لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

مزایای اخذ کارت بازرگانی


از جمله معتبر ترین کارت های که ملزم است یک بازرگان برای فعالیت های خود آن را از اتاق بارگانی مرجع اخذ نماید . که با دارا بودن کارت بازرگانی اشخاص حقیقی و یا حقوقی می توانند فعالیت های بازرگانی خود را در خارج از کشور انجام دهند و از مزیت ها و فواید کارت بهره مند شوند به موجب همین امر ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی مزایای اخذ کارت بازرگانی مطالبی را به اشخاصی که در صدد اخذ کارت بازرگانی می باشند ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

کاربرد کارت بازرگانی

  1. با اخذ کارت بازرگانی می توان به منظور ثبت سفارش به منظور واردات کالا و ترخیص آن مبادرت نمود.
  2. حق العمل کار گمرک علاوه بر کارت حق العمل کاری کارت باید دربردارنده بازرگانی هم باشد. 
  3. صادرات کلیه کالاهای مجاز با کارت بازرگانی ممکن می شود.
  4. با اخذ کارت بازرگانی می توان به منظور واردات از مناطق آزاد مانند جزیره کیش،جزیره قشم،بندر چابهار،اروند رود،بندر انزلی،ارس مبادرت نمود.
  5. با کارت بازرگانی می توان برندی را به صورت لاتین ثبت کرد.
  6. صدور گواهی مبدا با کارت بازرگانی ممکن است.
  7.  صدور ویزای تجاری مستلزم اخذ کارت بازرگانی است.
  8. با اخذ کارت بازرگانی می توان در نمایشگاه های ملی و بین المللی داخلی و خارجی شرکت نمود.
  9. با کارت بازرگانی می توان از یارانه صادرات بهره مند شد.
  10.  امکان ارتباط با بازرگانان خارجی با اخذ کارت بازرگانی ممکن و امکان پذیر است.

مزایای کارت بازرگانی

وقتی شما کارت بازرگانی اخذ می نمایید برای خود مزایایی را به ارمغان می آورید انخستین مزایا این می باشد که شما می توانید برند خود را به صورت لاتین به ثبت برسانید قابل ذکر است که  برای ثبت برند و یا علامت جاری غیر فارسی با دارا بودن کارت بازرگانی جهت ثبت مبادرت نمود .شایان ذکر است که اجاره این کارت غیر قانونی می باشد .در صورت مشاهده هم چنی مواردی هم گیرنده و هم اجاره دهنده با قنون روبرو می شوند.

اشخاص و متقاضیان حقیقی و حقوقی برای اخذ کارت بازرگانی باید ثبت خود را در وزرات صنعت ، معدن و تجارت ثبت نمایند و درصورتی می توان متقاضیان با عواملی مانند متقلبان و هم چنین سوء استفاده گران برخورد قانونی داشته باشند که کارت بازرگانی را اخذ کرده باشند .

برای امور فعالیت های بازرگانی از جمله واردات و یا صادارت کالا و یا استفاده از تسهیلات بانکی و دیگر مزایای که لزوم کارت بازرگانی از واجبات می باشد این امر و اخذ آن اجباری است .
انجام عملیات صادرات با کارت بازرگانی حقیقی یا حقوقی دارای مزایای زیادی از جمله معافیتهای مالیاتی ،معافیتهای گمرکی جهت واردات و ...... است و برای شخص حقیقی یا حقوقی استفاده کننده از کارت بازرگانی به همراه دارد.

اخذ کارت بازرگانی

اگر شخص حقیقی دارنده کارت بازرگانی باشد به عنوان تاجر شناخته می شود .تاجر امتیازات بیشتری نسبت به یک فرد عادی دارند . که بهرهمندی از این امتیازات فقط برای دارندگان کارت میسر می شود.

دارندگان کارت بازرگانی برای انجام امور فعالیت بازرگانی باید به کشورهای مختلف سفر کند برای این منظور باید ویزای تجاری صادر شود . ( در هر کشور قوانین مختلفی برای این منظور تصویب شده است. )

دارندگان کارت بازرگانی می توانند در اتاق بازرگانی عضو شوند.

اشخاصی که در صدد ثبت برند و علامت تجاری خود به زبان غیر فارسی علی الخصوص لاتین هستند می توانند با در دست داشتن کارت بازرگانی ثبت برند و علامت تجاری خود را انجام دهند .

دارندگان کارت بازرگانی می توانند کالا را از مناطق آزاد کشور وارد مرزهای کشور کنند .

مدت اعتبار کارت بازرگانی

اعتبار کارت بازرگانی بعد از مراحل ثبت و صدور آن به مدت 5 سال می باشد و این کارت قابلیت تمدید را دارد که باید در سازمان وزارت بازرگانی صورت گرفته و تأیید شود .

شایان ذکر است که در صورتی که کارت بازرگانی برای شرکت ها و بازرگانان غیر ایرانی صادر می شود که متقابلا معامله ای را بتوان در آن کشور انجام داد. بدین صورت که بازرگانان ایرانی هم بتوانند در آن کشور خارجی فعالیت تجاری داشته باشند .

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

سامانه ثبت نام کارت بازرگانی

برای ثبت نام کارت بازرگانی باید از طریق سامانه اتاق بازرگانی اقدام نمود. در این مقاله درباره ی مراحل ثبت سامانه کارت بازرگانی و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

کارت بازرگانی و نحوه ی دریافت آن

مراحل اخذ کارت بازرگانی-مقدمات اخذ كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها و اتاق بازرگانی هر استان انجام میذیرد.جهت اخذ کارت با ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

یکی از انواع کارت بازرگانی، کارت بازرگانی حقیقی می باشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مراحل و شرایط اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی شرایط و مراحل مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

مالیات کارت بازرگانی

برای خیلی ها این سوال پیش می آید که آیا دریافت کارت بازرگانی مالیات دارد یا خیر؟ در این مقاله به بررسی شرایط مالیاتی اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی فوری و سریع

مقدمات صادر شدن و اخذ كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران انجام میذیرد.دپارتمان اخذ کارت بازرگانی ثبت ایلیا.

هزینه و تعرفه اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی ، کارتی است که برای تجار و بازرگانان صادر می شود تا مجوزی باشد برای واردات و گاها" صادرات محصولات مجاز .جهت بهرمندی از فرایند اخذ کارت بازرگانی و اطلاع از هزینه کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا با ما در ارتباط باشید.

مزایای اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی مزیت و فواید اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

مدارک و مدت زمان لازم برای اخذ کارت بازرگانی

برای اخذ کارت بازرگانی باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه نماییم. در این مقاله علاوه بر بررسی مدارک لازم به بررسی مدت زمان اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

انواع کارت بازرگانی

کارت بازرگانی دارای انواعی می باشد که در این مقاله به بررسی انواع کارت های موجود خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
مزایای اخذ کارت بازرگانی
با سلام در خصوص مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی شخصی و هزینه های آن اطلاعات می خواهم با تشکر
پاسخ 3 5
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلا م برای کارت بازرگانی شما حتما باید پایان خدمت و حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشید ، یک اجاره نامه رسمی به همراه کد اقتصادی هم داشته باشید . میخواین کارت رو به صورت حقیقی دریافت کنین یا حقوقی ؟
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید