لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی


سوالات متداول ثبت طرح صنعتی

سوالات عمومی

آیا دریافت کد رهگیری،به منزله ی پایان ثبت اظهار نامه می باشد ؟

به هیچ عنوان دریافت کد رهگیری به مفهوم ثبت اظهارنامه نیست . تنها در حالت دریافت شماره اظهارنامه ،مراحل ثبت پایان می پذیرد. بعد از دریافت کد رهگیری می بایست مدارک مورد نیاز به پرونده الصاق شود و پس از آن اطلاعات مورد بازبینی قرار گیرد. سپس پرداخت هزینه به صورت الکترونیکی صورت پذیرد و شماره اظهارنامه دریافت گردد.

آیا همه متقاضیان می بایست اطلاعات متعلق به بخش حق تقدم را وارد نمایند؟

تنها مشتریانی که طرح/اختراع/علامت خود را در خارج از ایران ثبت کرده اند و یا درخواست ثبت داده اند قادرند از حق تقدم استفاده نمایند. در غیر این حالت بدون وارد کردن اطلاعات این فرم می بایست کلید ثبت اطلاعات پایه را فشرده و توضیحات کامل در مورد حق تقدم در راهنمای ثبت اظهارنامه مطالعه نمود.

آیا کلیه متقاضیان موظف هستند که اطلاعات مربوط به نماینده قانونی را وارد نمایند؟

اگر چنانچه وکیل دادگستری یا وکیل حقوقی دارا هستند اطلاعات مرتبط به این قسمت را می بایست وارد نمایند.عنایت بفرمایید که با وارد کردن اطلاعات مربوط به نماینده قانونی متقاضی می بایست وکالت نامه را هم جزء مدارک، الصاقر نماید.شایان توجه است که در صورتیکه دارنده ، شخص حقوقی باشد ضمیمه نمودن نماینده قانونی الزام قانونی دارد. در زمینه شرکت ها و موسسات حقوقی نماینده قانونی قادر است یکی از اشخاص محق امضاء نیز باشد.

آیا ممکن است تحول اطلاعات اظهار نامه از روش گزینه "ویرایش اظهارنامه" صورت پذیرد؟

پیش از ثبت نهایی امکان تغیر اطلاعات اظهارنامه هست و بوسیله کد رهگیری قادرید اظهارنامه را بازیابی و ویرایش نمایید اما بعد از دریافت شماره اظهار نامه به هیچ طریق وبه هیچ وجه تغییر در مفاد اظهار نامه میسر نیست، مگر از روش به ثبت رساندن انواع درخواست.

دلیل دریافت نکردن ایمیل بعد از ارسال اس ام اس چیست؟

دوحالت برای این اتفاق پیش بینی میشود:

الف : امکان دارد آدرس الکترونیکی خود را اشتباه وارد کرده باشید.

ب:امکان دارد ایمیل ارسال شده به پوشه های دیگر منتقل شده باشد.

امکان دیدن صفحه پرداخت اینترنتی موجود نیست یا امکان ورود به صفحه دریافت کننده نمی باشد؟

اشکال از مرورگر رایانه شمامی باشد حتی الامکان از مرورگر فایرفاکس نسخه 16 به بالا بهره جویید.

زمان ورود مشخصات اشخاص حقوقی پیام « بر اساس استعلام از سامانه ملی اشخاص حقوقی کشور نام وارد شده برای شناسه ملی نادرست است نام صحیح .... است » نمایش داده میشود، چه کاری باید انجام داد؟

در حالیکه نام انتخابی به شکل درستی نمایش داده می شود این نام را کپی کرده ودر قسمت نام شرکت جای گذاری نمایید.در غیر این حالت می بایست به مرجع ثبت شرکتها مراجعت نمود.

زمان ورود اطلاعات اشخاص حقیقی پیام « بر طبق استعلام ..... » نمایان میشود، چه اقدامی می بایست صورت داد؟

در زمان ورود اطلاعات دقت داشته باشید قسمتهای ی خواسته شده همچون نام و نام خانوادگی و نام پدر ، دقیقا مشابه آنچه در کارت ملی شما قیدشده است، تایپ نمایید.به عنوان مثال :"عنایت اله یا عنایت الله " - "وفائی یا وفایی " - "حاجی آبادی یا حاجی ابادی"

شماره اظهارنامه یا رمز شخصی نامعتبر می باشد:

دوباره برای دریافت رمز جدید مبادرت بورزید.

نکته:اگر زمان درخواست شخصی تازه را معرفی نموده اید با شماره همراه فرد جدید که اعلام کرده اید ،نسبت به دریافت رمز اقدام کنید.

شماره ابلاغیه مربوطه معین نشده است و یا نادرست است:

ترجیحا شماره ابلاغیه را از چکیده پرونده یادداشت کرده و در قسمت مرتبط تایپ کنید و از کپی کردن جدا خودداری کنید.

آیا زمان جواب به اخطار رفع نقص قابل تمدید می باشد ؟

بله ، متقاضی در صورت قادر نبودن طی زمان مقرر 30 (60 روز برای متقاضیان غیر ایرانی) روزه مدارک خود را ادیت یا تدوین کنید می توانید با قید دلایل، درخواست استمهال (تمدید مهلت ) نماید و اداره مربوطه می تواند تنها یک مرتبه با این تمدید مهلت موافقت نماید.

آیا با به ثبت رساندن الکترونیکی متن اظهارنامه، به تحویل اصل مدارک نیازی هست؟درحالتی که نیاز است چه زمانی می بایست اصل مدارک را تحویل اداره داد؟

ثبت اینترنتی اظهارنامه و همینطور مکانیزاسیون پروسه های بعدی آن برای سرعت بخشیدن در امور بوده و تا زمان بهره مندی از حق امضا دیجیتال کشور باید اصل مدارک تحویل اداره گردد.زمان تحویل اصل مدارک: در اولین مراجعت حضوری به اداره "که بر اساس درخواست و اعلام اداره صورت پذیرد"

سوالات اختصاصی ثبت طرح صنعتی

روش پرداخت وجه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی به چه منوال است؟

جهت اظهارنامه ها با دارنده ایرانی، در مرحله چهار ثبت اظهارنامه الکترونیکی، هزینه مربوطه توسط سیستم محاسبه و صرفا از همانجا، پرداخت بصورت اینترنتی امکان پذیر است.

نکته با تمامی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب میتوان پرداخت را انجام داد.

در زمینه متقاضیانی کـه در پیروی از مقررات معاهده ی پـاریس ،درخواست خـود را به شکل مستقیم تحویل اداره ثبت (اداره ثبت طرح های صنعتی اداره کل مالکیت صنعتی) می دهند ، می بایست برابر مبلغ ریالی معین درجدول هزینه ها را با نرخ رسمی در بانک ملی تطبیق داد و سپس مبلغ را به بانک بپردازند.

پس از انجام ثبت اظهارنامه جواب را از چه طریقی دریافت نماییم و برای چه مدت زمانی میبایست در انتظار پاسخ از جانب اداره باشیم؟

جواب از راه ارسال پیامک و ایمیل برای متقاضیان فرستاده خواهد شد. در ضمن از راه مسیر ذیل نیز قادر خواهید بود در هر زمان بعد از ثبت اظهار نامه وضعیت پرونده خود را پیگیری نمایید.

سایت اداره مالکیت صنعتی------»خدمات الکترونیکی -------»اداره ثبت طرح های صنعتی--------»پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده طرح صنعتی------------»وارد نمودن شماره اظهارنامه و رمز.

چنانچه با سپری شدن 30 روز پاسخی در چکیده ی پرونده قید نشده بود ، از روش سایت در قسمت" تماس با ما" و در بخش "ارتباط با مرجع ثبت طرح های صنعتی" سوال خود را بیان و از سامانه پیگیری کنید.

صفحه پرداخت اینترنتی را نمی توان مشاهده نمود یااینکه امکان ورود به صفحه دریافت کننده بیانیه ها نیست چه باید کرد ؟

ایراد از مرورگر رایانه شمامی باشد ترجیحا از مرورگر فایرفاکس نسخه 16 به بالا استفاده شود.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی -بهترین کار برای حفاظت از محصولات تولیدی شما، ثبت آن بواسطه ی ثبت طرح صنعتی نزد اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشد و برای این منظور سعی کرده ایم در این مقاله به آن بپردازیم.

مراحل ثبت طرح صنعتی

مراحل ثبت طرح صنعتی به تحویل اظهارنامه به مرجع ثبت نیاز دارد بنابراین متقاضیان ثبت طرح صنعتی ابتدا می بایست فرم مخصوص را کامل کرده و ارسال نمایند.ثبت ایلیا

تعارض قوانین در مورد طرح های صنعتی

تعارض قوانین در مورد طرح های صنعتی - در ماده2 قانون حمایت مولفان و مصنفان و هنرمندان ایران مصوب سال 1348 بعضی از آثار مورد حمایت، پیش بینی شده است که اتباط زیادی با طرح ها و مدل های صنعتی دارند.

ثبت طرح صنعتی لرستان

ثبت طرح صنعتی لرستان-جهت کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در لرستان تماس حاصل نمایید.

اعتراض و درخواست ابطال طرح صنعتی ثبت شده

شرایط و راهنمایی اعتراض به تقاضای ثبت طرح های صنعتی و درخواست ابطال طرح های ثبت شده - ممکن است نسبت به تقاضای ثبت طرح های صنعتی اعتراض به عمل آید و حتی درخواست ابطال طرح های ثبت شده به مرجع صلاحیت دار تقدیم گردد که تشریفات آن به شرح زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هزینه ثبت طرح صنعتی

هزینه ثبت طرح صنعتیهزینه ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی - قبل از ارائه اظهارنامه ثبت طرح صنعتی و اختراع در اداره مالکیت صنعتی ، می توان با بررسی از کالاهای و ارائه اظهارنامه های ثبتی طرح و

طرح صنعتی✔️نحوه ثبت طرح صنعتی

توضیحات کامل و جامع درباره طرح صنعتی و نحوه ثبت آن.

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی

سوالات متداول ثبت طرح صنعتی در حوزه های مختلفی مطرح شده.در صورت تمایل به اطلاعات تکمیلی در خصوص طرح صنعتی با ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

مراحل توقف و جلوگیری از کپی طرح صنعتی ثبت شده

مراحل توقف و جلوگیری از کپی طرح صنعتی ثبت شده - ممکن است کالایی با علامت تقلبی تولید شده باشد یا از طرح صنعتی ثبت شده بدون اجازه مالک آن بهره برداری شده و در ساخت و فروش کالا مورد استفاده قرار گرفته باشد، در این صورت مالک طرح یا قائم مقام وی می تواند از دادگاه صالح خواستار، توقیف کالاها گردد.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید