لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

تمدید کارت بازرگانی


این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که کارت بازرگانی چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

تمدید کارت بازرگانی

کارت بازرگانی به مجوزی می گویند که برای انجام امور بازرگانی نیازمند و ملزم آن می باشید این امور بازرگانی از قبیل واردات و صادرات می باشد . دارا بودن کارت بازرگانی به صاحب آن این اجازه را می دهد که به امور تجارتی در خارج بپردازد . مطابق قوانین و مقرراتی زمانی که برای دریافت کارت بازرگانی اقدام می شود به صاحب آن مجوزی که اعتبار یکساله داشته باشد تعلق می گیرد .

کاربردهای کارت بازرگانی

 • ثبت سفارش و ترخیص کالا
 • واردات از مناطق آزاد
 • مبادرت به حق العمل کاری در گمرک
 •  صادرات کلیه کالاهای مجاز

شرایط دریافت کارت بازرگانی

الف)اشخاص حقیقی:

 1. دارابودن سن بالاتر از 21 سال
 2. دارابودن 3 سال سابقه فعالیت های تجاری و یا تولیدی که الزامی است 2 نفر از دارندگان کارت بازرگانی با ارائه مدارک معتبر و یا دارا بودن مجوز تولید از ارگان و یا وزارتخانه های تولیدی ، آنرا تأیید کنند.
 3. دارا بودن مکان برای کسب که با رشته فعالیت تناسب داشته باشد این مکان استیجاری و یا ملکی باشد
 4. دارابودن کارت پایان خدمت برای آقایان و یا برگه معافیت دائم
 5. دارا بودن حساب جاری در یکی از شعب بانک های داخلی
 6. عدم رابطه استخدامی با دستگاه ها و سازمان های دولتی
 7. عدم محکومیت موثر کیفری
 8. نداشتن ورشکستگی به تقصیر و تقلب

ب)اشخاص حقوقی:

 1. الزامی است در رابطه با شرایط اخذ کارت بازرگانی مدیران شرکت های تعاونی و شرکت های دولتی و شرکت های موضوع قانون حفاظت صنایع مشمول محدودیت نداشتن رابطه استخدامی با دستگاه ها و سازمان های دولتی نمی باشند.
 2. مدیران عامل و رئیسان هیئت مدیره شرکت ها باید دارای پروانه کار و اقامت معتبر بوده و سابقه ی محکومیت موثر کیفری نداشته باشد.
 3. مدیران شرکت های دولتی و شرکت های متعلق به نهادهای انقلابی و شرکت های قانون حفاظت صنایع که حکم مدیریت آنان توسط سازمان های دولتی صادر شده باشد از ارائه گواهی نداشتن محکومیت کیفری معافند.

مراحل تمدید کارت بازرگانی

در مراحل تمدید کارت بازارگانی می توان گفت که همانند روند مراحل ثبت کارت بازرگانی می باشد .

با ارائه مدارک اعم از اشخاص حقیقی و یا حقوقی و با توجه به شرایط اخذ کارت بازرگانی هماندد :

دارا بودن مدرک دیپلم ، دارا بودن 23 سال سن ، اجاره نامه محل کسب و یا فعالیت ، دارا بودن مفاصاحساب دارایی ، اعتبار و حساب بانکی ، دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه ، کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم . الزامی می باشد .

برای تمدید کارت بازرگانی باید صاحب کارت بازرگانی با در دست داشتن کارتی که انقضای آن به اتمام رسیده باشد و هم چنین اصل مدارک به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران مراجعه نمایند .

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده تمدید کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

 1. از سامانه کارت هوشمند بازرگانی دو صفحه پرینت گرفته و تکمیل نمایید .
 2. بعد از تکمیل فرم بازرگانی 2 قطعه عکس 4*6 الزامیست .( تمام رخ ، ساده و پس زمینه سفید )
 3. اصل کارت بازرگانی الزامی است
 4. ارائه اصل مفاصاحساب و یا بیمه نامه تأمین اجتماعی . ( برای واحد های تولیدی و صادر کننده )
 5. اصل و نسخه ای از سند مالکیت 6  دانگ بنام متقاضی ، یا اجاره نامه محضری و معتبر ، برای محل فعالیت
 6. اصل و کپی سند مالکیت به نام غیر و اصل و کپی اجاره نامه عادی به نام متقاضی،با کد رهگیری برای محل کار و به آدرس دفتر کار(آدرس اظهارنامه) با امضای دو شاهد ذیل آن
 7. گواهی ماده 186 قانون مالیات های مستقیم مبنی بر بلامانع بودن و تمدید کارت بازرگانی در سال جاری-به آدرس مندرج کارت بازرگانی-به همراه کلیه برگ های قطعی و تشخیص مالیات از سال 79 به بعد.
 8.  اظهارنامه عملکرد سال های 90 و 91 و 92 و 93 به همراه 4 دوره اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سال های 90،91،92،93 و 94 و اظهارنامه مالیات بر  ارزش افزوده دوره اول سال 95
 9. در صورتی که در زمان اعتبار کارت بازرگانی محل و یا آدرس فعالیت تغییر یافته ارائه اظهارنامه تغییر آأرس از اداره ثبت شرکتها و ارائه یکی از مدارک مالکیت که در ذیل عنوان شده الزامی می باشد :
 10. ارائه مدرک تولیدی معتبر از یکی از وزارتخانه های تولیدی برای واحدهای تولیدی

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده تمدید کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

1-ارائه اصل کارت بازرگانی
2-اصل کارت ملی
3- دو صفحه فرم کارت بازرگانی(پرینت از سامانه هوشمند بازرگانی فرم د)به همراه امضاء مدیر عامل و مهر شرکت،ضمناَ در صورت تغییر مدیر عامل این فرم توسط دفتر اسناد رسمی گواهی امضا شود)
4- اصل مفاصا حساب مالیاتی آخرین عملکرد  سال اخیر (پرینت از سامانه کارت هوشمند بازرگانی)مبنی بر بلامانع بودن تمدید کارت بازرگانی در سال جاری(به آدرس دفتر مرکزی شرکت)به همراه کلیه برگ های قطعی و تشخیص مالیات از سال 79 به بعد.
5-در صورت پر شدن صفحات کارت بازرگانی یا تغییر مدیر عامل دو قطعه عکس شش در چهار(جدید،تمام رخ،ساده)
6-گواهی ماده 186 قانون مالیات های مستقیم مبنی بر بلامانع بودن تمدید کارت بازرگانی درسال جاری(به آدرس مندرج کارت بازرگانی)به همراه کلیه برگ های قطعی و تشخیص مالیات از سال 79 به بعد
7-اظهارنامه عملکرد سال های 90،91،92،93 به همراه چهاردوره اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سال های 90،91،92 و. 93 و 94 و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره اول سال 95،در صورت عدم مشمولیت قانون مالیات بر ارزش افزوده ،نامه عدم مشمولیت از حوزه مالیاتی مربوطه اخذ گردد.
8-در صورت استیجاری بودن دفتر مرکزی شرکت ارائه اجاره نامه محضری و یا اجاره نامه تمدید شده به همراه کد رهگیری الزامیست.
9-یک برگ فتوکپی  روزنامه رسمی در مورد تغییرات شرکت(در صورت هر گونه تغییرات )

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک و مدت زمان لازم برای اخذ کارت بازرگانی

برای اخذ کارت بازرگانی باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه نماییم. در این مقاله علاوه بر بررسی مدارک لازم به بررسی مدت زمان اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

سامانه ثبت نام کارت بازرگانی

برای ثبت نام کارت بازرگانی باید از طریق سامانه اتاق بازرگانی اقدام نمود. در این مقاله درباره ی مراحل ثبت سامانه کارت بازرگانی و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای اینکه بتوانیم کارت بازرگانی اخذ نماییم باید ثبت آنلاین در سامانه اتاق بازرگانی داشته باشیم. در این مقاله به بررسی نحوه ثبت آنلاین کارت بازرگانی و مراحل و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

مراحل و شرایط اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی شرایط و مراحل مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

مالیات کارت بازرگانی

برای خیلی ها این سوال پیش می آید که آیا دریافت کارت بازرگانی مالیات دارد یا خیر؟ در این مقاله به بررسی شرایط مالیاتی اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه

نحوه محاسبه و پرداخت سه هزارم سهم اتاق بازرگانی به منظور تمدید کارت بازرگانی از مبلغ مندرج در برگه درآمد مشمول مالیاتی فرد مالیات دهنده ، مقدار سه هزارم از آن به عنوان سهم سه در هزار اتاق بازرگانی محاسبه می شود

مزایای اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی مزیت و فواید اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای اینکه بتوانیم برای شرکت خود کارت بازرگانی اخذ نماییم باید در ابتدا از مدارک لازم اطلاع داشته و سپس مراحل آن را بدانیم. در این مقاله اطلاعات دقیق و کاملی برای اخذ کارت بازرگانی به شما داده خواهد شد.

اتاق بازرگانی

اتاق بازرگانی نهادی اقتصادی است که جهت رفاه حال بازرگانان و کمک به اعتلای وصعبت اقتثادی کشور ایجاد شده ومرجع صدور کارت بازرگانی است . موسسه ایلیا جهت اخذ

اخذ کارت بازرکانی فوری و سریع

مقدمات صادر شدن و اخذ كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران انجام میذیرد.دپارتمان اخذ کارت بازرگانی ثبت ایلیا.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟