جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی عام فوری و سریع

شما همواره از ما می خواهید کارهای ثبتی تان در سریع ترین زمان ممکن انجام ما در این مقاله می خواهیم در رابطه با ثبت شرکت سهامی عام به صورت فوری و سریع اطلاعات کامل را به شما ارائه دهیم با ما همراه باشید.

ثبت شرکت سهامی عام فوری و سریع

برای انجام امور عمرانی ، صنعتی ،کشاورزی در ابعاد وسیع احتیاج به شرکتهای بزرگ تجاری می باشد. این شرکتها سرمایه خود را در قالب سهام به مردم واگذار می کنند برای این کار عموم مردم میتوانند در هنگام پذیره نویسی سهام به بانکها مراجعه کرده و ورقه تعهد سهم را دریافت کرده و مبلغ درخواستی خود را به حساب شرکت واریز نمایند.

 به این نوع از شرکتها که سهام آنها از طریق مردم تامین میشود سهامی عام گفته میشود و قید سهامی عام در تمامی آگهی ها و اوراق شرکت به طور واضح و خوانا الزامی می باشد. باید بدانید میزان سرمایه در شرکت های سهامی عام از 5.000.000 ریال کمتر نمی باشد و چنانچه هر زمان این سرمایه کمتر از مبلغ مندرج شود طی مدت یک سال فرصت دارند که افزایش سرمایه بدهند و در صورتی که این امر اتفاق نیفتد هر ذینفعی میتواند انحلال شرکت سهامی را از دادگاه تقاضا نماید .

همانطور که ذکر گردید اینگونه شرکتها می توانند جهت تادیه سرمایه خود پس از تهیه بخشی از آن مابقی آن را با فروش سهام تهیه نموده که خریداران سهام پس از آن سهامدار شرکت سهامی عام خواهند بود که این افراد با به گردش انداختن سرمایه خود در این شرکتها در رونق و آبادانی کشور سهیم بوده و به علاوه از سود حاصله نیز برخوردار خواهند شد.

ادامه مطلب
اسم خاص برای شرکت

ثبت شرکت سهامی عام فوری

جهت ثبت شرکت سهامی عام از کجا شروع کنیم؟

به منظور ثبت شرکت سهامی عام ابتدا باید 35% از سرمایه شرکت واریز گردد به همین منظور نیاز به اخذ مجوز پذیره نویسی خواهید داشت ، که برای اخذ آن در وهله نخست تکمیل فرم اظهارنامه ضروری می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص توصیه می گردد با مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید .پیشنهاد ما انتخاب وکیلی است که بتواند با تجربه خود کارها را سریعتر به انجام برساند پس فرصت را از دست نداده و با مجتمع ثبت ایلیا در تماس باشید.

در ابتدا امر موسسین می بایست حداقل 20% از سرمایه اولیه شرکت را شخصا تعهد کنند . 35% از این سرمایه تعهد شده را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایید و گواهی بانک را به همراه اظهارنامه به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید.

تنظیم و تدوین اظهارنامه ، اساسنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در دو نسخه ، دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره متشکل از 5 نفر ، کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضا ، در صورتی که موضوع شرکت نیازمند مجوز و یا موافقت اولی باشد ارائه آن الزامی می باشد.

مدت زمان ثبت شرکت سهامی عام با عنایت به نوع و موضوعات فعالیت شرکت و بحث پذیره نویسی و نیز مدت زمان لازم جهت اخذ مجوزها در نوسان می باشد بنابراین نمی توان مدت زمان دقیقی را محاسبه و اعلام نمود.

هزینه ی ثبت شرکت را نوع نیاز ومیزان پارامترهای درخواستی شما موکل گرامی معین می سازد.بطور مثال میزان سرمایه ی شرکت ، نوع موضوع ، تعداد اعضا ،میزان کاراکترهایی که در فعالیت شرکت ذکر میشود،حق الثبت شرکت وحق الدرج آگهی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و همچنین اجرای مراحل پذیره نویسی از این پارامترها محسوب میشود.

ادامه مطلب
نمونه قرارداد انتقال دانش فنی مطرح طرح

 

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x