درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

پروانه بهره برداری فوری و سریع

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


پروانه بهره برداری فوری و سریع

پروانه بهره برداری در واقع سندی رسمی و لازم الاجرا می باشد که مشخص کننده مدت بهره برداری از تولیدات کارخانجات و واحدهای تولیدی بر مبنای طرح به تصویب رسیده می باشد و از جانب وزارت صنایع و معادن صادر می گردد.این پروانه قابل تمدید ، معامله و یا انتقال به اشخاص ثالث می باشد مدت استفاده از پروانه بهره برداری با توجه به موارد مندرج در این پروانه برای مدت حداکثر 25 سال می باشد که با حق اولویت قابلیت تمدید را دارا می باشد . جهت اخذ پروانه بهره برداری دریافت و تکمیل پرسشنامه ( کامفار، آمایش و یا پرسشنامه 35 صفحه ای صنایع) الزامی می باشد . این پروانه برای احداث واحدهای صنعتی در محدوده 120 کیلومتری تهران و 50 کیلومتری اصفهان صادر نمی گردد.

جهت اخذ پروانه بهره برداری از کجا شروع کنیم؟

در ابتدا لازم است پس از اخذ مجوز تولید نسبت به تکمیل پرسشنامه پروانه بهره برداری اقدام نمودکه پس از تماس با دپارتمان تخصصی اخذ پروانه بهره برداری مجتمع ثبتی ایلیا شما می توانید از مشاوره حضوری رایگان در رابطه با نحوه انتخاب و تنظیم پرسشنامه مرتبط با نوع فعالیت خود بهره جویید.

در وهله نخست تنظیم پرسشنامه پروانه بهره برداری که از سازمان صنایع و معدن دریافت شدهانجام می گردد و پس از تکمیل به سازمان ارائه می شود. مرحله بعدی کارشناسی کلیه ماشین آلات توسط کارشناسان ذی ربط و در صورت تایید توسط آن اداره پرداخت کلیه هزینه های اخذ پروانه بهره برداری و پیگیری های لازم تا صدور پروانه 25 ساله می باشد.

مدارک ذیل جهت اخذ پروانه بهره برداری لازم می باشد: مدارک شناسایی ( کپی کارت ملی و شناسنامه) متقاضی و یا مدیرعامل اشخاص حقوقی ، ارائه کلیه مدارک شخصیت های حقوقی ، سند مالکیت زمینی که قرار است مورد فعالیت باشد یا اجاره نامه رسمی آن ، اخذ موافقت نامه های مرتبط از ارگان های ذی صلاح

باید بدانید که مدت زمان اخذ پروانه بهره برداری با توجه به مدت زمان سپری شده جهت اخذ مجوز فعالیت و اعزام بازرسان و اعلام نتیجه کارشناسی آنها ، مشخص می گردد. به منظور تکمیل اطلاعات خود در خصوص اخذ پروانه بهره برداری و زمان صدور آن با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

هزینه اخذ پروانه بهره برداری با توجه به نوع فعالیت ، حجم تولید ،نوع پرسشنامه ( کامفار ، آمایش ، صنایع) و موارد دیگر مشخص می گردد ، لذا جهت اطلاع بیشتر در این زمینه شما متقاضی محترم می توانید با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید