سوال -جواز تاسیس برای چه لازم است ؟

جواز تاسیس در حقیقت جواز تاسیس یا راه اندازی کارخانه و واحد تولیدی در شهر که ای صنعتی است .

سوال- برای اخذ جواز تاسیس از کجا باید شروع کنیم ؟

برای اخذ جواز تاسیس ابتدا نیازمند به ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص هستید که البته شرکت سهامی خاص برای اخذ این نوع جواز امتیاز و اعتبار بیشتری دارد.

سوال- پس از ثبت شرکت برای گرفتن جواز تاسیس چه باید کرد؟

اولین موردپس از ثبت شرکت امکان سنجی خرید زمین وساخت سوله ی مستقیما" خرید سوله یا کارخانه در شهرکهای صنعتی و خارج از حوزه شهری است و نیز برآورد میزان سرمایه گذاری در کارخانه اعم از خرید تجهیزات و مواد خام اولیه و مخارج تامین نیروی انسانی زیرا همه این موارد جهت تهیه طرح توجیهی جواز تاسیس لازم است .

سوال- طرح توجیهی چیست و آیا برای جواز تاسیس لازم است ؟

طرح توجیهی طرحی است که سازمان صنایع معادن را قانع می سازد که فعالیت تولیدی شما توجیه اقتصادی دارد و در راستای نیازهای جامعه و در چارچوب قانون انجام می شود و تنظیم طرح توجیهی از مدارک مورد نیاز اخذ جواز تاسی می باشد .

سوال – برای اخذ جواز تاسیس به چه مدارکی نیاز داریم ؟

علاوه بر طرح توجیهی مدارک شرکت و رزوزنامه رسمی شرکت تاسیس و آخرین ثبت تغییرات شرکت و مدارک شناسایی شرکای آن ، گواهی ثبت برند و استاندارد محصولات و سند خرید زمین و یا اجاره محل تولید لازم می باشد .

سوال – چه مراحلی را برای اخذ جواز تاسیس باید طی کنیم ؟

پس از تهیه طرح توجیهی و سایر مدارک باد در سایت بهین یاب که سامانه اینترنتی اخذ جواز تاسیس می باشد ثبت نام نمایید و مشخصات مالک جواز و شرکت و سایر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید پس از آن با در دست داشتن مدارک به وزار صنعت و معدن که متولی صدور جواز تاسیس است جهت تشکیل پرونده حضورا" مراجعه کنید.
اخذ جواز تاسیس چه فایده ای دارد ؟
با اخذ جواز تاسیس به ویژه برای اولویت های استانی می توانید از وام ها یدولیت بلند مدت و کم بهره جهت خرید زمین در شهرک های صنعتی برخوردار شوید .

سوال - چرا جهت اخذ جواز تاسیس در بیرون از حوزه شهری می شود کارخانه تاسیس کرد ؟

به دلیل آلودگی های زیست محیطی سازمان محیط زیست با همکاری وزارت صنایع قطع نامه ای را تصویب نموده اند که بر اساس آن صدور جواز تاسیس برای واحدهای صنعتی در 120حوزه کیلومری تهران و 50 کیلومتری اصفهان ممنوع می باشد.

سوال- مدت اعتبار جواز تاسیس چقدر است ؟

جواز تاسیس از زمان صدور به مدت 6 ماه دارای اعتبار است وکه در این مدت باید خرید زمین و تجهیزات و سایر تدارکات انجام شود تا جواز تاسیس تمدید گردد.