراع و هم چنین برآورد هزینه ها و مدت زمان ثبت اختراع در اداره مالکیت صنعتی و یا انجام استعلامات قبل از ثبت اختراع و استعلام ثبت طرح صنعتی و می توانید در کم ترین زمان از مشاوره های رایگان کارشناسان مجرب مجتمع ثبت شرکت ایلیا بهره برده و در راه ثبت اختراع خود حرفه ای گام بردارید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام وقت بخیر،صفر تا صد ثبت اختراع در شرکت شما چقدر طول می‌کشه و هزینش چنده؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
975/000 ثبت و 35 تا 45 روز کاری زمان میبره . جهت اطلاعات بیشتر با این شماره ها تماس حاصل فرمایید . 02632525232 و 02632525232
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
975/000 ثبت و 35 تا 45 روز کاری زمان میبره . جهت اطلاعات بیشتر با این شماره ها تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
با سلامببخشید مدت زمان ثبت اختراع و هزینه کل ثبت اختراع معمولا چقدر میشه؟؟اختراع سطح متوسط
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
برای ثبت اختراع در گام اول باید اقدام به تهیه توصیف نامه و ادعانامه نمایید و متناسب با نوع اختراع هزینه ها تون مشخص میشن
پاسخ
با سلام بنده یک اختراع در زمینه عمران دارم. ساخت دستگاه انجام شده و نقشه های فنی موجود است. لطفا هزینه ثبت اختراع توسط شما را بفرمایید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
هزینه برای ثبت اختراع 975000 تومن هستش
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید