تعریف طرح صنعتی

طرح صنعتی به طرحی گفته می شود که برگرفته از یک ایده جدید بر اساس ظاهر یک محصول است به این معنی که یک محصول کاربردی با تکیه بر خلاقیتهای ذهنی ظاهری جدید پیدا کرده ، و با آنچه قبلا" وجود داشته متفاوت می باشد. حال برای ثبت این ایده یا طرح باید نزد متولی آن یعنی اداره مالکیت صنعتی اقدام نمود. اما این امر نیز مانند سایر امور ثبتی نیاز
به صرف هزینه ، وقت و انرژی زیادی دارد و فرآیند آن حداقل دوتا 3 ماه زمانبر می باشد . لذا ثبت شرکت ایلیا با فراهم آوردن امکان ثبت طرح صنعتی آنلاین این فرایند را برای شما تسهیل نموده است . کافیست که با نصب برنامه ثبت آنلاین بر روی گوشی اندروید یا ios خود ، درخواست ثبت طرح صنعتی آنلاین دهید . تا بلافاصله کار ثبت طرح صنعتی شما از طریق کارشناسان ثبت ایلیا پیگیری گردد.

ثبت طرح صنعتی آنلاین

ثبت طرح صنعتی آنلاین

جهت طرح درخواستتان مبنی بر ثبت طرح صنعتی ، ابتدا باید مشخصات خود را در اپلیکیشن به طور کامل به عنوان متقاضی ثبت وارد کنید. سپس لازم است که توضیحاتی در خصوص طرح صنعتی خود ارائه دهید تا کارشناسان ثبت ایلیا قابلیت ثبت طرح صنعتی شما را بررسی نمایند. پس از این مرحله لازم است مدارک لازم را در اپلیکیشن ثبت طرح صنعتی آنلاین آپلود کنید این مدارک عبارتست از : مدارک شناسایی شما ، شرحی از ایده یا طرح صنعتی شما که البته کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آن را به توصیف نامه و ادعانامه ثبت طرح صنعتی تبدیل می نمایند.پس از ثبت درخواست شما مدارک شما توسط کارشناسان ایلیا بررسی شده و در صورتی که نقص یا کمبودی در مدارکتان وجود داشته باشد به شما اعلام می شود و پس از تکمیل نمودن مدارک کار شما آغاز می شود . در ابتدا اظهارنامه ثبت طرح صنعتی تنظیم و به طور آنلاین برای اداره مالکیت ارسال می شود که جهت بررسی و تایید اولیه آن 35-40 روز باید در انتظار بررسی کارشناسی بمانید . سپس چنانچه طرح شما تایید گردید در حقیقت نصف مسیر را پیموده ایم و سپس باید تشکیل پرونده داده و اصل مدارک را برای اداره مالکیت صنعتی ارسال کنید . پس از آن لازم است که در صورتی که مدارک شما نیز توسط مرجع ثبت طرح صنعتی تایید شد ضمن پرداخت هزینه های ثبت طرح صنعتی جهت آگهی آن در روزنامه رسمی ثبت نام شود و هزینه چاپ آگهی نیز پرداخت گردد.

هزینه ثبت طرح صنعتی
ثبت طرح صنعتی دارای هزینه های دولتی شامل هزینه ارسال مدارک ، ثبت اظهارنامه ، حق الثبت طرح و حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی ، به همراه هزینه حق الوکاله وکیل موسسه ثبتی می باشد و البته این هزینه ها بر حسب نوع طرح صنعتی و نوع محصول متفاوت می باشد . بنابراین نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان هزینه قطعی طرح صنعتی عنوان نمود. لیکن کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه مشاوره رایگان در خصوص ثبت طرح صنعتی به شما عزیزان می باشند .