علت ثبت برند 

برند یا علامت تجاری  با عنوان قانونی نشان تجاری، یک طرح، نماد، عبارت، نام و.... است که ارائه دهنده خدمات یا فروش محصول خاصی است که به وسیله آن،  آن محصول خاص از سایر محصولات مشابه متمایز می‌شود.نشان تجاری و یا برند همان چیزی است که مخاطب، صفات و ویژگی‌های آن را با دیدن، شنیدن، حس کردن و غیره، به صورت ذهنی  ، دیداری  یا شنیداری  در ذهن و قلب خود تداعی می‌کند.در واقع برند شامل همه احساسات، مفاهیم و ویژگی‌هایی است که با یک نام گره خورده است. . ثبت برند  علاوه بر معرفی محصول ،وفاداری مشتریان، بیان کیفیت محصول،توجه و حمایت مصرف کنندگان و حمایت دولتی برخاسته از قوانین تجارت را به همراه دارد. ثبت برند و علامت تجاری  اساس اعطای توافق نامه نمایندگی و نیز اخذ استاندارد کالا و گواهی سلامت و گواهی های دیگر می باشد. با ثبت برند افق های وسیع تری در پیش روی شما و کسب و کارتان قرار می گیرد . باید بدانید که برای ثبت برند استفاده از نام تجاری مناسب یا یک طرح و نشان تجاری مرتبط با نوع فعالیت بسیار حائز اهمیت است مشاوران ثبت ایلیا در خصوص ثبت برند در کرج  در راستای ثبت برند می توانند بهترین راهنمای شما عزیزان باشند. از آنجایی که شهر کرج در عین نزدیکی به تهران می تواند از لحاظ هزینه  برای صاحبان کسب و کار ارزانتر باشد لذا امروزه شاهد رشد فزاینده مشاغل مختلف در این شهر هستیم که با ثبت برند در کرج حتی توانسته اند نمایندگی هایی در تهران نیز داشته باشند و کسب و کارشان را رونق دهند . ثبت ایلیا ، بهترین ثبت شرکت  در امور ثبت برند در استان البرز (فردیس ، هشتگرد ، کمال شهر ، محمد شهر ، ماهدشت ، مشکین دشت ، گرمدره ، طالقان ، ساوجبلاغ و آسارا  و حتی شهرکهای صنعتی( نظر آباد، سیمین دشت ، صفا دشت ، اشتهارد)  پیشرو بوده  و بهترین خدمات ثبت برند در کرج  را ارائه می نماید.  
انواع ثبت برند را می توان اینطور توصیف کرد :
ثبت نام تجاری : ثبت نام تجاری یا اسم تجاری در حقیقت ثبت برند در قالب یک یا دو یا چند کلمه است که باید در طبقه ثبتی خود منحصر به فرد باشد.
ثبت علامت تجاری : علامت تجاری ، نشان تجاری ، آرم یا لوگو همگی نوعی برند تصویری هستند که به شکل یک نماد و عکس برای شما به ثبت می رسند و این تصویر نیز باید برای مالک برند  اختصاصی و منحصر به فرد باشد .

چرا برند ثبت کنیم ؟

چگونه برند ثبت کنیم ؟

برای ثبت برند ابتدا باید یک طرح از نام یا نشان تجاری خود انتخاب کنیم . لازم به ذکر است که در انتخاب برند  برخلاف انتخاب نام شرکت می توان  از کلمات  لاتین  و یا ترکیبی از کلمات لاتین و فارسی استفاده کرد  فقط باید متذکر شویم که برای ثبت برند لاتین یا نشان تجاری   که ریشه فارسی  ندارد می توان از کارت بازرگانی استفاده کرد . بعد از انتخاب طرح مورد نظر باید برای ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی اقدام  کنیم.  به این روش که ابتدا به سامانه اداره مالکیت صنعتی مراجعه می کنیم  و ثبت نام اولیه را انجام می دهیم ، که بعد از بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی  و اعلام نظر کارشناس ارشد باید اسکن مدارک را در فایل PDF برای اداره مالکیت صنعتی  ارسال کنیم و در نهایت  بعد از تاییدیه اولیه فیزیک مدارک را حضورا" تحویل دهیم  که پس ا بررسی های لازم  آگهی نوبت اول  چاپ میشود که این آگهی یک فرصت 30 روزه دارد ، بعد از اتمام  این فرصت و پرداخت  فیش های هزینه های ثبت برند در آگهی نوبت دو چاپ میشود و پس از آن تصدیق برند آماده می شود که اعتبار این تصدیق  10 ساله می باشد.