لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

سئوالات متداول ثبت برند و علامت تجاری


سئوالات متداول ثبت برند و علامت تجاری

سئوالات متداول در خصوص موارد فوق را مطالعه بفرمایید. ثبت برند،ثبت علامت تجاری،ثبت اسم تجاری،ثبت نشان تجاری،ثبت لوگوی تجاری و ثبت نام تجاری

آیا دریافت کد رهگیری،به منزله ی پایان ثبت اظهار نامه ثبت علامت تجاری می باشد ؟

به هیچ عنوان دریافت کد رهگیری به مفهوم ثبت اظهارنامه نیست . تنها در حالت دریافت شماره اظهارنامه ،مراحل ثبت به پایان می پذیرد. بعد از دریافت کد رهگیری می بایست مدارک مورد نیاز به پرونده الصاق شود و پس از آن اطلاعات مورد بازبینی قرار گیرد. سپس پرداخت هزینه به صورت الکترونیکی صورت پذیرد و شماره اظهارنامه دریافت گردد.

زمان ثبت اطلاعات پیغامی دریافت میکنیم مبنی بر "محل تولد خود را از لیست انتخاب کنید" این پیغام به چه معناست؟

می بایست استان محل تولد خود را با تایپ حروف اول آن، از لیست نمایش داده شده برگزینید.

آیا همه متقاضیان ثبت علامت تجاری می بایست اطلاعات متعلق به بخش حق تقدم را وارد نمایند؟

تنها مشتریانی که طرح/اختراع/علامت خود را در خارج از ایران ثبت کرده اند و یا درخواست ثبت داده اند قادرند از حق تقدم استفاده نمایند. در غیر این حالت بدون وارد کردن اطلاعات این فرم می بایست کلید ثبت اطلاعات پایه را فشرده و توضیحات کامل در مورد حق تقدم در راهنمای ثبت اظهارنامه مطالعه نمود.

آیا کلیه متقاضیان ثبت علامت تجاری موظف هستند که اطلاعات مربوط به نماینده قانونی را وارد نمایند؟

اگر چنانچه وکیل دادگستری یا وکیل حقوقی دارا هستند اطلاعات مرتبط به این قسمت را می بایست وارد نمایند.عنایت بفرمایید که با وارد کردن اطلاعات مربوط به نماینده قانونی متقاضی می بایست وکالت نامه را هم جزء مدارک، الصاقر نماید.شایان توجه است که در صورتیکه دارنده ، شخص حقوقی باشد ضمیمه نمودن نماینده قانونی الزام قانونی دارد. در زمینه شرکت ها و موسسات حقوقی نماینده قانونی قادر است یکی از اشخاص محق امضاء نیز باشد.

آیا ممکن است تحول اطلاعات اظهار نامه از روش گزینه "ویرایش اظهارنامه" صورت پذیرد؟

پیش از ثبت نهایی امکان تغیر اطلاعات اظهارنامه هست و بوسیله کد رهگیری قادرید اظهارنامه را بازیابی و ویرایش نمایید اما بعد از دریافت شماره اظهار نامه به هیچ طریق وبه هیچ وجه تغییر در مفاد اظهار نامه میسر نیست، مگر از روش به ثبت رساندن انواع درخواست.

دلیل دریافت نکردن ایمیل بعد از ارسال اس ام اس چیست؟

دوحالت برای این اتفاق پیش بینی میشود:

الف : امکان دارد آدرس الکترونیکی خود را اشتباه وارد کرده باشید.

ب:امکان دارد ایمیل ارسال شده به پوشه های دیگر منتقل شده باشد.

امکان دیدن صفحه پرداخت اینترنتی موجود نیست یا امکان ورود به صفحه دریافت کننده نمی باشد؟

اشکال از مرورگر رایانه شمامی باشد حتی الامکان از مرورگر فایرفاکس نسخه 16 به بالا بهره جویید.

زمان ورود مشخصات اشخاص حقوقی پیام « بر اساس استعلام از سامانه ملی اشخاص حقوقی کشور نام وارد شده برای شناسه ملی نادرست است نام صحیح .... است » نمایش داده میشود، چه کاری باید انجام داد؟

در حالیکه نام انتخابی به شکل درستی نمایش داده می شود این نام را کپی کرده ودر قسمت نام شرکت جای گذاری نمایید.در غیر این حالت می بایست به مرجع ثبت شرکتها مراجعت نمود.

زمان ورود اطلاعات اشخاص حقیقی پیام « بر طبق استعلام ..... » نمایان میشود، چه اقدامی می بایست صورت داد؟

در زمان ورود اطلاعات دقت داشته باشید قسمتهای ی خواسته شده همچون نام و نام خانوادگی و نام پدر ، دقیقا مشابه آنچه در کارت ملی شما قیدشده است، تایپ نمایید.به عنوان مثال :"عنایت اله یا عنایت الله " - "وفائی یا وفایی " - "حاجی آبادی یا حاجی ابادی"

شماره اظهارنامه یا رمز شخصی نامعتبر می باشد:

دوباره برای دریافت رمز جدید مبادرت بورزید.

نکته:اگر زمان درخواست شخصی تازه را معرفی نموده اید با شماره همراه فرد جدید که اعلام کرده اید ،نسبت به دریافت رمز اقدام کنید.

شماره ابلاغیه مربوطه معین نشده است و یا نادرست است:

ترجیحا شماره ابلاغیه را از چکیده پرونده یادداشت کرده و در قسمت مرتبط تایپ کنید و از کپی کردن جدا خودداری کنید.

آیا زمان جواب به اخطار رفع نقص ثبت علامت تجاری قابل تمدید می باشد ؟

بله ، متقاضی در صورت قادر نبودن طی زمان مقرر 30 (60 روز برای متقاضیان غیر ایرانی) روزه مدارک خود را ادیت یا تدوین کنید می توانید با قید دلایل، درخواست استمهال (تمدید مهلت ) نماید و اداره مربوطه می تواند تنها یک مرتبه با این تمدید مهلت موافقت نماید.

آیا با به ثبت رساندن الکترونیکی متن اظهارنامه ثبت علامت تجاری ، به تحویل اصل مدارک نیازی هست؟درحالتی که نیاز است چه زمانی می بایست اصل مدارک را تحویل اداره داد؟

ثبت اینترنتی اظهارنامه ثبت علامت تجاری و همینطور مکانیزاسیون پروسه های بعدی آن برای سرعت بخشیدن در امور بوده و تا زمان بهره مندی از حق امضا دیجیتال کشور باید اصل مدارک تحویل اداره گردد.زمان تحویل اصل مدارک: در اولین مراجعت حضوری به اداره "که بر اساس درخواست و اعلام اداره صورت پذیرد"

نمیتوان صفحه پرداخت اینترنتی را مشاهده کرد یا اینکه امکان ورود به صفحه دریافت کننده بیانیه ها میسر نمیباشد.چه کنیم؟

ایراد از مرورگرمورد استفاده ست ترجیحا از مرورگر فایرفاکس نسخه 16 به بالا بهره جویید.

روش پرداخت حق الثبت اظهارنامه ثبت برند و ثبت علامت تجاری به چه شیوه ای میباشد؟

جهت اظهارنامه ها ی ثبت علامت تجاری وثبت برند با دارنده ایرانی، در چهارمین مرحله ثبت اظهارنامه اینترنتی ، هزینه مرتبط به واسطه سیستم حساب می کنند و تنها از همان جا، پرداخت بصورت اینترنتی میسر است.

نکته با همه ی کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب میتوان پرداخت را انجام داد.

درباره ی متقاضیان غیر ایرانی کـه در اجـرای مقررات معاهده ی پـاریس ، درخواست های خـود را بطور مستقیم تحویل اداره ثبت می نمایند ، باید برابر مبلغ ریالی مشخص شده درجدول هزینه ها را مطابق نرخ رسمی در بانک ملی پرداخت کنند.

مجوز جهت ثبت برند،ثبت علامت تجاری،ثبت اسم تجاری،ثبت نشان تجاری،ثبت لوگوی تجاری و ثبت نام تجاری چیست؟

مقصود از مجوز یکی از نکات ذیل است:

1.پروانه بهره برداری اداره کل صنایع تهران یا البرز و کرج ویا دیگر استان ها

2.پروانه ساخت صادره از سازمان غذا و دارو و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران یا البرز و کرج ویا ایران

3.جواز تاسیس اداره کل صنایع تهران یا البرز و کرج و یادیگر استان ها

4.پروانه کسب از اتحادیه صنفی مرتبط

5. گواهی از اتحادیه مربوطه جهت کالا یا خدمات مورد نظر

6.پروانه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران یا البرز و کرج و یا هر استان دیگر

7.دیگر مجوز ها از مراجع ذیربط حسب کالا یا خدمات مورد نظر متقاضی

نکات بسیار مهم:

کارت بازرگانی در مقام مجوز محسوب نمی شود وتنها برای ثبت نشانی که با حروف غیرفارسی درخواست شده باشد و یا اینکه درخواست صادرات شده باشد، کارایی دارد حداکثر جهت تقاضای دو نشان.

مجوز تاسیس به عنوان مجوز بکار نمی رود و فقط جهت تقاضی ثبت یک نشان تجاری استفاده میشود . درشرایط احتیاج به ثبت زیادتر از یک نشان می بایست دیگر مجوز ها اعم از پروانه بهره برداری و... ارائه گردد.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

کنوانسیون مالکیت صنعتی اتحادیۀ پاریس 1883

کنوانسیون اتحادیه پاریس و اصلاحات بعدی آن که اصول کلی بین المللی برای حمایت مالکیت صنعتی را پایه گذاری کرده است، علاوه بر این که طبق بررسی های به عمل آمده تا سال 2003 میلادی 164 کشور جهان را دور هم جمع کرده و در واقع اتحادیۀ بزرگی را به وجود آورده است. این اتحادیه دو اصل اساسی و مهم را در جهت حمایت

وصول و دریافت اظهارنامه ثبت علامت

وصول و دریافت اظهارنامه ثبت علامت در فرانسه - با دریافت درخواست ثبت علامت، از طرف سازمان ملی مالکیت صنعتی، روی اظهارنامه یا درخواست ثبت،تاریخ،محل و شمارۀ ترتیب تسلیم اظهارنامه و شمارۀ سازمان ملی ثبت مالکیت صنعتی، درج می شود و رسید وصول اظهارنامه به متقاضی داده خواهد شد.

تغییر در مالکیت ثبت برند و علامت تجاری

تغییر در مالکیت ثبت برند و علامت تجاری یا علامت فردی و جمعی یا حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه مربوط، اصولاً امکان پذیر است و به درخواست کتبی هر ذینفع، از ادارۀ مالکیت صنعتی انجام خواهد شد و به ثبت خواهد رسید. در این صورت به استثنای تغییر در مالکیت اظهارنامه، طبق مادۀ 48 توسط اداره ثبت مالک

رسیدگی بدوی در کمیسیون ثبت علامت و برند تجاری

رسیدگی بدوی در کمیسیون ثبت علامت و برند تجاری - رسیدگی به اعتراض بدواً در کمیسیون مرجع ثبت صورت می گیرد. طبق ماده 58 ق.ث.ا.ط.ع و ماده 170 آئین نامه اجرایی آن، کمیسیون از افراد زیر تشکیل می شود:1. رئیس اداره ثبت اختراعات، اداره ثبت طرح های صنعتی یا اداره ثبت علائم تجاری برحسب مورد 2. نماینده

حقوق مالکیت علائم تجاری به عنوان آورده در شرکتها

حقوق مالکیت علائم تجاری به عنوان آورده در شرکتها -علامت تجاری، نشانه یا شاخصی است متمایز کننده که مؤسسات بازرگانی یا سایر اشخاص حقیقی و حقوقی از آن منحصرا برای تعیین منشأ کالا یا خدمات خود برای مصرف کنندگان و همین طور متمایز کردن آنها از کالاها یا خدمات دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده می کنند.

عوامل مشابهت در ثبت برند و علائم تجاری

عوامل مشابهت در ثبت برند و علائم تجاری -در اینجا هدف بررسی عواملی است که موجب، مشابه محسوب شدن علایم تجارتی است و نه عواملی که موجب مشابه دانستن کالاها یا خدمات است. چرا که در خصوص مورد اخیر عامل خاصی را نمی توان موجب مشابه دانستن کالاهایا خدمات دانست و تشابه دراین مورد عرفی بوده و قاضی رسیدگی

ثبت تغییرات شرکت فوری و تخصصی

در این مقاله به مطالبی درباره ثبت تغییرات شرکت فوری و تخصصی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

موافقت نامه مادرید راجع به ثبت بین المللی علائم و برند

موافقت نامه مادرید راجع به ثبت بین المللی علائم و برند - موافقت نامه مادرید مورخ 4آوریل 1891 و اصلاحات و تجدید نظرهای بعدی مجموعا دارای 26 ماده و راجع است به ثبت بین المللی علائم که بارها به منظور رفع نواقصی در آن بازنگری شده است.

ثبت برند تولید صابون

اگر به دنبال راهکاری مناسب و سریع برای مشاوره رایگان و در نهایت ثبت برند تولید صابون خود هستید همین حالا با کارشناسان ثبت برند ایلیا در ارتباط باشید .

تقدیم درخواست ثبت علامت تجاری در فرانسه

تقدیم درخواست ثبت علامت تجاری در فرانسه - اظهارنامه ثبت مارک یا علامت تجاری، علاوه بر مشخصات متقاضی و مشخصات نماینده قانونی متقاضی در صورتی که نماینده قانونی اقدام به تسلیم اظهارنامه کرده باشد باید حاوی مطالبی در خصوص موضوع علامت، از جمله اوصاف کالاها و تولیدات یا نوع خدمات و طبقه ای که محصولات یا

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
با سلام و خسته نباشید، من واسه ثبت برند اقدام کردم، پرداخت رو هم انجام دادم شماره اظهارنامه و کد پیگیری هم دارم، ولی رمز شخصی رو نمیدونم از کجا باید بیارم، توی سایت زده "(برای اطلاع از نحوه دریافت رمز، از طریق یکی از شماره همراه های اعلام شده به اداره مالکیت صنعتی، به شماره 201212 پیامک خالی بفرستید)" من نمیدونم این جمله واسه خودش چی داره میگه؟؟؟ اگه راهنمایی کنین ممنون میشم
پاسخ 3 5
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام برای دریافت رمزز در صورتی تا آخر وقت امروز پیامی برای شما ارسال نشد، عدد یک را به ابتدای شماره اظهارنامه خود اضافه کرده و برای شماره 201212 ارسال کنین . فقط به این نکته توجه کنین که باید با همان شماره موبایلی اقدام کنین که در زمان ثبت نام از آن استفاده کردید . در صورتی که این پیام هم برای شما ناواضح بود می توانین با شماره تلفن 02632137 تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
پاسخ
برند ثبت نام کردم کد رهگیریش نیومده چکارکنم شماره اظهارنامه رو ۲۰۱۲۱۲ارسال کردم بازم کد رهگیری نیومد واسم
پاسخ 3 5
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید