درخواست مشاوره رایگان

مزایای کارت بازرگانی 【 فواید کارت بازرگانی_مشاوره رایگان ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


در صورت تبادل کالا و واردات و صادرات کالا از خارج از کشور باید اقدام به اخذ کارت بازرگانی کرد . کارت بازرگانی به معنی مجوزی برای دارندگان یک کالا و خدمات خاص بوده که برای بقای خود اقدام به واردات و صادرات محصول با دیگر کشورها خواهند کرد . بر اساس ماده 2  قوانین تجارت واردات و صادرات کالا با اخذ کارت بازرگانی انجام پذیر است .

کارت بازرگانی توسط اعضای اتاق بازرگانی در کشور اخذ و صادر خواهد شد . بدین صورت که متقاضیان با حضور در شعب اتاق بازرگانی آن را تقاضا میکنند . اعتبار کارت بازرگانی از یک سال تا 5 سال می باشد که با تایید وزارت بازرگانی صادر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات درباره مزایای اخذ کارت بازرگانی در ادامه این مقاله همراه ما باشید . در صورت پیش آمدن هرگونه سوال در راستای اخذ کارت بازرگانی با شماره های 02632137 و 02126655119 تماس حاص فرمایید و از مزایای مشاوره رایگان این موسسه بهره مند شوید . 

مزایای کارت بازرگانی

وقتی شما کارت بازرگانی اخذ می نمایید برای خود مزایایی را به ارمغان می آورید نخستین مزایا این می باشد که شما می توانید برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید قابل ذکر است که برای ثبت برند و یا علامت جاری غیر فارسی با دارا بودن کارت بازرگانی می توان جهت ثبت مبادرت نمود.

اشخاص و متقاضیان حقیقی و حقوقی برای اخذ کارت بازرگانی باید درخواست خود را در وزرات صنعت ، معدن و تجارت ثبت نمایند و درصورتی می توان متقاضیان با عواملی مانند متقلبان و هم چنین سوء استفاده گران برخورد قانونی داشته باشند که کارت بازرگانی را اخذ کرده باشند .

برای امور فعالیت های بازرگانی از جمله واردات و یا صادارت کالا و یا استفاده از تسهیلات بانکی و دیگر مزایای که لزوم کارت بازرگانی از واجبات می باشد این امر و اخذ آن اجباری است .
انجام عملیات صادرات با کارت بازرگانی حقیقی یا حقوقی دارای مزایای زیادی از جمله معافیت های مالیاتی ،معافیت های گمرکی جهت واردات و ...... است و برای شخص حقیقی یا حقوقی استفاده کننده از کارت بازرگانی به همراه دارد.

مزایای داشتن کارت بازرگانی 

 1. عضو شدن در اتاق بازرگانی
 2. واردات و صادرات از منطقه آزاد تجاری
 3. مبادرت به امر صادرات و واردات کالا به صورت تجاری
 4. ثبت سفارش ها و ترخیص کالاها
 5. اقدام به حق العمل کاری در گمرک
 6. ثبت نام تجاری به صورت لاتین
 7. شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی  در داخل و خارج کشور
 8. ارتباط با تجار خارجی
 9. صدور ویزای تجاری برای دارندگان کارت
 10. تبادل اطلاعات تجاری در تمام دنیا
 11. ثبت نام تجاری در زمان ارائه خدمات صادرات کالا

برای دریافت کارت بازرگانی و بهره مندی از مزایای عضویت در اتاق بازرگانی و دیگر مزایا کارت بازرگانی با کارشناسان مجتمع ایلیا در ارتباط باشید تا آن ها با بهره مندی از تجارب خود در امور اخذ کارت بازرگانی شما را در راه اخذ کارت بازرگانی راهنمایی کنند. 

فواید کارت بازرگانی

 1. با اخذ کارت بازرگانی می توان به منظور ثبت سفارش به منظور واردات کالا و ترخیص آن مبادرت نمود.
 2. حق العمل کار گمرک علاوه بر کارت حق العمل کاری کارت باید دربردارنده بازرگانی هم باشد.
 3. صادرات کلیه کالاهای مجاز با کارت بازرگانی ممکن می شود.
 4. با اخذ کارت بازرگانی می توان به منظور واردات از مناطق آزاد مانند جزیره کیش،جزیره قشم،بندر چابهار،اروند رود،بندر انزلی،ارس مبادرت نمود.
 5. با کارت بازرگانی می توان برندی را به صورت لاتین ثبت کرد.
 6. صدور گواهی مبدا با کارت بازرگانی ممکن است.
 7. صدور ویزای تجاری مستلزم اخذ کارت بازرگانی است.
 8. با اخذ کارت بازرگانی می توان در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی شرکت نمود.
 9. با کارت بازرگانی می توان از یارانه صادرات بهره مند شد.
 10. امکان ارتباط با بازرگانان خارجی با اخذ کارت بازرگانی ممکن و امکان پذیر است.

تسهیلات برای دارندگان کارت بازرگانی

 • اگر شخص حقیقی دارنده کارت بازرگانی باشد به عنوان تاجر شناخته می شود .تاجر امتیازات بیشتری نسبت به یک فرد عادی دارند . که بهرهمندی از این امتیازات فقط برای دارندگان کارت میسر می شود.
 • دارندگان کارت بازرگانی برای انجام امور فعالیت بازرگانی باید به کشورهای مختلف سفر کند برای این منظور باید ویزای تجاری صادر شود . ( در هر کشور قوانین مختلفی برای این منظور تصویب شده است. )
 • دارندگان کارت بازرگانی می توانند در اتاق بازرگانی عضو شوند.
 • اشخاصی که در صدد ثبت برند و علامت تجاری خود به زبان غیر فارسی علی الخصوص لاتین هستند می توانند با در دست داشتن کارت بازرگانی ثبت برند و علامت تجاری خود را انجام دهند .
 • دارندگان کارت بازرگانی می توانند کالا را از مناطق آزاد کشور وارد مرزهای کشور کنند .

مدت اعتبار کارت بازرگانی

اعتبار کارت بازرگانی بعد از مراحل ثبت و صدور آن به مدت 5 سال می باشد و این کارت قابلیت تمدید را دارد که باید در سازمان وزارت بازرگانی صورت گرفته و تأیید شود .

شایان ذکر است که در صورتی که کارت بازرگانی برای شرکت ها و بازرگانان غیر ایرانی صادر می شود که متقابلا معامله ای را بتوان در آن کشور انجام داد. بدین صورت که بازرگانان ایرانی هم بتوانند در آن کشور خارجی فعالیت تجاری داشته باشند .

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ کارت بازرگانی با شماره های مجتمع ایلیا تماس حاصل فرمایید . 

تماس با مجتمع ایلیا 

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR

پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
مزایای کارت بازرگانی 【 فواید کارت بازرگانی_مشاوره رایگان ✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
fakhteh
بعنوان شخص حقیقی میخواستم کارت بازرگانی دریافت کنم از ابتدا باید چه مراحل و مدارکی داشته باشم و برای شهرستان ها باید به کجا مراجعه کنم؟باتشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
کارت بازرگانی این روزها از اتاق بازرگانی به اداره صنعت ومعدن تجارت منتقل شده ولی شرایط نرمالش همون شرایط هستش و شما حتما باید یک ملک با کاربری اداری تجاری داشته باشید
پاسخ
محمد
سلام می خواستم ببینم با لیسانس مدیریت بازرگانی میشه کارت بازرگانی گرفت اصلا با رشته مدیریت بازرگانی میشه کارت بازرگانی گرفت؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
مهدی
سلام و عرض خسته نباشید بنده شرکت خدماتی پشتیبانی و فنی مهندسی دارم میخواستم کارت بازرگانی بگیرم خواستم بدونم چه نوع کارت بازرگانی کاربرد بیشتری دارد؟لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارئه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
عباس شهبازی
با سلام در خصوص مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی شخصی و هزینه های آن اطلاعات می خواهم با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلا م برای کارت بازرگانی شما حتما باید پایان خدمت و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشید ، یک اجاره نامه رسمی به همراه کد اقتصادی هم داشته باشید . میخواین کارت رو به صورت حقیقی دریافت کنین یا حقوقی ؟
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید