جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت محدود اطلاعات مفید و جامعی ارائه دهم لطفا تا انتهای این مقاله با ما باشید.

توضیحاتی در خصوص سرچ واژه ثبت محدود به اختصار ارائه می گردد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این خصوص با ما در ارتباط باشید.

راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

با گسترش روز افزون انواع خدمات در زمینه تجاری، ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک امر مهم برای رقابت در بازار تجارت امروزی است.

ثبت شرکت در قالب های متعدد امکان پذیر است .یکی از رایج ترین نوع ثبت شرکتها شرکت با مسئولیت محدود است، این نوع از شرکتها از حداقل 2نفر اعضا تشکیل میشود که میتوانند جزء سهامداران شرکت هم باشند.

در شرکتهای با مسئولیت محدود انتخاب مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره الزامی است در این نوع شرکتها اعلام سرمایه به صورت لفظی میباشد در حقیقت سهامداران نیاز به پرداخت سرمایه خود به بانک ندارند و صرف اینکه اعضا اقرار به دریافت سرمایه می نمایند کفایت می کند.

ثبت شرکت از طریق سامانه اداره ثبت اسناد و املاک امکان پذیر است. این نوع شرکتها تقریبا 30 روز کاری زمان میبرد تا به پایان برسد. در مرحله اولیه شرکا شرکت اقدام به انتخاب نام برای شرکت خود میکنند که استعلام نام ظرف 4 روز کاری از طرف اداره ثبت شرکتها اعلام میشود برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکتهای مسئولیت محدود با مشاورین و وکلا موسسه ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید و اطلاعات لازم در این خصوص را از تیم مجرب کارشناسان ما کسب نمایید.

شرکت با مسئولیت محدود

یکی از آسانترین و متداولترین قالبهای ثبت شرکت در ایران می‌باشد. این نوع از شرکت با هدف انجام امور بازرگانی ، تولیدی ، خدماتی ، ساختمانی بین دو یا بیش از دونفر شکل گرفته و معمولا” برای فعالیت های کوچک و خانگی مناسب است .

علت انتخاب عنوان مسئولیت محدود برای این نوع شرکتها این است که برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در مورد قروض و دیون شرکت، محدود به میزان سهم الشرکه افراد در شرکت است و در صورت ورشکستگی مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود از زمان تکمیل مدارک و تشکیل پرونده، بین 15 تا 20 روز کاری به طول می‌انجامد.

انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در نام شرکت با مسئولیت محدود باید عنوان (با مسئولیت محدود) قید شود و إلا شرکت ، شرکت تضامنی محسوب می‌شود و در برابر اشخاص ثالث تابع مقررات شرکت‌های تضامنی خواهد بود. همچنین نام شرکت نباید حاوی اسم هیچ کدام از شرکا باشد که در غیر اینصورت شریکی که اسم او در نام شرکت ذکر شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت‌ تضامنی را دارد.

ادامه مطلب
ثبت شرکت تولید آب معدنی

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

اقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود معادل یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد و نیازی نیست تمام یا قسمتی از این مبلغ به حسابی در بانک واریز شود و تنها اعلام می شود.

سرمایه یک شرکت براساس موضوع فعالیت و دامنه آن تعیین می‌گردد و در مسائلی همچون دریافت وام بانکی یا انعقاد قراردادها یا دریافت نمایندگی‌ها و… می‌تواند بسیار مهم باشد. با این وجود برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچگونه منع قانونی برای تعیین مقدار سرمایه شرکت وجودندارد و می‌شود سرمایه را همان حداقل (یک میلیون ریال) در نظر گرفت.

انتقال سهام در این شرکتها از طریق مراجعه به  دفتر خانه اسناد رسمی صورت می گیرد باید در دفتر خانه یک صورتجلسه تنظیم وبه اداره ی ثبت شرکتها ارسال شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1.      در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا در          شرکت         باید دونفر به صورت حداقلی و یک نفر آنها   باید بالای 18 سال سن داشته باشد.   
 2.     لازم به ذکر است شریکی که زیر 18 سال سن داشته باشد نمی تواند به عنوان مدیرعامل انتخاب شود. و تعداد حداقلی 2 نفر است اگر بخواهید می توانید تعداد افراد را تا 12 نفر حتی بیشترمی تواند باشد. و در این صورت باید هیئت نظارت وجود داشته باشد یا همان بازرسین در شرکت وجودشان حتمی است . مدیران در این نوع شرکتها یک نفر و تعداد اعضای هیئت مدیره ممحدودیتی ندارد.    
 3. اعضاء هیئت‌مدیره نباید جز کارمندان دولت        باشند       .    
 4. اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سوء پیشینه      کیفری      باشند.   
 5. اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء    برای    مدت مشخص انتخاب می‌شوند.  
 6.        انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت مسئولیت محدود کاملا  اختیاریست. 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • ارائه کارت ملی برابر اصل کلیه سهامداران.
 • ارائه رونوشت برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران.
 • ارائه تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ وکامل نمودن آن و امضا ذیل تقاضانامه به وسیله همه سهامداران.
 • ارائه شرکت نامه در 2 برگ و کامل نمودن آن و امضا ذیل شرکت نامه به وسیله همه سهامداران.
 • ارائه اساسنامه در 2 جلد و امضا ذیل همه صفحه های آن به وسیله همه سهامداران.
 • ارائه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 رونوشت که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
 •  در صورت نیاز مجوز باید اخذ و ارائه گردد.
 • ارائه تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن.
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان،چنانچه سهامداران و اعضا هیئت مدیره ازمیان اشخاص حقوقی می باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن الزامی است.
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای همه اعضا.
 • ارائه رونوشت در صورت نیاز و مطابق تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها.
ادامه مطلب
منظور از عرضه کالا در ارزش افزوده چیست؟

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. .بعداز کامل کردن دونسخه تقاضانامه و دونسخه شرکتنامه و همچنین دو جلد اساسنامه و امضاذیل کلیه ی صفحات توسط کلیه ی شرکا برای پرداخت مبلغ هزینه ی تعیین نام بعد از دریافت فیش به بانکهای مشخص مراجعت وسپس فیش مربوطه را به حسابداری مرجع ثبت شرکتها ارائه وبرگ اظهارنامه را مهر می نمایند.
 2. انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به این طریق صورت می پذیرد که نام باید ریشه فارسی داشته باشد ،دارنده ی معنا مفهوم باشد.با فرهنگ اسلامی مغایرتی نداشته باشد.با توجه به نکات بالا نامی را انتخاب و به واحد تعیین نام در اداره ثبت شرکتها تسلیم مینماییم.نامی که در نهایت منتخب شناخته می شود در برگه ی اظهارنامه درج میگردد.و در دفتر واحد تعیین نام ثبت می شود.
 3. مدارک فوق الذکر را به جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود به بخش پذیرش مدارک داده و رسید دریافت می گردد.با توجه به تاریخ معین جهت تعیین نام به واحد تعیین نام مراجعه می نماییم.توجه داشته باشید که تنها شرکا یا وکیل رسمی می تواند برای تایید نام به اداره ثبت شرکتها مراجعه نماید.
 4. در شرایطی که متصدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود نواقصی را در مدارک مشاهده نکند ،پیشنویس آگهی ثبت را تهیه می نماید و پیشنویس بعداز تایید از سوی مسئولین اداره ثبت شرکتها به شکل تایپ شده حاضر می شود و در هنگام مراجعت متقاضی به اداره ی ثبت به او تحویل داده می شود.متقاضی نیز می بایست پیش مراجعت نسبت به پرداخت حق الثبت اقدام نماید.
 5. نکته در حالتی که کارشناس نواقصی را مشاهده نماید برعهده ی وی می باشد که مراتب را کتبا به متقاضی اعلام نماید.
 6. نکته پرداخت حق الدرج آگهی ،حق الثبت پیش از مراجعه به مرجع ثبت شرکت ها الزام قانونی دارد.
 7. نکته در حالتی که موضوع فعالیتی شرکت نیازمند کسب مجوز باشد ،متقاضی می بایست قبل از اقدام به مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای اخذ آن اقدام نماید.
 8. بعداز واریز حق الثبت و حق الدرج توسط متقاضی رسید را به واحد حسابداری در اداره ثبت شرکتها تحویل می دهیم.ومتصدی مربوطه ذیل برگ تقاضا نامه را مهر می نماید.
 9. کلیه ی مدارک به واحد ثبت شرکت ها تحویل داده می شود ومتصدی مربوطه بعد از ثبت در دفتر ومعین ساختن شماره ثبت شرکت ودرج روی برگه ی اظهارنامه از شرکا یا وکیل برای ثبت دفتر امضا دریافت می نماید.جمله ی سند برابر است با ثبت می بایست قید گردد.
 10. آگهی مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود با امضای رئیس اداره ی ثبت شرکتها صورتی قانونی می یابد.یک نسخه از مدارک در اداره ی ثبت شرکت ها بایگانی می شود ونسخه ی دیگری تحویل متقاضی داده می شود که در قالب اسناد شرکت نزد خود نگه دارند.
 11. متقاضیان مراحل ثبت شرکت با مسئوایت محدود مدارک متعلق به خود را به انضمام پرونده ی تشکیل شده تحویل دبیرخانه اداره ثبت شرکتها وموسسات غیر تجاری می دهند.بعداز ثبت در دفتر اندیکاتور به قید شماره ثبت دفتر ومهر کردن آگهی تایپ شده اقدام وپرونده ی تشکیل شده را نگهداری وباقی مدارک را به متقاضی برمی گرداند.
 12. متقاضی مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بعداز اینکه مدارک مربوطه را تحویل گرفت به قسمت روابط عمومی اداره ثبت شرکت ها ومالکیت صنعتی مراجعه و برای درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به شرکت سهامی روزنامه رسمی واقع در تهران ،ضلع جنوبی پارک شهر ،خیابان بهشت اقدام می نماییم.
ادامه مطلب
بهترین ثبت شرکت

نکته در شرایطی که به آگهی فوری پیش از فرآیند ثبت شرکت نیاز پیداشد، پیشنهاد می شود که چند نسخه از کپی های آگهی تاسیس تهیه و هنگام تحویل اصل آگهی به دفتر روزنامه رسمی داده تا مهر شود. تنها به این شکل کسب اعتبار می نماید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها