درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت ، برند ، اخذ جواز - پشتیبانی رایگان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


ثبت شرکت

برای آنکه بتوانید کسب و کارتان را رونق دهید و به آن جنبه ی قانونی دهید بهترین روش این است که شرکت به ثبت برسانید . ثبت شرکت انواع مختلفی دارد ، که شامل ( مسئولیت محدود ، سهامی خاص ، تضامنی ، تعاونی و.. ) است و زمانی که بخواهید شرکت تان را به ثبت برسانید بر اساس نیاز خود و شرکا نوع شرکت را انتخاب نمایید .

 

ثبت برند

از جمله اموری که لازمه هر کسب و کار و شرکتی بعد از ثبت آن می باشد ثبت برند است.ثبت برند پروسه پیچیده و مهمی است و نیازمند داشتن اطلاعات لازم و کافی در این خصوص می باشد.برای برند باید از اسم های خلاقانه و خاص استفاده کنید همچنین اسمی که انتخاب می کنید نباید مشابه برندهای ثبت شده دیگر باشد.در خصوص ثبت برند بهتر است امور خود را به افراد خبره در این خصوص بسپارید.ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در جهت ثبت برند به متقاضیان محترم می باشد بنابراین می توانید با خیالی راحت و آسوده امور ثبتی خود را به ثبت شرکت ایلیا بسپارید.
 
 

اخذ جواز

شما اگر بخواهید شروع به تولید و بهره برداری کنید باید از مراجع ذی صلاح جواز مورد نظر خود را دریافت نمایید این جواز را هم به اشخاص حقیقی می دهند و هم حقوقی ، جواز ای که دریافت می نماید باید براساس نیاز شما و رشته فعالیت تان باشد. این جواز ها به اشخاصی داده می شود که می خواهند کارخانه و یا واحد تولید راه اندازی نمایند.

 

ثبت تغییرات شرکت

بعد از اینکه شرکت خود را به ثبت رساندید و کلیه امور ثبت شرکت به اتمام رسید ممکن است که بخواهید تغییراتی را در شرکت اعم از انحلال شرکت،تغییر اساسنامه، تغییر آدرس،تغییر اعضای شرکت و....انجام دهید.توجه داشته باشید که ثبت تغییرات شرکت امری الزامی و ضروری است و باید تغییرات انجام شده را به ثبت برسانید.برای ثبت تغییرات شرکت باید صورتجلسه ای تنظیم کنید.شایان ذکر است که در صورتی که می خواهید در شرکت اساسنامه و یا آدرس شرکت را تغییر بدهید باید برای هر کدام یک صورتجلسه ای به صورت جداگانه بگیرید.
 
 

ثبت اختراع

زمانی که شما یک طرح را که قبلا در بازار وجود نداشته و یا هیچ ماهیت ان را نمی شناخته طراحی میکنید به ان اختراع می گویند شما برای آنکه بتوانید اختراع خود را ثبت و سپس به تولید انبوه برسانید باید آن در اداره ی مالکیت صنعتی به ثبت برسانید . فقط این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است یک نفر زودتر از شما اقدام به ثبت کند و تاریخ هر اظهارنامه ای که زودتر ارسال شود آن اظهارنامه مورد تایید است پس اگر اختراعی دارید هرچه سریع تر برای به ثبت رسیدن اقدامات لازم را انجام دهید .

 

ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی به طرح گفته می شود که از قبل بوده اما شما یک سری تغییرات جزئی در آن میدهید و ظاهر و یا کارایی آن را ارتقا می دهید .

برای آنکه بتوانید از طرح به دست آمده محافظ کنید بایستی آن را به ثبت برسانید یعنی طرح صنعتی خود را در اداره ی مالکیت صنعتی به ثبت برسانید ، برای ثبت طرح کافیست یک اظهار نامه که از سایت اداره ی ثبت شرکتها آپلود می شود را پر کنید و یک اداعانامه در رابطه با طرح خود بنویسید و از تمام زوایای طرح خود عکس گرفته و یا طرح سه بعدی را برای آنها ارسال نمایید بعد از 30 روز کاری طرح شما به ثبت خواهد رسید .

 
 

اخذ سیب سلامت

کسانی که محصولاتی مانند غذا و دارو را تولید می کنند بایستی علاوه بر مجوز تولید آن محصول یک مجوزی با عنوان مجوز سیب سلامت را از غذا و دارو اخذ نمایند این سیب سلامت که نشانه آن یک سیب است که یک طرف آن آبی و طرف دیگر ظان سبز است نشان دهنده سلامت تایید شده از نظر غذایی و بهداشتی طبق استاندارد آن محصول است و موجب می شود که خریداران با دیدن این علاممت اعتمادشان چند برابر شده و البته بدون دشتن این مجوز حتی با داشتن جواز تولید برخی محصولات را نمیتوان تولید کرد.

 
 

پلمپ دفاتر

زمانی که شما شرکت تان را به ثبت می رسانید تا دو ماه فرصت دارید تا پلمپ دفاترر خود را دریافت نمایید این دفاتر از اداره ی ثبت شرکت ها اخذ می شود و با نیت نوشتن تمامی مبادلات تجاری، فاکتور ها ، قرار دادها ، حقوق کارمندان در نظر گرفته شده  است تا میزان درامد و سود خالص محاسبه مه در پایاین هر سال مالی میزان مالیات محاسبه شود ، شما به عنوان یک شخصیت حقوقی باید این دفاتر را دریافت نمایید واگر نه مشمول جریمه می شوید زیرا عدمم دریافت آن به معنی این است که شما میخواهید اداره ی مالیات را دور بزنید .

این را بدانید زمانی که شما دفاتر پلمپ خود را تحویل میگیرید تا شروع اولین قرار داد خود باید آن را به صورت پلممپ نگه دارید تا  اگر زمانی شما هیچ گونه فعالیتی نداشتید دفاتر به صورت پلمپ بماند و همانطور به صورت پلمپ به اداره ی دارایی تحویل داده شود تا شما مشمول مالیات نشوید .

 
 
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید