درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

مزایای کارت بازرگانی 【 فواید کارت بازرگانی_مشاوره رایگان ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


در صورت تبادل کالا و واردات و صادرات کالا از خارج از کشور باید اقدام به اخذ کارت بازرگانی کرد . کارت بازرگانی به معنی مجوزی برای دارندگان یک کالا و خدمات خاص بوده که برای بقای خود اقدام به واردات و صادرات محصول با دیگر کشورها خواهند کرد. بر اساس ماده 2  قوانین تجارت واردات و صادرات کالا با اخذ کارت بازرگانی انجام پذیر است.

کارت بازرگانی توسط اعضای اتاق بازرگانی در کشور اخذ و صادر خواهد شد. بدین صورت که متقاضیان با حضور در شعب اتاق بازرگانی آن را تقاضا می کنند. اعتبار کارت بازرگانی از یک سال تا 5 سال می باشد که با تایید وزارت بازرگانی صادر خواهد شد.

 

مزایای کارت بازرگانی

 

مزایای کارت بازرگانی

  • کسانی که کارت بازرگانی دریافت میکنند می توانند درصورتی که بخواهند به راحتی برند لاتین و در نتیجه برند بین المللی ثبت نمایند.
  • عضو اتاق بازرگانی می شوند و امکان واردات و صادرات به داخل و خارج را دارند. و از همه مهم تر ویزای تجاری برایشان به راحتی صادر می شود.
  • و یکی از مهم ترین مزایای اخذ کارت بازرگانی استفاده از تسهیلات بانکی می باشد که به دارندگان کارت بازرگانی تعلق می گیرد. و دیگری معافیت افراد از مالیات گمرکی .
  • برقراری روابط تجاری با تجار دیگر کشور ها

 

کارت بازرگانی

فواید کارت بازرگانی

افرادی که کارت بازرگانی دریافت می نمایند می توانند از مناطق آزاد تجاری مانند جابهار ، کیش ، جزیره ، کیش ، اروند رود ، بندر انزلی ، ارس اقدام به واردات نمایند. شرکت در نمایشگاه های بین المللی ، همچنین افرادی که کارت بازرگانی دریافت می نمایند میتوانند از یارانه ی وارداتی دریافت نمایند.

تسهیلات برای دارندگان کارت بازرگانی

  • اگر شخص حقیقی دارنده کارت بازرگانی باشد به عنوان تاجر شناخته می شود. تاجر امتیازات بیشتری نسبت به یک فرد عادی دارند . که بهره مندی از این امتیازات فقط برای دارندگان کارت میسر می شود.
  • دارندگان کارت بازرگانی برای انجام امور فعالیت بازرگانی باید به کشورهای مختلف سفر کند برای این منظور باید ویزای تجاری صادر شود . ( در هر کشور قوانین مختلفی برای این منظور تصویب شده است. )
  • دارندگان کارت بازرگانی می توانند در اتاق بازرگانی عضو شوند.
  • اشخاصی که در صدد ثبت برند و علامت تجاری خود به زبان غیر فارسی علی الخصوص لاتین هستند می توانند با در دست داشتن کارت بازرگانی ثبت برند و علامت تجاری خود را انجام دهند .
  • دارندگان کارت بازرگانی می توانند کالا را از مناطق آزاد کشور وارد مرزهای کشور کنند .

مدت اعتبار کارت بازرگانی

اعتبار کارت بازرگانی بعد از مراحل ثبت و صدور آن به مدت 5 سال می باشد و این کارت قابلیت تمدید را دارد که باید در سازمان وزارت بازرگانی صورت گرفته و تأیید شود .

شایان ذکر است که در صورتی که کارت بازرگانی برای شرکت ها و بازرگانان غیر ایرانی صادر می شود که متقابلا معامله ای را بتوان در آن کشور انجام داد. بدین صورت که بازرگانان ایرانی هم بتوانند در آن کشور خارجی فعالیت تجاری داشته باشند .

از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
بعنوان شخص حقیقی میخواستم کارت بازرگانی دریافت کنم از ابتدا باید چه مراحل و مدارکی داشته باشم و برای شهرستان ها باید به کجا مراجعه کنم؟باتشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
کارت بازرگانی این روزها از اتاق بازرگانی به اداره صنعت ومعدن تجارت منتقل شده ولی شرایط نرمالش همون شرایط هستش و شما حتما باید یک ملک با کاربری اداری تجاری داشته باشید
پاسخ
سلام می خواستم ببینم با لیسانس مدیریت بازرگانی میشه کارت بازرگانی گرفت اصلا با رشته مدیریت بازرگانی میشه کارت بازرگانی گرفت؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
سلام و عرض خسته نباشید بنده شرکت خدماتی پشتیبانی و فنی مهندسی دارم میخواستم کارت بازرگانی بگیرم خواستم بدونم چه نوع کارت بازرگانی کاربرد بیشتری دارد؟لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارئه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
با سلام در خصوص مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی شخصی و هزینه های آن اطلاعات می خواهم با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلا م برای کارت بازرگانی شما حتما باید پایان خدمت و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشید ، یک اجاره نامه رسمی به همراه کد اقتصادی هم داشته باشید . میخواین کارت رو به صورت حقیقی دریافت کنین یا حقوقی ؟
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید