جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی

سوالات عمومی

آیا دریافت کد رهگیری،به منزله ی پایان ثبت اظهار نامه می باشد؟

به هیچ عنوان دریافت کد رهگیری به مفهوم ثبت اظهارنامه نیست. تنها در حالت دریافت شماره اظهارنامه، مراحل ثبت پایان می پذیرد. بعد از دریافت کد رهگیری می بایست مدارک مورد نیاز به پرونده الصاق شود و پس از آن اطلاعات مورد بازبینی قرار گیرد. سپس پرداخت هزینه به صورت الکترونیکی صورت پذیرد و شماره اظهارنامه دریافت گردد.

آیا همه متقاضیان می بایست اطلاعات متعلق به بخش حق تقدم را وارد نمایند؟

تنها مشتریانی که طرح/اختراع/علامت خود را در خارج از ایران ثبت کرده اند و یا درخواست ثبت داده اند قادرند از حق تقدم استفاده نمایند. در غیر این حالت بدون وارد کردن اطلاعات این فرم می بایست کلید ثبت اطلاعات پایه را فشرده و توضیحات کامل در مورد حق تقدم در راهنمای ثبت اظهارنامه مطالعه نمود.

آیا کلیه متقاضیان موظف هستند که اطلاعات مربوط به نماینده قانونی را وارد نمایند؟

اگر چنانچه وکیل دادگستری یا وکیل حقوقی دارا هستند اطلاعات مرتبط به این قسمت را می بایست وارد نمایند.عنایت بفرمایید که با وارد کردن اطلاعات مربوط به نماینده قانونی متقاضی می بایست وکالت نامه را هم جزء مدارک، الصاقر نماید. شایان توجه است که در صورتیکه دارنده ، شخص حقوقی باشد ضمیمه نمودن نماینده قانونی الزام قانونی دارد. در زمینه شرکت ها و موسسات حقوقی نماینده قانونی قادر است یکی از اشخاص محق امضاء نیز باشد.

آیا ممکن است تحول اطلاعات اظهار نامه از روش گزینه “ویرایش اظهارنامه” صورت پذیرد؟

ادامه مطلب
ضمانت در برات

پیش از ثبت نهایی امکان تغیر اطلاعات اظهارنامه هست و بوسیله کد رهگیری قادرید اظهارنامه را بازیابی و ویرایش نمایید اما بعد از دریافت شماره اظهار نامه به هیچ طریق وبه هیچ وجه تغییر در مفاد اظهار نامه میسر نیست، مگر از روش به ثبت رساندن انواع درخواست.

دلیل دریافت نکردن ایمیل بعد از ارسال اس ام اس چیست؟

دوحالت برای این اتفاق پیش بینی می شود:

الف : امکان دارد آدرس الکترونیکی خود را اشتباه وارد کرده باشید.

ب:امکان دارد ایمیل ارسال شده به پوشه های دیگر منتقل شده باشد.

امکان دیدن صفحه پرداخت اینترنتی موجود نیست یا امکان ورود به صفحه دریافت کننده نمی باشد؟

اشکال از مرورگر رایانه شمامی باشد حتی الامکان از مرورگر فایرفاکس نسخه 16 به بالا بهره جویید.

زمان ورود مشخصات اشخاص حقوقی پیام « بر اساس استعلام از سامانه ملی اشخاص حقوقی کشور نام وارد شده برای شناسه ملی نادرست است نام صحیح …. است » نمایش داده میشود، چه کاری باید انجام داد؟

در حالیکه نام انتخابی به شکل درستی نمایش داده می شود این نام را کپی کرده ودر قسمت نام شرکت جای گذاری نمایید.در غیر این حالت می بایست به مرجع ثبت شرکتها مراجعت نمود.

زمان ورود اطلاعات اشخاص حقیقی پیام « بر طبق استعلام ….. » نمایان میشود، چه اقدامی می بایست صورت داد؟

در زمان ورود اطلاعات دقت داشته باشید قسمتهای ی خواسته شده همچون نام و نام خانوادگی و نام پدر ، دقیقا مشابه آنچه در کارت ملی شما قیدشده است، تایپ نمایید.به عنوان مثال :”عنایت اله یا عنایت الله ” – “وفائی یا وفایی ” – “حاجی آبادی یا حاجی ابادی”

ادامه مطلب
ثبت ایده

شماره اظهارنامه یا رمز شخصی نامعتبر می باشد:

دوباره برای دریافت رمز جدید مبادرت بورزید.

نکته:اگر زمان درخواست شخصی تازه را معرفی نموده اید با شماره همراه فرد جدید که اعلام کرده اید ،نسبت به دریافت رمز اقدام کنید.

شماره ابلاغیه مربوطه معین نشده است و یا نادرست است:

ترجیحا شماره ابلاغیه را از چکیده پرونده یادداشت کرده و در قسمت مرتبط تایپ کنید و از کپی کردن جدا خودداری کنید.

آیا زمان جواب به اخطار رفع نقص قابل تمدید می باشد ؟

بله ، متقاضی در صورت قادر نبودن طی زمان مقرر 30 (60 روز برای متقاضیان غیر ایرانی) روزه مدارک خود را ادیت یا تدوین کنید می توانید با قید دلایل، درخواست استمهال (تمدید مهلت ) نماید و اداره مربوطه می تواند تنها یک مرتبه با این تمدید مهلت موافقت نماید.

آیا با به ثبت رساندن الکترونیکی متن اظهارنامه، به تحویل اصل مدارک نیازی هست؟درحالتی که نیاز است چه زمانی می بایست اصل مدارک را تحویل اداره داد؟

ثبت اینترنتی اظهارنامه و همینطور مکانیزاسیون پروسه های بعدی آن برای سرعت بخشیدن در امور بوده و تا زمان ‎بهره مندی از حق امضا دیجیتال کشور باید اصل مدارک تحویل اداره گردد.زمان تحویل اصل مدارک: در اولین مراجعت حضوری به اداره “که بر اساس درخواست و اعلام اداره صورت پذیرد”

سوالات اختصاصی ثبت طرح صنعتی

روش پرداخت وجه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی به چه منوال است؟

جهت اظهارنامه ها با دارنده ایرانی، در مرحله چهار ثبت اظهارنامه الکترونیکی، هزینه مربوطه توسط سیستم محاسبه و صرفا از همانجا، پرداخت بصورت اینترنتی امکان پذیر است.

ادامه مطلب
در آمد ابرازی در ماده ۱۳۲ قانون مالیاتهای مستقیم

نکته با تمامی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب میتوان پرداخت را انجام داد.

در زمینه متقاضیانی کـه در پیروی از مقررات معاهده ی پـاریس ،درخواست خـود را به شکل مستقیم تحویل اداره ثبت (اداره ثبت طرح های صنعتی اداره کل مالکیت صنعتی) می دهند ، می بایست برابر مبلغ ریالی معین درجدول هزینه ها را با نرخ رسمی در بانک ملی تطبیق داد و سپس مبلغ را به بانک بپردازند.

پس از انجام ثبت اظهارنامه جواب را از چه طریقی دریافت نماییم و برای چه مدت زمانی میبایست در انتظار پاسخ از جانب اداره باشیم؟

جواب از راه ارسال پیامک و ایمیل برای متقاضیان فرستاده خواهد شد. در ضمن از راه مسیر ذیل نیز قادر خواهید بود در هر زمان بعد از ثبت اظهار نامه وضعیت پرونده خود را پیگیری نمایید.

سایت اداره مالکیت صنعتی——»خدمات الکترونیکی ——-»اداره ثبت طرح های صنعتی——–»پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده طرح صنعتی————»وارد نمودن شماره اظهارنامه و رمز.

چنانچه با سپری شدن 30 روز پاسخی در چکیده ی پرونده قید نشده بود، از روش سایت در قسمت” تماس با ما” و در بخش “ارتباط با مرجع ثبت طرح های صنعتی” سوال خود را بیان و از سامانه پیگیری کنید.

صفحه پرداخت اینترنتی را نمی توان مشاهده نمود یااینکه امکان ورود به صفحه دریافت کننده بیانیه ها نیست چه باید کرد ؟

ایراد از مرورگر رایانه شمامی باشد ترجیحا از مرورگر فایرفاکس نسخه 16 به بالا استفاده شود.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها