مشخصات شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص شرکتی است بازرگانی که در عین اینکه مانند شرکت با مسئولیت محدود مسئولیت شرکا در آن محدود به آورده شان در شرکت است و در حقیقت سهامداران خارج از حد سرمایه شان در شرکت در قبال اشخاص ثالث مسئولیتی ندارند ، لیکن بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود شرکت سهامی خاص مزایایی دارد که آن را جهت فعالیتهای تجاری و بازرگانی در ابعاد وسیعتر مناسب می سازد . یکی از این مزایا شرکت در مناقصات و مزایدات است که برای شرکتهای سهامی خاص امکان آن وجو دارد و یا اخذ رتبه و گرید که این نوع شرکت خود دارای ضریب امتیاز برای دارندگانش می باشد . علت این امر نیز این است که در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص 35% از سرمایه اولیه واریز می گردد و مابقی در تعهد سهامداران است و همین امر بر اعتبار این شرکت می افزاید.

مزایای شرکت سهامی خاص

بنابر آنچه گفته شد با ثبت شرکت سهامی خاص علاوه بر ثبت شرکت به شکل سهامی بر اعتبار کار خود به دلیل واریز سرمایه اضافه می کنید و از مزیت اخذ وام تا ده برابر سرمایه اولیه شرکت خود برخوردار می شوید . به علاوه جهت شرکت در نمایشگاههای تخصصی و یا انعقاد قرارداد با مراکز دولتی و یا پروژه های بزرگ عمرانی و دولتی شرکت سهامی خاص حرف اول را می زند . در کنار این مزایا همانطور که گفته شد این شرکت برای اخذ رته و شرکت در مناقصات نیز مناسب است . همچنین با ثبت شرکت از این نوع می توانید از تعداد بیشتری از شرکا استفاده کنید زیرا این شرکت با 5 نفر عضو به ثبت می رسد. در قیاس با شرکت سهامی عام شرکت سهامی خاص این مزیت را دارد که سهام آن قابل دادو ستد در بورس اوراق بهادار نیست و کاملا" شرکت خصوصی محسوب می گردد. شرکتهای سهامی خاص جهت فعالیت محدودیتی ندارند و با هر موضوعی قابل ثبت می باشند . دیگر مزیت مهم شرکت سهامی تجمیع سرمایه های کوچک در کنار هم است که سبب می شود تا با جمع آوری سرمایه های اندک در کنار هم یک سرمایه مناسب برای رسیدن به هدف به وجود آید و افراد و سهامداران در محیطی صمیمی در کنار یکدیگر با به اشتراک گذاشتن سرمایه هایشان به فعالیت بپردازند. در شرکتهای سهامی مثل شرکت با مسئولیت محدود مسئولیت سهامداران محدود است یعنی سهامداران به میزان سرمایه شان در شرکت تعهد دارند و خارج از این مقدار مسئولیتی متوجه شان نمی باشد که این یکی از مهمترین خصوصیات و مزیتهای شرکت سهامی خاص است . یکی دیگر از مزایای شرکت سهامی خاص این است که هیئت مدیره از طریق صاحبان سهام به راحتی انتخاب می شوند. همچنین شرایط احراز حد نصاب مجامع جهت تصمیم گیری های شرکت سهامی خاص آسانتر از سایر شرکتها می باشد. در نهایت باید گفت که شرکت سهامی خاص شرکتی است که می توان تا ده برابر سرمایه اولیه آن برای اخذ وام اقدم نمود.


جهت ثبت و اخذ مشاوره در خصوص شرکت سهامی خاص با مشاوران ثبت شرکت ایلیا تماس گرفته و از مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید.