جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت تغییرات شرکت محدود

ثبت تغییرات شرکت محدود

برای ایجاد تغییرات پس از ثبت شرکت خود و ثبت تغییرات شرکت محدود در سراسر کشور می توانید بر روی مشاوره رایگان ایلیا تکیه کرده و امور حقوقی و ثبتی خود را به سرانجام رسانید. در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای ثبت تغییرات شرکت محدود

برای ثبت تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود باید مجمع عمومی فوق العاده در ساعت و تاریخی مشخص با حضور کلیه شرکا تشکیل گردد که در مجمع عمومی فوق العاده همه شرکا در خصوص تغییرات مورد نظر موافقت خود را اعلام می دارند و مجمع مورد نظر صورتجلسه می گردد و به امضای تمامی شرکا می رسد.

از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها باید تسلیم اداره ثبت شرکت ها شود و با پیگیری های مکرر از طرف وکیل یا فردی که وکالت دارد در اداره ثبت شرکت ها توسط کارشناسان داده آمایی می شود و با مستندات موجود در بایگانی پرونده شرکت توسط کارشناس اداره ثبت شرکت ها بررسی می شود و در نهایت صورتجلسه آگهی می شود و توسط وکیل آگهی اخذ می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود

 • رونوشت مدارک شرکت(اساسنامه ،تقاضانامه،شرکت نامه،اظهارنامه
 • رونوشت مدارک هویتی شرکا/سهام داران(شناسنامه –کارت ملی)
 • همچنین رونوشت مدارک هویتی شریک جدید(برابر با اصل شده)
 • حضور و امضا ذیل صورتجلسات توسط اعضای هیات مدیره/شرکا
 • تکمیل اطلاعات خواسته شده

ثبت تغییرات شرکت محدود

پس از پایان روند ثبت شرکت و یا موسسه گاهاً ممکن است شرایطی به وجود آید که بخواهیم تغییراتی در شرکت یا موسسه خود ایجاد کنیم. مثلا بخواهیم از همکاری شخص جدیدی برخوردار شویم ، اعتبارشرکت را افزایش دهیم و یا آن را تغییر مکان دهیم.

ادامه مطلب
شرایط ادغام شرکت های تجارتی

در این صورت باید ابتدا نسبت به انجام تغییرات تصمیم گیری نمود و پس از تصویب تغییرات ، آنها را به مرحله اجرا درآورد. اتخاذ تصمیم درشرکتها و موسسات از طریق برگزاری مجامع عادی و عادی به طور فوق العاده انجام می گیرد. پس از این مرحله با تنظیم صورتجلسه و ارسال آن به اداره ثبت تغییرات مد نظر اجرایی می گردند.

ثبت تغییرات شرکت محدود

انواع تغییرات شرکتها

تغییرات شرکت ها عبارتند از :

تغییر آدرس دفتر مرکزی :در صورتی که اعضای شرکت اقدام به نقل مکان به محلی دیگر نمایند می بایست این تغییر را از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت ها اطلاع دهند و در حقیقت جهت ثبت تغییرات ( تغییر آدرس ) اقدام کنند.

تغییر در فعالیت شرکت : اگر پس از ثبت شرکت اعضای شرکت متوجه گردند که قادر به فعالیت در آن رشته کاری نمی باشند و یا فعالیت دیگری را ترجیح بدهند . میتوانند موضوع فعالیت خود را با ثبت صورتجلسه مربوطه تغییر دهند.

الحاق به موضوع فعالیت شرکت : در برخی موارد در هنگام ثبت موسسه یا شرکت ممکن است موضوعی به ثبت نرسد و پس از آن در حین فعالیت اعضا به این نتیجه برسند که انجام آن موضوع نیز برای شرکت لازم یا مفید است در این صورت می توانند موضوعی به موضوعات شرکت یا موسسه اضافه نمایند.

تغییر نام شرکت : گاه پس از واگذاری یا انتقال شخص حقوقی به افراد جدید ، شرکا تمایل دارند اسم تازه ای برای شرکت یا موسسه در نظر بگیرند. گاهی نیز ممکن است با تغییر موضوع شرکت نام متناسب با آن موضوع را در نظر بگیرند. به همین جهت از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده می توان برای تغییر نام و ثبت تغییرات مبادرت نمایند.

ادامه مطلب
ثبت نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی

تغییر سرمایه ثبت شده شرکت : در شرایطی خاص مانند اخذ تسهیلات و یا شرکت در مناقصات و یا دلائل دیگر ممکن است موسسین تصمیم بر افزایش سرمایه اولیه خود داشته باشند. در این صورت می توانند با برگزاری مجمع فوق العاده در این مورد رای گیری نمایند کاهش سرمایه اولیه شرکت یا موسسه هم در مواردی پیش می آید که شرکتها مقروض شده یا یکی از اعضا مایل به خروج از شرکت است .

ورود و خروج شرکا یا صاحبان سهام : در صورتی که برخی از سهامداران یا شرکا تصمیم داشته باشند از شرکت خارج شوند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکتها اطلاع داده و در عین حال میتوانند سهامداری را نیز جایگزین نمایند.

انحلال شرکتها : در صورتی که شرایط شرکت به گونه ای باشد که تصمیم بر انحلال باشد و یا در صورت فوت یکی از شرکا یا سهامداران ، با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده می توان انحلال را به تصویب رساند و سپس صورتجلسه آن را تنظیم نموده و به اداره ثبت شرکتها ارجاع داد.

مدارک لازم جهت تغییرات شرکت محدود

ارائه اوراق ثبتی شرکت و آگهی تاسیس و روزنامه رسمی شرکت

تصویر آخرین آگهی تغییرات و یا روزنامه رسمی

برابر اصل مدارک هویتی اعضا هیئت مدیره و سهامداران

در برخی از شرکتها علاوه بر مدارک فوق ، اظهارنامه ثبت شرکت کلیه صفحات و ارائه لیستی از آخرین نقل و انتقالات سهام شرکت نیز لازم می باشد.

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت های محدود

 • تنظیم صورتجلسه مطابق تاریخ تنظیم و امضا اعضای هیات مدیره /شرکا
 • ورود اطلاعات در سامانه اینترنتی
 • تنظیم وکالت نامه وکیل در امضا اوراق و دفاتر اداره ثبت شرکت ها
 • امضا وکالت نامه توسط وکیل و موکل
 • ارسال مدارک از طریق پست
 • پیگیری وضعیت ارسال مدارک در اداره ثبت شرکت
 • تایید تغییرات شرکت درقالب آگهی ثبتی
 • اخذ آگهی تغییرات شرکت توسط وکیل
 • ثبت نام و واریز هزینه روزنامه رسمی کشور
 • ارسال پستی آگهی روزنامه رسمی کشور

توضیحاتی در خصوص ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدوددر راستای ارائه صورتجلسه به اداره ثبت در مجتمع ثبت شرکت ایلیا بصورت کاملا تخصصی انجام می پذیرد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها