به منظوراطمینان از عدم ثبت نام برند پیشنهادی خود می توانید به پایگاه اینترنتی زیر مراجعه فرمایید.

* پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir

این سامانه از معتبرترین شیوه های استعلام برند است. شما می توانید دراین روش برای استعلام برند مورد نظر، به سامانه ی فوق وارد شده به قسمت آگهی های قانونی مراجعه کنید و با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی،قید نام و تکمیل سایر اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ی جستجو کلیک نمایید.
با استعلام برند قبل از ثبت می توان از تمامی برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری اطلاع پیدا کرد.در برخی مواقع ممکن است یک برند را مختص کالا و یا خدماتی خاص بدانیم و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم ، پس بنابراین می توانیم با استعلام برند قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگرمطلع شیم .
• در انتخاب نام برند نکات ذیر را مورد توجه قرار دهید:

  • - ابتکاری بودن علامت تجاری

یکی از بهترین خصوصیاتی که علامت های تجاری می توانند داشته باشند ، ابتکاری بودن آن است.
علامت ها باید طراحی ظریفی داشته باشند.اگرعلامت ساده باشد ، با خود جنس اشتباه گرفته شده و از محصول عرضه شده در بازار حمایت نمی کند.از طرفی دیگر،ابتکاری بودن علامت تجاری موجب می شود اسامی عام (مانند کلمه "شکر") به عنوان علامت انتخاب نشوند. همچنین به کاربردن خطوط هندسی به شکل لوزی یا دایره و نیز انتخاب ارقام که نشانگر کیفیت جنس باشد،جنبه ابتکاری ندارد ولی اگر ارقام مورد استفاده با نوع کالا متمایز باشد ، بدون مشکل خواهد بود.

  • - عدم ایجاد اشتباه در نظر مشتری

علامت تجاری نباید طوری طراحی شود که در نظر مشتری اشتباه ایجاد کند و وی را در تشخیص وجداسازی علائم تجاری مشابه دیگر، دچار سردرگمی و انتخاب نادرست کنند.
به عنوان مثال، درعلائم مرکب ممکن است در اجزاء دو علامت مرکب از یک کلمه مشابه استفاده شده باشد و اجزای دیگر یکسان و مشابه نباشند،به ظوری که جزء مشترک و مشابه دو علامت میان صاحبان آن ها موجب اختلاف و دعوا شود .
ایجاد اشتباه در نظر مشتری گاها ممکن است با انتخاب نام منطقه ای خاص به عنوان علامت تجاری برای کالایی مشخص که درواقع ارتباطی بین کالا و آن منطقه وجود ندارد،صورت پذیرد. به نحوی که مصرف کننده با تصور به اینکه کالا متعلق به آن منطقه است راجع به نوع و مبدا جنس دچار اشتباه شده و در انتخاب و خرید کالا گمراه می گردد.
جهت استعلام آنلاین برند ،می توانید با کارشناسان ما در ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.