اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

اخذ کارت بازرگانی به دو صورت حقیقی و حقوقی صادر می شود که ما در این مقاله می خواهیم به توضیحاتی درباره اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی بپردازیم. همراه ما باشید.

راهنمای اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

بر اساس  قانون صادرات و واردات اشخاص حقیقی که می خواهند کارت بازرگانی دریافت نمایند . باید از طریق مراجعه ذی صلاح اقدامات لازم را انجام داده و این کار توسط وزارت صنعت و معدن صورت می گیرد . اما لازم است بدانید نحوه ی دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی اینگونه است که باید کارت را تنها با نام خود دریافت نمایند و خود تمامی شرایط مورد نیاز برای اشخاص حقیقی را داشته باشند .

مدارک مورد نیاز برای اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

 • ارائه عکس متقاضی با مشخصات ابعادی 4*6 ، تمام رخ ، جدید و ساده باشد.
 • ارائه یک سری از اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکت ها رسیده باشد (با امضای متقاضی کارت بازرگانی و اصل گواهی پلمپ دفاتر، از اداره ثبت شرکت ها)
 • ارائه اصل مدارک شناسایی متقاضی از جمله کارت ملی جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل از پشت و روی آن.
 • ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر(حداقل مدرک دیپلم)
 • ارائه اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ( برای آقایان ) جهت برابر با اصل شدن و یک سری کپی از پشت و روی آن.
 •  داشتن حداقل شرایط سن 23 سال تمام.
 •  ارائه اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری و حسن اعتبار بانکی به نام متقاضی (با مهر امضای رئیس شعبه) ضمناَ حساب های جاری شتاب مربوط به شهرستان ها در صورتی که روی فرم (الف) تایید شده باشد قابل قبول است.
 •  ارائه یکی از مدارک مالکیت و یا استجاری محل فعالیت متقاضی :
 • ارائه سند مالکیت شش دانگ بنام متقاضی برای محل فعالیت باید اصل و یا کپی برابر اصل آن ارائه داده شود .
 •  درصورت داشتن اجاره نامه محضری معتبر متقاضی ، جهت محل فعالیت و یا آدرس دفتر.
 •  برای فعالیت های تولیدی ارائه اصل و یا کپی برابر اصل مجوز فعالی از ارگانهای مربوطه الزامی می باشد .
 • ارائه اخذ کد اقتصادی جدید و یا ارائه پرینت پیش ثبت نام کداقتصادی بدین منظور که تعهد بر آن است که اخذ کد اقتصادی در دست اقدام می باشد.
ادامه مطلب
هزینه اخذ کارت بازرگانی ✔️

 

کاربرد کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

زمانی که شما به عنوان یک شخصیت حقیقی اقدام به دریافت کارت بازرگانی می کنید می توانید شروع به صادرات و واردات ، تجار با تاجران بین المللی عضویت در اتاق بازرگانی ، می توانید در نمایشگاه های بین المللی شرکت کنید ویزای کشورهای مختلف جهان را داشته باشید. واردات در مناطق ازاد تجار به راحتی توسط شما انجام می شود.

واردات از مناطق آزاد، صادارت کلیه کالاهای مجاز بازرگانی، صدور ویزای تجاری، صدور گواهی مبدا، عضویت در اتاق بازرگانی، ارتباط با تجار خارجی، مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان، شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی، اقدام به امر صادرات و واردات کالا بصورت تجاری، اقدام به حق العمل کاری در گمرک، ثبت سفارش و ترخیص کالا.

شرایط دریافت کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

برای دریافت کارت بازرگانی باید سن تان بالایی 21 سال باشد دارندگان کارت بازرگانی باید 3 سال سابقه ی کار یا فعالیت تولیدی یا تجاری داشته باشند. یک مکان مشخص شده برای کسب و کارتان داشته باشید. کارت پایان خدمت را دریافت کرده باشید. یک حساب جاری در یکی از بانکها افتتاح نمایید. نباید در هیچ  کدام یک از ادارات دولتی ایران استخدام شده باشید.

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x