درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ثبت آنلاین کارت بازرگانی مطالب سودمندی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای صدور گواهی مفاصاحساب مالیاتی می توانید به پایگاه اینترنتی tax.gov.ir مراجعه کنید.توجه داشته باشید که شرکت ها و موسسه هایی که غیر تجاری می باشند باید در اداره امور مالیاتی کشور پرونده ای را تشکیل بدهند و کد اقتصادی خود را اخذ نمایند تا در پایان هر سال مالی بعد از بررسی و ارزیابی کارهای مالی و ضرر شرکت اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم نمایند و جهت تعیین مالیات به اداره امور مالیاتی کشور ارسال کنند.شرکت هایی که کد اقتصادی ندارند مجوز فعالیتی به صورت قانونی را ندارند و چنانچه اظهارنامه مالیاتی خود را به اداره دارایی تحویل ندهند مرتکب جرم مالیاتی شده اند.

برای دریافت کارت بازرگانی به کجا مراجعه کنیم؟

جهت دریافت کارت بازرگانی می توانید به سامانه الکترونیکی  http://cscs.ir مراجعه کنید و جهت اخذ کارت بازرگانی مبادرت نمایید.

 

ثبت انلاین کارت بازرگانی

 

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای اخذ کارت بازرگانی می توانید به صورت آنلاین در سامانه ثبت اقدام به ثبت اطلاعات کرده و بعد از گذراندن مراحل ، بتوانید کارت بازرگانی را دریافت نمایید. شایان ذکر است متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی می توانند درخواست این کارت را داشته باشند با این تفاوت که ارائه مدارک آنها با هم متفاوت می باشد ولی گذراندن مراحل اخذ کارت بازرگانی شخصیت حقیقی و حقوقی با هم مشترک است. اقدامات اخذ کارت بازرگانی را می توانید به صورت آنلاین با ورود با سامانه اینترنتی با گذراندن مراحل اینترنتی به صورت دقیق و بدون نقص انجام دهید . البته باید توجه کرد که ارائه مدارک برای اخذ کارت بازرگانی یکی از مهمترین موارد است که قبل از اقدام به ثبت باید کلیه مدارک را تکمیل نمایید.

مراحل ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای اخذ کارت بازرگانی به سامانه هوشمند کارت بازرگانی مراجعه وبه صورت آنلاین کلیه مراحل در سامانه طی شود . شرح مراحب آنلاین کارت بازرگانی به صورت ذیل می باشد :

 1. ورود به سامانه http://cscs.chambertrust.ir
 2. تکمیل فرم های مبنی بر اطلاعات اولیه متقاضی باتوجه به شخصیت حقیقی و حقوقی اطلاعات را وارد نمایید .
 3. سپس بعد از تکمیل اطلاعات اولیه ، اسکن مدارک و بارگذاری در سامانه بصورت آنلاین انجام دهید.
 4. سپس بعد از اینکه کلیه مراحل و هم چنین مدارک را بارگذاری انجام شد در مرحله نهایی ثبت نام ، تأیید نهایی را زده و به صورت الکترونیکی و آنلاین پرونده به اتاق بازرگانی ارسال می شود .
 5. به صورت غیر حضوری پرونده متقاضیان در اداره بازرگانی مورد بررسی قرار می گیرد .
 6. همان طور که می دانید کارشناسان زمانی که پرونده بازرگانی متقاضی به صورت ا آنلاین در کارتابل آنها نمایان می شود مورد بررسی قرار داده ، این برسی ها بهع صورت نوع فعالیت بازرگانی متقاضی و هم چنین نوع مدارک ارائه داده شده می باشد و...
 7. نتیجه این بررسی ها در صورت مشاهده مغایرت از طریق پیامک و یا پست الکترونیکی به متقاضی اطلاع رسانی می شود .سپس متقاضی برای رفع نقص باید اقدامات لازم را انجام دهد .
 8. در صورتی اینکه بعد از بررسی ها پرونده متقاضی تکمیل و بدون نقص باشد از طریق پیامک و یا ایمیل مجدد به متقاضی تأییدیه اطلاع رسانی می شود . سپس متقاضی با ارائه و در دست داشتن مدارک مربوطه ثبت ، جهت تکمیل و ادامه روند ثبت ، به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی و یا اتاق تعاون مراجعه نماید .
 9. برای پیگیری ثبت کارت بازرکات بازرگانی می توانید با مراجعه مجدد به سامانه روند مراحل را پیگیری نموده و از صحت ثبت خود اطلاعات لازم را اخذ نمایید .

قبل از آغاز ثبت درخواست، به نکاتی که برای ورود به سامانه، باید توجه کنید:

 • استفاده از مرورگر Microsoft Internet Explorer) IE)، نسخه ۶ به بعد.
 • در هنگامی که ثبت درخواست را در سامانه انجام می دهید ، از دکمه های Back و Forward مرورگر استفاده نشود .
 • تکمیل اطلاعاتی که به صورت است الزامی است.
 • توجه کنید با تکمیل هر مرحله و زدن کلید مرحله بعد اطلاعات فرم قبلی ذخیره می شود.
 • کلیه صفحات با زبان فارسی تکمیل گردد و از زبان انگلیسی خود داری کنید .
 • مستندات و مدارکی که برای ثبت در سامانه به آن احتیاج دارید در بالا ذکر شده است ارائه این مستندات به صورت اسکن شده و واضح در سامانه در جایگاه مخصوص بارگذاری شود .

در صورتی که با قوانین و مقررات مرتبط با کارت های عضویت و بازرگانی آشنایی کافی دارید و موارد فوق را رعایت می نمایید، گزینه با قوانین و مقررات مرتبط با کارت های عضویت و بازرگانی آشنایی کافی دارم و نکات فوق را رعایت می نمایم را انتخاب نموده و مراحل ثبت درخواست را ادامه دهید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید